22 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Eswatini

Eswatini - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

K

Klient

16.05.2024

Paráda!

Vrele odporúčam zájazd Južná Afrika total. Vrátili sme sa z dovolenky domov pred dvoma týždňami, ale stále som mysľou tam a z tej úžasnej energie budem čerpať ešte dlho. Je to bombastický zážitok, ak idete do Afriky 1x. Výborný program! Nádherné Kapské mesto s úchvatnou scenériou hôr a pobrežia, Mys dobrej nádeje, tučniaky, divoká príroda safari parkov Chobe, Kruger, spanie uprostred parku Mlilwane – kde úplne splyniete s divou prírodou, zvieratá sa prechádzajú okolo vás po areáli. Viktóriine vodopády treba vidieť. Paráda! Najsilnejší zážitok bol so slonom v parku Chobe, keď pristúpil k nášmu džípu a ovoňal ma chobotom z 50 cm vzdialenosti. Všade bola vynikajúca strava. Steak z Impaly či Kudu, šťavnaté ovocie, čerstvé ryby - mňam. Videli sme toho za dva týždne naozaj veľa, ale úplne v pohode. Veľké ďakujem patrí našim sprievodcom Adamovi a Tomášovi, ktorí boli skvelí organizátori celého pobytu, výborní sprievodcovia i parťáci. Milí, rozhľadení, vždy nápomocní a mega trpezliví. S nimi cestovať je radosť. O príjemný pocit z dovolenky sa tiež nemálo pričinila milá spoločnosť našich spolucestujúcich, rovnako nadšených a hladných po zážitkoch. Vďaka BUBO, teším sa, zase niekedy :)

Zájazdy:

Botswana , Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho , Zambia , Zimbabwe
A

Anka S.

14.04.2024

Krásne spomienky

Zúčastnila som sa poznávacieho zájazdu Južná Afrika Total. Krásne krajiny plné zaujímavostí, milých a príjemných ľudí ako aj zaujímavé safari. Moje poďakovanie patrí CK BUBO za prípravu a organizáciu zájazdu, príjemnú komunikáciu s pracovníkmi kancelárie BUBO pred zájazdom. Predovšetkým ale moje poďakovanie patrí sprievodcom zájazdu a to menovite Matúšovi a Adamovi. Cestu Južnou Afrikou obohatili svojimi odbornými, príjemnými, ochotnými a maximálne empatickými prístupmi k účastníkom zájazdu. Musím vyzdvihnúť odborné rozsiahle výklady v oblasti nie len z poznania krajín ich histórie, života obyvateľov, ale aj prírody ako aj znalosti celej Južnej Afriky. Rozvážnym riešením udalostí zabezpečili príjemné strávenie času aj pri dlhších presunoch. Svojou ochotou poradiť a byť nápomocnými nad rámec svojich povinností v nás zanechali krásne spomienky na prežité dni. Lukáš a Adam, veľké ďakujem za prekrásny zájazd, obohatenie mojich znalostí o Južnej Afrike, za ústretovosť, pomoc v každej situácii, dobrú náladu, dobrý humor, zábavu a nezabudnuteľné chvíle strávené vo vašej spoločnosti. Už teraz sa teším na poznávanie ďalších krajín s vami či už samostatne alebo spoločne. Veľká vďaka. Anka S.

Zájazdy:

Botswana , Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho , Zambia , Zimbabwe
K

Klient

03.08.2023

Videli sme podstatne viac

Už som niekoľkrát cestovala s BUBO, ale po prvýkrát som so sebou zobrala aj 9-ročného syna. Tento zájazd mal v popise napísané, že je vhodný ako prvé stretnutie s Afrikou. A vôbec nás nesklamal, videli a zažili sme podstatne viac ako bolo písané v itinerári zájazdu hlavne vďaka sprievodcovi Adamovi, ktorý zodpovedal všetky naše zvedavé otázky. Môj syn si u neho našiel kamaráta, ktorého počúval na slovo :-) Užili sme si safari, domorodých obyvateľov Eswatini a Lesotha, spoznali sme ich kultúru, priemysel, poľnohospodárstvo, ale aj odvrátenú tvár veľkomiest. Jedlo bolo vynikajúce všade kam sme sa išli najesť, voňavé čerstvé ovocné šťavy. Napriek tomu, že v južnej Afrike majú teraz zimu sme mali šťastie aj na nezvyčajne krásne slnečné počasie počas celého zájazdu a aj to prispelo k tomu, že celá naša skupinka 7 statočných +Adam fungovalla na princípre rodinného výletu. Obdivujem ho za to, ako dokázal celý ten čas šoférovať auto, sledovať dianie na ceste aj v aute a ešte k tomu robiť nám výklad. No a neskôr večer plánovať program na nasledujúci deň. Už teraz rozmýšľam kam sa vybrieme nabudúce.

Zájazdy:

Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho
K

Klient

30.07.2023

Prvýkrát v Afrike

Bol som prvýkrát s BUBO v Afrike. Nevedel som, čo môžem očakávať. Ale som bol nadmieru spokojný, krásna priroda, super ubytovanie, vynikajúce jedlo. Co oceňujem, je, že sme boli malá skupinka. Veľké poďakovanie patrí nášmu sprievodcovi Adamovi. Už sa nemôžem dočkať ďalšieho zájazdu s BUBO.

Zájazdy:

Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho
K

Klient

23.07.2023

Skvelý zájazd

Tento skvelý zájazd môžem len odporúčať. Skvelým sa stal hlavne kvôli organizácii pred cestou - komunikácia, výber hotelov, požiadavky, riešenie situácií... To najlepšie prišlo v samotnej Afrike. Hovorí sa, že od Afriky radšej neočakávaj nič :-))), aby si nebol sklamaný. S BUBO som už bol niekoľkokrát a vždy boli očakávania prekonané. Aj keď som nič neočakával, vďaka nášmu perfektnému sprievodcovi Adamovi Trepáňovi sa táto cesta stala zážitkom. Adam je profesionál, výborná komunikácia, skvelá empatia, služby navyše, riešenie situácii a hlavne odborný výklad pri sprevádzaní. Boli sme menšia skupinka a mali sme tak naozaj priestor si tento zájazd užiť a pochopiť, o čom je Afrika. Adam - veľká vďaka. A veľká vďaka BUBO, že má takých skvelých ľudí. Práve to robí z turistov nadšených turistov.

Zájazdy:

Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho
K

Klient

23.07.2023

Z turistu sa stáva nadšený turista

Do Afriky som išiel s veľkými očakávaniami, aj kď sa vždy hovorí, že v Afrike neočakávajte nič :-). Organizácia celého zájazdu bola skvelá už na začiatku. Za profesionálnu prípravu, organizáciu a komunikáciu je cestovná kancelária BUBO fakt skvelá a odporúčam. Hotely, ktoré sme mali v štandarde boli skvele vybraté - poloha, čistota, strava, komfort a servis. Neuveriteľný zážitok ale bol pri samotnom pobyte a ceste v Afrike. Vďaka nášmu perfektnému sprievodcovi Adamovi, sme mali tak skvelé pocity, že na to nezabudnem celý život. Profesionalita, odbornosť, riešenie situácii, komunikácia, všímavosť vďaka čomu sú takéto cesty zážitkom. Boli sme menšia skupinka a od začiatku cesty až po koniec cesty to bol skvelý zážitok. Odporúčam každému a určite sa do Afriky vrátim. A aj kvôli sprievodcovi Adamovi. BUBO stojí za to. Z turistu sa stáva nadšený turista :-)))).

Zájazdy:

Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho
A

Aleš Šob

Každý den plný úžasných zážitků

Dobrý den, dovolte mi poděkovat CK Sen a CK Bubo za nádherný zájezd JIŽNÍ AFRIKA - total (5. - 20. 4. 2023). Tento zájezd má dokonale poskládaný program, každý den byl plný úžasných zážitků. Dovoluji si vyjádřit poděkování za celou naší skupinu, všichni se vracíme nadšeni! Zvláštní poděkování posíláme naší průvodkyni Nele Přidálkové, byla empatická, stále v dobré náladě, měla neuvěřitelné vědomosti a ty nám také ochotně předávala. Svou přítomností náš zájezd povýšila na zcela mimořádný a nezapomenutelný zážitek! Děkuji a příště se budeme těšit opět na poznávání světa s CK Sen/CK Bubo! S pozdravem Aleš Šob, Hradec Králové

Zájazdy:

Botswana , Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho , Zimbabwe
S

Slavomíra a Jozef

S BUBO sme boli prvýkrát a ostali sme uchvátení..

Veľmi pekne Vám všetkým ďakujeme, ktorí ste sa podieľali na zabezpečení našej perfektnej dovolenky. S BUBO sme boli prvýkrát a ostali sme uchvátení. Zájazd bol síce mierne fyzicky náročný, ale videli a zažili sme toho toľko, že zážitky, ktoré sme s Vami mohli uloviť, nám už zostanú navždy. Ďakujeme za profesionálny prístup, výbornú organizáciu a hlavne za super sprievodcu Jakuba. Ten bol perfektne zorientovaný vo všetkých smeroch. Najmä vďaka nemu sme získali množstvo nových informácií - či už z oblasti histórie, geografie alebo politickej situácie krajín. Mali sme možnosť spoznať nádhernú prírodu týchto vzdialených krajín. Jakub bol veľmi ochotný pomôcť vždy, keď to bolo treba. Nám konkrétne veľmi pomohol jeho slovenský preklad výkladu lokálnych sprievodcov, nakoľko neovládame anglický jazyk na komunikatívnej úrovni (či už v múzeu, na hraniciach, v hoteloch, reštaurácii a vôbec všade). Je veľmi priateľský a zábavný spoločník, vždy pozitívne naladený. Jakub, ešte raz ďakujeme za všetko, vážime si tvoju prácu! Ešte musím podotknúť, že sme sa stretli skupinka úžasných spolucestovateľov. Dodalo to našej dovolenke len samé benefity. BUBO ešte raz veľká vďaka a zase raz....dovidenia.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Lesotho , Eswatini , Zambia , Zimbabwe
J

Judita Rybičková

Rada by som sa vám touto cestou poďakovala za nádherný zájazd

Rada by som sa vám touto cestou poďakovala za nádherný zájazd JAR Total, ktorý ste nám - bubáckym klientom pripravili. Som veľmi rada, že som osobne spoznala úžasnú - vtipnú, kamarátsku, empatickú a vždy vysmiatu Peťku, ktorá hrdo reprezentovala kanceláriu a značku BUBO, spríjemňovala nám zájazdové dni. Taktiež veľké ĎAKUJEM patrí úžasnému sprievodcovi Kamilovi, ktorý vniesol nášmu zájazdu dušu a dovolím si smelo tvrdiť, že sprievodcovské "povinnosti" vykonával na 100 + 100 percent - nad rámec svojich povinností. Veľmi ma tešil jeho profesionálny ale aj ľudský, kamarátsky prístup, jeho humor, aj znalosti, taktiež jeho empatia a flexibilita. Poprosím vás, odovzdajte môj pozdrav a veľké poďakovanie Peťke a Kamilovi, som neskutočne šťastná, že som spoznala tak nádherných a úžasných mladých ľudí, ktorí milujú svoju prácu, ale aj život. Prečo s BUBO rada cestujem? - Máte naj, naj, naj sprievodcov a fantasticky, zaujímavo vypracované cesty.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Lesotho , Eswatini , Zambia , Zimbabwe
V

Viera a Jozef Roštárovci

Náš dvanásty BUBO zájazd ...

V marci 2019 sme sa zúčastnili zájazdu Južná Afrika Total. Bol to náš dvanásty zájazd s BUBO a doteraz sme boli každý raz nadpriemerne spokojní s vašimi službami. Opäť raz chceme vyjadriť svoju veľkú spokojnosť so sprievodcom Robom a poďakovať mu za profesionálne služby, ale aj priateľský prístup ku klientom. Úplne netradične chceme poďakovať aj vodičovi Romanovi za nadštandardný prístup pri presune zo Schwechatu do Bratislavy. Vďaka. Viera a Jozef Roštárovci

Zájazdy:

Juhoafrická republika , Lesotho , Eswatini , Zambia , Zimbabwe , Botswana
T

Tomáš Jarco

Prvá no určite nie posledná dovolenka s BUBO..

Dobrý deň prajem, Vo februári 2019 sme absolvovali zájazd JAR, Lesotho, eSwatini, a teda 9 intenzívnych dní v Afrike. Bol to náš prvý zájazd s BUBO a maximálne predčil naše očakávania. Odniesli sme si plno nezabudnuteľných zážitkov - výhľad na Blyde River Canyon, neuveriteľné safari v Krugerovom parku, vzácne psy hyenovité, výstup do Dračích hôr plných krásnych panorám a nakoniec aj neskutočná autenticita Afriky počas návštevy školy v Lesotho či navštívenie domácich farmárov v ich príbytkoch. Počas celej dovolenky nás sprevádzal náš špičkový BUBO sprievodca Marek vďaka, ktorému sa z tejto úžasnej dovolenky, stal zážitok na celý život. Zaviedol nás aj na plno miest, ktoré sme ani nemali v programe, ale vždy sme si dokázali nájsť trochu času na ulovenie ešte viac zážitkov. Taktiež nám celé dni spríjemňoval rozprávaním príbehov z jeho ciest, ktoré boli úžasné, mali sme pocit, že sme na dovolenke so dlhoročným kamarátom. Bola to naša prvá no určite nie posledná dovolenka s BUBO. Už teraz sa tešíme. S pozdravom Tomáš Jarco

Zájazdy:

Juhoafrická republika , Lesotho , Eswatini
M

Marcela, Martina Macové

A najlepši zážitok? Posúďte sami

Pred pár dňami sme sa vratili z Afriky a stále spomíname na dni plné zvierat, africkej kultúry, milých domacich a úžasnú BUBO sprievodkyňu. Aj keď Afrika už začína byť komerčnou záležitosťou, stále sa nájdu miesta, kde je turista ešte stále raritou. Práve to sme na vlastnej koži zažili i my - domáci na nás s údivom pozerali a nadšene sa s nami fotili. A najlepši zážitok? Posúďte sami, prechádzka s levmi, blízkosť slonov, prelet helikoptérou nad Viktóriinými vodopádmi ci safari, safari a ešte raz safari? Veľkú zásluhu na našom nadšení z tohto zájazdu má však bezpochyby naša BUBO sprievodkyňa Nela, ktorá zariadila všetko potrebné, vyriešila každý problém, na každú otázku, mala vždy odpoveď. Jej grilovačka bola nezabudnuteľná a nielen to, ak to bolo možné, splnila azda každú našu požiadavku. Ďakujeme.  S pozdravom Marcela  a Martina Macové

Zájazdy:

Botswana , Lesotho , Eswatini , Zambia , Zimbabwe , Juhoafrická republika

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš