3 príspevky

Referencie, recenzie a skúsenosti: Ukrajina

Ukrajina - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

G

Gita

Gita

I keď väčšina volila "klasiku" Moskva, Petrohrad, určite stálo za to ísť na rozšírený zájazd o Kyjev a Černobyľ. Kyjev je krásne mesto a vojenské múzeum - tanky, delá, torpéda - to sa len tak nevidí. A Černobyľ? Na ten určite nezabudnem. Je to silný emotívny zážitok a tu si naplno uvedomíte, čoho všetkého je človek schopný či už v pozitívnom alebo negatívnom slova zmysle. Celý zájazd bol vynikajúci - prepracovaný bohatý program, výborné ubytovanie a strava a vynikajúci sprievodca Martin. Boli sme veľmi spokojní.

Zájazdy:

Rusko , Ukrajina , Bielorusko
T

Tomáš Dubecký

Fantastické!

Včera sme sa vrátili zo zájazdu Kyjev-Moskva-Sankt Peterburg a odporúčam každému prekonať predsudky a obavy a ísť na rozšírenú trasu. V hlavnej úlohe sovietska, respektíve ruská a ukrajinská kultúra, umenie a história, spoluúčinkoval fantastický Martin - ako hybrid sprievodcu a čarodejníka. Začiatok cesty Kyjev, mesto čosi ako „za rohom“ a aj tak ho skoro nikto nepozná. Je to škoda, je pekné a rozmanité - od hotela priamo na Majdane k chrámom, k vojenským pamätníkom alebo si len tak dať večeru a pozorovať atmosféru v meste. Druhý deň (fakultatívne, ale netuším kto by nechcel ísť) Černobyľ a Prypiať, a... Slová nestačia. Toto musí človek vidieť, aby pochopil - rozsah aj dosah. Ak budete mať šťastie ako my, uvidíte aj „Dugu“, ďalšiu z vecí z kategórie „Možné len v Sovietskom zväze“. Fyzicky človek odíde z Černobyľu ešte v ten istý deň, mentálne... mne trvalo tri dni spracovať čo som videl. Moskva. Všetko čo človek vie že uvidí a predsa ho to naživo prekvapí, a občas príjemne šokuje. Ako bonus nečakané poklady typu „metro“. Tri dni zbehli ako voda. Petrohrad, dych vyrážajúce mesto, nádherné zvonku aj „zvnútra“. Ermitáž, ktorá sama (pre mňa určite) je hodná ceny celého zájazdu. Da Vinci, Rembrandt, Tizian, Rubens, Tintoretto, El Greco, Goya a viac, omnoho, omnoho, omnoho viac . Dokonca ako súčasť fakultatívneho výletu do Petrodvorca aj more – síce Severné, ale aj to sa počíta  Z technickej stránky výborná organizácia, dobré hotely (len ten Holiday Inn by som vymenil za niečo s atmosférou (point in case: Dnipro v Kyjeve so živým klavíristom k raňajkám – naozaj!), i keď chápem výhody polohy), skúsený sprievodca ktorý dokáže vyriešiť od problému kufra zamknutého na kladku so strateným kľúčom až po improvizovanú etudu na tému „Ako prepraviť desať ľudí z divadla do hotela rýchlo a lacno?“ asi všetko, vyvážený program. Skrátka, príjemne intenzívnych osem dní na trase Kyjev-Moskva-Sankt Peterburg dáva človeku možnosť zažiť všetko možné a občas aj nemožné. 

Zájazdy:

Rusko , Ukrajina , Bielorusko
P

Patrícius Horváth

„Trojboj“ Kyjev ,Moskva, Petrohrad

S BUBO som cestoval už tretíkrát a bol som spokojný aj teraz. Vybral som si „trojboj“ Kyjev ,Moskva, Petrohrad. Zase som prežil nádherné a nezabudnuteľné zážitky. Každé mesto ktoré sme navštívili, malo svoju osobitú atmosféru a bohatú históriu. Mali sme možnosť spoznať domácu gastronómiu. Chcem pochváliť BUBO za vynikajúci výber reštaurácií v ktorých sme mali možnosť obedovať a večerať. Osobitne by som chcel pochváliť nášho sprievodcu Martina. V náročnom a nabitom programe našiel možnosti ako splniť aj naše želania, vidieť aj niečo viac ako bolo v programe. Veľmi dobre vedel všetko zorganizovať. Bol vždy ochotný poradiť a mal dosť trpezlivosti riešiť naše presuny. Ak budem mať možnosť znovu si vyberiem zájazd s BUBO. Páči sa mi ich profesionálny a zároveň rodinný prístup.

Zájazdy:

Bielorusko , Rusko , Ukrajina