14 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Galapágy

Galapágy - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

K

Klient

07.05.2024

Neuvěřitelný zájezd

Právě končíme náš zajezd a chtěli bychom poděkovat že jste nám umožnili zažít Galapágy i když jsme byli jen my dva. Potom přišla Kolumbie - další zajímavý kout naší krásné země. Program byl zajímavý, ale díky Patrikovi s jeho nadšením vědomostmi a snahou vytvořit atmosféru neuvěřitelného zájezdu. Také bychom chtěli zmínit Kristínku, která je neuvěřitelná s pomáhaním vyřešit někdy komplikované požadavky.Děkujeme

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Južná Amerika , Kolumbia
K

Klient

30.04.2024

Ulovili sme mnoho úžasných zážitkov

Posielame srdečné pozdravy z Ekvádoru. Quito vyzeralo pokojne. BUBO lokálna sprievodkyňa Alexandra bola výborná, Hotel Ikala veľmi prijemný. Galapágy boli úžasné. Hotel Santa Fe mal dobrú polohu, v tichšej uličke, ale veľmi blízko k centru.Zmenili sme program na druhý deň, no všetko dobre klapalo. Ešte raz sa chceme poďakovať, že ste nám umožnili cestovať na Galapágy. Naozaj sme „ulovili mnoho úžasných zážitkov.” Vďaka za všetko. Teraz sme na ceste do Kolumbie.

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Južná Amerika
J

Jiřina a Zdeněk Kuprovi

08.04.2024

Perfektní výkon

Dobrý den, 4.4.2024 jsme se vrátili ze zájezdu Ekvádor-Galapágy-Kolumbie a chtěli bychom vám poděkovat za vynikajícího průvodce Štefana, který předvedl naprosto prefektní a precizní výkon a práci, kdy jeho jednak organizační, ale zejména výkladové schopnosti a přístup k nám všem, jsme ještě za svého cestování nezažili. Kéž by bylo takových průvodců, jako je Števo, více. Ještě jednou velice děkujeme. S přáním hezkého dne, Jiřina a Zdeněk Kuprovi Sokolov

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Kolumbia
J

Jitka a Miroslav Škrabalovi

08.04.2024

Obohacené zážitky

Milé BUBO, právě jsme se vrátili ze zájezdu Ekvádor-Galapágy-Kolumbie. Měli jsme možnost zažít zájezd ve společnosti úžasného průvodce Štefana. Štefan se po celou dobu staral o všechny naše potřeby, neustále nás ohromoval svými hlubokými znalostmi o historii, kultuře, zeměpise i politice navštívených zemí. Všechny si nás získal svým přátelským chováním a humorem, se kterým nám informace předával. Díky němu byly naše zážitky obohacené o jeho osobní přínos. Děkujeme a gratulujeme Vám, že u Vás pracují takoví lidé.  Jitka a Miroslav Škrabalovi

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Kolumbia
K

Klient

11.03.2024

Zájezd Jižní Amerikou

V únoru jsme se zúčastnily vámi organizovaného zájezdu. Musím ocenit návaznost jednotlivých částí a prolínání skupin cestovatelů, což musí být hodně náročné na organizaci. Oceňuji rovněž schopnosti průvodce Patrika, který dokázal zvládnout, tak velkou a rozdílnou skupinu ÚČASTNÍKŮ ZÁJEZDU, i když někteří měli jiné představy o náročnosti (rozdíly nadmořských výšek a minimální čas na odpočinek vzhledem k náročnému programu). Během zájezdu jsme navázali nová přátelství, jehož důkazem jsou naše již proběhlá setkání po návratu (Želmíra) a další plánovaná za účelem výměny poznatků ze zájezdu. Rovněž komunikace mobilním telefonem v rámci skupiny je velmi intenzivní. To svědčí o dobré skladbě programu zájezdu a výběru průvodců, kteří svoji práci zvládají velmi dobře. To platí i o již dvou předchozích akcích, které jsem s vaší CK absolvoval včetně složité situace v době COVIDU.

Zájazdy:

Bolívia , Ekvádor , Galapágy , Južná Amerika , Peru
K

Klient

01.12.2023

Zájazd splnil nadmieru očakávaní

V pondelok sme sa vrátili z kombinovaného zájazdu Ekvádor, Galapágy, Kolumbia. Boli sme celkovo veľmi spokojní, zájazd splnil nadmieru očakávania. Všetko čo bolo naplánované sme absolvovali. Galapágy sú fascinujúce, v Kolumbii sme mali veľký zážitok v Medellíne (nočný život, Comunna 13), ale najviac sa nám páčilo v Cartagene, kde sme si užili aj kúpanie v Karibiku. Za tieto zážitky a výborný pocit počas celej cesty chceme poďakovať a najmä vyzdvihnúť profesionalitu nášho sprievodcu Patrika, ktorý nás svojimi vedomosťami a schopnosťami očaril. V dnešnej dobe je výnimočne stretnúť mladého človeka, ktorý má prehľad o histórii, vie ju komplexné aplikovať do súčasnosti (bez použitia googlu) a ešte aj číta kvalitnú literatúru (Márquez-Sto rokov samoty). To, že všetko perfektné organizoval, zabezpečil všetko potrebné, vyhovel špecifickým požiadavkám jednotlivcov, je u neho určite samozrejmosťou.

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Južná Amerika , Kolumbia
S

Stanislav Menkyna

20.11.2023

Skvelý výlet a úžasný zážitok

Dobrý deň, Nuž stručne vyjadrené, bol to „ magnificent trip and an awesome experience“ ako sa to už u mojich zájazdov s BUBO stalo tradíciou. Máte v zahraničí úžasných partnerov a ja som tam po tretíkrát s radosťou cestoval nie ako do nejakej vzdialenej, cudzej, exotickej krajiny, ale ako domov – medzi priateľov, s ktorými sa človek pozná a komunikuje na neformálnej báze. Nie je div, že sa mi tentokrát výstup podaril – s takým support tímom to inak ani nebolo možné. Fantastická Lorena a Popkje, sprievodcovia Miguel, Dimitri, Lorenzo – no a hlavne summit guide Fabian, ktorý mi jednoducho nedal šancu zaváhať a nevyjsť až na vrchol. Napriek mojej rigoróznej príprave doma i skvele zvládnutej aklimatizácii ma čakalo pri záverečnom výstupe prekvapenie. Štandardná, menej náročná trasa na vrchol zamrzla a preto sa muselo vystupovať priamo proti vrstevnici bez traverzovania. Bolo nádherné počasie, ale výstup „po schodoch – do komína“ v 35-45° sklone, ktorý trval viac ako 5 a pol hodiny bol asi to najnáročnejšie, čo som v živote absolvoval. Pri zostupe, keď už som mal dosť, Fabian navrhol, že by bolo rýchlejšie a bezpečnejšie, aby som ten prudký kopec zlaňoval. Tak sa aj stalo a ja som značnú časť zostupu vďaka Fabiánovej profesionalite zvládol týmto spôsobom. No a to bol ďalší nezabudnuteľný zážitok navyše. Tie zážitky sú natoľko silné, že stačí sa zamyslieť a ja som v mysli stále tam v tých nádherných kopcoch, medzi mojimi skvelými priateľmi. Koncom mesiaca idem pracovne do UK a potom sa začnem pripravovať na ďalší výlet s BUBOm a mojím priateľom Leom Solomonom na Mount Meru a Mount Kenya. S Leom sme sa po Kilimanjare spriatelili, sme v pravidelnom písomnom styku a tento trip som „vymyslel“, aby sme si spolu opäť „zašlapali“ , strávili spoločný „high quality time“ a ešte mu aj sponzorsky nesiem nejaké veci na lezenie, ktoré som pre neho zaobstaral. No a výlet na Galapágy bol iba čerešničkou na torte. Nezabudnuteľný výlet na ostrov Emanuel, šnorchlovanie v Tichom oceáne, či ochutnávka čerstvého seafod v reštauráciách na Puerto Ayora....  Na záver Vám chcem poďakovať za perfektnú prípravu a organizáciu môjho tripo na Chimborazo a Galapágy a ešte raz aj takýmto spôsobom tlmočiť moje poďakovanie a pozdravy mojim priateľom do vzdialeného a pritom tak blízkeho Ekvádoru.  Pekne pozdravujem a teším sa na ďalšie skvelé zážitky Stanislav Menkyna

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Južná Amerika
K

Klient

Návrat po 12 rokoch

Čo je lepšie, ako splniť si sen? Splniť si ho dvakrát! Tak som sa po 12 rokoch vrátila do Južnej Ameriky. Horúce Galapágy, nádherný zelený Equador s príjemným a spoľahlivým Števom. Ochutnávky čokolád, káv, piva u Františkánov. Zážitok v podobe hmlového pralesa a rozprávkového ubytovania v Nono u Loreny. V Lime sme sa spojili s veľkou skupinou, čakalo nás Peru a Bolívia, každý deň stovky zážitkov, stovky kilometrov. Všetko sme to zvládali pod spoľahlivou "taktovkou" Peťa, ktorý nám nedovolil "padnúť" a keď inak nie, tak sme si v noci v autobuse rozprávali nepublikovateľné vtipy. Ale sme to dali! Bez zaváhania ukočíroval 26 (27) ľudí, bezpečne nás previedol krajinami. Napriek tomu, že som niektoré miesta navštívila druhýkrát (La Paz, Titicaca, Machu Picchu), boli obrovským zážitkom aj teraz. A nezabudnime, Južná Amerika je svetadiel najlepších jedál a červeného vína! Vďaka, Peťo, vďaka Števo, mám pocit, že sa ešte niekde stretneme!

Zájazdy:

Bolívia , Ekvádor , Galapágy , Južná Amerika , Peru
E

Eva a Juraj F.

Poznávačka prírody aj histórie

Milí Bubáci. Pred niekoľkými dňami sme sa vrátili z okruhu Ekvádor, Galapágy, Kolumbia. Skvelá poznávačka prírody, zvlášť tej endemickej, ale i ľudí, ich zvykov a mentality, ich histórie. Za naozaj nevšedný zážitok však obzvlášť patrí vďaka našej sprievodkyni Evičke Andrejcovej. Jej vysokoprofesionálny prístup a na druhej strane veĺmi priateĺský, kľudný a nápomocný ku každému z nás pomohol urobiť úžasný zážitok ,na ktorý určite nezabudneme.

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Južná Amerika , Kolumbia
K

Klient

Kolumbie a Ekvádor v době covidové

V dubnu letošního roku jsme s manželem absolvovali s BUBO/SEN zájezd Kolumbie, Ekvádor, Galapágy. Vůbec se mně v této covidové době nechtělo nikam jet, v té době jsme ještě neměli očkování. Zájezd se ale vydařil i s rouškami a kontrolními testy. A velké pozitivum bylo, že jsme potkávali jen pár turistů, všude pohoda, klídek ... Veliký dík patří našemu skvělému, sympatickému průvodci za perfektní vedení našeho putování. Ke svým znalostmi historie i současnosti země přidal vždy i kulinářský zážitek. Nic nebylo problém - ubytování, stravování, přesuny... vše bylo OK. K výborné a pohodové atmosféře určitě přispělo i to, že jsme byly bezva miniparta česko – slovenská: 4+4+ Lubor a jeho profesionální a zároveň kamarádský přístup k nám všem. Po Kolumbii se naše skupinka rozdělila, my s manželem jsme pokračovali na Galapágy a s ostatními jsem zůstali ve spojení :-) Navzájem jsme si sdělovali zážitky z následujících dní naší dovolené Na Galapágách se o nás staral místní průvodce, též velice milý a ochotný, mohli jsme si přizpůsobit program, jak jsme chtěli, protože jsme byli sami dva. V krásném rodinném hotelu jsme byly jediní hosté. Nyní jsem již očkovaní, takže se těšíme s Vámi v říjnu na zájezd Indie Bhután :-)

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Kolumbia
T

Táňa

nespočetné množstvo prírodných krás a kultúrnych pamiatok

Pred dvoma dňami som sa vrátila zo zájazdu Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia. Hoci tento zájazd trval len 20 dní, mali sme pocit, ako keby sme tu prežili celý rok. Nie však preto, že by nám bol dlhý čas, ale preto, že za takú krátku chvíľu sme videli nespočetné množstvo prírodných krás a kultúrnych pamiatok nepredstavilteľnej hodnoty, pri návšteve ktorých sme cítili úžasnú pozitívnu energiu. Mali sme možnosť vidieť ako žijú ľudia v týchto krajinách, aké majú zvyky, ochutnať ich tradičné jedlá, vypočuť si ich piesne, spoznať aké riešia problémy, ale aj pouvažovať o tom, ako mohli pred mnohými stáročiami a tisícročiami vzniknúť tak dokonalé stavby. Významnú zásluhu na tom, že môžem vysoko pozitívne zhodnotiť tento zájazd, mal určite vynikajúci BUBO sprievodca Marek, ktorý nás do najmenších detailov oboznámil s bohatou históriou týchto krajín, ale aj s podrobnasťami zo súčasného života, udržiaval dobrú náladu a perfektne zvládol jeho organizáciu. Okrem toho nám spríjemnil cestovanie čítaním rozprávok z navštívených krajín, na čo budeme mnohí veľmi radi a dlho spomínať. Veľmi pekne ďakujem celému BUBO tímu, ktorí pripravoval tento zájazd a som veľmi rada, že sa Slovensko môže pochváliť takouto vysokou úrovňou služieb. Do ďalšieho obdobia prajem BUBO veľa úspechov a ďalších spokojných milovníkov cestovania. Táňa

Zájazdy:

Ekvádor , Peru , Bolívia , Galapágy
T

Táňa

Galapágy

Galapágy sú miesto, kde pri šnorchlovaní môžete vidieť zoči-voči žraloka, alebo z lehátka na palube lode v pokoji sledovať okolo plávajúcu korytnačku, tuleňa alebo tučniačika. S východom slnka môžete pozorovať obrovské kŕdle vtákov ako sa strmhlav vrhajú do vody za svojou korisťou. Pri návšteve ostrovčekov všetko naokolo pôsobí úžasným pokojom. Pri každom návrate na loď sme boli milo prekvapení pekne vyzdobenými stolmi, výborným jedlom a čistými kajutami, ktoré pre nás pripravila posádka. Miestny sprievodca bol úplne zžitý s prostredím, ktorým sme prechádzali, po ostrove sa pohyboval bosý, registroval aj ten najmenší pohyb alebo zvuk, vedel nám vysvetliť aj tie najmenšie detaily.  Táňa

Zájazdy:

Ekvádor , Peru , Bolívia , Galapágy

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš