17 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Egypt

Egypt - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

K

Klient

Hárok papiera by nestačil

v apríli sme s manželom odleteli do Káhiry na ‘Egypt maximálne poznanie’. Celé roky sme koketovali s myšlienkou navštíviť Egypt, ale akosi sme nikdy nenašli odvahu; napriek tomu, že sme už precestovali kus našej zemegule a väčšinou to bolo na vlastnú päsť. Asi by mi nestačil ani celý hárok papiera, keby som chcela popísať všetky super-zážitky a chcela poďakovať našej nekonečne obetavej a šikovnej sprievodkyni Andrejke. Ja neviem, kedy to žieňa spalo — proste profesionálka po každej stránke. Náš lokálny egyptológ Max mal výborný prístup k výkladu histórie a veľa sme sa naučili. Na detailoch bolo vidno, že Bubo robí tento zájazd už dlhú dobu; avšak ani do detailov prepracovaný zájazd by nebol ‘perfektný’ bez sprievodcov. A tak ešte raz veľká vďaka Andrejke!

Zájazdy:

Egypt
K

Klient

Skvelý program

Počas Veľkej noci sme s priateľkami absolvovali zájazd Egypt maximálne poznanie. K prihláseniu sa na zájazd nás inšpirovala Andrejka, naša sprievodkyňa Marokom, kde sme s obavami cestovali minulý rok v septembri bezprostredne po zemetrasení. Uvítali sme príležitosť spoznať Egypt pohľadom človeka, ktorý tam žije a oboznámi nás nielen s jeho bohatou históriou a pamiatkami, ale ktorý nám ukáže krajinu svojimi očami a skúsenosťami. Nahovorili sme ešte ďalších priateľov, takže len naša skupinka bola 8-členná. Zájazd splnil všetky naše očakávania, program bol bohatý, videli a zažili sme toho veľa. Mohli sme tak posúdiť akými premenami prešla krajina, keďže niektorí z nás ju navštívili pred 50 a 20 rokmi. Sklamalo nás však, že sme si nemohli vychutnať jedinečnú architektúru a exponáty nedávno sprístupnenej Alexandrijskej knižnice. Druhý deň zájazdu, kedy je v programe Alexandria bol piatok a vtedy je knižnica zatvorená. Bolo by vhodné, aby garant zájazdu odsledoval termíny odchodov a v prípade potreby upravil poradie programu. Tiež sme sa zhodli na tom, že by zájazdu prospelo, keby bol o 1-2 dni dlhší, alebo keby CK zabezpečila letenky pri tak krátkych letoch tak, aby klienti nestratili plné dva dni, ale len jeden. Mali by sme tak viac času na relax a navnímanie atmosféry. Miestami to bolo vyčerpávajúce a aj preto sme sa tešili na záverečný relax pri Červenom mori. Veľká vďaka patrí Andrejke za jej profesionalitu, maximálnu ústretovosť a ochotu. Svojim prístupom a úsmevom prinášala pohodu v každej situácii. Vďaka skvelému programu, dobrej organizácií zájazdov a kvalitným sprievodcom ako je Andrejka už dlhé roky cestujeme s BUBO po svete. Za krásnu dovolenku ďakujú Kristína, Daniela, Eva, Hana, Laura, Jozef, Elena a Jaroslava.

Zájazdy:

Egypt
P

Peter a Jarmila Mušitzovci

Dokonalé ovládanie pomerov

Vo februári sme sa zúčastnili zájazdu do Egypta a radi by sme sa s Vami podelili o zopár postrehov. Od začiatku sme sa stretli dobrá partia ľudí, viac-menej verných klientov BUBO. Program zájazdu bol nastavený dobre a vďaka vysokej profesionalite sprievodcu Martina Ferenčíka sme si ho aj náležite vychutnali. Veľkým prínosom bolo, že pán sprievodca dokonale ovládal lokálne pomery a komunikáciu s miestnymi sprievodcami, najmä s Maxom. Vedel nám preto splniť našu prosbu zaradiť do programu návštevu chrámu Philae a chrámu v Dandare - inak topka hneď po pyramídach. Vďaka sprievodkyni Andrei Švecovej, ktorá žije v Egypte a dokonale pozná miestny spôsob života a myslenia ľudí, sme získali cenné informácie z tejto oblasti. Vzhľadom k tomu, že sme v Kahire bývali v dvoch hoteloch dosť od seba vzdialených, jedna skupina strávila prepravou v autobuse o takmer 3 h viac. Kedže sa chodí na hotel len prespať a raňajkovať, bolo by vhodné zvážiť, či ponúkať v Káhire možnosť príplatkového ubytovania. V ďaľších mestách, vzhľadom k ich veľkosti, takýto problém nebol. Prajeme Vám veľa úspechov vo Vašej práci.

Zájazdy:

Egypt
H

Helka a Milan Knapikovci

Výborná skupina v Egypte

Pred chvíľou sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu“ EGYPT - maximalne poznanie“. Doma, pri triedení fotografií, sme sa znovu preniesli do Egypta, návštevu ktorého sme absolvovali pod vedením BUBO... A svoj dobrý pocit zo zájazdu by sme radi pretavili do poďakovania našim sprievodcom Martinovi a Andrejke. Pocit, že náš sprievodca pozná situáciu v krajine, sme nadobudli už pri preprave autobusom z letiska, keď nám predstavil základné črty mentality ľudí a charakter krajiny, do ktorej vstupujeme. A táto úvodná intuícia našťastie prerástla do reálnych kontúr. Počas nášho pobytu sme sa pod jeho vedením mohli naplno venovať iba obdivovaniu nádherných a majestátnych tisícročných artefaktov a egyptských krás, lebo naše presuny a pobyt zabezpečoval organizačne aj poradensky. Časy presunov plynule vypĺňal pútavými príbehmi a faktami z histórie pamiatok, ku ktorým nás viedol. Trasy po Egypte s nami absolvovala aj sprievodkyňa Andrejka. Jej prítomnos  bola príjemným obohatením. Andrejka ozvláštnila výklad aj o poznanie praktickej dennej reality, nakoľko priamo v krajine už nejaký čas býva. Je to milá, ústretová a mimoriadne empatická osôbka, ktorá bola ochotná robiť nám doprovod a tlmočiť so skutočne trpezlivým vysvetľovaním našich otázok aj v čase osobného voľna. Boli sme aj vďaka ním obom výborná skupina, ktorá držala pokope, navzájom si pomáhala a bavila sa. Bolo to super stretnutie výborných ľudí. Ešte raz vďaka všetkým za vynikajúci zájazd! Tešíme sa na budúce zájazdy, kde, dúfam, zase prežijeme úžasné chvíle, už najbližšie do Libanonu a Sýrie. 

Zájazdy:

Egypt
A

Aleš Šob

Bohatý a skvelý program v Egypte

Dobrý den, dovolte mi poděkovat CK Sen a CK Bubo za nádherný zájezd EGYPT - maximální poznání (16. - 26. 11. 2022). Žádná česko-slovenská CK nemá v nabídce v Egyptě tak bohatý a skvělý program. Kromě tradičního běžného egyptského programu jsme navštívili např. i Alexandrii, pyramidy v Sakkáře, chrámy v okolí Asuánu a fantastický zážitek byl let balónem nad chrámy v Luxoru. Zároveň pan průvodce Martin Ferenčík vedl zájezd s přehledem, porozuměním a je dokonalý profesionál. Děkuji a přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů. Těším se s Vámi na příště!

Zájazdy:

Egypt
K

Klient

Jedna z najchaotickejších krajín

Perfektný zájazd, parádne zorganizovaný, "napráskaný" programom, aj ked Alexandriu by som odporúčala vynechať a dať radšej viac času napr. na pyramídach alebo v Luxore v Údolí kráľov. Let balónom je MUST. Vidieť Egypt peši, busom, vlakom, lietadlom - jednu z najchaotickejších krajín a podľa nás aj kontroverzných krajín so svojimi "pravidlami", je zážitok. Pamiatky sú výnimočné, pozorovať život dnešných Egypťanov a porovnať ho s tým, čo vytvorili Staro-Egypťania, je inšpiratívne. Uvedomili sme si, v akom obrovskom blahobyte žijeme v Európe a o to viac si domov vážime. Veľká vďaka patrí našej sprievodkyni Bubo Mirke Dlhej. Pri rôznej skladbe účasníkov zájazdu zvládala všetky problémy s úsmevom, pozitívnymi slovami, neustále motivovala a potvrdzovala a robila navyše veci, ktoré mali byť zvládnuté kanceláriou v Bratislave, pričom väčšina účastníkov si to ani nevšimla. Úprimne, neviem, kedy Mirka spala a či vôbec, asi bude čarodejnica. V každom prípade, ako sprievodca je profesionál a BUBO odporúčame, aby si ju za každých okolností udržalo a motivovalo ju chodiť s klientami. Jej znalosti miestnych pomerov a ochota nájsť riešenia je obdivuhodná a takí ľudia ako Mirka sú veľmi vzácni. Ďakujeme BUBO a ďakujeme Mirke.

Zájazdy:

Egypt
Z

Zdeno a Zuzka

Splnená túžba po Egypte

Ahojte svetobežníci, máte radi pamiatky, históriu, trochu exotiky a nabitý program? Ak áno, tak poďte na zájazd s BUBOm „Egypt na maximum“. My sme sa ho zúčastnili v termíne od 8.11. do 19.11.2021. A bolo fantastický! Egypt rozhodne nesklamal a náš sprievodca Tomáš Kubuš spolu s Egyptským sprievodcom Magedom nám primerane priblížili egyptskú históriu, mytológiu a porozprávali o pamiatkach. Organizácia klapala na 100%. Prešli sme okolo Nílu od severu od Alexandrie až na juh po Abú Simbel. Ak vás zaujíma, čo všetko sme videli, pozrite si program zájazdu. Rozhodne program pokryl takmer všetko, čo by som chcel v Egypte vidieť. Záverečný relax v Hurgade spolu so šnorchlovaním okolo koralových útesov bola taká čerešnička na torte. Jediné, čo mi trošku chýbalo bol čas. Potreboval by som viac času na to aby som si vedel dokonale vychutnať silu prítomného okamihu na Egyptských bazároch a v lokálnych uličkách. Ďakujem všetkým – BUBu, sprievodcom aj spolucestovateľom za úžasné zážitky. Tak neváhajte a poďte. Zdeno a Zuzka

Zájazdy:

Egypt
K

Klient z Egyptu

Famózny Egypt

Bolo to fakt famózne. Za mna the best trip za mojich poslednych cca 15-20 rokov! Hlavne velka vdaka hlavne Tomasovi --Si viac ako famozny. A rovnako Maged our local Egyptian guide.

Zájazdy:

Egypt
K

Klient z Egyptu

Všetko bolo na výbornú!

Všetko bolo na výbornú na čele s perfektným sprievodcom Tomášom. 27.10.2021 - 6.11.2021

Zájazdy:

Egypt
K

Klient

Skvelá organizácia

Skvelá organizácia s vynikajúcim sprievodcom Tomášom ktorý bol vždy ochotný pomôcť a poradiť.

Zájazdy:

Egypt
L

Lucia

Zájazd snov

Dakujem za ozajstny zajazd snov, kt.som mohla absolvovat a splnit si svoj velky sen dotknut sa jednej z najvyspelejsich znamych civilizacii, kt.nam tu zanechala svoj odkaz, cakajuci stale na svoje pochopenie. Zajazd bol vyborne zorganizovany a tomas a ahmed nam sprijemnovali presuvacie chvile roznymi  zaujimavostami. Super,ze kazdy den bol uplne iny,kazda vybrana restauracia mala svoju atmosferu, krasny vyhlad, specificke jedlo, cakajuce na ochutnanie.pre mna absolutna topka-pyramidy,chramy ,energie a vstupy do vnutra pyramid. No a potapanie v cervenom mori -vo velkom akvariu:-)). Vyborne boli zorganizovane vsetky vstupy do pamiatok, takze sme nikde dlho necakali. Krasny let balonom , to bolo super prekvapko. Jazda na tave -parada:-)). Feluka-romantika. Mali sme stastie, ze sme sa na zajazde stretli ludia,dobre naladeni ,laskavi  a napomocni, vratane aj ostatnych sprievodcov,a tak som sa vsade citila prijemne.velmi ma v hurhgade potesila joga o 5-tej ako zaver plazoveho dna a spolocny drink o 6-tej. Dokazali ste vytvorit vybornu atmosferu pocas celeho vyletu, zaco vam z celeho srdca dakujem. Drzim vam velmi palce!  svet bude taky aky si ho sami vytvorime, takze za mna - vzdy hladam  lasku, zivot, porozumenie, slobodu a svetlo poznania❤️❤️❤️. Lucia

Zájazdy:

Egypt
Z

Zuzana

Egypt s Tomášom Kubušom

V tejto veľmi zvláštnej dobe som sa rozhodla využiť možnosť vidieť a spoznať Egypt s úplne iným nádychom ako v bežných dňoch. Mala som možnosť si užiť pamiatky bez veľkých davov turistov, dotknúť sa histórie bez hystérie. Je až sladkobôľne, aké boli jednotlivé miesta prázdne. Na druhej strane nám, ktorí sme sa pre toto dobrodružstvo rozhodli, sme dostali šancu prežiť atmosféru, ktorá bola a je neopakovateľná. Každé jedno miesto, ktoré sme navštívili, nám ponúklo celú škálu chutí a korenín. Prílet do Káhiry bol bezproblémový, kedy toto mesto nám ukázalo svoju hektiku plnú trúbenia a ľudí na ulici a cestách. Po miernom oddychu po prílete sme ochutnali falafel s nakladanou zeleninou a tým sa začalo naše cestovanie. Už večer sme mohli vidieť z okien hotelu pyramídy, ktoré čakali na nás na ďalší deň. Druhý deň ráno na nás už čakali pyramídy a aj sfinga v Gize, Dhashure, Saqqare. Nie je skoro ani možné vyjadriť pocity, kedy tieto monumenty histórie patria iba a len Vám a v diaľke len počujete mierny vietor, pretože ste na mieste sami. Ďalší deň sme strávili v Alexandrii, ktorá nám ukázala svoje tajomstvá. Prešli sme viaceré miesta, ako katakomby Qom el-Shoqafa, rímske ruiny, či pevnosť Qait Bey. Na promenáde sme si užili kávu , kedy za chrbtom nás strážila známa Alexandrijská knižnica. Káhira nás privítala svojou typickou rannou hmlou, ktorá naznačovala veľmi teplý deň. Spoznávanie tohto mesta začalo prehliadkou Citadely. Znova sme prežívali neopakovateľnú situáciu prázdnej Citadely. Navštívili sme mešity Sultána Hassana a Rifai. Je neopakovateľné vidieť tieto monumentálne mešity vedľa seba. Osvieženie nám poskytol či už mätový čaj alebo turecká káva v kaviarničke El-Fishawi. Egypt nie je len moslimská krajina, ale žijú v nej aj koptskí kresťania, čo sme zažili aj v koptskej štvrti a návštevou viacerých kostolov. Aj keď kostol sv. Juraja nie je najvýznamnejší, tak mňa si pritiahol k sebe, kde som mala stráviť chvíľku ticha a rozjímania. Po výdatnom obede sme mali energiu na návštevu Egyptského múzea a nasávali všetky artefakty histórie, ktoré boli prístupné. Som veľmi vďačná, že som mala možnosť navštíviť múzeum ešte v starej budove. Po vyčerpávajúcom dni v Káhire nás čakal vlakový prejazd z Káhiry do Asuánu. Vlak lemuje rieku Níl, kedy na jednej strane sa odkrýva piesočnatá krajina a na strane druhej zelená sila Nílu. Asuán nás privítal s párhodinovým meškaním vlaku, čo ja som si užívala sledovaním krajiny, či čítaním knihy. Rada by som poukázala, že čistota na toalete bola oveľa lepšia ako v našich vlakoch. ;) Asuán sme si užili plavbou na drevenej lodičky, feluke. Ďalší deň nás čakal Abu-Simbel, ktorý sa nachádzal na najjužnejšom mieste nášho putovania. Ako Abu-Simbel, tak Philae sú chrámy, ktoré boli presunuté z pôvodného miesta kvôli výstavbe Asuánskej priehrady. Bojíme sa choroby faraónov? Tak nám nubijský chlapec, ktorý nás na loďke doviezol ku Philae, ukázal, že sa dá napiť aj vody z Nílu. Osobne to skúšať nebudem :), asi by to nedopadlo dobre... Po vlakovom presune z Asuánu do Luxoru sme prechádzali chrámovým komplexom v Karnaku. Aj tu sme si užívali chrám skoro sami. Prechádzať sa chrámovým komplexom, vidieť obelisky vo výške aj pri nohách. Až nie je možné vyjadriť, ako tieto pamiatky sa nám otvorili. Takisto sme videli ako sa vyrába papyrus. Podvečer sme si užili promenádu v Luxore a na terase jednej z kaviarničiek vypili studený ibiškový čaj, karkáde. Po výdatnom odpočinku na nás čakalo Údolie kráľov, ktorý sa nachádza na druhej strane rieky Níl ako Luxor. Pred vstupom do údolia sme sa zastavili pri Memnónovych kolosoch. V Údolí kráľov sme navštívili 3 hrobky, hrobku Merenptaha, hrobku Tauserty/Setnakhta a hrobku Ramzesa IV. Bodkou nášho poznávacieho putovania bola návšteva chrámu kráľovnej Haštepšut. Posledné dva dni sme si užili stále ešte teplé Červené more v Hurghade. Ešte plna zážitkov a celého poznávania by som rada vyzdvihla nášho sprievodcu, ktorý nám poskytol nepreberné množstvo informácií, ku každému miestu, ktoré sme navštívili. Tomáš nám ukázal rôzne chute tejto veľkej krajiny, určite vyskúšam znova koshari, ktoré som prvýkrát vyskúšala a častejšie si dám falafel. Tomáš bol vždy nápomocný zodpovedať naše dodatočné otázky, riešil ad-hoc situácie. Toto všetko a ešte viac vo mne zostáva pri písaní týchto riadkov, ktoré prekladám teplým ibiškovým čajom. Ďakujem za úžasné zážitky a už teraz sa teším na ďalšie poznávanie s CK BUBO. Zuzana z Prahy a z Banskej Bystrice

Zájazdy:

Egypt