9 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Saudská Arábia

Saudská Arábia - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

P

Peter Gazdík

24.04.2024

Ďakujeme za tento skvelý zájazd

 Tohtoročné veľkonočné sviatky sme strávili v Saudskej Arábii počas Ramadánu s BUBO,  jej riaditeľom a tiež skvelým sprievodcom Ľubošom Fellnerom. Aj keď sme už predtým navštívili Emiráty a Jordánsko, Saudská Arábia bola pre nás veľká neznáma. Náš zájazd sme začínali v meste  Jeddah, ktoré je druhým najväčším mestom v Saudskej Arábii. Napriek tomu, že sa tam jazdí F1 a majú najvyššiu fontánu na svete, my sme o ňom vôbec nevedeli, Okrem toho je to mesto, kde prichádzajú moslimskí pútnici na ich ceste do Mekky a Mediny. Navštívili sme aj mesto Taif v nadmorskej výške 1800 m, ktoré sa nazýva aj mesto ruží a kde trávi kráľovská rodina dlhú horúcu letnú sezónu. Najväčším zážitkom bola pre nás návšteva Mediny, druhého najsvätejšieho mesta islamu, kde sme pred Prorokovou mešitou zažili aj popoludňajšiu modlitbu asr. Z Mediny sme sa prepravili letecky do Dammamu na najväčšie letisko na svete (podľa rozlohy). Napriek určitým počiatočným obavám sme na všetkých miestach, ktoré sme navštívili, boli milo prekvapení bezpečnosťou, príjemným správaním domácich a bezproblémovým dorozumením sa v angličtine. Po moste kráľa Fahda sme sa následne presunuli do Bahrajnu, kde sme si odpočinuli na pláži a užili luxus hotela Sofitel. Ďakujeme CK BUBO a zvlášť Ľubošovi Fellnerovi za tento skvelý zájazd. Vrelo odporúčame všetkým, ktorí radi objavujú niečo nové.  

Zájazdy:

Bahrajn , Saudská Arábia
K

Klient

10.04.2024

Odporúčam všetkým

Včera sme sa vrátili zo zájazdu v Saudskej Arábii. Hneď na úvod bola prijemným prekvapením malá skupina 6 osôb. Náš sprievodca Marek bravúrne zvládal oboje - fundovaný výklad aj šoférovanie. Zájazd sme si vybrali ako skúsení cestovatelia kvôli tomu, že sme verili, že preskúmame málo známe a stále ešte neobjavené kúty sveta. A to všetko počas ramadánu. Odkedy kráľovstvo v roku 2019 otvorilo svoje brány pre cestovný ruch, objavili sa nové možnosti poznania. Saudská Arábia je najväčšou krajinou Arabského polostrova a pre mnohých zostáva tajomná, pričom jej neprebádané zákutia čakajú na objavenie. Videli sme viacero UNESCO pamiatok v Rijáde, Al Ula, Jeddah a Medine ako aj nádherné púštne scenérie. Pochopili sme aspoň zlomok náboženského významu miest Mekka a Medina ale aj celej podmanivej arabskej kultúry, ktorá presahuje rámec náboženskej púte. Rôzne kultúry v Saudskej Arábii vytvoril rozmanitú a živú kulinársku scénu. Ramadán síce limitoval kulinárske možnosti, ale umožnil nám vidieť život v krajine počas tohoto jedinečného obdobia. Zájazd odporúčam všetkým, ktorí chcú pochopiť rýchlo sa meniacu dynamiku sveta a spochybniť stereotypy.

Zájazdy:

Saudská Arábia
K

Klient

23.03.2024

Zájezd do Saúdské

Zájezd do Saúdské Arábie v únoru 2024. Krásný zájezd plný zážitků. Největší dík patří naší uzasne průvodkyni Monice. Vynikající průvodkyně a výborná řidička ve velmi složitých dopravních situacích SA.

Zájazdy:

Saudská Arábia
M

Michaela Kalasova

Pochvala

Dobrý deň! Vyjadrujem pochvalu sl.Monike, ktorá nás sprevádzala na zájazde Arábia total: 1.Za jej výbornú orientáciu v cudzom prostredí 2.Za jej vodičské schopnosti 3.Za to, že nám ukázala aj veci nad rámec pôvodného programu /MEKKA/ 4.Za jej kľud a rozvahu pri riešení rôznych situácií

Zájazdy:

Bahrajn , Katar , Kuvajt , Omán , Saudská Arábia , Spojené arabské emiráty
V

Veronika Černá

Fantastická poznávačka Arábie

Včera sme sa šťastne vrátili z fantastickej poznávačky a dnes už sme v kolotoči bežného života. Zážitky a vedomosti, ktoré sme získali, však ostanú navždy v naších spomienkach. Sme unavení, ale veľmi spokojní. Splnený program a + sprievodcovia Tomáš a naša "chodiaca encyklopédia" Marek, ktorého poznáme zo zájazdu do Moskvy, potvrdili svoju profesionalitu, služby a perfektná organizácia bola počas poznávačky. Za všetko Vám všetci na diaľku stískame ruku so slovami ďakujeme. Ďakujem Vám, pán Hušek, za spoluprácu a teším sa na ďalšiu, ak sme ja, resp. niekto zo skupiny nesplnili Vaše očakávanie, ospravedlňujem sa a ostávam s úctou k Vám a k Vašej práci. Pozdravujem aj front office. Milé slečny Kristínka, Kika, Nikol, Nikolka, tak ako nájsť štvorlístok v prírode je vzácnosť, rovnako vzácne ste boli pre nás vy. Ďakujeme vám za ľudský bezstresový prístup k nám pri vybavovaní víz,dokumentov, ktoré sme potrebovali na cestu za poznaním. Ochotne ste vybavovali naše telefonáty, odpovedali na naše dopyty či riešili naše požiadavky. Prajeme vám veľa zdravia, rovnako vďačných klientov, ako sme my a tešíme sa na spoluprácu o rok s vami.

Zájazdy:

Bahrajn , Katar , Kuvajt , Omán , Saudská Arábia , Spojené arabské emiráty
E

Edita Karolyová

Veľmi silný zážitok - Saudská Arábia

Od 14.10. do 22.10.2022 som sa zúčastnila zájazdu do Saudskej Arábie so sprievodcom Jarkom Kondáčom. Priznám sa, očakávala som viac konzervatívnu krajinu. Bol to nádherný zájazd v nádhernej krajine s milými ľuďmi, z ktorých vyžaroval pokoj, a archeologickými pokladmi - skalné mesto Nabatejcov, Madain Salih, Jeedah /Džidda/ s pútnikmi do Mekky, nádherné staré mesto Al Balad, veľmi silný zážitok Medina, ubytovanie v krásnom rezorte v Al Ula obkolesenom vysokými skalnými horami.

Zájazdy:

Saudská Arábia
T

Tatiana Lizaková

Arábia - Nadšenosť a spokojnosť

Nezvyknem písať referencie, aj keď s CK BUBO sme absolvovali už niekoľko zájazdov a prešli nejeden kontinent, teraz musím urobiť výnimku! Minulý týždeň sme sa vrátili zo zájazdu Arábia - 11 Sultanátov a kúsok zo Saudskej Arábie. Prišli sme nesmierne nadšení a spokojní. Opäť sme videli kus odlišného sveta s dobrou partiou milých a nekomplikovaných ľudí a jednoznačne musím vyzdvihnúť nášho sprievodcu Jarka Kondača! Je jeden úžasný človek. Nielen, že je nabitý vedomosťami, ale aj v danej situácii vždy ochotný v pokoji riešiť, pomôcť, ak treba, aj poradiť, klobúk dole. Prajeme veľa takých sprievodcov. Ďakujeme za peknú dovolenku.

Zájazdy:

Bahrajn , Katar , Kuvajt , Omán , Saudská Arábia , Spojené arabské emiráty
I

Ivan Macák

Nezabudnuteľné zážitky vďaka skúsenému sprievodcovi

Nedá mi nenapísať pár riadkov ohľadom nášho zájazdu v Spojených arabských emirátoch. Už samotný pobyt v meste Dubaj je silný zážitok, ale v spojení so sprievodcovskými službami bol umocnený minimálne na tretiu. Zažil som už niekoľko zájazdov s rôznymi cestovnými kanceláriami do rôznych destinácií, z ktorých som niekoľké označil ako vydarené, ale to čo sme zažili v Dubaji, vďaka bohatým skúsenostiam a širokému rozhľadu nášho BUBO sprievodcu, sa nedá s ničím ani v najmenšom porovnať. Ťažko sa mi vôbec hľadajú slová na opísanie spokojnosti nielen s množstvom vyčerpávajúcich informácií a súvislostí, ale aj so schopnosťou doviesť nás na naozaj všetky turisticky zaujímavé miesta, hoci nie všetky boli v programe. Vytvorenie výbornej nálady počas náročného programu, keď prirodzene každý účastník má trochu iné očakávania, takisto nie je doménou každého sprievodcu, ale náš vedel ako na to. Nie vždy to s nami mal ľahké, ale zvládol to na jednotku s hviezdičkou. Ak sú najdôležitejšou súčasťou každej firmy jej kvalitní zamestnanci, tak BUBO má byť na čo hrdé! Ivan Macák

Zájazdy:

Saudská Arábia , Katar , Bahrajn , Kuvajt
M

Mária

Už je to pár dní,…

Už je to pár dní, čo sme sa vrátili z úžasnej cesty po oblasti, ktorá bola kedysi známa ako Arábia Felix, Šťastná Arábia. Na prekvapené pohľady odpovedám - áno, práve Jemen je z trojice navštívených krajín najkrajší! Je to skok do iného sveta, cestovateľský bonbónik! Vďaka znalosti miestnych pomerov nám BUBO zabezpečilo maximálnu bezpečnosť (až sa mi zdalo, že také opatrenia ani neboli potrebné) a videli sme maximum z toho, čo Jemen ponúka - na pevnine aj na ostrove Sokotra. Sokotra je viac ako skok do iného sveta, je to skok do praveku. Vo vnútrozemí hlboké údolia, kde rastú akési čudné stromy (flaskovníky, stromy dračej krvy) a všetky pláže na pobreží boli iba naše. Katar aj Omán som vnímala ako veľký skok - skok do budúcnosti! Luxus a trochu okázalosť, ale keď sa povie Jemen, to je také pohladenie na cestovateľskú dušu. Mária

Zájazdy:

Saudská Arábia , Katar , Bahrajn , Kuvajt

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš