296 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Amerika

Amerika - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

A

Anonym

Kuba nad očakávania

Kuba a naša prvá skúsenosť s BUBO - všetko dopadlo nad naše očakávania. Skvelý sprievodca Ľubor - super prehľad, informácie, ktoré si len tak niekde neprečítam. Perfektná organizácia zájazdu, za krátky čas sme navštívili a videli veľa miest, čo by sa nám pri cestovaní na vlastnu päsť určite nepodarilo. Krásna a autentická Havana, Vinales, Trinidad,... A, samozrejme, večerné programy so super partiou! Nádherné zážitky, z ktorých budeme ešte dlho čerpať energiu. Jediná vec, ktorú by sme urobili inak - určite by sme si zvolili dlhší okruh Absolut total.

Zájazdy:

Kuba
A

Anonym

Zopakovanie Kuby

Po 15 rokoch sme si zopakovali Kuba absolut total a opáť s Bubom. Kuba ani Bubo nesklamali. Mali sme čo porovnávať aj vďaka chodiacej encyklopedii v podobe Ĺubora Ķučeru, ktorý nám dávkoval informácie v pravý čas, v pravých dávkach a hlavne s úsmevom. Boli sme super partia. Ďakujeme.

Zájazdy:

Kuba
A

Anonym

Měla jsem tu možnost...

Měla jsem tu možnost absolvovat zájezd Mexiko - Veľký okruh. Chtěla bych poděkovat Máriovi - průvodci, který se nám snažil všechny pozoruhodnosti Mexika co nejvíc přiblížit a svým odborným a zaníceným výkladem se mu to podařilo. Jsem ráda, že jsem tuhle část Mexika měla možnost poznat, doporučuji všem.

Zájazdy:

Karibik , Mexiko

Najkrajšia cesta

Najkrajšia cesta okolo sveta je názov destinácie, ktorej právom patrí tento názov. Najväčšia vďaka patrí sprievodcovi Robertovi, ktorý dal ešte na uvedenú destináciu čerešničku na tortu za jeho vynikajúce informácie, ochotu, starostlivosť o každého klienta, bol to môj sen, ktorý sa mi splnil na viac ako 100 %, veľká vďaka. Prajem Vám veľa úspechov.

Zájazdy:

Dubaj (SAE) , Maldivy , Singapur , Srí Lanka , Francúzska Polynézia , Nový Zéland , Tahiti , USA
A

Anonym

Zájazd na Kubu

Zájazd na Kubu (24. 11. - 9. 12.) prekonal všetky očakávania. Bolo to Absolut total aj vďaka nášmu sprievodcovi Ivanovi Strápekovi, ktorý Kubu dokonale pozná a snažil sa, aby sme videli, spoznali a užili si čo najviac aj my. Výborný zájazd a výborný sprievodca, ďakujeme.

Zájazdy:

Kuba
V

Veronika Balvanová

Najazdených viac ako 3 000 km

Nezabudnuteľný zážitok Je tomu týždeň, čo sme sa vrátili z poznávačky Mexiko veľký okruh 20.10.2022 – 4.11.2022 a som naozaj nadšená. Každý deň spoznávanie nových miest, histórie, gastronómie, veľa úsmevných zážitkov a hlavne skvelá partia. Najazdených viac ako 3 000 km, premyslene vystupňovaný program s čerešničkou na konci našej jazdy - Cenoty, ktoré sme navštívili, boli pre mňa naozaj nezabudnuteľné. Ďakujem Vám, BUBO, za možnosť cestovať do krajín, na ktoré si ako samostatná jednotka netrúfam. Najväčšie poďakovanie patrí našej sprievodkyni Valérii Michalcovej. Milá Vall, ďakujem za krásne strávené dva týždne. Si úžasný človek plný života a pozitívnej energie, ktorú rozdávaš všade okolo seba. Tvoje výklady sú profesionálne a zároveň uvoľnené, nenútené a zaujímavé natoľko, že aj keby človek nechcel, vtiahneš ho so sebou do sveta Mayov, Aztékov, Toltékov, Zapotékov... Veľa ľudí si neuvedomuje, aká je tvoja práca zodpovedná a náročná. Ty si aj napriek tomu robila veľa vecí nad rámec svojich povinností a za toto si ťa nesmierne vážim a dúfam, že to nie je jediná cesta, ktorú sme spolu absolvovali! Ešte raz veľké ĎAKUJEM!

Zájazdy:

Karibik , Mexiko
F

Feri Hanis

Intenzívny, bohatý a poučný program

Práve sme dorazili z Mexika veľký okruh, ktorý bol v termíne 20.10.2022 - 4.11.2022. Najprv chcem povedať, že zájazd stál za všetky peniaze a teraz by som chcel napísať zopár postrehov, zážitkov a skúseností. Začnem balením, my sme boli koncom roka a aj napriek tomu sme nepotrebovali teplejšie oblečenie, akurát v Mexico City boli večere chladnejšie a jedna mikina či deka sa zíde aj v autobuse (ten vedia dobre vychladiť a pri dlhšej ceste to pocítite). Na pamiatky a potulky mestom vám úplne stačia sandále. Nezabudnite na opaľovací krém a repelent, ktorý možno použijete 2x. Mexiko je cenovo dostupné, zmenil som 400 €, a to mi stačilo aj na suveníry, ktorých cenu môžete na viacerých pamiatkach zjednávať. No upresňujem, že nie stále som sa stravoval v reštaurácii (večere a niekedy raňajky som riešil nákupom v OXXO), a posledné 4 noci som mal doplatený all inclusive v Cancúne, čo stálo za to. Program bol intenzívny, bohatý a poučný. Presuny autobusom boli o niečo dlhšie než som predpokladal hoci sme mali prestávky. Nočný presun sa dá zvládnuť no majte pri sebe sveter či deku. Aj napriek negatívnej reklame Mexika ohľadom kriminality, drog a pod. sme my takúto skúsenosť nemali. Mexičania boli veľmi priateľský a ochotní. No celý zájazd bol úžasný aj vďaka našej sprievodkyni Valérii. Jej vzdelanosť, ochota, pripravenosť a komunikácia bola na 100 %. Ak nepoznala odpoveď na nejakú otázku členov skupiny, cez noc ju zistila a ráno sme boli bohatší o pravdivú informáciu. Vďaka jej ochote sme zažili aj pekné maličkosti počas presunov do ďalšieho hotela, čo zväčšilo pozitívny dojem zo zájazdu. Neviem si predstaviť tento zájazd bez jej velenia. Na záver by som chcel povedať, aby ste neváhali a šli na tento zájazd, ja by som si ešte raz vypýtal ako sprievodkyňu Val, a doplaťte si aj all inclusive v Cancúne, tam si potom oddýchnete.

Zájazdy:

Karibik , Mexiko
A

Anonym

Čerpanie energie

Pred pár týždňami som sa vrátil z úžasného zájazdu Chile, Peru, Bolívia. Doteraz z neho čerpám energiu. Skvelý program, skvelý sprievodca Ľubor a skvelý spolucestujúci. Ďakujem Bubo za fantastické zážitky v Južnej Amerike

Zájazdy:

Bolívia , Čile , Južná Amerika , Peru
E

Eva a Juraj F.

Poznávačka prírody aj histórie

Milí Bubáci. Pred niekoľkými dňami sme sa vrátili z okruhu Ekvádor, Galapágy, Kolumbia. Skvelá poznávačka prírody, zvlášť tej endemickej, ale i ľudí, ich zvykov a mentality, ich histórie. Za naozaj nevšedný zážitok však obzvlášť patrí vďaka našej sprievodkyni Evičke Andrejcovej. Jej vysokoprofesionálny prístup a na druhej strane veĺmi priateĺský, kľudný a nápomocný ku každému z nás pomohol urobiť úžasný zážitok ,na ktorý určite nezabudneme.

Zájazdy:

Ekvádor , Galapágy , Južná Amerika , Kolumbia
I

Ivana a Tomáš

Místo, kde se zastavil čas

Počátkem srpna jsme se vrátili z cesty po Kubě, kde jsme absolvovali "absolut total". Na cestu jsme se důkladně připravili, předem jsme pročítali různé příspěvky, cestopisy a jiné recenze. To, co jsme však zažili, vysoce předčilo naše očekávání. S CK jsme cestovali poprvé, ale určitě ne naposledy. Byli jsme velice spokojeni. Na dva týdny strávené poznáváním Kuby se nedá vůbec zapomenout. I díky vynikajícímu průvodci Luborovi. Je to člověk na pravém místě. Je vidět, že Kubu miluje, má ji v krvi. Dlouhé přesuny nám zpříjemnil svým vyprávěním, popř. sledováním různých filmů a dokumentů o Kubě. Kuba je nádherné místo, místo, kde se zastavil čas, neexistuje žádný shon ani stres. Je zajímavá, veselá, je potřeba ji vidět na vlastní oči. Určitě nedoporučujeme pouze válení se na Varaderu, ale vy, kdo chcete poznat opravdovou Kubu, absolvujte zájezd Absolut total. 

Zájazdy:

Kuba
A

Anna Kustrova

Nádherné hory

V termíne 7.8. – 20.8. 2022 sme absolvovali zájazd Prérie a sopky severu USA. Zájazd je hlavne o prírode, ale aj o iných zaujímavostiach štátov Južnej Dakoty, Wyomingu, Montany a Washingtonu. Nádherné hory sa striedali s nekonečnými prériami. Národný park Yellowstone nás úplne dostal svojou očarujúcou rôznorodosťou. Podarilo sa nám vidieť aj niektoré zvieratá ako bizóny, jelene, či svište prériové. Veľa sme sa dozvedeli aj o Indiánoch a ich histórii, na vlastnej koži zažili Dni severoamerických Indiánov, jedno z najväčších stretnutí amerických a kanadských kmeňov a ako bonus bolo pozvanie Indiána z kmeňa Blackfoot do jeho tipí. A to bol len jeden z intenzívnych zážitkov, ktorých sme zažili viac. Pridanou hodnotou bol určite Jožko (Jogy) Martinásek - priateľský, empatický, rozhľadený sprievodca, ktorý sa vám snaží splniť, čo vám na očiach vidí. Dostanete viac, ako je v programe. Aj touto cestou sa mu chceme za krásnu dovolenku veľmi pekne poďakovať. Určite tento zájazd (hlavne milovníkom prírody) odporúčame.

Zájazdy:

USA
K

Klientka z Kuby

Kuba, cestovanie v čase

Tento rok v apríli som mala možnosť byť účastníčkou tohto prekrásneho zájazdu spolu s Luborom. Zájazd bol úžasný, perfektne zorganizovaný. Náš geniálny sprievodca nám ukázal všetky možné aj nemožné zákutia autentickej Kuby. Táto destinácia bol môj sen, a som rada že sa mi splnil. Moje očakávania sa naplnili na 200%. Bolo to cestovanie v čase. Aj keď sme už Fidela nezažili, cítiť ho bolo všade . Aj napriek obrovskému množstvu navštívených nádherných miest sme neboli "uštvaní" . Mali sme čas na posedenie, obed, kávičku a drinky - vyskúšali sme všetky.:) Vrelo odporúčam tento zájazd a želám takého super sprievodcu ako sme mali my.

Zájazdy:

Kuba

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek