Pravdepodobne najznámejším japonským futbalistom pre športových fanúšikov je meno Keisuke Honda. Ten začal svoju kariéru v roku 2004 a predstavil sa dokopy v 10 rôznych kluboch. Jeho najznámejšie pôsobiská však boli CSKA Moskva a AC Miláno. Za reprezentáciu Japonska odohral takmer 100 zápasov a stal sa prvým japonským hráčom, ktorý strelil gól na troch rôznych majstrovstvách sveta.
Po skončení aktívnej kariéry sa stal trénerom národného tímu Kambodže. Dnes si Honda užíva športový dôchodok a stále sa teší veľkej popularite. Jeho tvár a typické blond vlasy môžete v Japonsku vidieť na viacerých billboardoch, pretože ho dodnes oslovuje veľa spoločností s reklamnými ponukami.
Keď sa bavíme o najznámejších japonských futbalistoch, určite treba spomenúť aj meno Kazuyoshi Miura. Ten začal svoju profesionálnu kariéru v roku 1986 a stále aktívne hrá! Čítate správne, 57-ročný futbalista je stále aktívnym hráčom Atletico Suzuka, štvrtoligového tímu v Japonsku. Tam je však iba na hosťovaní, oficiálne je stále hráčom Yokohama FC, ktorej hráčom je už od roku 2005.
Kunishige Kanamoto je japonská legenda, ktorá je dodnes lídrom v počte gólov v národnom drese s počtom 80. Svoju kariéru strávil výlučne v tíme Cerezo Osaka, kde odohral 251 zápasov.
Hidetoshi Nakata je ďalšie meno, ktoré priaznivci futbalu poznajú. Záložník, ktorý sa presadil najmä v talianskej Serie A. Jeho pôsobenie na Apeninskom polostrove je najviac spájané s tímom Perugia a AS Rím, kde však zápasil o miesto s Francescom Tottim.
Shunsuke Nakamura je celosvetovo známy ako jeden z najlepších kopačov voľných kopov vo futbalovej histórii. Jeho kvality ocenili aj kluby ako Celtic alebo Espanyol a loptu z brány po jeho góle vyťahoval aj slovenský brankár.
Posledný futbalista, ktorého si spomenieme, je Shinji Kagawa. Ten vystriedal viacero známych tímov ako napríklad Manchester United a Borussia Dortmund, kde strávil väčšinu kariéry.
Japonskí futbalisti odohrali so slovenskými dokopy tri medzinárodné zápasy. Prvý bol v roku 2000, ktorý skončil remízou 1:1 a presadil sa práve spomínaný Nakamura (na slovenskej strane Peter Dzúrik). Druhý zápas v roku 2002 Slováci prehrali 0:1, keď skóroval iba Nishizawa. Posledný vzájomný zápas prehrali Slováci 1:3.
Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
Tipy a zážitky - Japonsko
- Hrad v Osake
- 10 najväčších chýb, ktoré v Japonsku radšej nerobiť
- Šinzo Abe – vražda japonského premiéra
- Shinkansen - pýcha japonskej infraštruktúry
- Onsen - tradičné japonské kúpele
- Hirošima - spomienka na Sadako Sasaki
- Japonsko - na deň Tokijčanom
- Japonsko - tajomstvá ostrova Miyajima
- Plastové jedlo v Japonsku
- Japonský Kiyomizu-Dera konečne zrekoštruovaný
- Japonsko - vlak ktorý rozváža sushi
- Saké - výroba tradičného japonského nápoja
- (Naša) posledná večera v Japonsku
- Ako chutí Japonsko?
- Shinsekai - v uličkách historickej Osaky
- Akvárium v Osake
- Japonsko - kde je najlepšia gyoza?
- Najfotografovanejšia pamiatka Japonska
- Kjótska hlavná stanica - mesto v meste
- Kobe - najlepšie steaky na svete?