5

Referencie, recenzie a skúsenosti: Libanon

Libanon - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

J

Jozef a Hanka Ciskovci

Krajiny plné protikladov a miest, ktoré sa spomínajú ešte v Biblii

Chceli by sme sa podeliť o naše dojmy zo zájazdu Izrael, Jordánsko, LibanonÚžasné pamiatky a atmosféra. To prvé platí hlavne pre Jordánsko a Libanon, druhé pre Izrael. Byť pri Múre nárekov v čase modlitieb, prechádzať sa medzi zhromaždenými veriacimi, sledovať ich pohyby, zanietenie, výraz tváre, je pre každého vnímavého človeka bez ohľadu na náboženské presvedčenie nezabudnuteľné a vťahuje ho to do oblasti duchovna. Podobná atmosféra panuje na všetkých pútnických miestach, ktoré sa spomínajú ešte v Biblii. Nie sú tovšak len miesta viažuce sa k niektorému z veľkých svetových náboženstiev, ktorými je charakteristický Izrael. Od veľkolepých stavieb ako je Masada, po jednoduché dielničky a obchodíky v starej časti Jeruzalema, je sa na čo pozerať.Hoci sme Jordánsko navštívili pred pol rokom, chýbala nám návšteva Jerashu, ruín rímskeho mesta. A tušenie nás nesklamalo. Je to skutočne veľkolepé archeologické nálezisko. Nehovoriac o Petre, ktorá je taká rozsiahla, že ani po druhej návšteve sme nevyčerpali všetky možnosti detailnejšieho pohľadu na jednotlivé stavby tohto nabatejského mesta. Libanon bol úplným prekvapením. Dojem vytvorený vplyvom rôznych mediálnych správ vôbec nezodpovedal skutočnosti. Pekná, hoci chudobná krajina plná protikladov, avšak s príjemnými ľuďmi, ktorým leží na srdci osud ich krajiny a súčasne v nich cítiť chuť do života a vieru v lepšiu budúcnosť. A pamiatky? Sú nádherné. Počnúc väčšími ako sú Anjar, Byblos, Baalbek, Týros a pokračujúc množstvom menších, ale rovnako zaujímavých lokalít, ktoré saLibanončania snažia dostať do takého stavu, aby ich bolo možné sprístupniť širokej verejnosti. Za zážitok zo zájazdu sa chceme poďakovať hlavne nášmu sprievodcovi Števovi Bielikovi, ktorý svojim vyčerpávajúcim výkladom pravidelne zvyšoval úroveň nášho poznania. Je to veľmi slušný a kamarátsky človek, ktorý rozumie aj žartu. Prispôsobovaním itinerára zájazdu podľa aktuálnych okolností, v spolupráci s miestnymi sprievodcami, nám umožnil vidieť, zažiť a spoznať viac, ako sa zdalo možné. Ešte raz vďaka za profesionalitu.

Zájazdy:

Izrael , Jordánsko , Libanon
P

Pamiatkar v Jordánsku

Jordánsko očami pamiatkara

Bol som síce len v Jordánsku, ale návštevy lokalít v Jordánsku sú nezabudnuteľné. Kto sa chce oboznámiť s typológiou antickej ale aj byzantskej architektúry, nájdete tu tuším všetko. Nesmiete zabudnúť ani na lokálne múzea. Sú vynikajúcim úvodom do problematiky pamiatok v danom regióne. Cestu som síce neabsolvoval s BUBOM, ale ak pôjdete s touto cestovkou treba to vnímať ako pridanú hodnotu. Podľa opisov sú kompetentní. Hovorím to ako pamiatkar - historik umenia, ktorý sa v posledných rokoch venuje Menclovým Dejinám európskej architektúry.

Zájazdy:

Izrael , Jordánsko , Libanon , Palestína
J

Jana

Keď sa naša rodina…

Keď sa naša rodina a okolie dozvedeli kam máme namierené na dovolenku, veľmi sa divili a odhovárali nás, že je to nebezpečné. Niežeby sme troška nemali obavu, ale túžba po poznaní bola väčšia. Po návrate môžem povedať, že neľutujem toto rozhodnutie a celý pobyt bol úžasný. Vo všetkých krajinách bol pokoj, niekde boli hliadky, ale nijaký pocit nebezpečenstva sme nezažili. Krásny západ slnka pri mori v Bejrúte, ktoré sa snaží opäť získať svoju tvár, pamiatky v Biblose, Baalbaku sú nezabudnuteľné. Jordánsko - Petra, Mŕtve more, hora Nebo - ďalšie perličky zájazdu. Čo bol pre mňa najväčší zážitok bol Jeruzalem - je to až neuveriteľné aká rozmanitosť môže byť na jednom mieste. Asi všetci sme si užili históriu pri Genezaretskom jazere a ochutnali aj Petrovu rybu. Musím sa tiež poďakovať nášmu BUBO sprievodcovi za jeho úžasné sprievodné slovo, bez tohto by to bolo ako pozerať telku bez zvuku. Ďakujem za nezabudnuteľnú a bezpečnú dovolenku.  Jana 

Zájazdy:

Libanon , Jordánsko , Palestína , Izrael
S

Stopiaková

Dobrý deň, chcela…

Dobrý deň, chcela by som sa touto cestou poďakovať za krásny zájazd, ktorý som absolvovala po Sýrii, Libanone a Jordánsku. 

Zájazdy:

Turecko , Libanon , Jordánsko , Palestína , Izrael
Ľ

Ľubica a Ivan

Toto bol najhodnotnejší zájazd

Pred mesiacom sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu do Izraela a musím povedať, že i keď sme precestovali pol sveta s manželom, tak toto bol najhodnotnejší zájazd!! I keď máme viac ako pol života za sebou (77 a 70) a mysleli sme si, že poznáme históriu, náboženstvo a geografiu, tak to nebolo tak. Nikdy nepochopím, kde berie náš sprievodca Peter tie vedomosti, ktorými nás "kŕmil" po celých 11 dní. Musím pravdu povedať, že keď sme sa vrátili, tak sme mali zo všetkého gali-matiáš. Ale po pár dňoch po návrate sme si sadli za počítač a vygúglovali jednotlivé miesta, ktoré sme navštívili a pomaly, dnes po mesiaci začíname chápať jednotlivé udalosti a históriu. Spoznali sme veľmi milých ľudí, bol to dobrý kolektív. BUBO odporúčam všetkým záujemcom o cestovanie a poznávanie histórie, krajín a udalostí! Majú to vymakané, vedia o každom kameni, ktorý je starší ako 100 rokov všetko, všetky zastávky, hotely, reštiky sú na úrovni nehovoriac o sprievodcoch. Viem to, pretože členovia našej rodiny s nimi chodia často. Choďte s nimi, nebudete ľutovať! Ľubica a Ivan Wlachovskí

Zájazdy:

Izrael , Palestína , Jordánsko , Libanon

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek