220 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Kuba

Kuba - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

A

Anonym

Kuba nad očakávania

Kuba a naša prvá skúsenosť s BUBO - všetko dopadlo nad naše očakávania. Skvelý sprievodca Ľubor - super prehľad, informácie, ktoré si len tak niekde neprečítam. Perfektná organizácia zájazdu, za krátky čas sme navštívili a videli veľa miest, čo by sa nám pri cestovaní na vlastnu päsť určite nepodarilo. Krásna a autentická Havana, Vinales, Trinidad,... A, samozrejme, večerné programy so super partiou! Nádherné zážitky, z ktorých budeme ešte dlho čerpať energiu. Jediná vec, ktorú by sme urobili inak - určite by sme si zvolili dlhší okruh Absolut total.

Zájazdy:

Kuba
A

Anonym

Zopakovanie Kuby

Po 15 rokoch sme si zopakovali Kuba absolut total a opáť s Bubom. Kuba ani Bubo nesklamali. Mali sme čo porovnávať aj vďaka chodiacej encyklopedii v podobe Ĺubora Ķučeru, ktorý nám dávkoval informácie v pravý čas, v pravých dávkach a hlavne s úsmevom. Boli sme super partia. Ďakujeme.

Zájazdy:

Kuba
A

Anonym

Zájazd na Kubu

Zájazd na Kubu (24. 11. - 9. 12.) prekonal všetky očakávania. Bolo to Absolut total aj vďaka nášmu sprievodcovi Ivanovi Strápekovi, ktorý Kubu dokonale pozná a snažil sa, aby sme videli, spoznali a užili si čo najviac aj my. Výborný zájazd a výborný sprievodca, ďakujeme.

Zájazdy:

Kuba
I

Ivana a Tomáš

Místo, kde se zastavil čas

Počátkem srpna jsme se vrátili z cesty po Kubě, kde jsme absolvovali "absolut total". Na cestu jsme se důkladně připravili, předem jsme pročítali různé příspěvky, cestopisy a jiné recenze. To, co jsme však zažili, vysoce předčilo naše očekávání. S CK jsme cestovali poprvé, ale určitě ne naposledy. Byli jsme velice spokojeni. Na dva týdny strávené poznáváním Kuby se nedá vůbec zapomenout. I díky vynikajícímu průvodci Luborovi. Je to člověk na pravém místě. Je vidět, že Kubu miluje, má ji v krvi. Dlouhé přesuny nám zpříjemnil svým vyprávěním, popř. sledováním různých filmů a dokumentů o Kubě. Kuba je nádherné místo, místo, kde se zastavil čas, neexistuje žádný shon ani stres. Je zajímavá, veselá, je potřeba ji vidět na vlastní oči. Určitě nedoporučujeme pouze válení se na Varaderu, ale vy, kdo chcete poznat opravdovou Kubu, absolvujte zájezd Absolut total. 

Zájazdy:

Kuba
K

Klientka z Kuby

Kuba, cestovanie v čase

Tento rok v apríli som mala možnosť byť účastníčkou tohto prekrásneho zájazdu spolu s Luborom. Zájazd bol úžasný, perfektne zorganizovaný. Náš geniálny sprievodca nám ukázal všetky možné aj nemožné zákutia autentickej Kuby. Táto destinácia bol môj sen, a som rada že sa mi splnil. Moje očakávania sa naplnili na 200%. Bolo to cestovanie v čase. Aj keď sme už Fidela nezažili, cítiť ho bolo všade . Aj napriek obrovskému množstvu navštívených nádherných miest sme neboli "uštvaní" . Mali sme čas na posedenie, obed, kávičku a drinky - vyskúšali sme všetky.:) Vrelo odporúčam tento zájazd a želám takého super sprievodcu ako sme mali my.

Zájazdy:

Kuba
M

Milada

Kabaretná šou v Havane

Tohto roku (14.-29.4.2022) som sa zúčastnila 16dňoveho poznávacieho zájazdu Kuba Absolut total a musím povedať, že tak senzačnú dovolenku som už nezažila roky. Stále čerpám z energie, ktorú som tam nadobudla. Kubu som si užila na maximum a odporúčam všetkým si zaplatiť každú aktivitu čo je ponúknutá navyše napr. Kabaretná šou Tropicana v Havane alebo kurz salsy v Santiagu de Cuba. Po dlhej dobe toto bola dovolenka kde som nemusela riešiť letenky, ubytovanie a/alebo prepravu a tým som mohla vypnúť hlavu a užívať si na plné dúšky. Samozrejme nesmiem opomenúť skvelého sprievodcu Lubora, ktorý nám nielen rozprával o živote na Kube, ale snažil sa nám splniť aj nemožné. Tak skvelého sprievodcu som ešte nikdy nemala. Pán šofér a lokálny sprievodca z lokálnej cestovky, ktorý boli s nami počas celého zástupcu boli skvelý. Pán šofér bol veľký profesionál a človek sa s ním na kubánskych cestách cítil veľmi bezpečne. Život na Kube nie je jednoduchý a má svoje úskalia, ale ak lovec zážitkov neočakáva luxus alebo európsky štandard tak si Kubu užije na maximum a vôbec mu nevadia menšie nedostatky ako pretekajúca toaleta alebo vlažnejšia sprcha. Menšie odporúčania: - na Kubu si berte viac 5 a 10€ bankoviek než 20 a 50€ - ak chcete spoznať Kubu na plné dúšky a zaplatiť si každú aktivitu na vyše, niečo menšieho nechať na nápojoch a jedle po večeroch a priniesť aj suveníry domov tak si zoberte cca 600€ na osobu (ceny išli hore aj na Kube) Dúfam, že moja recenzia bude užitočná a ak niekto ešte váha či ísť alebo neísť na Kubu tak za mňa odporúčanie, že treba ísť a to čo najskôr.

Zájazdy:

Kuba
K

Klient z Kuby

Vytúžený zájazd

V apríli 2022 sme konečne boli na vytúženom zájazde na Kubu, ktorý sme si zakúpili v novembri 2019. Náš výber z ponuky BUBA bol výborný, zájazd splnil naše očakávania, presne podľa popisu zájazdu. Dovolíme si povedať, že sme spoznali Kubu a nielen turistami preferovanú Havanu a Varadero. Jej krásnu prírodu, predovšetkým na východe, kde je síce veľká chudoba, ale napriek tomu tam ľudia pôsobia spokojne. Precestovali sme autobusom po kubánskych "cestách" vyše 3.000 kilometrov, čo bolo dosť náročné, avšak program zájazdu bol veľmi dobre koncipovaný. Aj pri niekoľkohodinových presunoch sme mali zastávky, počas ktorých sme mali rôzne prehliadky miest, kúpali sme sa v Atlantiku alebo Karibiku a zastavili sa na obed. Zvlášť musíme vyzdvihnúť našu sprievodkyňu Barborku, ktorá na akúkoľvek okolnosť, ktorá sa počas nášho zájazdu vyskytla, promptne reagovala, bola všetkým nápomocná a všetko vedela vyriešiť. Počas celého zájazdu bol s nami aj kubánsky sprievodca Victor, ktorý nám vedel odpovedať na každú otázku ohľadom života Kubáncov, o histórii a zaujímavostiach Kuby. Oceňujeme najmä prístup oboch sprievodcov, ktorí nám vedeli o Kube, ako aj o všetkých miestach, ktoré sme navštívili, porozprávať veľmi veľa faktov a zaujímavostí. Barborka, Victor, ďakujeme Vám, boli ste skvelí, na tento zájazd budeme dlho spomínať a odporúčať ho tým, ktorí chcú niečo spoznať a nielen chytať bronz.

Zájazdy:

Kuba
K

Klientka z Kuby

Kabriolety a vidiek na koni

Konečne po 2 rokoch čakania a 4 preložených termínoch sa nám podarilo absolvovať zájazd Kuba absolut total. Krajina s nezameniteľnou atmosférou, usmievavými obyvateľmi, nezameniteľnou hudbou, krásnou prírodou... Potúlali sme sa zabudnutými uličkami Havany, previezli kabrioletmi či vidiekom na koni, hodina salsy a jej následné zužitkovanie pri rytmoch živej kapely, nádherná Baracoa a mnoho ďalších skvelých zážitkov... Kuba prekvapila jednoduchou, ale chutnou stravou, chudobou, ale čistotou... Naše poďakovanie patrí skvelému sprievodcovi Luborovi, poradil, vybavil aj nemožné / keď nám padlo ubytovanie v hoteli v Baracoe, zariadil ubytovanie u domácich, čo bolo veľmi zaujímavé a jedinečné/, keď sa nám nechcelo v teple šlapať na Stolovú horu, vymyslel plavbu po rieke a následné kúpanie, užili sme si to ako malé deti...výberom reštaurácii-skvelý obed na morskom pobreží, čo nám pripravila tetuška na ohni, "pizza" na havanský spôsob prinesená v igelitke- chutila nezameniteľne, takú určite nikde nepodávajú a podávaná na námestí pri skvelých drinkoch a pouličnej kapele... poradil, ktorá káva, rum, miestne sladkosti či cigary sa oplatí ochutnať, kúpiť, staral sa o skvelú náladu v autobuse samozrejme aj mimo. Poďakovanie patrí aj skvelému a vždy dobre naladenému šoférovi Renému, miestnemu sprievodcovi Osirisovi. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie cesty.

Zájazdy:

Kuba
K

Klient z Kuby

Fantastická atmosféra, ako z filmu

Kuba ma očarila, aj napriek neuveriteľnej chudobe. Kuba = fantastická atmosféra, ako z filmu, autá, tanec, drinky, kubánsky očarujúci tanečníci :). Samozrejme vďaka výbornému sprievodcovi Luborovi, sme mali možnosť vidieť aj miesta, ktoré bežný turisti nenavštívia. Na východe nás privítala nádherná príroda a mestečká, ktoré akoby Vás preniesli do inej doby. Hlavné mesto má taktiež čo ponúknuť a zároveň máte možnosť vidieť aj jej odvrátenú tvár so zničenými, v minulosti nádhernými stavbami, ako aj naopak udržiavanú architektúru. V celej Kube sa stretávate s rôznymi protikladmi. Zájazd určite odporúčam.

Zájazdy:

Kuba
M

Maja z Kuby

Cesta sa vydarila

Dakujeme cesta sa vydarila. Zazitky sme mali intenzivne az neuveritelne. Odporucame skuste vsetci. Maja

Zájazdy:

Kuba
D

Dana Krnáčová

Salsa je všade

Milí Snílci a Bubáci! Cez vikend sa mi konečne podarilo prepísať poznámky z našej poznávačky- a bol najvyšší čas, pretože "vďaka" kvalite kubánskych ciest a diaľnic sa z nášho busu stala "hrkálka" a myslím, že po takom mesiaci , by moje motáky :-) neprečítala ani divá sv...a... A to by mi bolo veľmi ľúto, lebo Ľuborovo rozprávanie -mimochodom, z kategórie "chutné a výživné"- by týmto bolo navždy stratené. Inak, medzi nami, Ľubor je delegát "ako víno"  (teda,aby nedošlo k omylu-nie, že čím starší, tým lepší :-) -t.j.čím viac kilometrov pribúdalo Rafaelovi na tachometri čínskeho Yutongu, tým viac hrozienok v podobe informácií vyberal Ľubor z kubánskeho koláča... To, že sú Kubánci mimoriadne muzikálni a hudba je tam prítomná všade ("Salsa je všade, stačí chodiť s otvorenými očami", ako povedal Paťo). Bubnovanie na perkusie, šušťanie rumbagulí a džemovanie hudobníkov na dedine i v meste, doslova na každom mieste - to je vlastný rytmus krajiny, ktorý vás pohltí a vynuluje tak, že úplne stratíte pojem o čase... ("Bývame, chodíme a blúdime v tomto havanskom rezorte pre päť tisíc ľudí už piaty deň a ja som tu nevidel jediné hodiny!", zúfal si pri príchode do autobusu v jedno ráno Paľko) . A to je len začiatok! Toľko prírodných krás,sladkého ovocia, svetových rumových drinkov, že vás to vystrelí na mliečnu (rumovú? koktejlovú??  :-) dráhu ... Svetoznámi sú kubánski tanečníci, speváci, baletní majstri, ale  nás skoro na každom kroku nás prekvapovali sochy , obrazy, umenie v urbánnom i vidieckom prostredí, z ktorého nám padala sánka. Farebné vitráže, plastiky, reliéfy, mozaiky ... Dvoma slovami : mega zážitok ! Vlastne Total Absolut!! Ďakujeme Ľubo a BUBO !!!

Zájazdy:

Kuba
P

Pavol Hriň

To bola jazda!

Tak, a sme doma. Vlastne už pred týždňom sme sa vrátili z "okružnej cesty" Kubou a to teda bola jazda! To Vám poviem! Potvrdilo sa všetko z referencií samotnej CK ako aj priateľov, čo tam už boli. Kuba je rajom pre turistov - príroda aj história a k tomu ešte zaujímaví ľudia a všetko "šmrcnuté" socialistickým skanzenom. Boli sme tam prvá skupina po takmer dvoch rokoch turistickej prestávky spôsobenej koronou. Napriek všadeprítomnému nedostatku sme mali všetko potrebné na jedenie a pitie, výborné šťavy, džúsiky, pivo (aj víno) a najmä ron, ron, ron ... Rum v jeho najlepších formách a podobách - pravý,čistý, ale hlavne vo vynikajúcich miešaných nápojoch "od výmyslu sveta". V tých je Kuba určite No.1. (Nemali sme čaj, ale ten si nakoniec viete vziať so sebou aj sami:-). Kubu sme spoznali za tie dva týždne doslova "do špiku kostí", program bol fakt náročný, ale vždy sa dalo oddýchnuť-najskôr v hotelových bazénoch, potom v Karibskom mori a ešte aj vo vlnách Atlantiku na Varadero na záver (sem tam aj v miestnych krištáľovo čistých prírodných jazierkach). Skvelý zážitok umocnili vynikajúci a všestranne ochotní sprievodcovia Ľubor Kučera a miestny Waldo, taktiež všetci "účastníci zájezdu" boli parádni... Slogan, ktorý som vymyslel v lietadle z Madridu do Havany, čiže už cestou tam a teda : "Najlepší zájazd od Kuba? No predsa Absolut Kuba!" tak môžem s najlepším svedomím teraz uverejniť a podpísať ! A ešte jednoslovné hodnotenie úplne na záver : NADŠENÝ !

Zájazdy:

Kuba

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek