113 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: USA

USA - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

M

Mária Nemcová

05.06.2024

Veľmi dobrý program

Dobry den, Rada by som vyjadrila spokojnost so sprievodcami Filip (na zapade) a Katkou (na vychode USA), ktori nas sprevadzali v programe 5 x najznamejsich miest USA. Odlietali sme 8.5, vratili sa do Viedne 22.5. Velmi mily bol aj nas vodic, ktory nas viezol 22.5 naspat do BA.  Samotny program je dobry, hoc teda dost narocny, kedze za 15 x dni sa toho postiha vela.  Urcite ho ale odporucam, lebo je bohaty a roznorody na vizual zazitky z USA.  Dakujem aj za vsetky sluzby z Bubo kancelarie a odpovede na moje vsetky emails. Jedine, co by som rada zdoraznila pre Bubo ako take je, ze aj v pripade USA (hlavne, ked je program nabity), aby aj pre ludi ci uz s vegetarianskou stravou alebo nejakou inou dietou / intoleranciou, ci by Bubo nevedelo zdoraznit, ze logisticky si to zorganizovat moze byt tazsie. A na Zapade USA urcite transportne vozidla s tmavymi sklami.

Zájazdy:

USA
K

Klient

28.05.2024

Super dovolenka

Musím veľmi pochváliť našu sprievodkyňu Katku, s ktorou sme absolvovali zájazd z Quebecu do Miami na prelome apríla/ mája 2024. Dcéra, ktorá bola na výlete so mnou a je autistka/ asbergerka, ohodnotila spokojnosť s Katkou na 1 000 % :) Katka je veľmi milá, pohodová mladá baba, ktorá svoju prácu zvládla počas nášho pobytu na jedničku. Veľmi pohotovo reagovala na všetky naše otázky, požiadavky. Nikdy nás nikde nenaháňala, robila časté prestávky, napr. na kávičku, vždy keď sme ju o to požiadali. :) Pritom sme si pozreli všetko, čo sme chceli a mali vidieť, v kľude, bez naháňania. Robila všetko pre to, aby nám vytvorila pohodovú dovolenkovú atmosféru, aj keď sa jednalo o poznávačku s nabitým programom. Ak sme sa Katky na hocičo opýtali - napr. na sochu/budovu pred nami, do pár sekúnd nám dala odpoveď, že čo to je. Vyzeralo to tak, ako keby poznala každú budovu v meste, do ktorého sme práve prišli. Teda nielen tie, ktoré boli štandardnou súčasťou programu. :) Taktiež vyberala výborné obchody, v ktorých sme si počas pobytu kupovali jedlo na raňajky a večere a vždy nás do nich aj zaviezla. Prišla aj so super nápadom nahrať podcasty s rôznymi zaujímavosťami, ktoré nám v mikrobusoch púšťala počas dlhších presunov medzi jednotlivými mestami. Každý tak počul výklad, aj tí vzadu. :) Katka si bez problémov poradila aj s náročnejšími požiadavkami zo strany niektorých turistov. :) Tým, že pôsobila pohodovo a uvoľnene, preniesla tento pocit aj na nás. :) S Bubo sme cestovali prvýkrát a neľutujeme. :) Program zájazdu je za mňa veľmi dobre vyskladaný. Presuny mikrobusmi/ lietadlami sú v rozumných denných časoch, nezažili sme žiadne nočné cestovanie a mali sme dostatok času medzi prestupmi na letisku. Hotely už v základnej cene boli veľmi príjemné, izby veľmi pekné, postele veľké/ king size a matrace veľmi dobré. V ani jednom hoteli sme počas nášho pobytu nemali žiadny problém. Ďakujeme za super dovolenku. :)

Zájazdy:

Kanada , USA
K

Klient

25.05.2024

Najkrajšia cesta okolo sveta

Dobrý deň, vrátila som sa s dcérou z najkrajšej cesty okolo sveta. Vybrali ste pekné destinácie. Ak by som zájazd prirovnala k dobrej večeri alebo luxusnej ochutnavke vína, bola to ochutnávka sveta. A mohli by sme ochutnávať ďalej, veď je toľko krásnych zákutí. Rozhľadený sprievodca Ľubor nás nainfikoval aj na ďalšie destinácie, ktoré Bubo ponúka. Ľubor je cestovateľ srdcom i dušou, má to v DNA. Mali sme zdravotné obmedzenia, ale bol nám k dispozícii a humorom jeho blízkym nám dodal silu. Prispel k dobrému pocitu zo zájazdu. A zážitky? Tie sú navždy zapísané v srdci a zachytené na foto. Vrelo odporúčam, radšej raz vidieť .. Ak sa rozhoduješ, je to dobrá voľba. Ďakujem cestovke za splnený sen

Zájazdy:

USA , Francúzska Polynézia , Nový Zéland , Tahiti , Dubaj (SAE) , Maldivy , Singapur , Srí Lanka
M

Makovec Stanislav

20.05.2024

Chválím průvodkyni

Přeji pěkný den. Zůčastnil jsem se zájezdu Z Quebecu do New York. Chtěl bych poděkovat za velmi zdařilý zájezd který jsem zakoupil u ck a také přímé lety do cilové destinace. Chci také poděkovat a pochválit profesionální organizační vstřícné a lidské vlastnosti Vaší průvodkyně sl. Kataríny. Často jezdím na dovolenou a dle mého názoru Katarína jako průvodce patří bezesporu mezi ty nejlepší. Ještě jednou děkuji.

Zájazdy:

USA
K

Klient

18.05.2024

Splnený detský sen

V prvej májovej dekáde 2024 sme s mojou polovičkou absolvovali spoznávací trip so štartom v Toronte, následne som si splnil sen z detstva, teda návštevu Niagara Falls. Zaujímavý bol aj na prvý pohľad nudný presun autobusom do New Yorku. Každopádne cca 650 km cesta bola pútavejšia, ako prelet lietadlom... Veľké Jablko nesklamalo. Ubytko iba 100m od Time Square bolo príjemným prekvapením. Sice za 3 dni sme v NY toho veľa nestihli, ale na prípravu programu budúcej návštevy NY to bol skvelý trip. Čerešničkou na torte počas pobytu boli "naše" baby - delegátky. Čecho-Kanaďanka Dáška, hoci nesprievodcuje nejak dlho, ale napriek tomu milým a trpezlivým prístupom zvládla všetky situácie v Toronte a Niagare s nadhľadom a s úsmevom. Po prekročení hraníc z Kanady do USA nás čakalo usmiate živé striebro s neprepočuteľným hlasom. Katka Lacková hoci tipujem, že bola v našej skupine najmladšia, tak si veľmi rýchlo a hlavne nenútene vybudovala rešpekt a pozíciu "pevného bodu" na ktorý sa dalo obrátiť s akoukoľvek otázkou, prosbou... a človek mal istotu, že všetko bude vyriešené, zodpovedané k spokojnosti. Každopádne tento trip bol našou prvou a verím, že nie poslednou skúsenosťou s BUBO-m :-)

Zájazdy:

Kanada , USA
F

František Lišaník

16.05.2024

Veľká pochvala

Dobrý deň prajem, spolu s manželkou sme absolvovali cez Vašu cestovnú kanceláriu vysnívanú dovolenku v USA západ s ukončením na Dominikánskej republike. Veľmi nás zaujala štruktúra ako bol program postavený, kde sa v krátkom čase dala spoznať veľká časť USA a čerešnička na torte relax v Karibiku. Žiaľ už v prvej hodine pobytu v Los Angeles nám nanešťastie ukradli obidva cestovné pasy. Bol to obrovský šok a zároveň panika. Bol víkendový deň a samozrejme naše zastupiteľské úrady nie sú na takéto situácie pripravené a všetko bolo zatvorené a nedalo sa dostať k žiadnym priamym informáciám o ďalšom postupe. Internet Vám určite poskytne pár kusých informácii, ale nebolo jasné či v Kaliformii zastupiteľský úrad bude schopný vystaviť náhradné doklady. Bez pasu totiž nie je možné sa ubytovať a ani sa nedostanete na letisko. Naša skupina mala plánovaný program spolu s ostatnými účastníkmi a v pondelok, kedy by sme mohli prvýkrát kontaktovať naše úrady sme sa museli presúvať do San Francisca. No ako popisujem boli sme skutočne bezradní a vydesení. Chcel by som Však veľmi pochváliť Vašich sprievodcov Mateja a Filipa, ktorý s veľkým profesionálnym pokojom riešili celú situáciu a skutočne krok po kroku hľadali riešenia a boli obrovskou oporou v tejto ťažkej situácii. Poskytli nám nadštandardný servis aj vo svojom voľnom čase do dlhých nočných hodín pri ohlásení tohto incidentu na polícii, ako aj  následný plán poskytnutia servisu na konzuláte, pričom hrozilo, že by sme sa v ich osobnom čase museli presúvať zo San Francisca do Los Angeles, čo bola skutočne veľmi dlhá cesta. Našťastie v posledných hodinách pred odchodom niekto našiel pohodené pasy a odovzdal ich na políciu. Tak sme potom v šťastí  mohli dokončiť celý program, ktorý sme si skutočne následne užili. Touto cestou sa chcem hlavne poďakovať sprievodcom , na ktorých môžete byť skutočne hrdí a myslím si , že každý zamestnávateľ by si prial mať takých skvelých ľudí vo svojom tíme. S pozdravom, František Lišaník

Zájazdy:

Dominikánska republika , USA
K

Klient

01.04.2024

Naprosto skvělý zájezd

Naprosto skvělý zájezd - viděli jsme snad vše, co západ USA nabízí. Počasí také vyšlo krásně a znalostem a především přístupu průvodkyně Gréty se nedá vůbec nic vytknout. Těším se na další výlet!

Zájazdy:

USA
K

Klient

22.03.2024

Rodinný výlet

S partnerom sme absolvovali, teraz v marci zájazd USA západ a chceme veľmi pekne poďakovať za úžasný a láskavý prístup Gretke, ktorá bola vždy ochotná pomôcť a zo zájazdu urobila taký rodinný výlet, Peťke a aj Romanovi, ktorý bol s nami posledné 2 dní a vo všetkom sa nám snažil vyhovieť. A nakoniec, chceme poďakovať Filipovi, ktorý posledný deň nás viezol na letisko a ochotne nám pomohol vybaviť všetky potrebné veci na letisku v Las Vegas, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Určite sme získali, veľa zážitkov a hlavne nových láskavých priateľov. Tento zájazd nás veľmi obohatil.

Zájazdy:

USA
K

Klient

03.02.2024

Zájazd prekonal všetky moje očakávania

Dobrý deň, s BUBO som absolvovala viacero zájazdov a vždy som bola maximálne spokojná. No nedávny zájazd s Grétkou ako sprievodkyňou prekonal všetky moje očakávania. Grétka bola absolútne fantastická!

Zájazdy:

USA
N

Naďa M.

08.12.2023

Najkrajšia cesta okolo sveta - zážitok na celý život

Najkrajšia cesta okolo sveta bola úžasná, krajšia, ako som si predstavovala. Zdalo sa mi, že 24 dní na cestách a desať letov bude únavných, ale nebolo to tak. Na každom mieste som si povedala, škoda, že tu nie sme o deň dlhšie, ešte by som rada videla... Program bol vyvážený, videli sme veľkomestá aj krásnu prírodu a medzitým relaxovali na ostrovoch. Napriek tomu, že sme stále cestovali proti času a prekročili dátumovú hranicu, vôbec som necítila únavu. Sprevádzal nás Marek, ktorý nám v každej destinácii podal výklad o histórii, o súčasnosti a ochotne odpovedal na naše otázky. Venoval sa nám po celý deň, až do noci.  Zabezpečil všetky presuny a ubytovania v hoteloch tak hladko, aby  sme nestrácali čas a zažili čo najviac. A  videli sme naozaj veľa, máme pretlak informácií, dojmov a obrazov, čo budeme ešte dlho spracovávať. Skrátka, je to zážitok na celý život. Naďa M.

Zájazdy:

USA , Francúzska Polynézia , Nový Zéland , Tahiti , Dubaj (SAE) , Maldivy , Singapur , Srí Lanka
A

Andrea Tichá

04.12.2023

Top sprievodkyňa

Dobrý deň,chcem sa touto cestou poďakovať BUBO za objavenie klenotu v podobe sprievodkyne Petry, s ktorou sme práve absolvovali zájazd Kalifornia a západ USA. Petra je napriek svojej krehkej telesnej schránke prekvapujúco odvážna, vytrvalá a dôrazná, vie sa pobiť za vec a presadiť práva klientov (oneskorený let vrtuľníkom ponad Grand Canyon). Vie robiť veľa vecí naraz a všetky v top kvalite. Bezpečné a šikovne šoférovať mikrobus v komplikovanej premávke a zároveň zaujímavo rozprávať. Človek sa pri nej môže úplne uvoľniť, lebo vie, že o všetko je postarané. Naviac má vysoké EQ a cit pre jemne vlnenie atmosféry, vie veľmi presne, kedy cúvnuť a kedy sa angažovať. Petru sme si všetci veľmi obľúbili a bolo by nám cťou, keby sa nám ešte niekedy pošťastilo mať ju za sprievodkyňu pri našom cestovaní. Ďakujem v mene celej skupiny. S pozdravomAndrea Tichá

Zájazdy:

USA
B

Balogovci

27.11.2023

Jedna z najlepších ciest, ktorú sme ako rodina spolu prežili

Dobrý deň,radi by sme vám poďakovali za výborne naplánovanú cestu po USA - západ. Cestujeme pravidelne a túto cestu považujeme za jednu z najlepších, ktorú sme ako rodina spolu prežili. Cestovateľská partia sa poskladala výborne a sprievodkyňa Dominika prispela svojou osobnosťou a skvelým prístupom k tomu, že sme ulovili čo najviac najkvalitnejších a dlhotrvajúcich zážitkov. Už teraz rozmýšľame kde sa s BUBO vyberieme najbližšie. Balogovci

Zájazdy:

USA

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš