63 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Zanzibar

Zanzibar - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

K

Klient

Tento zájazd je pre každého

Tento zajazd s BUBO sme s manzelom absolvovali po cca 12 rokoch po druhy raz, tento krat sme vsak necestovali sami, ale s 2 malymi detmi (4 a 7) a so starymi rodicmi. Prva cast zajazdu, t.j. safari v Masai Mara, v Amboseli a nasledne v Ngorongoro je dost akcna a intenzivna, avsak bohata na uzasne a neopakovatelne zazitky. Oddych a kludovejsi rezim sme si nasledne vychutnali na Zanzibare v hoteli Melia, ktory urcite mozeme odporucit. Zajazd hodnotime na vybornu, vsetci sme boli maximalne spokojni tak s organizaciou zajazdu ako aj s programom a ubytovanim. Velmi pozitivne nas prekvapila kvalitna a chutna strava a tiez sluzby a pristup (ochota a usmev na tvari boli samozrejmostou) personalu vo vsetkych ubytovacich zariadeniach pocas zajazdu. Osobitne dakujeme tiez nasim dvom skvelym sprievodcom Adke a Michalovi, vdaka ktorym bola nasa dovolenka este prijemnejsia. Neuveritelne prirodne scenerie, moznost z bezprostrednej blizkosti pozorovat majestatne zvierata v ich prirodzenom prostredi, doslova "katalogovy" pohlad na Kilimandzaro ci neopakovatelne pohlady na krater len umocnuju celkove dojmy z nasej safari cesty. Tento zajazd je naozaj pre kazdeho, starsieho ci mladsieho, kto ma chut uzit si autenticke a dobrodruzne safari pri zabezpeceni maximalneho komfortu. Este raz dakujeme a tesime sa na nase dalsie cesty s BUBOm :)

Zájazdy:

Keňa , Tanzánia , Zanzibar
A

Alice a Ondra

Nezapomenutelné

Zdravím CK BUBO. Je to 5 dnů, co jsme se vrátili z poznávacího zájezdu do Afriky a na Zanzibar. Neznali jsme Vaší cestovní kancelář ani nakombinované a zajimavě namichane výlety a pobyty. Musím říci, že jsme byli oba s manželem velmi mile a příjemně překvapeni, jak se také dají dělat zájezdy. Perfektní nápad! Navíc, když máte tak skvělého a místních poměrů znalého průvodce jako je Adam! O všech naplánovaných výletech nás dopředu dopodrobna informoval a svůj výklad doplňoval historkami, které sám zažil. Ty například mě hrozně pomohly ve výběru aktivit pro volný den ve Vic falls....neměli jsme vybrané žádné výlety - zážitky v Zimbabwe. A po osobní zkušenosti Adama s krmením lvů nebo vyhlídkovým letem helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, jsme si tyto zážitkové výlety přikoupili a nelitujeme. Bylo to krásné, zajímavé, nezapomenutelné. Takže i díky Adamovi byl náš výlet do 3 zemi jižní Afriky neopakovatelný. Moc děkujeme. 

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
K

Klient

Dovolenka bola úžasná

Afrika bola tak trochu vysnívaná destinácia. S BUBO sme boli už po štvrtýkrát a opäť musíme zhodnotiť, že dovolenka bola úžasná. Dva týždne v Afrike v nás zanechali krásne dojmy a spomienky. Sprievodca Adam sa o nás staral ako v bavlnke, chvíľkami som mala pocit, že sa v Afrike narodil - splýval s domácim prostredím :) ponúkol nám množstvo informácií, ktoré sme denne vstrebávali. Aj vďaka tomu sme sa domov vrátili plní nových poznatkov a africký kontinent je nám bližší. Výnimočný zážitok bol adrenalínový raft po Zambezi, ktorý Adam mohol zažiť s nami. Jeho prítomnosť nám naše obavy z raftu pomohla prekonať a rieku Zambezi sme si tak vychutnali naplno. Zanzibar bola čerešnička na torte. Ranné prebehnutie po pieskových bielych plážach umocnilo prežité dni v Afrike.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
K

Klient

Sme nadšení

Keď sme pred rokom na ceste s Bubom po západe USA dostali typ na ďalšie dobrodružstvo Afriku a konkrétne 3xnaj, išli sme do toho a boli sme plní očakávaní. Dnes musím povedať, že sme nadšení. Veľké množstvo zážitkov a podnetov človeka nenechá ani na chvíľu chladného. Afrika je prosto iná a treba ju zažiť. A rafting na Zambezi? Alebo pohľad levovi do očí? Alebo krása a majestát Viktoriiných vodopádov? To je len pár čerešničiek na torte. Úžasný zážitok v krásnom prostredí. A v neposlednom rade chválim prácu Adama, nášho sprievodcu z Buba. Nevyčerpateľná studnica informácií a profesionálny prístup. Super. Tešíme sa na ďalšie zážitky s Bubom.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Tanzánia , Zambia , Zanzibar , Zimbabwe
L

Lucia a Drahoslav z Martina

Na Kilimandžáre sme neschudli

Radi by sme vám touto cestou poďakovali za skvelú organizáciu nášho tripu - Kilimandžáro - Safari - Zanzibar, ktorý sme absolvovali v dňoch od 26.10. - 15.11. 2022. Celej agentúre BUBO ďakujeme za výborné služby a starostlivosť, ktoré nám umožnili nádherne a bezproblémovo si užívať Tanzániu. Sprievodcovia na výstup na Kilimandžáro - IBRAHIM MASHAKA a jeho asistent NICKSON ELISANTE a celý tím nosičov - Amani Erinest, Frederick Kitomary, Ismail Hussein, Joshua Akyoo, Moses Kaaya, Danieli George, Emanuel Nanyaro, Kundaeli Kaaya, Godson Emanueli, Samsoni Mollel, Aroni Msengi, Baracka Nnko - odviedli skvelú prácu. Aj keď sme boli spočiatku veľmi prekvapení, že skupina sme len my dvaja a celá táto "armáda" služobníctva sa bude starať len o nás, neskôr sme chápali, že je to veľmi potrebné a vážili sme si ťažkú robotu každého jedného. Ibrahim je výborný vodca a manažér celej skupiny. Veľa sme sa od neho počas cesty dozvedeli. Ochotne odpovedal na moje otázky a vysvetľoval zaujímavosti. Nickson je rovnako šikovný mladý muž, aj keď možno tichšia povaha (pri spievaní však bolo počuť hlavne jeho). Verím, že aj my sme pre nich boli "zaujímaví", rovnako ako oni pre nás a užili si s nami výstup. Keďže vám posielali reporty, zrejme viete, že sa nám išlo úplne perfektne a búrali sme všetky mýty o ťažkostiach, nevolnosti a náročnosti... Strata chuti do jedla sa nám, bohužiaľ, nedostavila. Amani varil ako ozajstný šéfkuchár, takže sme papali a papali... Nepodarilo sa nám schudnúť. Rovnako milý a šikovný bol GOODLUCK Shemdoe - náš Safari driver. Pohodový a zábavný chlapík. Tých 5 dní sme si veľmi užívali. Mali sme šťastie stretnúť v Arushi Petra - PETTER THOR AMUNDSEN. Neviem, či reálne priezvisko je Thor, ktorý nas počkal aj na Zanzibare a venoval nám milé stretnutie a debatu.  Všetky hotely, ubytovania boli absolútne výborné. Z nášho pohľadu sme na celej našej ceste nenašli jednu jedinú chybu či negatívum.

Zájazdy:

Tanzánia , Zanzibar
N

Nataša

Zájazd Keňa, Tanzánia, Zanzibar mojimi očami

Absolvovala som s BUBO už niekoľko zájazdov a ani tento posledný, z ktorého som sa vrátila pred týždňom, ma nesklamal. Ide o zájazd Keňa, Tanzánia, Zanzibar, od ktorého som očakávala najmä úžasné safari. Stalo sa!  Neskutočná plejáda zvierat vo voľnej prírode, krásna príroda, úchvatný pohľad na horu Kilimanjaro a krásne pláže Zanzibaru, patria k mojím najkrajším cestovateľským zážitkom vôbec. Musím vyzdvihnúť nielen obsahovú stránku zájazdu, ale aj výborných sprievodcov. Marek, ešte raz veľmi pekne ďakujem za perfektné znalosti a ľudský prístup ku klientom. Budem poctená, ak sa opäť stretneme aj na ďalšom zájazde s BUBO. 

Zájazdy:

Keňa , Tanzánia , Zanzibar
M

Majo

Som veľmi rad že som si vybral tento zájazd od vašej spoločnosti...

V stredu som sa vrátil zo zájazdu Keňa,Tanzánia a Zanzibar. Som veľmi rád, že som si vybral tento zájazd od vašej spoločnosti, bol som nadmieru spokojný. Dostali sme perfektných a profesionálnych sprievodcov - Marek a Nela, veľmi pekne ďakujem. Ešte teraz som plný zážitkov a informácií, ktoré nám ponúkli. Bolo to fakt na 1*! 

Zájazdy:

Keňa , Tanzánia , Zanzibar
S

Silvia Búciová

SNY SA PLNIA..

Náš sen vidieť divokú Afriku sa stal skutočnosťou. Bol to nezabudnuteľný zážitok, ktorý splnil všetky naše očakávania. Celým zájazdom nás dokonale sprevádzal Váš sprievodca Marek, ktorému patrí obrovská vďaka. Perfektná práca, ochota, trpezlivosť, ľudskosť, kamarátsky prístup, množstvo informácií a v neposlednom rade neustály úsmev na tvári. Nič lepšie sme nemohli mať. Obrovské množstvo zážitkov a spomienky, ktoré nám ostanú na celý život. S BUBO sme cestovali už 3x a určite nie posledný. Ďakujeme :) Silvia + Jozef Búcioví

Zájazdy:

Keňa , Tanzánia , Zanzibar
F

Filip a Dada

Chceli by sme sa poďakovať BUBO za úžasné dva týždne strávené v Afrike

Chceli by sme sa poďakovať BUBO za úžasné dva týždne strávené v Afrike. Počiatočné obavy, ktoré som mal, sa po prvom dni strávenom v spoločnosti skúseného BUBO sprievodcu Petra, rozplynuli. Počas celého zájazdu nám sprostredkovával veľké množstvo až encyklopedických informácií o krajine, histórii, zvieratách. Bol nápomocný v každej situácii a v neposlednom rade aj skvelý a príjemný človek. Už aj tak výborný zájazd sa s ním stal úžasným zážitkom.

Zájazdy:

Keňa , Tanzánia , Zanzibar
V

Vladimira

Nevedela som si…

Nevedela som si nájsť spolubývajúcu do izby a moje znalosti angličtiny sú...hmmm... no nič moc, tak mi to chvíľu trvalo sa rozhodnúť. Tak veľmi ma to však lákalo, že som sa prihlásila aj tak. Dobre som urobila, bolo o mňa výborne postarané a tie spomienky mi nikto nevezme. Západ slnka v Masai Mare a zvieratá ako na dlani..no nádhera. Stretla som milých ľudí, všetko fungovalo výborne, super organizácia. Afriku si zaľúbite! Určite nie posledný zájazd s BUBO. 

Zájazdy:

Keňa , Tanzánia , Zanzibar
J

Janka Onufráková

Úžasné BUBO, úžasná…

Úžasné BUBO, úžasná Maťka a úžasná Afrika! Síce s odstupom času, ale predsa, by som chcela prispieť mojou referenciou na zájazd Keňa, Tanzánia, Zanzibar. Dojmy zo zájazdu som zvykla vždy napísať na stránku BUBO takmer bezprostredne po príchode zo zájazdu, no tentokrát (aj zámerne) píšem neskôr, musela som sa „ukľudniť“, lebo pod návalom vtedy do maxima vybičovaných emócií by možno skratoval počítač :). Tie neskutočne nádherné dojmy a spomienky však za ten čas ani omylom nestratili na svojej intenzite. Začnem možno „od počiatku“. Som milovníčka východnej a juhovýchodnej Ázie a priznám sa, do Afriky ma to nijako extra neťahalo. Potom (ani neviem z akého hlbšieho popudu) prišlo rozhodnutie ísť aj do Afriky - možno som jednoducho cestovateľsky dozrela aj na tento kontinent. Ako sa zvykne hovoriť, že Afrika na Vás môže zapôsobiť len dvoma spôsobmi: buď sa do nej už nikdy nebudete chcieť vrátiť alebo sa z nej stane láska na celý život, tak ja sa rovno hlásim do tej druhej skupinky, t.j. skupinky nadšencov :). Možno je trúfalé to takto vyhlásiť (s prihliadnutím na to, že išlo o moju prvo skúsenosť s Afrikou), ale úprimne hovorím, že na moje vlastné prekvapenie ma Afrika nesmierne očarila, dostala sa mi totálne pod kožu, od príchodu na SVK som si zadovážila ďalšiu literatúru o Afrike a na môj „wishlist“ zaradila minimálne ďalších 7 afrických štátov, kam by som sa ihneď rozbehla, ak by som mohla. Tak snáď raz, resp. snáď čoskoro :). Išlo o môj v poradí piaty zájazd s BUBO a to už samo o sebe vypovedá, že na BUBO nedám dopustiť :). Tradične, obligátne, štandardné, všetko bolo tip top pripravené, zorganizované, vymakané, proste bezchybne už od momentu prihlásenia sa na zájazd až do príchodu naspäť na SVK. BUBO, veľmi krásne ďakujem za všetko! Sprevádzala nás fantastická Maťka. Rovno sa priznám, že keď som sa dozvedela, že nás bude v Afrike sprevádzať žena, málinko má to prekvapilo, ale len málinko a len dovtedy, kým som Maťku osobne nespoznala. Jedna úžasná osôbka, s ohromnou energiou, ochotná, zlatá, sčítaná, stále dobre naladená, komunikatívna, milá, akčná, skrátim tie superlatívy a už len dodám, že bola proste ohromná, skvelá a znova by som s ňou rada išla (napr. do Etiópie) :). Maťka, veľmi krásne ďakujem, je to všetko pre mňa jeden obrovský, nezabudnuteľný zážitok, teda opravím sa: velikánsky balík zážitkov a čerpám z nich doteraz, naozaj! Všetkým „váhavcom“ (aj ja som patrila do tejto kategórie, takže to „váhanie“ viem absolútne pochopiť) odporúčam na milión percent ďalej neváhať a ísť! Keďže je tento zájazd variovateľný a z našej skupinky sme len šiesti absolvovali po Keni aj Tanzániu (ostatní ju vynechali a predĺžili si pobyt na Zanzibare), tak apelujem resp. vrelo odporúčam - Tanzániu v žiadnom prípade nevynechávať!! V niektorých ohľadoch ma očarila ešte viac než Keňa a pobyt v nej by som kľudne rozšírila o ďalší národný park. Rozhodne áno. Pozdravujem všetkých ostatných účastníkov nášho zájazdu, najmä moju spolucestovateľku a kamarátku Lucinku, ďalej Peťka a Peťku do ČR a Šaniho a Saczi a samozrejme Maťku :)! Janka Onufráková

Zájazdy:

Keňa , Tanzánia , Zanzibar
L

Lucy a Martin

Ahoj BUBO

Ahoj BUBO, chceli by sme poďakovať za výborne zorganizovanú dovolenku v Afrike (Keňa, Tanzánia, Zanzibar 14.11.- 27.11.). Bolo to skutočne neskutočné alebo neskutočne skutočné? Mali sme sa výborne, safari je úžasné, vidieť zvieratá vo voľnej prírode je krásny zážitok. Mať leva takmer pod kolesami džípu, vidieť samičku pštrosa vábiť samčeka, sledovať hrochy pri samotnom pariacom akte, pozorovať gepardicu s troma malými gepardikmi, či obzerať slony a zebry úplne zblízka, tak to je niečo fantastické. A keď sa k tomu pridá super BUBO sprievodca Martin so svojimi znalosťami a pikoškami, tak je to perfektné a o zážitok do konca života máte postarané. Ďakujeme! Lucy a Martin

Zájazdy:

Keňa , Tanzánia , Zanzibar