402 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Amerika

Amerika - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

S

Stanislav Menkyna a Lenka Menkynová

Podelenie sa o zážitky z Kuby

Dobrý deň, Radi by sme sa podelili o zážitky zo zájazdu Kuba Absolut Total, ktorý sme absolvovali s CK BUBO. Napriek tomu, že sa obaja vekovo blížime k 70-ke, bola to nesporne naša najkrajšia a zážitkovo najbohatšia dovolenka vôbec. Precestovali sme krížom-krážom celú Kubu, navštívili všetky najvýznamnejšie miesta kubánskej histórie ako i ďalšie miesta lokálneho alebo geografického významu a spoznali sme krajinu tak, ako sa to podarí málokomu. Či to už boli pamätihodnosti a významné miesta Havany, návštevy večerných programov ako Buena Vista Social Club alebo Tropicana alebo spoznávanie ďalších miest a regiónov ako Cienfuegos, Trinidad, Camaguey, Santiago de Cuba, Guantanamo, Baracoa, Guardalavaca, Santa Clara a pláže Trinidadu, Baracuy, Guardalavacy a Varadera. Ako milovníkov histórie a geografie nás najviac zaujali významné miesta kubánskej histórie a revolúcie ako národný cintorín v Santiagu, história Guantanáma, mauzóleum a múzem Che Guevaru, či návšteva najvýchodnejšieho cípu krajiny, kde sa spája Karibské more s Atlantickým oceánom. Z kulinárskych zážitkov to bola návšteva tabakovej farmy i kakaovej, kávovej a čokoládovej plantáže a ochutnávka čerstvo ušúľaných cigár, kakaa, kávy a čokolády. V tejto súvislosti treba vyzdvihnúť neoceniteľný vklad hlavného sprievodcu Ľubora. Jeho perfektná organizácia, hlboké znalosti kubánskych historických, geografických i súčasných reálií prispeli k stále dobrej nálade celého nášho pomerne veľkého kolektívu či už na palube autobusu, počas prehliadok pamätihodností alebo oddychu na plážach. I touto formou by sme sa chceli Ľuborovi poďakovať za jeho profesionalitu a bezporuchový priebeh celého rozsiahleho a náročného zájazdu, bez ktorej by úspech tohto náročného programu nebol predstaviteľný.. Strava napriek súčasnej kubánskej súčasnosti bola vynikajúca a ak niekde nebola k dispozícii káva, tak sme si ju jednoducho kúpili a nechali v bare pripraviť. Záverom by sme chceli tento zájazd do poručiť všetkým milovníkom nevšedných zážitkov, histórie, geografie či kulinárstva. Tie zážitky v nás po návrate stále pretrvávajú a už rozmýšľame nad ďalším zájazdom. S pozdravom Ing. Stanislav Menkyna Ing. Lenka Menkynová Modra

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

Zájazd Peru Bolívia

Pred dvoma týždňami som sa vrátila zo zájazdu Peru a Bolívia. Zájazd bol zo strany BUBO dobre zorganizovaný, program bol dobre vyskladaný a zaujímavý, miestami až dobrodružný a tak to skoršie vstávanie a mierne problémy spojené s pobytom vo vyššej nadmorskej výške stáli za to. Počasie nám tiež vyšlo na jedničku. Náš sprievodca Patrik mal dobre naštudovanú históriu a ďalšie informácie o krajinách latinskej ameriky, vedomosti nám predával zaujímavým spôsobom a z výkladu sme si dokázali veľa zapamätať. Bol priateľský a nápomocný aj čo sa týka nášho voľného programu, ktorého síce bolo veľmi málo, ale vždy nám vedel poradiť kam zájsť na dobré jedlo, nákupy a podobne. Pri dlhších presunoch sme mali o program vždy postarané - výklad, kvízy, hry, latinskoamerická hudba so sprievodným slovom a mnoho ďalšieho. Rovnako, šoféri autobusu a miestni sprievodcovia boli skvelí a mali proklientský prístup. Ešte dlho budú vo mne zážitky z dovolenky rezonovať.

Zájazdy:

Bolívia , Južná Amerika , Peru
K

Klient

Vidieť Kubu bol sen

Vidieť Kubu bol jeden z mojich cestovateľských snov a ja som nesmierne vďačná, že som ju mohla zažiť so sprievodcom Ľuborom a skupinou ľudí, ktorá sa tam zišla. Nádherná príroda, skvelá kultúra, milí ľudia ale systém krajiny je veľmi smutný. Kuba je krajina, ktorú naozaj treba vidieť a zažiť vo všetkej jej kráse ale aj biede. Aj napriek zdravotným komplikáciám, stratenej batožine mám zážitky, na ktoré nezabudnem. Ďakujem.

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

Pi návšteve Peru a Bolívie

Navštívili jsme s Vaší CK Peru a Bolívii. Průvodce nám dělali Peter a Jožko, nikoho lepšího jsme si nemohli přát, oba byli schopní, perfektně se o nás postarali. Byli zároveň příjemní a vtipní a díky nim byla dovolená naprosto úžasná. Taktéž děkujeme celému týmu BUBO za profesionální práci a komunikaci. Dokonce i Váš řidič byl oblečený jako agent MI5, auto čisté. Zkrátka vše bylo vyladěné do posledního detailu. BUBO myslí na všechno. Děkujeme a přejeme mnoho úspěchů a spokojených klientů.

Zájazdy:

Bolívia , Južná Amerika , Peru
J

Jana Fišarová a Michal Hůša

Nejlepší průvodce, jakého jsme kdy měli

Děkujeme za profesionální přístup našeho průvodce Kolumbií. Má úžasné logistické schopnosti, je opravdu zanícený při vyprávění o historii a dávných zvycích a kulturách různých civilizací. A v neposlední řadě má stále dobrou náladu a optimismus, který rozdává všem okolo. Zkrátka nejlepší průvodce, jakého jsme kdy měli. Ještě jednou děkujeme za splněný BUBO sen.

Zájazdy:

Južná Amerika , Kolumbia
D

Daniela a Soňa Jánošíkové

Neuveriteľne profesionálny sprievodca

Dobrý deň. V predcházajúcom období spolu s dcérou sme absolvovali Váš zájazd do Kolumbie K5. Kolumbia nás neuveriteľne očarila, ale v nemalej miere vďaka Vášmu sprievodcovi Števovi Bielikovi. Bol neuveriteľne profesionálny, dal nám veľmi veľa informácii o krajine, neustále sa nám venoval, ak sme niečo potrebovali, všetko zabezpečil. Jednoznačne jeden z najlepších sprievodcov, ktorých sme stretli na našich cestách po svete. Števo bude tiež jeden z motívov pre nás, ak sa v budúcnosti rozhodneme pre cestu vo Vašej spoločnosti. 

Zájazdy:

Južná Amerika , Kolumbia
R

Rácovci

Lepšieho sprievodcu po Kolumbii a Paname sme si nemohli priať

Dobrý deň, V mene celej rodiny, by som rada napísala pochvalu na nášho sprievodcu Števka Bielika na našej poslednej dovolenke s BUBO. Števko bol veľmi nápomocný v každej situácii, od online check-inu pri preletoch po odporúčanie reštaurácií a miest v našom voľnom čase. Veľmi oceňujeme jeho rozsiahle vedomosti a pútavé podanie informácii do najmenšieho detailu (prehliadka v múzeu zlata bola top). Vždy vedel ako vypliť čas pri presunoch autobusom a naozaj nikdy sme sa nenudili. Lepšieho sprievodcu po Kolumbii a Paname sme si nemohli priať!!!

Zájazdy:

Kuba , Panama
K

Klient

Perfektní zájezd den po dni

Dobrý den,s Vaší cestovní kanceláří cestujeme již několik let, plníme si sny blízké i vzdálené. Na každé cestě jsou důležité dvě věci - počet účastníků zájezdu a osobnost průvodce, protože každý zájezd z více než 50 % dělá průvodce. Na jeho osobnosti, přístupu, znalostech závisí spokojenost a následné vyplnění dotazníku pro cestovní kancelář. A spokojený cestovatel se vrací, cestuje dále a poznává svět. Letos jsme si koupily od Vaší cestovní kanceláře zájezd do Kolumbie. Průvodcem byl Štefan Bielik. Pro nás neznámý průvodce.Odlétáme z Prahy, přistáváme v Bogotě, projdeme kontrolou, vyzvedneme zavazadla a hledáme očima průvodce. Ano, čeká na nás, usmívá se, vlídné přivítání s každým cestovatelem, první informace, odjezd do hotelu, první noc. Jsme plny očekávání, první dojem není dobrý, protože dobře je za tři, první dojem je výborný. Čeká nás dovolená snů? Budou splněna naše očekávání?Nebudu popisovat den po dni, jak "říkal program zájezdu", nebudu psát, že jsme viděly vše a každý den něco navíc. Perfektní zájezd den po dni. Každý den si pro nás Štefan připravil nad rámec:- gastro zážitek,- espresso dne,- suvenýr dneOceňuji, že se Štefan o mne postaral ohledně bezlepkového jídla. Vždy dokázal vykomunikovat bezlepkový oběd. V žádné restauraci jsem neseděla bez jidla, hlady. Vždy jsem jedla, a dobře jedla. Gastronomické zážitky  zůstanou v mé paměti a chuťové pohárky byly zcela uspokojeny.Štefan využil každé chvilky v autobuse, informoval nás o Kolumbii, jeho znalosti byly obdivuhodné. Stmelil všechny cestovatele do dobré party, která držela pohromadě, spoustu smíchu, dobré nálady. Jak čas ukrajoval jeden báječný den za druhým, začínalo nám docházet, že přijde den poslední a loučení. Slova uznání, díků, slzy ukáply. Nikdo se nerad loučí s člověkem, který mu přirostl k srdci, který dokázal vykouzlit krásný zájezd plný zážitků. Přály bychom si, abychom se mohly se Štefanem potkávat i na dalších zájezdech. Není lehké najít výborného průvodce, který by byl ve Vašem týmu. Vy jste ho našli, měli jste štěstí. Pečujte o takové zaměstnance tak, aby Vám "přinášeli" další a další cestovatele a slova uznání a díků se šířila rychlostí světla. Děkujeme

Zájazdy:

Južná Amerika , Kolumbia
M

Miroslav Gudaba

Sprievodca telom i dušou

Dobrý deň, pred týždňom som sa vrátil zo zájazdu Kolumbia 5K, ktorý sprevádzal Štefan. S vašou CK cestujem často, x-krát do roka. Aj na tento rok už mám zaplatené 3 zájazdy. Zažil som už všelijakých sprievodcov, no málo z nich bolo tak profesionálnych ako Štefan Bielik. Doteraz som tvrdil, že najlepším sprievodcom, okrem niektorých, ktorí už z vašej CK odišli a ktorých preto uvádzať nebudem, bol Tomáš Kubuš. Teraz môžem povedať, že sa k nemu pridal Štefan. Bolo jasné už  od začiatku, že je sprievodcom telom i dušou a že ho táto práca baví. A práve od tohto sa odvíja všetko. Jeho vedomosti krajiny, histórie a aj prístup ku klientom boli vynikajúce. Jeho sprevádzanie Múzeom zlata v Bogote bolo úžasné. Osobne si nepamätám žiadny moment,ktorý by narúšal veľmi dobrý dojem z tejto cesty. Až na moment, ktorý zisťujem teraz, že moja kreditná karta bola zneužitá a musel som ju zablokovať a riešiť problém s mojou bankou. Ale to sa absolútne netýka Štefana.

Zájazdy:

Južná Amerika , Kolumbia
K

Klient

Naša cesta s BUBO je dôkazom, že sny sa plnia

Dobrý deň, chcela by som sa veľmi poďakovať za rozprávkou cestu – lovci zážitkov – Ekvádor, Galapágy a Machu Picchu, ktorú sme s manželom mali možnosť zažiť.Naša cesta s BUBO je dôkazom, že sny sa plnia. Už teraz sa teším na naše ďalšie „úlovky“. 

Zájazdy:

Ekvádor , Južná Amerika , Peru
I

Iveta Kotočová

Vynikajúci zájazd

Dobrý deň, zúčastnila som sa zájazdu veľký okruh Mexikom. Vynikajúci zájazd, ktorý som odporučila aj známym. Až na niektoré drobnosti, ktoré nestoja za zmienku, som bola nadmieru spokojná. Veľký podiel na tom má sprievodca, Jaro. Jeho profesionalita, ľudskosť a v neposlednej miere ohromné množstvo vedomostí to celé podčiarkli.  Ešte raz mu ďakujem. Verím, že sa na ďalšom zájazde stretneme znova.

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

Profesionálny prístup sprievodcu

Dobrý večer, absolvovali sme s vašou cestovkou zájazd do Mexika. Týmto vyjadrujem úprimné poďakovanie za profesionálny prístup nášho sprievodcu Jara. Ešte sme nestretli tak fundovaneho a informovaného sprievodcu, ktorý bol vždy ochotný pomôcť a úspešne zvládol problémy s leteckou spoločnosťou pri návrate domov. Veľká vďaka!

Zájazdy:

Mexiko