79 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Nórsko

Nórsko - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

A

Anonym

Jeden fantastický zájazd

Jeden fantastický zájazd, teda dva zájazdy šikovne spojené do jedného. Absolvovala som ho v auguste 2022. Gro a spoločný menovateľ je prenádherná príroda. Tá je však osobitá pre každú krajinu, a teda dojmy sa rozhodne "nezlejú". Rozprávkovo krásne scenérie ale zďaleka nie sú to jediné, čo človek uvidí, zažije a čo ho zaručene nadchne - mohla by som písať donekonečna. Odporúčam aj tým najscestovanejším, ktorí si možno (aj dôvodne) myslia, že ich už len tak niečo pozitívne neprekvapí. Velikánska vďaka patrí sprievodcom Robovi (Škótsko) a Mišovi (Nórsko)! Koncept zájazdu môže byť vyšperkovaný do najmenších detailov, no jeho realizácia v časti, ktorú vníma cestovateľ, je už na pleciach sprievodcov – tí môžu jednoducho „len“ dobre odviesť svoju prácu alebo (a to už je prípad oboch menovaných pánov) ho môžu svojou nesmiernou snahou obrúsiť na diamant. Prosím, pozdravte ich odo mňa. Už nepočítam svoje cesty s BUBO, bolo ich neúrekom a pomaly sa rútim na ďalšiu:-). Každý rok (už pár dlhých rokov) si hovorím, že kvalita a úroveň v Bubo dosiahli svoj strop, no každý rok (už pár dlhých rokov) má BUBO presvedčí o opaku:-). Naozaj veľmi pekne ďakujem za všetko!

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia , Škótsko , Veľká Británia
Š

Štefan Drobný

Fantastický pobyt v Tromsö

Dobrý deň celému tímu BUBO, touto cestou by som sa rád poďakoval a vyjadril uznanie pred výbornou organizáciou a možnosťou zúčastniť sa na fantastickom pobyte v Tromsö (9.12. - 12.12.2022), ktorý som si nesmierne užil. Obzvlášť ďakujem pánovi Štefanovi Bielikovi za jeho erudovaný prístup, presnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, pomoc pri riešení, pre niekoho možno maličkostí, ale nám si ozaj pomohol a pod. Absolvovaný pobyt ma utvrdil o správnom výbere cestovnej kancelárie a už teraz sa teším na ďalšie cesty s vami a, ak nás bude sprevádzať pán Bielik, budem to vnímať ako pridanú hodnotu. Teraz som sa zúčastnil s kolegom a už sa neviem dočkať ďalšej spoločnej výpravy, na ktorú sa chystám tentoraz s rodinou... Hurá na Vanilkové ostrovy (3. 2023). PS: celému vášmu tímu prajem pokojné sviatky a splnené sny, mne ste jeden z nich práve splnili. Vďaka.

Zájazdy:

Nórsko , Tromso
Z

Zuzka H.

Nórsko je prekrásna krajina

V auguste som sa zúčastnila zájazdu Nórsko - zlatý trojuholník. Zájazd splnil všetky moje očakávania, Nórsko je prekrásna krajina. Chcem pochváliť hlavne nášho sprievodcu Miška, ktorý vykonával svoju prácu oveľa viac ako na 100%. Kiež by bolo viac takýchto sprievodcov... Miško...ďakujeme !!

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
R

Rodina Troppova

Nórska rozprávka

Z nórskej rozprávky sme sa vrátili pred 2 dňami a sme plní skvelých zážitkov. Videli sme nádhernú prírodu, fjordy, desiatky ak nie stovky vodopadov, ľadovec, drsne pobrežie Atlantiku, bielu pláž a všade prítomné skriekajuce cajky. Sympatické Oslo a úžasne ryby, kostoly a múzea, vďaka skvelému sprievodcovi Misovi a šoférovi Rolfovi sme mali možnosť Nórsko nielen vidieť ale mu aj trochu porozumieť. Určite odporúčame, ďakujeme za krásnu dovolenku.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
K

Klient v zimnom Nórsku

Pravá polárna zima v severnom Nórsku

Ak ste "zimomol" ako ja a chcete sa nadýchať pravej polárnej zimy v severnom Nórsku, odporúčam uvedený zájazd. Okrem toho, že mi výhľad nad mestom Tromso (ktoré sa nachádza vyše 300 km za polárnym kruhom) vyrážal dych (a vtisla sa mi aj slza do očí) zažijete ešte všeličo iné a úžasné ako psie záprahy, sobiu farmu, potulky mestom, polárne múzeum a dobré Nórske jedlo (veľa sobieho mäsa :-)). Na Nórskej kuchyni ma veľmi milo prekvapila vysoká kvalita potravín a používanie sezónnych potravín (na čo sme my Slováci už skoro zabudli a radšej sa v rámci fit diéty tlačíme chia pudingom). Grilovaný nórsky losos bol gastronomický zážitok a vývar zo sobieho mäsa bol vážne dobrý! V suvenír obchodoch na vás "skáču" nórske svetre, nórske vzory, nórske vlajky a páperové bundy (jedna "páperka" so mnou letela aj na Slovensko; keď ich miluješ, nie je čo riešiť:-)). Polárna žiara je v prípade, že ju zažijete, už len čerešničkou na torte. Ale nádej je veľká, i keď jasnú hviezdnu oblohu potrebnú na riadnu "žúrku" slnečných a zemských častíc si neobjednáte. Ak však máte dobrý foťák, statív, dlhý expozičný čas a skúseného Nóra, nádej je veľká. Dovolenka krátka a intenzívna, ale pohodová a bez stresu. Prispieva k nej aj nórska mentalita. Nóri sa netlačia v rade, neponáhľajú, nemračia, ale zároveň sa na silu neusmievajú. A na to, že som si domov okrem kufra vecí, priniesla aj kufor parádnych zážitkov, dohliadal super sprievodca Robo Taraba, ktorý je vtipný, všetko vie a trpezlivo riešil všetky naše roztopaše. Ďakujeme Robo! A ďakujeme BUBO!

Zájazdy:

Nórsko
E

Eleonora Kochova

Zimná rozprávka a splnený životný sen

Fascinácia polárnou žiarou a moja túžba vidieť to nebeské divadlo na vlastné oči nezadržateľne rástla z roka na rok stále viac. Zrazu sa však na stránke BUBO katalógu objavil zájazd časovo nenáročný no finančne nie najlacnejší. Hlavne keď sa k tomu pripočíta, v mojom prípade, dokúpenie kvalitnej zimnej výbavy, veď 350 km za polárnym kruhom predsa len môže byt aj mrazivá zima, dotieravý severák, po kolená snehu, ľad pod nohami... Na ďalekom severe v krásnom Tromse som však stretla zimu ako z rozprávky, príjemne sviežu, pôvabne snehobielu, okúzľujúco romantickú. Nedotknutú prírodu arktických fjordov, kde dedina pozostáva len z niekoľkých drevených domčekov, skrášlených vianočnou výzdobou, ktorou bola veľká biela hviezda v oknách. Tak jednoduché a tak pekné! A tam, uprostred ničoho, náš guide z piknikového stola pri ceste zmietol možno 20 cm snehu, aby nám tam ponúkol horúcu čokoládu po návšteve najvzdialenejšieho ostrovčeka Sommaroy. Ďalší deň v Husky safari v drsnej ale podmanivej horskej krajine, ďaleko od mesta, to nekonečné ticho narúšal len štekot a zavýjanie štíhlych husky psov. Tí už v postroji, nastúpení v záprahoch, nedočkavo čakali na nás, turistov, zababušených v teplých kombinézach a usadených na saniach, aby sa mohli prebehnúť tundrou a ukázať nám nielen tú krásu okolo, ale aj svoju silu, vôľu, priateľskosť a radosť z pohybu a spokojnosť z výkonu. Nášmu sánkovaniu so sobmi sa prizerajú iba hviezdy a mesiac. Tma, ticho, a len kroky huňatých sobov vedľa našich saní, to je tá správna chvíľa vypnúť, ponoriť sa do svojich myšlienok a pocitov, nechať sa unášať čarom arktickej noci. Potom melódie sámskych piesní v teplom stane a návrat do vysvieteného, ospalého Tromsa. No a na vrchole tejto lavíny zážitkov stojí, ako inak, samotná polárna žiara Aurora borealis. Ukáže sa nám? Aká bude? Ako dlho? Kedy? A bude vôbec? Napätie v lavoo rastie, horúci nápoj a lefte chutí, až kým niekto zvonka nezvolá: Žiara! Vybehneme, staviame foťáky na trojnožkách, radujeme sa. Že to vyšlo, že to čakanie za to stálo! A o pár hodín neskôr, keď už všetci prestali veriť v ďalšiu auroru, vtedy sa obloha z ničoho nič prenádherne rozžiarila a roztancovala a pod ňou zavládlo spontánne vzrušenie, nefalšované emócie, šťastie hlboko v duši... A pre mňa - splnenie jedného životného sna. Keď si k týmto úžasným a nevšedným zážitkom pripočítam ubytovanie vo výborne situovanom hoteli, odkiaľ bolo všetko na skok a tie najlepšie raňajky na svete, prirodzene milých a ústretových Nórov a našu nápomocnú, ochotnú sprievodkyňu Danku, tak sa z tejto cesty stal jeden z mojich najlepších BUBO zájazdov, plný ohromnej energie a asi ten najintenzívnejší zo všetkých! Milé BUBO, ďakujem za to, že som mohla zažiť túto zimnú rozprávku, ktorá sa stala skutočnosťou. Danka, ďakujem za to, že si zdieľala so mnou to jedinečné nadšenie z neopakovateľnej atmosféry žiariacej nočnej oblohy. Nikolka, ďakujem za všetky informácie a rady pred cestou, za Vašu podporu, trpezlivosť a super servis z base campu.

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
M

MUDr  Ladislav Foldes

Chcem ešte raz poďakovať za pekné zážitky

Chcem sa podeliť so svojimi zážitkami zo zájazdu za Polárnou žiarou v novembri 2018. Ešte raz ďakujem za pekné zážitky, ktoré sme zažili počas tohto výletu. BUBO sprievodkyňa bola ochotná a dokonale nás previedla všetkými atrakciami počas zájazdu. Sme všetci veľmi spokojní. Už sa tešíme na budúci výlet k Mŕtvemu moru budúci rok v apríli. S pozdravom MUDr  Ladislav Foldes

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
K

Katarína Čurová

Veľmi si ceníme takýto ľudský pristup

Dobrý deň. Včera sme sa s mamou vrátili zo zájazdu Island-Nórsko, ktorý bol úžasný. Chceli by sme však samostatne pochváliť šoféra, ktorý nás viezol z viedenského letiska a kvôli obrovskej búrke, ktorá vo Viedni bola nás bol ochotný v Bratislave odviezť až priamo domov. Veľmi si ceníme takýto ľudský pristup ☺.S pozdravom, Katarína Čurová.

Zájazdy:

Island , Nórsko , Škandinávia
J

Jana Donovalová

Tešíme sa na ďalšiu dovolenku s Vami

Ďakujeme Vám za nádhernú dovolenku v Nórsku. Chcem vyzdvihnúť prácu skvelej BUBO sprievodkyne Zuzky, ktorá nás touto dovolenkou sprevádzala.Tešíme sa na ďalšiu dovolenku s Vami.Jana a Martin Donovalovci

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
P

Polákovci

Boli sme s BUBO prvýkrát ale určite nie posledný

Pred dvoma dňami sme sa vrátili so skvelého zájazdu v Nórsku - Zlatý trojuholník, ktorý naplnil naše očakávania aj napriek nie veľmi priaznivému počasiu. Program bol naozaj veľmi bohatý, veľmi veľa sme videli a vychutnali sme si každé jedno miesto, všetky výlety. Spoznali sme skvelých ľudí- našich spolucestovateľov, vďaka ktorým sme si tento zájazd maximálne pohodovo a zábavne užili. U BUBO oceňujeme aj kvalitu a výber ubytovania. V horských častiach to boli hotely v malebnom prostredí s nádhernými výhľadmi a mestách, či už v Bergene alebo Osle, sme boli ubytovaní v kvalitných hoteloch výborne situovaných v centrách miest. Veľké ďakujem patrí našim skvelým BUBO sprievodcom- absolútnym profíkom: Michalovi a Danielke, ktorí nám maximálne spríjemnili celý pobyt, vo všetkých situáciach boli nesmierne ústretoví. S BUBO sme boli prvýkrát, ale určite nie posledný. 

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
A

Aniko Halgasova

Skutocne fantasticky vylet

Dnes máme predposledný deň zájazdu 'Nórsko zlatý trojuholník' a musím skonštatovať, že to bol skutočne fantastický výlet :) Program zájazdu je veľmi kvalitne zostavený, presne ušitý na mieru - človek zostáva v nemom úžase pri pohľade na krásu nórskej prírody - množstvo ihličnanmi posiate vrchy, brezové háje, nekonečné fjordy,  množstvo čarokrásnych vodopádov a jazier :) Oslo - metropola tejto čarokrásnej krajiny, si zachováva, aj na napriek rýchloprebiehajúcej výstavbe, ráz mesta, ktoré je nekonečne prepojené s prírodou.Za veľmi dobrý nápad považujem využitie nórskeho šoféra, ktorý nám spolu s našim BUBO sprievodcom Jančim pomohli spoznať Nórsko aj inak :) obaja boli veľmi nápomocní. Cením si ich profesionalny prístup a nádherné zastávky mimo hlavný program. Dostali sme od nich množstvo informácií ohľadom histórie, súčasnosti, ekonomiky, politiky či prírody - skrátka komplexný pohľad na Nórsko. Ďakujem veľmi pekne. 

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia
Z

Zuzana Kacerová

Nezabudnuteľná dovolenka

Pred necelým týždňom sme sa vrátili z úžasného zájazdu Nórsko - zlatý trojuholník. Chcela by som sa poďakovať nášmu BUBO sprievodcovi Janovi za skvelú organizáciu zájazdu. Spolu s našim nórskym šoférom robili všetko (aj nad rámec svojich povinností), aby nám pripravili nezabudnuteľnú dovolenku. Ako sa im ale podarilo zabezpečiť aj také krásne a teplé počasie, sa už asi nedozvieme :)

Zájazdy:

Nórsko , Škandinávia

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek