207 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Čína

Čína - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

M

Manželé Davídkovi

Báječná dovolená

Dobrý den, před týdnem jsme se vrátili z Velkého okruhu Čínou a měli průvodce Marka, který nám zajistil báječnou dovolenou a nezapomenutelné zážitky.  Byl neuvěřitelně organizačně schopný, věnoval se nám i ve svém volném čase a představil nám noční život Číny. Tímto Vám a Markovi chceme  poděkovat a těšíme se na další dovolenou s Vaší CK .

Zájazdy:

Čína
K

Klient

Čína pre znalcov

Pred niekoľkými dňami sme sa vrátili z cesty po juhovýchodnej Číne s malou skvelou skupinou a vďaka tejto ceste sme poznali ďaľšiu tvár Číny. Naše nadšenie stále pretrváva, videli sme výnimočné prírodné krásy a unikátne miesta, užili si gurmánske zážitky a spoznali sme tajomstvo dobrého čaju. Zvlášť by sme chceli vyzdvihnúť nášho sprievodcu Tomáša Kubuša, ktorý perfektne zorganizoval priebeh našej cesty a v ostatku času zabezpečil jeho využitie cennými a zmysluplnými aktivitami. Jeho vedomosti o tomto "kúsku" sveta sú obdivuhodné a na vysokej odbornej úrovni, má tiež talent ich sprostredkovať iným. Je veľmi nápomocný, kľudný a vždy sme vedeli, že realizuje všetko čo je v jeho silách, aby sme si z cesty odniesli čo najviac zážitkov. I keď išlo o skupinový zájazd, vždy zohľadnil i individuálne záujmy. Vrelo doporučujeme tento zájazd i iným záujemcom a prajeme im, aby mali za sprievodcu Tomáša.

Zájazdy:

Čína
K

Klient

Malá skupinka v Číne

Boli sme s malou skupinou v Južnej Číne po pamiatkach UNESCO. Zájazd sa nedá hodnotiť inak ako v superlatívoch. Navštívili sme jedinečné miesta v krásnej a pre nás úplne inej krajine čo sa týka prírody, ľudí, miest i gastronómie. Videli krásu prírodných i historických miest, a hlavne vďaka supersprievodcovi Tomášovi Kubušovi sme získali kopec nových a často aj prekvapivých poznatkov. Ďakujeme mu aj za skvelú organizáciu pobytu aj napriek nie celkom vydarenému počasiu v závere zájazdu. Bola to úžasná a podnetná cesta. Ďakujeme... A odporúčam ju každému cestovateľovi, ktorého zaujímajú prírodné i technické zázraky a prastará i nová história tejto obrovskej krajiny.

Zájazdy:

Čína
K

Klient

Problém vybrať si ten najväčší zážitok

Pred pár dňami sme sa vrátili z oblasti južnej Číny, kde sme prešli takmer 4000 km. Od Kunmingu, Dali, Lilijangu až po Šanghaj. Tento zájazd sme dlho hľadali a konečne sa objavil v ponuke. Shilin a kamenný les, Dali 3 pagody, Kaňon skákajúceho tigra, najväčší vodopád v Ázii, plavba po rieke Li, oblasť ryžových políčok, Avatarské hory a Hallelujah výhľad, Tianzi Mountain area kamenné ihlice, oblasť Veľkého kaňonu so skleneným mostom, Tianmen najdlhšia lanovka na svete a Brána do neba, najvyšší výťah na svete. Z tohto všetkého je problém vybrať ten najväčší zážitok. Boli sme malá skupinka 6 ľudí s rovnakým cieľom vidieť všetko, čo sa vidieť dá. A k tomu ešte Jackpot, ako sprievodca bol Tomáš Kubuš. Ten nás neustále zahŕňal informáciami. Tomáš ďakujeme za tvoje vedomosti, prístup k nám a za sprostredkovanie všetkých zážitkov. Síce prekvapilo nás chladnejšie počasie a dážď, ale aj tak sme si to užili, fotografie s hmlou sú zaujímavejšie. PS : keď si vyberiete poznávačku v marci, pribaľte si viac oblečenia do chladnejšieho počasia

Zájazdy:

Čína
M

MUDr.Eva Fillová

Adam sa nám venoval vysoko nad rámec svojich povinností, bol vysoko profesionálny, ale aj s priateľským prístupom ku všetkým členom zájazdu

S BUBO sme neboli prvý raz, a tak máme dosť skúseností, aby sme vedeli hodnotiť. Zájazd bol veľmi dobre pripravený, bol síce náročný, ale vďaka našmu BUBO sprievodcovi Adamovi všetko prebehlo bez akýchkoľvek problémov, videli sme veľmi veľa a máme plno krásnych zážitkov. Adam sa nám venoval vysoko nad rámec svojich povinností, bol vysoko profesionálny, ale aj s priateľským prístupom ku všetkým členom zájazdu. Aj touto cestou jemu aj BUBO veľmi pekne ďakujeme. Juraj a Eva Bubáci

Zájazdy:

Čína
M

Miloš

Jeho všudypřítomné hlášky už zůstanou nesmrtelné, samozřejmě však i pokud se člověk chtěl něco seriózně dovědět.

Zážitky byly silné, panuje více než spokojenost, vše splnilo veškerá očekávání. Organizace naprosto bez problémů a největší dík patří Martinu, který byl maximálně lidský, na kterého se dalo vždy spolehnout a mj. se také po celou dobu dokázal výborně starat o dobrou náladu. Jeho všudypřítomné hlášky už zůstanou nesmrtelné, samozřejmě však i pokud se člověk chtěl něco seriózně dovědět, Martin toho spoustu znal. Ještě jednou velké díky.

Zájazdy:

Čína , Mongolsko , Rusko
A

Alena Bevilaquova

Čína a jej neskutočné pamiatky

Včera sme sa vrátili zo skvelého zájazdu do Číny. Touto cestou by som sa rada poďakovala nášmu BUBO sprievodcovi Adamovi, ktorý nás sprevádzal. Po celú dobu zájazdu sa mám venoval, čokoľvek sme chceli splnil. Čína sa nám veľmi páčila, bolo to úžasné, spoznali sme ako tam ľudia žijú, spoznávať ich zvyky a objavovať neskutočné pamiatky. Ešte raz veľké ďakujem BUBO a Adamovi - je to skvelý sprievodca. Čínu vrelo odporúčam každému. 

Zájazdy:

Čína , Hongkong , Macao , Taiwan
E

Eliška Barniaková

Ráno za jurtou vám prebehne stádo koní a dupot kopýt vám zneje v ušiach celý deň ako najkrajšia hudba

Splnil sa mi sen - Transsibírska magistrála z Moskvy do Irkutska, Bajkal a opäť vlakom do Mongolska - prekrásna krajina, úžasní ľudia a ďalšia gastronomická tour. A na záver opäť vlak z Ulanbátaru do Pekingu, kde sme si zopakovali výšľap na veľký Čínsky múr. BUBO opäť nasklamalo aj vďaka sprievodcovi Martinovi, ktorý odviedol profesionálnu prácu po odbornej, ale najmä ľudskej stránke. Na záver jedna poznámka: tí, čo očakávajú vo vlaku sprchu, budú sklamaní. Nie je. Treba sa držať hesla: "zálesáci se nekoupou, zálesáci se loupou."

Zájazdy:

Čína , Mongolsko , Rusko
R

Robert

Nikdy nehovor nikdy. Bola to cesta v inom časopriestore.

Pred rokmi som pozeral rusky seriál o Transsibírskej magistrále. Po treťom dieli som skončil s pevným rozhodnutím, že toto nikdy. Nikdy nehovor nikdy. Tak som to teda zažil a neľutujem. Bola to cesta v inom časopriestore. Priestor kupé nebol veľký a čas sa akosi zakrivil. Vyberaná spoločnosť psychopatov (veď kto iný by išiel na takýto zájazd), vodka a v neposlednom rade útulný reštauračný vozeň spôsobili, že čitateľský plán stroskotal. Na začiatku nepochopiteľná absencia sprchy vo vlaku sa ukázala ako správne rozhodnutie ruských železníc. Aj keď sme potom v čínskej etape cesty sprchu mali, úplné sme ju ignorovali. Varujem fajčiarov. Svet už nie je pre nich, zvlášť nie na železnici. Mimoriadne silne zážitky prinášajú prechody hraníc. Napríklad aj tým, že záchody sú počas tejto procedúry neprístupné. A pritom to nie je záležitosť niekoľkých minút. V našich podmienkach mi potom pripadajú záchody vo vlakoch ako neopodstatnené. Veď tých par hodín musí vydržať každý. A keď sme už pri tých záchodoch, ak náhodou pôjdete, nenechajte si ujsť jeden v areáli kláštora Aryalpa. Dúfajme, že ho dovtedy neodstránia alebo nezmodernizujú. Bola by to škoda.

Zájazdy:

Čína , Mongolsko , Rusko
I

Ing. Anton Dujava

Ostalo mi množstvo krásnych a nezabudnuteľných spomienok na miesta,ktoré sme navštívili o ktorých som predtým len počul od iných

Strávili sme neuveriteľných 26 dní na cestách so skvelou sprievodkyňou Katkou, ktorá nám bola oporou od prvých minút. Bolo o nás perfektne postarané, všetko vysvetlené. O každom jednom navštívenom mieste sme z jej úst dostali množstvo bohatých informácii. Dá sa povedať,že si nás chovala ako vo vatičke. Čo povedala, to platilo, na všetko nás vopred pripravila a vždy bola ochotná poskytnúť radu. Obával som sa nadmorskej výšky v Tibete, ale pri dodržiavaní jej pokynov neboli žiadne zdravotné komplikácie až na to, že fyzická pripravenosť človeka v týchto výškach sa prejavuje ináč ako sme zvyknutí. Všade sme sa cítili bezpečne a cítili sme že nás vedie skúsená sprievodkyňa s bohatými vedomosťami o každom jednom navštívenom mieste. Mohol by som tu vypisovať celé strany o všetkom, čo sme počas cesty zažili či už v Číne, Tibete, Nepále a Indii. Urobil som skoro 2000 záberov, natočil množstvo videí a v pamäti mi ostalo množstvo krásnych a nezabudnuteľných spomienok na miesta, ktoré sme navštívili o ktorých som predtým len počul od iných alebo ináč získal informácie. Výborný rafting v Nepále, plavba po Gange v Indii, jazda rýchlovlakmi v Číne, presun lôžkovými vozňami či už v Číne alebo Indii, rikše, autobus...,všetko nádhera a mal som pocit akoby tento zájazd bol robený kvôli mne. Moje a manželkine poďakovanie za skvelo zorganizovaný zájazd patri BUBO a našej Katke z ktorej vyžarovala istota, že vie čo robí v každej situácií. Aj v budúcnosti využijeme služby BUBO.

Zájazdy:

Čína , India , Nepál , Tibet
P

Peter a Milota Piačekoví

Vrátili sme sa nadšení a obohatení o jedinečné zážitky..

Nadšení a obohatení o jedinečné zážitky sme sa vrátili z expedičného BUBO zájazdu Čína Tibet Nepal India v marci 2019.Excelentné vedomosti, spiritualita nášho sprievodcu Tomáša nás úplne vtiahla do krajín, ktoré sme navštívili. Jazda na bicykloch po hradbách starovekého Xianu, magická Potala, prelet nad Himalajskymi osemtisícovkami, dychberúca nepálska príroda, adrenalínový rafting na rieke Trisuli, čarovné Kátmandú, návšteva živej bohyne Kumari, prechádzka Čitwanskou džunglou spojená s hľadaním nosorožca, dobrodružný 16hodinový presun indickým vlakom, Agra, Tadžmahal, spaľovanie mŕtvych na posvätnej rieke Gange vo Varanasi a samotné Dillí - to je len malé percento toho, čo sme mali možnosť zažiť a spoznať. Autenticita danej lokality bola obohatená miestnymi jedlami - pekingská kačka, mumo, tsampa či sikhský obed.. Veľmi si cením širokospektrálne vedomosti nášho sprievodcu a BUBO vrelo odporúčam všetkým lovcom zážitkov. Namaste. :)

Zájazdy:

Čína , India , Nepál , Tibet
D

Daniela K.

Ďakujem za krásne strávených 24 dní a teším sa na ďalšie zážitky s BUBO

Ahoj, práve som sa vrátila z expedície Čína, Tibet, Nepál, India (novembrový termín). Vďaku BUBO a nášmu sprievodcovi Martinovi som ulovila neskutočné množstvo zážitkov, ktoré sa až teraz pri prezeraní fotiek a bilancovaní uplynulého mesiaca začínajú usádzať a vyvolávať úsmev. Martinovi patrí veľká vďaka, vďaka nemu som videla aj veci mimo program - Swayambhunath - ktorý skutočne stál zato, dokázal vybaviť nočnú prehliadku Káthmandu na motorke, čo bol pre mňa veľmi intenzívny a extrémne adrenalínový zážitok. Napriek náročnosti tohto zájazdu, som si neskutočne oddýchla a nabrala novú životnú energiu. Pomohla k tomu aj dobrá kávička, ktorú Martin našiel vždy v tej najzašitejšej kaviarni. Stačí raz vidieť, ako stokrát počuť (aj keď toho potkana v tom indickom vlaku, by som radšej nevidela :D). Očakávanie zájazd splnil, až na Chitwan, kde bola možnosť iba slonieho safari, čo ma sklamalo. Avšak som si požičala bicykel a obehla Chitwan a okolie. Tá odlišnosť kultúr a jazykov ma donútila zamyslieť sa a uvedomiť si, že úsmev je skutočný dorozumievací prostriedok. Ďakujem za krásne strávených 24 dní a teším sa na ďalšie zážitky s BUBO.

Zájazdy:

Čína , India , Nepál , Tibet