30 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Polárne oblasti

Polárne oblasti - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

S

Stanislav Vyšinský

28.03.2024

Miesta nad rámec programu

Dobrý deň. Chcel by som sa poďakovať za krásny zájazd na Faerské ostrovy. Od prvého momentu nás príjemne prekvapovali. Od prekrásnej prírody cez počasie, zažili sme všetky druhy od dažďa, slnka, vetra, snehu až po krásnu modrú oblohu. Prešli sme celé ostrovy, ktoré sú poprepájané nespočetne množstvom tunelov. Navštívili sme prekrásne mestečká s jedinečnou architektúrou domov (trávnaté strechy). Príroda je divoká a nádherná, dych berúca. Vysoké útesy bičované studenou vodou a všade prítomné ovečky. Niet divu, že sa tu aj natáčalo viacero filmov vrátane posledného 007 („pomník“ Jamesa Bonda sme tiež navštívili). Skvelá kuchyňa od pečeného jahňaťa až po čerstvo vylovené ryby. Veľká vďaka patrí hlavne sprievodcovi Petrovi. Veľmi prijemný, vzdelaný a ochotný. Poukazoval nám aj miesta nad rámec programu. Ďakujeme.

Zájazdy:

Dánsko , Faerské ostrovy , Škandinávia
K

Klient

29.02.2024

Tromso naplno

Polárnu žiaru sme síce nevideli, ale aj tak sme si pár dní v Tromso užili naplno. Veľmi príjemný zájazd, ubytovanie priamo v centre, opäť raz super sprievodkyňa Katka Lacková ktorá sa o nás vzorne starala. Boli sme veľmi spokojní. Ďakujeme

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
K

Klient

08.08.2023

Zaujímavý program a potulky

Veľmi rada by som sa podelila o príjemné dojmy zo zaujímavej dovolenky na Faerských ostrovoch. Program bol rozhodne zaujímavý a potulky prírodou a zabudnutými dedinkami sa páčili aj nášmu 9-ročnému vnukovi. Rozhodne treba počítať s veľmi premenlivým a chladným počasím, čo sa nám tiež páčilo, ako výmena za horúce dni na Slovensku. Bonusom bola aj veľmi ochotná a prívetivá Jarka, ktorá sa naozaj postarala o každú maličkosť. Jediné mínus výletu bola skutočnosť, že bol príliš krátky. Dva dni navyše by sme rozhodne uvítali. Všetkým, ktorí majú radi asketickú a drsnú prírodu, jednoduchú a prostú architektúru a pokojný život, by som odporúčala.

Zájazdy:

Dánsko , Faerské ostrovy , Škandinávia
K

Klient

04.08.2023

Aj toto sa môže stať

Aj toto sa môže stať. Pred týždňom som sa vrátil z kombinovaného zájazdu Island – Grónsko. Island bol mojím snom od detstva, keď som mal vo svojom albume krásnu známku z tejto krajiny. Táto krajina však prekonala moje očakávania svojou nespútanou, drsnou krásou, ale hlavne aj zásluhou úžasnej, informáciami aj svojským humorom nabitej sprievodkyne Lenky, ktorej by som sa chcel touto cestou poďakovať. Problémy nastali až s Grónskom a tu by som chcel upozorniť všetkých, ktorí nemajú dostatočný počet dní dovolenky, že sa môžu stretnúť s kurióznou situáciou – zrušený let kvôli počasiu v Nuuku. Aerolínie Icelandair nám (dvom zo zájazdu) síce zaistili hotel v Reykjavíku kúsok od centra, ale to bolo všetko. Odvtedy sme od nich nepočuli nič, dostávali sme mylné info na recepcii a 4 (!!!) dni sme v neistote čakali, čo bude (v čase, keď sme sa už mali vracať domov). Prirodzene sme kontaktovali BUBO, ktoré sa tiež s takou situáciou nestretlo, ale veľmi intenzívne komunikovalo s touto leteckou spoločnosťou a hlavnou oporou pre nás v tomto neistom čase bola opäť sprievodkyňa Lenka, ktorá napriek tomu, že už mala ďalšiu skupinu v Reykjavíku, s nami ochotne sms-kovala, zisťovala stav vecí u garanta zájazdu v BA a dokonca si našla čas, aby sa s nami znovu stretla, upokojila nás a prediskutovala možnosti. Do Grónska sme sa napokon po 4 dňoch dostali. BUBO medzitým prebukovalo naše letenky (tam aj späť do Viedne), hotel aj niektoré fakultatívne výlety v rámci daných časových možností a kapacít v Grónsku. Celý zájazd sa nám tak predĺžil o 4 dni. Plnú penziu sme podľa pôvodného itinerára síce nemali, ani miestneho sprievodcu, ale napokon sme si Grónsko (nádherná krajina aj malebné hlavné mesto Nuuk) užili. Ešte raz sa chcem poďakovať najmä Lenke, za všetko, čo pre nás urobila. BUBO môže byť na takú sprievodkyňu hrdé.

Zájazdy:

Dánsko , Grónsko (Dánsko) , Island , Škandinávia , Arktída , Grónsko
V

Veronika Mikoczyova

Mega dokonalá dovolenka

Mega dokonalá dovolenka naprieč severnou Škandináviou. Ahojte, Bubáci, ďakujem vám za úžasne vyskladaný zájazd Lofoty, Laponsko, Nordkapp. Bol to nádherný zážitok vo všetkých smeroch a v prvom rade by som chcela vyzdvihnúť dokonalé kombo našich sprievodcov Peťo & Lucka, ktorí dodali zájazdu ozajstného ducha škandinávie. Stretli sme sa skvelá  8 členná skupinka a cestovali dvoma autami. Peťo a Lucka sa striedali, takže sme si mohli plnohodnotne užiť oboch aj počas cesty :).   Dlhé cesty ubiehali veľmi rýchlo hlavne vďaka pútavým rozprávaniam Peťa a Lucky – informácie nielen z histórie danej oblasti, ale aj o praktickom živote a zaujímavosti, ktoré sa človek nikde nedočíta. Zažili sme spolu veľa zábavy a veľmi aktívne spoločne lovili zážitky. Na vlastnej koži môžem potvrdiť, že platí čo sa hovorí, že Bubo plní sny a čo klientovi vidí na očiach – veľmi rada fotím a Peťo&Lucka nám dopriali foto zástavky na tých najmagickejších miestach. Za čo som im veľmi vďačná.  Na zájazde som zažila veľa „first time zážitkov“ a najsilnejšie boli:  *kúpanie sa na najkrajších plážach (nikdy by som neverila, že vojdem do 10-stupňovej vody, ale keď sa Lucka rozbehla, že ide a nech sa pridáme tak sa nedalo odolať a som rada, že som sa odhodlala, lebo som tomu úplne prepadla a potom sme sa kúpali všade kde sa dalo – Nórsko/Fínsko/Švédsko – čiže mám za sebou more, jazero, rieku a oceán – no proste paráda a bude zo mňa ľadový medveď)  *polnočné slnko, ktoré nikdy nezapadlo, od prvého až po posledný deň  a kúpanie sa o polnoci so slnkom nad horizontom vyrazí dych viac ako studená voda :)  *magický a bájny severný mys Nordkapp, nachádza sa tam aj pošta, takže nezabudnite potešiť blízkych krásnou pohľadnicou z najsevernejšieho autom dostupného bodu Európy  *aj samotná cesta je cieľ a pre tento kút sveta to platí do bodky, človek nevie kam pozerať či doprava alebo doľava, stromy striedajú skaly, voda a soby na ceste :)  Určite odporúčam absolvovať Krabie Safari (Kirkenes) – čerstvo ulovený a následne uvarený krab je dokonalá pochúťka a jazda na člne je zážitok sám o sebe.  Celkovo strava v škandinávii bola vynikajúca – chválim výber reštaurácii, lebo sme mohli ochutnať z každého rožka troška – skvelé čerstvé ryby, sobie a losie steaky a sladká bodka v podobe typických nórskych vaflí.  Ešte raz veľká vďaka Peťo a Lucka za dokonalú dovolenku a určite sa jedného dňa na Lofoty vrátim. A už teraz sa teším na ďalšie spoločné lovenie zážitkov :)

Zájazdy:

Fínsko , Nórsko , Škandinávia , Švédsko , Arktída
E

Eleonóra Kochová

Fascinácia Ďalekým severom

Po skúsenosti zo severonórskeho zimného Tromso, 350 km za polárnym kruhom a vzrušujúceho, nádherného ostrova ohňa a ľadu Islandu, som sa rozhodla pre ďalšie objavovanie tejto málo obývanej časti európskej zeme, zeme Saamov, sobov a losov a majestátnej prírody. Počas 10 dní som si zvykla na čistý vzduch, chutnú vodu z kohútika, skvelú škandinávsku kuchyňu, kľud a ticho na uliciach, iba občas prerušované hlasnou vravou čajok. Dlhú cestu na Nordkapp by som zaradila medzi najkrajšie scénické cesty sveta. Úžasná sauna a následné ochladenie vo fínskom jazere Inari, keď dážď iba podčiarkol tú správnu atmosféru pre oddych, bola príjemným vyplnením voľného večera. Ohromnú atmosféru mal výlet na Krabie safari v pôvabnom mestečku Kirkenes na konci sveta, kde fjord dotýkajúci sa Barentsovho mora bol zaliaty slnkom a plavba ako aj následná gurmánska pochúťka boli v znamení dokonalej pohody. Stovky kilometrov cesty nekonečnou zeleňou tundry sme si spríjemnili zastávkami v pekných luteránskych kostoloch a zaujímavých sámskych múzeách a skanzenoch, kde sme sa mohli dozvedieť niečo o starodávnej kultúre Sámov. Sú milí a umožnili nám aj nahliadnuť do ich moderného parlamentu v Karasjoku, kde sa vo vzduchu vznáša nielen vôňa dreva a škandinávsky dizajn, ale aj ústretovosť, úcta, tolerancia. Pred nami bolo ale ešte to najväčšie lákadlo a tým bolo najkrajšie európske súostrovie Lofoty – Alpy vystupujúce z mora – pospájané mnohými mostami a tunelmi. Privítali nás však súvislou tmavosivou zamračenou oblohou a v deň D im chýbala tá povestná hra svetla, kvôli ktorej sem prichádzajú maliari z celého sveta, aby na plátne zvečnili svoje vnímanie. V ďalší deň nás slnko nesmelo obdarovalo svojou priazňou a všetko vyzeralo razom inak. Za všetky rozkošné rybárske dedinky s červenými rorbami spomeniem Henningsvaer, biele pláže, strmé skalné steny sušiarne tresiek... V tomto období aj s fenoménom Polnočné slnko, ktoré všetko sfarbí do zlatava. Aj keď je už hlboká noc, severské slnko žiari a mne sa nechce ísť spať v perfektne zvolenom hoteli Scandic na nábreží v Svolvaer, aj keď som unavená a o pár hodín vstávam, lebo prídem o tieto neopakovateľné metamorfózy farieb. Ďakujem sprievodcovi Peťovi Drobovi za jeho starostlivosť, ochotu a nápomocnosť. Ocenila by som aj jeho výklad k navštíveným miestam, rozprávanie počas dlhých presunov v aute, všeobecné informácie k destinácii, ale, žiaľ, nemôžem, lebo neboli. Týmto sa naplnila moja fascinácia Ďalekým severom, tak neopakovateľným v lete hlavne kvôli Polnočnému slnku a v zime kvôli Aurora borealis, Polárnej žiare, ktoré z tohto kúta sveta činia tú vzácnu a príťažlivú Európu, ktorá v človeku zanechá pokoj z nedotknutej prírody a obdiv k ľuďom, ktorí tu žijú svojím každodenným jednoduchým šťastím. Ďakujem, BUBO, za túto krásnu cestu.

Zájazdy:

Arktída , Fínsko , Nórsko , Škandinávia , Švédsko
E

Eleonora Kochova

Zimná rozprávka a splnený životný sen

Fascinácia polárnou žiarou a moja túžba vidieť to nebeské divadlo na vlastné oči nezadržateľne rástla z roka na rok stále viac. Zrazu sa však na stránke BUBO katalógu objavil zájazd časovo nenáročný no finančne nie najlacnejší. Hlavne keď sa k tomu pripočíta, v mojom prípade, dokúpenie kvalitnej zimnej výbavy, veď 350 km za polárnym kruhom predsa len môže byt aj mrazivá zima, dotieravý severák, po kolená snehu, ľad pod nohami... Na ďalekom severe v krásnom Tromse som však stretla zimu ako z rozprávky, príjemne sviežu, pôvabne snehobielu, okúzľujúco romantickú. Nedotknutú prírodu arktických fjordov, kde dedina pozostáva len z niekoľkých drevených domčekov, skrášlených vianočnou výzdobou, ktorou bola veľká biela hviezda v oknách. Tak jednoduché a tak pekné! A tam, uprostred ničoho, náš guide z piknikového stola pri ceste zmietol možno 20 cm snehu, aby nám tam ponúkol horúcu čokoládu po návšteve najvzdialenejšieho ostrovčeka Sommaroy. Ďalší deň v Husky safari v drsnej ale podmanivej horskej krajine, ďaleko od mesta, to nekonečné ticho narúšal len štekot a zavýjanie štíhlych husky psov. Tí už v postroji, nastúpení v záprahoch, nedočkavo čakali na nás, turistov, zababušených v teplých kombinézach a usadených na saniach, aby sa mohli prebehnúť tundrou a ukázať nám nielen tú krásu okolo, ale aj svoju silu, vôľu, priateľskosť a radosť z pohybu a spokojnosť z výkonu. Nášmu sánkovaniu so sobmi sa prizerajú iba hviezdy a mesiac. Tma, ticho, a len kroky huňatých sobov vedľa našich saní, to je tá správna chvíľa vypnúť, ponoriť sa do svojich myšlienok a pocitov, nechať sa unášať čarom arktickej noci. Potom melódie sámskych piesní v teplom stane a návrat do vysvieteného, ospalého Tromsa. No a na vrchole tejto lavíny zážitkov stojí, ako inak, samotná polárna žiara Aurora borealis. Ukáže sa nám? Aká bude? Ako dlho? Kedy? A bude vôbec? Napätie v lavoo rastie, horúci nápoj a lefte chutí, až kým niekto zvonka nezvolá: Žiara! Vybehneme, staviame foťáky na trojnožkách, radujeme sa. Že to vyšlo, že to čakanie za to stálo! A o pár hodín neskôr, keď už všetci prestali veriť v ďalšiu auroru, vtedy sa obloha z ničoho nič prenádherne rozžiarila a roztancovala a pod ňou zavládlo spontánne vzrušenie, nefalšované emócie, šťastie hlboko v duši... A pre mňa - splnenie jedného životného sna. Keď si k týmto úžasným a nevšedným zážitkom pripočítam ubytovanie vo výborne situovanom hoteli, odkiaľ bolo všetko na skok a tie najlepšie raňajky na svete, prirodzene milých a ústretových Nórov a našu nápomocnú, ochotnú sprievodkyňu Danku, tak sa z tejto cesty stal jeden z mojich najlepších BUBO zájazdov, plný ohromnej energie a asi ten najintenzívnejší zo všetkých! Milé BUBO, ďakujem za to, že som mohla zažiť túto zimnú rozprávku, ktorá sa stala skutočnosťou. Danka, ďakujem za to, že si zdieľala so mnou to jedinečné nadšenie z neopakovateľnej atmosféry žiariacej nočnej oblohy. Nikolka, ďakujem za všetky informácie a rady pred cestou, za Vašu podporu, trpezlivosť a super servis z base campu.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
J

Janka Onufráková

Milí Bubáci, rada by som sa s…

Rada by som sa s Vami podelila o svoje dojmy zo zájazdu Aljaška a Yukon s príslovečným dovetkom "volanie divočiny" (direct to be followed - Jack London: The Call of the Wild) v lete 2019. Všetky zájazdy s BUBO sa zapísali do mojej internej aj externej pamäte ako veľmi výnimočné, naozaj každý jeden bol excelentný, no tentokrát márne hľadám slová. Asi žiadne nestačia na to, aby som adekvátne vyjadrila svoje nadšenie :-)! Hneď na úvod napíšem, že nad týmto zájazdom som váhala a o to väčší skeptik vo mne sa vybral do aljašskej a yukonskej divočiny :-). Vysvetlím - mám slabosť na Áziu a Afriku. V Severnej Amerike som nikdy predtým nebola a nehovorím, že som ju vôbec nemala v pláne navštíviť, len neprišiel ten povestný stimul, mala som iné cestovateľské preferencie. Keďže som milovníčkou prírody a náhodou mi na stránke BUBO spočinul zrak práve na tomto perfektnom zájazde s vynikajúcim programom, bolo čiastočne rozhodnuté. Hoci nie som váhavý typ, mala som dilemu, či neísť radšej znova do Afriky (tu mám veľa nesplnených snov - od Etiópie cez Rwandu a Ugandu až po Mozambik) alebo do Ázie (tu mi zostáva už len zopár nesplnených snov). Po pár mailoch s BUBO kanceláriou (mala som zopár otázok, na ktoré som dostala klasicky rýchlu, nápomocnú a ochotnú odpoveď) a podpore môjho okolia (že mám proste ísť), som sa prihlásila. Akékoľvek pochybnosti, či som si vybrala správne, sa začali rýchlo rozplývať doslova pár hodín po prílete do Anchorage (AK), po "oklepaní sa" z dlhšieho letu :-). Dnes teda absolútne velebím svoje rozhodnutie ísť a zažiť AK a YT! Bolo fantasticky, bolo výnimočne! Tie scenérie hoci aj mali samozrejme čo-to spoločné s inými krásnymi, prírodnými miestami, ktoré som navštívila, boli v niečom predsalen odlišné, výnimočné. Neustále bolo na čo pozerať, čo obdivovať. Človeka zrejme omrzí, keď sa v nejakej metropole prechádza námestiami a uličkami pár dní za sebou, no pohľad na prekrásnu, zdravú prírodu, zelené lesy, vysokánske sitky, jazerá, rieky, ľadovce, hory, oblohu a divokú zver neomrzia! Punc unikátnosti a naozaj pravej divočiny tomu dávajú asi tieto faktory - bezprostredný kontakt so zverou, riedko osídlené ohromné územia a dokonca územia, ktoré nie sú dotknuté človekom. AK a YT sú prírodné poklady, ktoré nenechajú chladnými snáď ani presvedčeného "natur-hatera" :-). Itinerár cesty rozoberať nebudem, je opísaný na stránke BUBO a ja dávam klobúk dole pred tým, kto ho vytvoril. Všetko skvelo, vyvážene nakombinované, no a oceňujem aj aktivity rôzneho druhu. Doslova zbožňujem na BUBO zájazdoch, že vždy o + 1 deň si už nepamätám, čo sme robili predošlý deň, tak plnohodnotne sú dni využité, žiadne povaľačstvo :-). Pri road tripe má človek navyše čas vydýchnuť si, rozjímať, fotiť do internej pamäte, tzn. vstrebávať, nasávať atmosféru. Pokiaľ ide o fakultatívne počiny, osobne vrelo odporúčam let so ski plane ponad Mt. Logan (najvyšší vrch Kanady a po Denali druhý najvyšší vrch Severnej Ameriky) nachádzajúci sa v NP Kluane. Inak, bola to náhoda, pôvodne som totiž mala v pláne let ponad Denali. Len zo zvedavosti som sa išla poinformovať o letoch na ďalší deň, keď sa náhle uvoľnilo jedno miesto a ja som už nasadala do ski plane - nepripravená, bez vody, ešteže som mala foťák na krku :-). Do kariet zahralo aj počasie, ktoré vraj už dlho také krásne nebolo. V rámci tejto Icefield Discovery Tour som preletela ponad najväčšie ľadovcové pole na svete (najväčie mimo pólov), velikánske jazero Kluane, malé smaragdové jazierka, rôzne vrchy v pohorí St. Elias a už spomenutý velikán Mt. Logan s výškou 5 959 m n.n. Ak náhodou nie je zrejmé, čo by som odkázala tým, ktorí uvažujú o tomto zájazde, vyjadrím to explicitne: ak Vás aspoň trošku nadchýna a/alebo dobíja príroda, neísť by bola veľká škoda! Treba zažiť, kým sa tie krásne ľadovce neroztopia! No a teraz už pristúpim k tým, bez ktorých by to nebolo ono - k našej mini partii (bolo nás šesť) a k sprievodkyni Monike. Povedala som Vám to všetkým osobne, no zopakujem aj písomne, že mi bolo s Vami super báječne. Ďakujem Vám za skvelú spoločnosť! A ešte fanfáry pre Moniku - jedna super BUBO sprievodkyňa, neskutočne príjemná osôbka a parťáčka. Keďže BUBO má laťku nastavenú ďaleko nad vysoký štandard, už som si zvykla, že sprievodcovia sú top a považujem za akúsi samozrejmosť, že každý jeden rad radom je pán sprievodca s dokonalou sprievodcovskou výbavou. O tom ma zas a znova presvedčil tento zájazd, lebo veď skvelá Monika :-)! Vyžaruje z nej taký pokoj, peace, harmónia a to veľmi príjemne pôsobí na človeka. O úsmeve ani nehovorím! A keď sa k tomu pridajú aj excelentné zručnosti šoféra, tak už niet o čom. Takže milá Monika, ak toto čítaš, ešte raz naozaj veľmi pekne ďakujem za všetko a úprimne si želám, aby som Ťa ešte zažila/stretla, aby si sprevádzala niečo, kam sa ešte vyberiem! Ďakujem samozrejme aj celej BUBO kancelárii, nezvyknem rátať na prstoch, no teraz som si to všetko pekne zrekapitulovala - išlo o môj jedenásty zájazd Vami :-) a ak prirátam aj jeden bonusový zájazd do L.A. a Vegas, ktorý som pár rokov dozadu dostala od BUBO v rámci vianočnej akcie a na ktorý som vyslala moju sestru, ktorá prišla natešená, spokojná (a čo je doma, to sa počíta), tak to bol dvanásty zájazd s BUBO! Niet väčšieho dôkazu/merítka absolútnej spokojnosti než verný klient - vlastne po toľkých rokoch ruka v ruke s BUBO mi slovo "klient" pripadá neosobne, radšej používam slovo fanúšik! Ďakujem zas a znova a všetko dobré prajem celej kancelárii, nech sa Vám darí ako doposiaľ! Pripájam aj poďakovanie milej a ochotnej Nikole z bubáckeho front office!Šťastné cesty Vám všetkým praje Janka

Zájazdy:

Kanada , Aljaška (USA) , USA
M

Magda Mihaliková

Veľká vďaka a uznanie BUBO za perfektnú expedíciu na zimnú Sibír

Sibír – sobie slávnosti s BUBO Veľká vďaka uznanie BUBO za perfektnú expedíciu na zimnú Sibír počas polárnej noci. Umožnila nám spoznať malý a nám neznámy kúsok obrovskej krajiny. Tou neznámou časťou veľkej krajiny Rusko boli republika Komi a Yamalsko-nenecká autonómna oblasť. Boli sme pripravení na veľkú zimu, ale neboli sme pripravení na skutočný súčasný život polárnej oblasti niekdajších gulagov. Mestá - Vorkuta, Salechard – vybudované a kultúrne, na úrovni normálnej civilizácie, pravda prispôsobené polárnej oblasti, kde večne zamrznutý permafrost je určujúcim faktorom výstavby. Hotely dobré a ešte lepšie. Strava v hoteloch a reštauráciach kvalitná, pestrá a vzhľadom na dostatok, či prevahu rýb, aj zdravá a racionálna. Obchody dobre zásobené tak potravinami, ako aj iným všetkým možným tovarom. Len zohľadnujúce potreby miestnej oblasti. A srdeční ústretoví ľudia, tak sa snažili dať nám maximum informácií, zážitkov a aktivít. Program zaujímavý. Vorkuta – mesto nad polárnym kruhom, založené pred 75 rokmi, práve oslavovalo toto výročie. V tom čase objavené zásoby uhlia sú hlavným zdrojom príjmov a života mesta. A tak sme boli účastníkmi osláv, so všetkou slávou – galavečer s kultúrnym programom (presne ako u nás). Ohňostroj, večerná šou vonku (- 28 C), a hlavne sobie preteky. Priamo v meste a po hlavnej ulici. Snehu bolo dosť. Zážitkom bola celodenná cesta vlakom cez Ural. S občasnými zastávkami. Veľa snehu, treskúci mráz, sem tam nejaká budova /na tých zastávkach/. Na jednej bola predajňa – bufet, potraviny a tak. Potulky počas zastávok šírou Sibírou. Vlak čistý a príjemný. Spolucestujúce domáce žienky – ako vysvitlo členky kmeňa Nenetsov - nám predviedli svoje „vystúpenie“ v chodbičke vlaku. Najúžasnejším zážitkom však boli 2 dni v tundre – pravej sibírskej, kde nás dopravili v tme tmúcej, 3 vysokánske „Trekali“. Uprostred polárnej tundry 3 čumy – to sú príbytky „olenovodov“ . V jednom čume sme sa stali hosťami tejto rodiny. Maličký priestor – ale zmestili sme sa všetci, sediac na sobích kožušinách. Stále bol plný stolík sobích dobrôt, guláš, surové ryby, mrazené čučoriedky, a čaj a čaj. Šírošíra tundra, ticho. Slnko vyšlo tak o 9,30 hod. a zapadá po 14-tej. Polárna noc. Len soby sa na nás vykašlali, a celé Gríšovo stádo /cca 1 800 ks/ bolo kdesi ďaleko. Darmo ho od rána hľadali na 2 snežných skútroch. Takže plánované túry na sobích záprahoch sa nekonali. Prechod - prejazd cez zamrznutý 2 km široký Ob. Len druhý deň čo rieka zamrzla tak, že mohli spustiť dopravu po nej. Inak premáva trajekt. Salechard krásne mesto– leží priamo na polárnom kruhu. Budovy, obytné či športové kultlúrne, štátne – pekné, farebné, každá architektonicky iná. Široké ulice, semafory. Zima ukrutná – 34 – 38o C, ale na letisku -40o C. V hoteli Arktika, tak ako v každej budove teplo, teplúčko. Polárny kruh na okraji mesta. Nikde nikoho – okrem deduška Mráza, ktorý nás čakal. A mal pripravený pre každého dokument, že sme tam naozaj boli. Aktivít aj v tomto meste bolo veľa. Úžasné zážitky – zásluhou kolektívu BUBO, všetko pod palcom šéfa Ľ. Fellnera. Celé to vymyslel, zabezpečil, čo teda nebolo vôbec jednoduché, a tiež to s nami absolvoval. Perfektná cesta. Vďaka.

Zájazdy:

Rusko
M

MUDr  Ladislav Foldes

Chcem ešte raz poďakovať za pekné zážitky

Chcem sa podeliť so svojimi zážitkami zo zájazdu za Polárnou žiarou v novembri 2018. Ešte raz ďakujem za pekné zážitky, ktoré sme zažili počas tohto výletu. BUBO sprievodkyňa bola ochotná a dokonale nás previedla všetkými atrakciami počas zájazdu. Sme všetci veľmi spokojní. Už sa tešíme na budúci výlet k Mŕtvemu moru budúci rok v apríli. S pozdravom MUDr  Ladislav Foldes

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
T

Tomáš Kment

Průvodce nám zprostředkoval krásnou a drsnou zemi zcela excelentně

Průvodce nám zprostředkoval krásnou a drsnou zemi zcela excelentně.

Zájazdy:

Island , Škandinávia
I

Ines

Fascinujúci zájazd plný zážitkov a neočakávaných prekvapení

Mám za sebou prvé vycestovanie za zážitkami s BUBO v destinácii Island - Grónsko. Fascinujúci zájazd plný zážitkov a neočakávaných prekvapení - napr. vo forme predĺženého pobytu v Grónsku kvôli hmle. Spolu s ďalšími tromi spolubojovníkmi sme mali to šťastie vychutnať si Tasiilaq o dva dni dlhšie. Môj vyslovene TOP zážitok z Grónska - plavba medzi ľadovými kryhami a výlet vrtulníkom. Čosi úchvatné.  Veľká vďaka patrí jednoznačne skvelým BUBO sprievodcom Robovi a Miškovi. Ďakujem. 

Zájazdy:

Island , Grónsko , Arktída , Škandinávia

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš