43 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Zambia

Zambia - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

S

Siváková Soňa

Jedna z najúžasnejších ciest

Dobrý deň. Bola som s BUBO na zájazde JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia. Chcela by som pochváliť tento zájazd. Bola to jedna z najúžasnejších ciest, čo som s vami absolvovala. Veľa sme videli, mám nádherné zážitky, skupina bola tiež úžasná. Obrovský podiel má na tom aj sprievodkyňa Angie. Veľmi ju chcem pochváliť, ako viedla celú cestu, prístup k ľuďom, vedomosti. Veľká pochvala.Ďakujem.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Namíbia , Zambia , Zimbabwe
M

M. Kubík

Úžasný zájazd

Zdravím všetkých Bubákov. Zájazd Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia je úúúžasnýýý. Bol to môj 24. zájazd s Vami a jeden z najlepších. Jedinečné Victoria Falls, úchvatný let helikoptérou, výborný výlet Zambia, spústa zveri v rezerváciách, uškatce- super, meteorit, dobrodružné návštevy u domorodcov, Zambezi. Okavango...nespočet skvelých fotiek a videí. Sprievodkyňa skúsená, kompetentná. Všetko načas, alebo aj skôr. Neviem, kde táto elitná cestovka zohnala nádhernú a atraktívnu vedúcu Angeliku. Niekedy sa mi ani nedalo koncentrovať na to čo hovorí... Takže Bubo, Angie- nech sa Vám darí... M. Kubík

Zájazdy:

Botswana , Namíbia , Zambia , Zimbabwe
A

Alice a Ondra

Nezapomenutelné

Zdravím CK BUBO. Je to 5 dnů, co jsme se vrátili z poznávacího zájezdu do Afriky a na Zanzibar. Neznali jsme Vaší cestovní kancelář ani nakombinované a zajimavě namichane výlety a pobyty. Musím říci, že jsme byli oba s manželem velmi mile a příjemně překvapeni, jak se také dají dělat zájezdy. Perfektní nápad! Navíc, když máte tak skvělého a místních poměrů znalého průvodce jako je Adam! O všech naplánovaných výletech nás dopředu dopodrobna informoval a svůj výklad doplňoval historkami, které sám zažil. Ty například mě hrozně pomohly ve výběru aktivit pro volný den ve Vic falls....neměli jsme vybrané žádné výlety - zážitky v Zimbabwe. A po osobní zkušenosti Adama s krmením lvů nebo vyhlídkovým letem helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, jsme si tyto zážitkové výlety přikoupili a nelitujeme. Bylo to krásné, zajímavé, nezapomenutelné. Takže i díky Adamovi byl náš výlet do 3 zemi jižní Afriky neopakovatelný. Moc děkujeme. 

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
K

Klient

Dovolenka bola úžasná

Afrika bola tak trochu vysnívaná destinácia. S BUBO sme boli už po štvrtýkrát a opäť musíme zhodnotiť, že dovolenka bola úžasná. Dva týždne v Afrike v nás zanechali krásne dojmy a spomienky. Sprievodca Adam sa o nás staral ako v bavlnke, chvíľkami som mala pocit, že sa v Afrike narodil - splýval s domácim prostredím :) ponúkol nám množstvo informácií, ktoré sme denne vstrebávali. Aj vďaka tomu sme sa domov vrátili plní nových poznatkov a africký kontinent je nám bližší. Výnimočný zážitok bol adrenalínový raft po Zambezi, ktorý Adam mohol zažiť s nami. Jeho prítomnosť nám naše obavy z raftu pomohla prekonať a rieku Zambezi sme si tak vychutnali naplno. Zanzibar bola čerešnička na torte. Ranné prebehnutie po pieskových bielych plážach umocnilo prežité dni v Afrike.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
K

Klient

Sme nadšení

Keď sme pred rokom na ceste s Bubom po západe USA dostali typ na ďalšie dobrodružstvo Afriku a konkrétne 3xnaj, išli sme do toho a boli sme plní očakávaní. Dnes musím povedať, že sme nadšení. Veľké množstvo zážitkov a podnetov človeka nenechá ani na chvíľu chladného. Afrika je prosto iná a treba ju zažiť. A rafting na Zambezi? Alebo pohľad levovi do očí? Alebo krása a majestát Viktoriiných vodopádov? To je len pár čerešničiek na torte. Úžasný zážitok v krásnom prostredí. A v neposlednom rade chválim prácu Adama, nášho sprievodcu z Buba. Nevyčerpateľná studnica informácií a profesionálny prístup. Super. Tešíme sa na ďalšie zážitky s Bubom.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
J

Jan Vojíř

Největší poděkování

Vážení přátelé, nedělám to často, ale nyní musím. Chtěl bych vyjádřit to největší poděkování a uznání Vašemu průvodci Michalu, který prováděl zájezd Jižní Afrika. Jednak za samotné skvělé průvodcování, ale hlavně za obrovskou pomoc po zrušeném zpátečním letu z Johannesburgu do Paříže. Jednání a chování zaměstnanců Air France v Johannesburgu na letišti bylo otřesné, ubytování jsme si museli platit sami a nedostali jsme ani jídlo, ani pití, při vyřizování náhradního letu se s námi bavili arogantně a letenku nám dali až na přespříští den. Michal, který byl náhodou na letišti, předvedl opravdový koncert a zajistil nám let s jinou leteckou společností přes Dubaj. Važte si takového průvodce i jako člověka. Smekám a ještě jednou moc chválím. S pozdravem a přáním pěkných dnů, Ing. Jan Vojíř.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Namíbia , Zambia , Zimbabwe
S

Slavomíra a Jozef

S BUBO sme boli prvýkrát a ostali sme uchvátení..

Veľmi pekne Vám všetkým ďakujeme, ktorí ste sa podieľali na zabezpečení našej perfektnej dovolenky. S BUBO sme boli prvýkrát a ostali sme uchvátení. Zájazd bol síce mierne fyzicky náročný, ale videli a zažili sme toho toľko, že zážitky, ktoré sme s Vami mohli uloviť, nám už zostanú navždy. Ďakujeme za profesionálny prístup, výbornú organizáciu a hlavne za super sprievodcu Jakuba. Ten bol perfektne zorientovaný vo všetkých smeroch. Najmä vďaka nemu sme získali množstvo nových informácií - či už z oblasti histórie, geografie alebo politickej situácie krajín. Mali sme možnosť spoznať nádhernú prírodu týchto vzdialených krajín. Jakub bol veľmi ochotný pomôcť vždy, keď to bolo treba. Nám konkrétne veľmi pomohol jeho slovenský preklad výkladu lokálnych sprievodcov, nakoľko neovládame anglický jazyk na komunikatívnej úrovni (či už v múzeu, na hraniciach, v hoteloch, reštaurácii a vôbec všade). Je veľmi priateľský a zábavný spoločník, vždy pozitívne naladený. Jakub, ešte raz ďakujeme za všetko, vážime si tvoju prácu! Ešte musím podotknúť, že sme sa stretli skupinka úžasných spolucestovateľov. Dodalo to našej dovolenke len samé benefity. BUBO ešte raz veľká vďaka a zase raz....dovidenia.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Lesotho , Eswatini , Zambia , Zimbabwe
D

Dana Žemberová

Úžasný zážitok pre celú našu rodinu

Dobrý deň, zúčastnila som sa s celou rodinou na zájazde 3x naj Afriky a chcela by som poďakovať nášmu sprievodcovi Kamilovi za perfektnú prácu, trpezlivosť, vynikajúcu organizáciu počas zájazdu a hlavne za to, aký je neuveriteľne milý a profesionálny! Trošku by som ešte podotkla k organizácii zájazdu, že v Kapskom meste by sa zišiel deň navyše, nakoľko sme prileteli poobede, kým sme sa pozbierali zo všetkých letov, bol večer, takže sme stratili jedno popoludnie, vďaka nášmu sprievodcovi sme ale stihli za dva dni maximum a ešte viac. Trošku ma mrzí, že sme nevyšli pešo na Stolovú horu, na čo sme sa chystali, ale počasie a nedostatok času to jednoducho neumožnili. Pri Victoria Falls  - nemám slov, to bolo super - ubytovanie, ľudia, safari, miestni sprievodcovia, výlet do Zambie bol špičkový! Odporúčam všetkým! Lokálni sprievodcovia na safari aj v Zambii na jednotku s hviezdičkami! Úžasný zážitok pre celú našu rodinu. Ešte raz vďaka sprievodcovi aj kancelárii!Rozmýšľame, kam sa vydáme loviť zážitky nabudúce.S pozdravom Dana Žemberová

Zájazdy:

Zimbabwe , Zambia
J

Judita Rybičková

Rada by som sa vám touto cestou poďakovala za nádherný zájazd

Rada by som sa vám touto cestou poďakovala za nádherný zájazd JAR Total, ktorý ste nám - bubáckym klientom pripravili. Som veľmi rada, že som osobne spoznala úžasnú - vtipnú, kamarátsku, empatickú a vždy vysmiatu Peťku, ktorá hrdo reprezentovala kanceláriu a značku BUBO, spríjemňovala nám zájazdové dni. Taktiež veľké ĎAKUJEM patrí úžasnému sprievodcovi Kamilovi, ktorý vniesol nášmu zájazdu dušu a dovolím si smelo tvrdiť, že sprievodcovské "povinnosti" vykonával na 100 + 100 percent - nad rámec svojich povinností. Veľmi ma tešil jeho profesionálny ale aj ľudský, kamarátsky prístup, jeho humor, aj znalosti, taktiež jeho empatia a flexibilita. Poprosím vás, odovzdajte môj pozdrav a veľké poďakovanie Peťke a Kamilovi, som neskutočne šťastná, že som spoznala tak nádherných a úžasných mladých ľudí, ktorí milujú svoju prácu, ale aj život. Prečo s BUBO rada cestujem? - Máte naj, naj, naj sprievodcov a fantasticky, zaujímavo vypracované cesty.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Lesotho , Eswatini , Zambia , Zimbabwe
E

Eva a Jiří Kovaříkovi

Ze zájezdu jsme nadšeni

Ze zájezdu jsme nadšeni. Zájezd byl dobře zorganizován a o jeho zdárný průběh se skvěle postarali BUBO průvodci Marek a Jakub. Oba mají výborné organizační schopnosti. Jejich výklad po celou dobu zájezdu - ať už se jednalo o safari či jiné zajímavosti - byl zasvěcený a zajímavý. Oba byli starostliví a vstřícní, vycházeli všem vstříc často nad rámec svých povinností a na úkor svého volna či pohodlí. Ještě jednou jim takto děkujeme a přejeme do dalších zájezdů stále elán a příjemné, bezproblémové účastníky. Eva a Jiří Kovaříkovi

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Namíbia , Zambia , Zimbabwe
V

Viera a Jozef Roštárovci

Náš dvanásty BUBO zájazd ...

V marci 2019 sme sa zúčastnili zájazdu Južná Afrika Total. Bol to náš dvanásty zájazd s BUBO a doteraz sme boli každý raz nadpriemerne spokojní s vašimi službami. Opäť raz chceme vyjadriť svoju veľkú spokojnosť so sprievodcom Robom a poďakovať mu za profesionálne služby, ale aj priateľský prístup ku klientom. Úplne netradične chceme poďakovať aj vodičovi Romanovi za nadštandardný prístup pri presune zo Schwechatu do Bratislavy. Vďaka. Viera a Jozef Roštárovci

Zájazdy:

Juhoafrická republika , Lesotho , Eswatini , Zambia , Zimbabwe , Botswana
J

Jozef Pápol

Cítili sme sa s nimi bezpečne a ako na rodinnej dovolenke

Pred pár dňami sme sa vrátili z úžasného zájazdu JAR, Namíbia, Botswana a Zimbabwe. Prežili sme nádherných 20 dní plných nezabudnuteľných zážitkov. Učarilo nám Kapské Mesto - hlavne svojím okolím s kolóniou tučniakov a Mysom Dobrej Nádeje. Po skvelom pikniku na hrane Fish River kaňona sme sa dostali do oblasti Namíbijskej púšte. Púštne duny hrali ráno všetkými odtieňmi žltej a oranžovej farby. Pokus o zdolanie najvyššej duny v oblasti - Big Daddy však bohužiaľ nevyšiel napriek odhodlaniu, kvôli nízkej fyzickej kondícii účastníkov zájazdu. Zdolali sme ho tak do jednej tretiny, ale aj tak sme si dopriali nádherný výhľad na oblasť Sossusvlei plnú pieskových dún, bielych plání a stáročných vysušených kmeňov akácií. Tu by som chcel poďakovať Jakubovi z BUBO za povzbudzovanie, ináč by sme ani tu tretinu nedali a vzdali to hneď na začiatku. Kolónia uškatcov nám vyrazila dych. Postupne sme sa presunuli na sever Namíbie krajinou s pribúdajúcou zeleňou a hustejším osídlením. Navštívili dedinku Damarov. Mohli sme takto nazrieť do ich života a započúvať sa do ich mlaskavej reči. No a nasledoval (aspoň pre mňa) vrchol zájazdu - návšteva kmeňa Himba. Prvé skúsenosti s nimi sme nadobudli už vo Windhoeku na trhu. Boli veľmi obratné obchodníčky, predali nám čo chceli a za čo chceli. Tu na severe to bolo úplne iné. Navštívili sme ich dedinku. Ukázali nám svoje zvyky, obydlia, ako sa vydymujú a aj zatancovali. Bolo to veľmi autentické a mali sme pocit, že sú skutočne radi z našej návštevy ktorá ich vytrhla z ich života. Odteraz naša cesta Afrikou už viedla len na východ. Popri ceste pribúdalo divej zveri, čo bol neklamný znak toho, že sa blížime k NP Etosha. Prekvapilo nás koľko zveri dokáže žiť v tomto suchom prostredí. Majestátne žirafy, stáda antilop, žirafy, slony. Videli sme aj leva a nosorožca. Presunom sme opustili Namíbiu, do pasu pridali pečiatku Botswany a presunuli sa do NP Chobe. Tu sme z lodičky pozorovali pokojne sa pasúce hrochy, slony, byvoly, vyhrievajúce sa krokodíly a rôzne krásne vyfarbené vtáčiky. Vrcholom návštevy tohto NP bola rodinka levov s čerstvo skoleným byvolom. Také niečo sa nevidí bežne. Pach krvi čerstvo zabitého byvola sa dá zažiť len takto, na priamo. Žiadne video nesprostredkuje takýto vnem. No a čakal nás ešte impozantný záver našej cesty - Viktorine vodopády ležiace v Zimbabwe a Zambii. Je to úchvatné dielo prírody. My sme ho videli v plnej sile s najväčším prietokom v roku. "Dym ktorý hrmí" čo je domorodý názov vodopádov nás pri prehliadke skropil svojím nepretržitým osviežujúcim dažďom. S Afrikou sme sa rozlúčili večernou plavbou po Zambezi s výbornou večerou. Africká strava bola milým prekvapením a predčila očakávania. Steaky z pštrosa, kudu a iných antilop zabodovali. Slušné namíbijské pivo uhasilo smäd. Ubytovanie bolo rozumný mix tradičných lodges a hotelov slušnej úrovne. Lodges boli štýlovo zariadené.Na záver chceme vyzdvihnúť výkony sprievodcov BUBO. Vynikajúca práca Jakuba a Mareka urobili tento zájazd pre nás a verím aj pre ostatných nezabudnuteľným zážitkom. Nezabudneme ako Jakub v Etoshi vymieňal koleso v oblasti s výskytom levov rýchlosťou mechanika F1. Ich výklad bol vecný plný faktov, nikdy nezablúdili, bravúrne nás previezli 6200 km dlhou trasou. Cítili sme sa s nimi bezpečne a ako na rodinnej dovolenke. Pápol Jozef a Janka

Zájazdy:

Zambia , Zimbabwe