116 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Nórsko

Nórsko - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

K

Klient

Tromso naplno

Polárnu žiaru sme síce nevideli, ale aj tak sme si pár dní v Tromso užili naplno. Veľmi príjemný zájazd, ubytovanie priamo v centre, opäť raz super sprievodkyňa Katka Lacková ktorá sa o nás vzorne starala. Boli sme veľmi spokojní. Ďakujeme

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
G

Gabriela a Silvia Bahelkové z Radošinz

Po prvý raz s BUBO

Dobrý deň, cestovná kancelária BUBO. Mám jeden zápisník, do ktorého si píšem zážitky z dovoleniek a z druhej strany  cestovateľské sny. Jedny, ktoré sme už absolvovali a druhé na nás ešte len čakajú. Jedným z mojich cieľov bolo Nórsko. Na odporúčanie mojich známych sme sa rozhodli navštíviť túto krajinu po prvý raz s BUBO. A oplatilo sa. Už roky cestujem so svojou dcérou, ktorá svet pozná veľmi dobre z cestovania i z kníh a ovláda jazyky.August 2023, zraz pri Dunaji. Čakalo na nás auto so šoférom a s pánom Ľubošom Fellnerom. Už to bol zážitok, viezli  sme sa sólo so samotným riaditeľom BUBO. Cesta na letisko ubehla veľmi rýchlo, dozvedeli sme sa veľa zaujímavých poznatkov, ako pán Fellner cestuje na neznáme miesta a potom z nich vytvára itinerár pre nové pobyty.  Tiež si vypočul zážitky z našich ciest. Zaželali sme si krásnu dovolenku a každý išiel iným smerom.Nórsko splnilo všetky naše očakávania. Plavba fjordom, cesta vláčikom, Trolia cesta, ľadovec, kúpanie v oceáne, ale aj jazdecké schopnosti pána šoféra boli zážitkom. Výborné a netradične zvolené ubytovanie, gastronomické zážitky. Spôsob života Nórov, ako menej  stačí pre život, skromnosť ale na druhej strane vzdelanosť nás príjemne prekvapili. Sú krajiny a k tým patrí aj Nórsko kde sa žije odlišne ako u nás - kde prevláda konzumný spôsob života a dôležité sú hmotné statky, aj to nám ukázalo Nórsko. A posledné ďakujem patrí našej sprievodkyni Miške z Uble, ktorá nám bola k dispozícii 24 hodín denne, mala úžasný prehľad o krajine a ukázala nám všetko aj veľa navyše.V budúcom roku asi nepocestujeme, pretože čakáme prírastok do rodiny, ale z Vášho katalógu, ktorý sme si našli v schránke už máme vybranú destináciu, samozrejme z mojich cestovateľských snov a tešíme sa na ďalší výlet s Vami.Prajeme veľa vďačných turistov, úspechov a inšpirácie.S pozdravom cestovateľky Gabriela a Silvia Bahelkové z Radošiny. 

Zájazdy:

Nórsko
J

Jaroslava Tyl

Dovolená se mi velmi líbila

Dovolená se mi velmi líbila. Island je zajímavá krajina, která mě zaujala (vulkány, vodopády, gejsíry, ledovce...). Průvodkyně Eliška je velmi příjemná a má velké znalosti o Islandu. Norsko mě fascinovalo nejen krásnou přírodou a fjordy,ale i prohlídka měst Oslo a Bergen byla okouzlující. Průvodce Peter byl velmi sympatický, znal dobře krajinu a měl velké znalosti. Výklad byl velmi odborný nejen v současnosti, ale i hluboko do historie Skandinávie. Určitě mohu tuto dovolenou doporučit každému.

Zájazdy:

Island , Nórsko
K

Klient

Najkrajšie spomienky na Nórsko

Prave sme sa vratili z dovolenky v Norsku plni zazitkov z nadhernej prirody, plavbe po fjordoch, kupania v Atlantiku na najkrajsej plazi, fotiek pri vodopadoch a množstva km v autobuse :-) Prave v autobuse sa naplno prejavila nasa excelentna sprievodkyna Michaela, ktora nas zasobovala neskutocnymi vedomostami o krajine, o jej historii, o trolloch a severskych bohoch. Chceme sa jej za to velmi pekne podakovat, jej putave rozpravanie nam sprijemnovalo tieto dlhe presuny autobusom a aj vdaka nej budeme mat na Norsko iba tie najkrajsie spomienky.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
K

Klient

Spracovávanie zážitkov

Zúčastnila som sa zájazdu Nórsko – zlatý trojuholník. Nórsko ma už dlho fascinovalo, ale to, čo som videla, počula a zažila vysoko prekročilo moje očakávania. Nádherná a divoká nórska príroda, prechádzky v Oslo a Bergene, návšteva múzeí... Ešte dlho budem spracovávať všetky zážitky. Obrovské poďakovanie patrí našej milej sprievodkyni Katke nielen za jej zaujímavé informácie, perfektnú organizáciu a ochotu pomôcť, ale aj za vytvorenie príjemnej uvoľnenej atmosféry počas celého zájazdu. Jej znalosť jazyka nám uľahčovala celý pobyt. Práca s ľuďmi je snáď jednou z najťažších, preto oceňujem jej milý prístup, trpezlivosť a úsmev na tvári. Hodnotenie celého zájazdu: A+. Verím, že pri mojom ďalšom zájazde s Bubo sa stretnem s takými milými ľuďmi, ako pri tomto.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
K

Klient

Obdivuhodné vedomosti a láska ku krajine

Vrátili sme sa zo zájazdu Nórsko-zlatý trojuholník. Počas celého zájazdu nás sprevádzala Katka, ktorá sa nám snažila maximálne priblížiť krajinu Nórsko po všetkých stránkach - história, geografia, školstvo, zdravotníctvo a, hlavne, ukázať čo najviac z tak krásnej krajiny. Naozaj obdivujem jej vedomosti a lásku k tejto krajine ako aj k ostatným škandinávskym krajinám, takmer žiadna otázka ju očividne nezaskočila, bolo vidieť aj cítiť, že "toto je jej šálka kávy". Celkovo hodnotím tento zájazd veľmi pozitívne a to aj vďaka celej organizácii tohto zájazdu, preto, už opakovane, je BUBO pre mňa naj cestovka. Teším sa na ďalší zájazd s BUBO na Srí Lanku v novembri.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
K

Klient

Spoznanie možné len vďaka sprievodkyni

Dlho sme boli presvedčení, že Európa sa dá v dnešnej dobe dostatočne kvalitne spoznávať aj individuálne. Po našom poznávacom pobyte v Nórsku sme si istí, že to všetko, čo sme sa za relatívne krátkych 7 dní dozvedeli, čo všetko sme videli, čo sme zažili, ochutnali, zvládli bolo možné len vďaka úžasnej sprievodkyni Katke, jej obrovskej vedomostnej a jazykovej výbave, znalosti krajiny po všetkých stránkach, a neutíchajúcej snahe sa o všetko s nami v pravý čas a zaujímavou formou podeliť. Vďaka Katkinmu trvalému úsmevu, ochote, ústretovosti a vyžarovaniu pozitívnej energie budeme na celý pobyt, ako i na Nórsko ako také, spomínať len v tom najlepšom. Takže ak na poznávací zájazd, tak určite so sprievodcom. Ale s takým, ako je Katka Lacková!!!

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
P

Peter Šimon

Ako vždy, BUBO nesklamalo

Absolvovali sme poznávanie Nórska s BUBO, ktorý ako vždy, nesklamal. Napriek väčšej skupine sa o náš zážitok z poznávania postarala milá, vzdelaná Katka, ktorá nám poskytla množstvo informácií a bola nápomocná pri akýchkoľvek požiadavkách. Okrem prírodných krás Nórska sme mali možnosť zažiť aj kulinárske zážitky, nakoľko nás Katka povodila reštauráciami, v ktorých poradila miestne špeciality. BUBO je najlepší aj vďaka ľuďom ako Katka, ktorí využijú prednosti danej krajiny a vytvoria pre nás úžasný zážitok tým, že vložia do našej cesty svoj úsmev, ochotu a znalosti. ĎAKUJEME 

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
M

M+M Hodásovci

Zverili sme sa odborníkom

Uvažovali sme, že spoznáme časť Nórska bez využitia cestovky. Sme radi, že sme tento zámer zmenili a zverili organizáciu pobytu odborníkom. Mohli sme tak vidieť oveľa viac, bez ďalších organizačných starostí. Skutočne nabitý každodenný program nám priblížil jedinečnosť krajiny, impozantnú prírodu v plnej kráse kombinovanú s históriou, výnimočnými miestami, dedinkami ale aj veľkými mestami. To všetko výborne doplnené zaujímavým a primeraným výkladom našej sprievodkyne Katky. Vždy milá, usmiata so skutočne širokým okruhom znalostí o tejto krajine - história, geografia, súčasnosť a všetko ostatné, na čo sme sa pýtali. Nórsko sme si užili. M+M Hodásovci.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
D

Darina a Jaro Nemčekovci

Úsmev, ochota a profesionalita

Dobrý deň, chcem vyjadriť vďaku Katke za ochotu, úsmev a profesionalny prístup, aj ked počasie bolo niekedy nepríjemné, vďaka tomuto slniečku (Katka) bol zájazd jedinečný. Darina a Jaro Nemčekovci

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
M

Martin Daniš

Nórsko ako na dlani

Touto cestou by som chcel vyjadriť obrovské poďakovanie sprievodkyni Katke, vďaka ktorej sme mali počas celého zájazdu Nórsko ako na dlani. Katka disponovala obdivuhodnými a podrobnými vedomosťami o každej problematike tejto krajiny a ochotne zodpovedala každú otázku, ktorá jej bola skupinou položená. Plynule ovládala nórsky jazyk a tému Škandinávie, ktorú vyštudovala a rovnako vyzdvihujem aj jej ochotu pomôcť klientovi v každej situácii a jej nevídane ľudský prístup. Maličkosti v jej podaní ako ochutnávka miestnej čokolády a regionálneho ovocia len potvrdili veľkosť tohto cestovateľského zážitku. Bol to môj prvý zájazd s BUBO, ale určite nie posledný. Ešte raz ďakujem. S pozdravom, Martin Daniš.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
K

Klient

Ďakujem sprievodkyni

Dakujem sprievodkyni Katke za uzasnu organizaciu, pohotove reakcie, starostlivost, mnozstvo zaujimavych informacii a slnecne dobru naladu aj napriek nepriazni pocasia, cim urobila nas zajazd Norsko - zlaty trojuholnik nezabudnutelnym, plny skvelych zazitkov a magickych momentov. V neposlednom rade chcem podakovat za putave rozpravocky pocas presunov.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia