238 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Kuba

Kuba - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

S

Stanislav Menkyna a Lenka Menkynová

Podelenie sa o zážitky z Kuby

Dobrý deň, Radi by sme sa podelili o zážitky zo zájazdu Kuba Absolut Total, ktorý sme absolvovali s CK BUBO. Napriek tomu, že sa obaja vekovo blížime k 70-ke, bola to nesporne naša najkrajšia a zážitkovo najbohatšia dovolenka vôbec. Precestovali sme krížom-krážom celú Kubu, navštívili všetky najvýznamnejšie miesta kubánskej histórie ako i ďalšie miesta lokálneho alebo geografického významu a spoznali sme krajinu tak, ako sa to podarí málokomu. Či to už boli pamätihodnosti a významné miesta Havany, návštevy večerných programov ako Buena Vista Social Club alebo Tropicana alebo spoznávanie ďalších miest a regiónov ako Cienfuegos, Trinidad, Camaguey, Santiago de Cuba, Guantanamo, Baracoa, Guardalavaca, Santa Clara a pláže Trinidadu, Baracuy, Guardalavacy a Varadera. Ako milovníkov histórie a geografie nás najviac zaujali významné miesta kubánskej histórie a revolúcie ako národný cintorín v Santiagu, história Guantanáma, mauzóleum a múzem Che Guevaru, či návšteva najvýchodnejšieho cípu krajiny, kde sa spája Karibské more s Atlantickým oceánom. Z kulinárskych zážitkov to bola návšteva tabakovej farmy i kakaovej, kávovej a čokoládovej plantáže a ochutnávka čerstvo ušúľaných cigár, kakaa, kávy a čokolády. V tejto súvislosti treba vyzdvihnúť neoceniteľný vklad hlavného sprievodcu Ľubora. Jeho perfektná organizácia, hlboké znalosti kubánskych historických, geografických i súčasných reálií prispeli k stále dobrej nálade celého nášho pomerne veľkého kolektívu či už na palube autobusu, počas prehliadok pamätihodností alebo oddychu na plážach. I touto formou by sme sa chceli Ľuborovi poďakovať za jeho profesionalitu a bezporuchový priebeh celého rozsiahleho a náročného zájazdu, bez ktorej by úspech tohto náročného programu nebol predstaviteľný.. Strava napriek súčasnej kubánskej súčasnosti bola vynikajúca a ak niekde nebola k dispozícii káva, tak sme si ju jednoducho kúpili a nechali v bare pripraviť. Záverom by sme chceli tento zájazd do poručiť všetkým milovníkom nevšedných zážitkov, histórie, geografie či kulinárstva. Tie zážitky v nás po návrate stále pretrvávajú a už rozmýšľame nad ďalším zájazdom. S pozdravom Ing. Stanislav Menkyna Ing. Lenka Menkynová Modra

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

Vidieť Kubu bol sen

Vidieť Kubu bol jeden z mojich cestovateľských snov a ja som nesmierne vďačná, že som ju mohla zažiť so sprievodcom Ľuborom a skupinou ľudí, ktorá sa tam zišla. Nádherná príroda, skvelá kultúra, milí ľudia ale systém krajiny je veľmi smutný. Kuba je krajina, ktorú naozaj treba vidieť a zažiť vo všetkej jej kráse ale aj biede. Aj napriek zdravotným komplikáciám, stratenej batožine mám zážitky, na ktoré nezabudnem. Ďakujem.

Zájazdy:

Kuba
R

Rácovci

Lepšieho sprievodcu po Kolumbii a Paname sme si nemohli priať

Dobrý deň, V mene celej rodiny, by som rada napísala pochvalu na nášho sprievodcu Števka Bielika na našej poslednej dovolenke s BUBO. Števko bol veľmi nápomocný v každej situácii, od online check-inu pri preletoch po odporúčanie reštaurácií a miest v našom voľnom čase. Veľmi oceňujeme jeho rozsiahle vedomosti a pútavé podanie informácii do najmenšieho detailu (prehliadka v múzeu zlata bola top). Vždy vedel ako vypliť čas pri presunoch autobusom a naozaj nikdy sme sa nenudili. Lepšieho sprievodcu po Kolumbii a Paname sme si nemohli priať!!!

Zájazdy:

Kuba , Panama
K

Klient

Nezabudnuteľný zážitok

Ja a môj otec sme sa zúčastnili na zájazde Kuba Absolut Total a až teraz po mesiaci od príchodu sme spracovali všetky tie úžasné a nezabudnuteľné zážitky. Celkový zájazd bol veľmi dobre premyslený a zorganizovaný. Videli sme miesta, ochutnali jedlá a prežili autentické kubánske situácie, ktoré by sme, ak by sme išli na vlastnú päsť, určite nezažili. Dá sa povedať, že ak by sme nešli s BUBO, tak by sme nevideli nič a z môjho pohľadu by to aj bolo cenovo drahšie. Naozaj sa dá povedať, že ak si vyberiete tento zájazd a nie tie druhé, čo sa týka Kuby, tak uvidíte celú, autentickú Kubu. A musím dodať že východ Kuby naozaj stojí za to! Veľmi veľká vďaka patrí nášmu sprievodcovi Patrikovi, ktorý bol vždy nápomocný a bol aj vždy ochotný pomôcť vybaviť aktivity, o ktoré bol záujem a to aj napriek tomu, že neboli v programe. Napríklad jedným z príkladov je autentická hodina tanca (Salsa) v Santiago de Cuba. Tým že Patrik strávil nejaký ten čas na Kube už predtým, kde aj študoval, tak prekvital obrovskými vedomosťami čo sa týka histórie a tradícii, ale aj aktuálnej situácii. To všetko posunulo celkový zájazd na vyšší level a myslím že práve toto dokázalo umožniť človeku vžiť sa do Kuby, zapojiť všetky zmysly, a prežiť nezabudnuteľný zážitok. Určite odporúčam. PS: takisto sme mali super partiu :)

Zájazdy:

Kuba
E

Eva Matyasová

Pochvala sprievodcovi

Rada by som odovzdala pochvalu nášmu sprievodcovi Lukášovi. Super fantastická organizácia, znalosti histórie, ochota vysvetľovať, bol prístupný ku každému, program bol fantastický, vyplnená každá minúta a nie je možné nájsť jedno zlé slovo. Čo by som jediné doplnila je, že by bolo super, ak by bol program trochu dlhší, aby sme si vedeli lepšie vychutnať jednotlivé miesta. Čo by som jediné doplnila je, že by bolo super, ak by bol program trochu dlhší, aby sme si vedeli lepšie vychutnať jednotlivé miesta. 

Zájazdy:

Kuba
M

Martin a Hana Zemanovi

Perfektní organizace zájezdu

Dobrý den, konec roku 2023 a začátek 2024 jsme s manželem strávili s Vaší cestovní kanceláří na Kubě. 4 dny Havana, 2 dny Trinidad a 4 dny Varadero. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za perfektní organizaci zájezdu, počínaje vyřízením všech formalit a zasíláním informací ještě před zájezdem, za naplánování programu samotného pobytu a velmi profesionální přístup našeho průvodce Lubora Kučery. A jeho lokálního průvodce Girona. V Havaně a okolí jsme viděli vše podstatné, co se dalo v průběhu 4 dní stihnout, Lubor nás dávkoval exkurzy do historie, které byly velmi strukturovaně podané, vždy podtrhující to nejdůležitější, což nám umožnilo vše podstatné vstřebat. Večery v Havaně jsme díky Luborovi strávili na programech, na které nelze nikdy zapomenout. Ať už to byla úžasná taneční show v klubu Tropicana, taneční představení mladých havanských tanečníků pod názvem Havana Queen a ikonické vystoupení formace Buena Vista Social Club. Vše nabité neskutečnou energií a spolu s dobrými drinky v nás toto vše zanechalo nezapomenutelné zážitky. Cienfuegos a Trinidad – opět nezapomenutelný zážitek – spolu s drinky – neskutečná kubánská atmosféra, neopakovatelný zážitek z kubánské přírody – skupinová jízda na koních. Nikdy nezapomenu, v myšlenkách jsem v 18:00 hod vítala pomyslně Nový rok v ČR na hřbetu koně. Po nabitém programu pak odpočinek na plážích Varadera – za mě velmi dobře sestavený program. Mohli jsme odpočívat a načerpat energii, i přesto jsme od Lubora dostali náměty, co je možné v oblasti Varadera navštívit. Když to shrnu – zájezd super, Kuba určitě stojí za to vidět, bonusem byl náš pan průvodce, který se nám snažil představit Kubu tak, aby se nám i přes veškeré rozdílnosti s naším životem, přesto líbila a abychom na ni nikdy nezapomněli. Říkával, že zážitky nemusí být vždy pozitivní, ale měly by být vždy intenzivní. To se mu opravdu ve 100% povedlo!! Ještě jednou moc děkujeme za jeho velmi profesionální a současně velmi lidský přístup. Vždy jsme s ním měli pocit, že jsme pro něj jedineční, byl ochotný pro všechny jako skupinu i pro nás jedince udělat maximum k naší spokojenosti. Moc děkujeme, díky Vám i díky Luborovi je Kuba něco, na co nikdy nezapomeneme. A pokud budeme někdy chtít strávit dovolenou opět organizovaně, jako první navštívíme stránky Vaší cestovní kanceláře. S pozdravem Martin a Hana Zemanovi

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť

Nie nadarmo sa hovorí Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť .Týždeň po návrate z Kuby mi myšlienky stále lietajú medzi Havanou, Trinidadom a Varaderom. V Havane ochutnať skvelé daiquiri, v bare kde popíjal Hemingway, prechádzať sa Maleconom sledujúc rybárov, či povoziť sa starým krásnym americkým kabrioletom, bol skvelý zážitok. Výlet do Viňales kubánskou diaľnicou, ochutnať cigaru u domáceho farmára, plavba v jaskynnej rieke a výhľad na úžasné skaly Mogates. Malebné farebné domčeky v mestečku Trinidad pri západe slnka a ochutnať nápoj otrokov canchanchara v super atmosfére domácich bolo očarujuce. A celé to zakončiť kúpaním na prekrásnej pláži Varadero. Toto všetko ešte viac umocnené pútavým rozprávaním Ľubora, zvaného Pačo, stále usmiateho, trpezlivého a Kubáncami milovaného sprievodcu. Týmto sa mu chceme ešte raz za všetko poďakovať, rovnako ako aj cestovke Bubo a skvelým spolulovcom zážitkov.

Zájazdy:

Kuba
Z

Zdenko a Janka Holubčíkovci

Kuba = nezabudnuteľné zážitky

Ahoj Bubo, už tretíkrát sme boli s Tebou na dovolenke, a opäť si nesklamalo. Prešli už dva týždne, čo sme sa vrátili na zasnežené Slovensko, ale myšlienkami sme stále na Kube. Zájazd v nás zanechal silné a nezabudnuteľné zážitky a prekročil naše očakávania.Kuba je skutočne zaujímavá krajina s krásnou prírodou a bohatou históriou. Sme radi, že sme mali možnosť spoznať nielen vychytené turistické destinácie, ale prejsť si tento ostrov od severu na juh a od západu na východ, spoznať jeho históriu a aspoň čiastočne sa zoznámiť so životom Kubáncov. Za tých 16 dní sme videli a zažili naozaj veľa.Veľká vďaka patrí nášmu sprievodcovi Ľuborovi. Odviedol skvelú prácu sprievodcu s hlbokými vedomosťami a skúsenosťami. Bol pre nás nielen zdrojom informácií o navštívených miestach a histórii Kuby, ale bol aj naším zábavným a vtipným spoločníkom a vytváral veselú náladu a uvoľnenú atmosféru počas celého zájazdu. Organizácia fungovala na 100 %. Bolo potešením s ním poznávať Kubu. Prajeme Ti Bubo pokojné a šťastné Vianoce a v novom roku veľa spokojných zákazníkov s bohatými zážitkami. S pozdravom,Zdenko a Janka Holubčíkovci, lovci zážitkov

Zájazdy:

Kuba
M

Monika a Martin Fialovi

Splněný sen

Dobrý den, absolvovali jsme zájezd na Kubu s průvodcem Lukášem. S ním byl pro nás zájezd opravdovým zážitkem, na který budeme dlouho vzpomínat, proto máme potřebu vám toto sdělit. S jeho výkladem, organizací, přístupem jak osobním, tak profesním se pro nás stal zájezd opravdu splněným snem. Děkujeme.Monika a Martin Fialovi

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

Môj najkrajší cestovateľský zážitok

Pred pár dňami sme sa vrátili z Kuby. K napísaniu recenzie som si nechala pár dní čas, keďže som mala čo spracovávať. Začnem tým, že pred týmto výletom som mala veľký rešpekt. Bol to taký cestovateľský sen môjho otca a ako dobrá dcéra som si povedala, že do toho pôjdem. Cestovala som s moju 10-ročnou dcérou, otcom, ktorý má veľké problémy s chôdzou a jeho kamarátmi. Úprimne som si nevedela predstaviť ani to, že na tú Kubu docestujeme, nieto, že tam zažijeme množstvo krásnych a intenzívnych zážitkov. Obrovský kameň zo srdca mi padol hneď po prílete na letisko v Havane, kde nás čakal náš sprievodca Lukáš. Vtedy som si prvý krát pomyslela, že ono to môže dopadnúť aj dobre. Hneď v úvode sme dostali veľmi dôležitú informáciu, a to, že jedinou istotou na Kube je rum, ostatné je len bonus. Keďže mám k rumu kladný vzťah, prijala som to hneď od začiatku a naladila som sa na kubánsku vlnu. Neprekvapí vás potom, že počas pobytu na hoteli v Havane vám netečie teplá voda, zaseknete sa na záchode, tie občas nesplachujú, vypínač sa vám rozpadne pod rukou, internet je len na zaklínadlo... Prvú časť pobytu sme spolu s Lukášom spoznávali nielen Havanu. Lukáš mal všetko dobre zorganizované. Za neskorý príchod sme kupovali fľašu rumu, takže sme boli počas celého pobytu všetci veselí a dochvíľni. Programu bolo veľa, času na spánok málo. Samozrejme sme videli dominanty Havany, absolvovali sme „povinnú jazdu“ - fabriku na rum, cigáry, tabakovú plantáž, mali sme jazdu veteránmi, dali sme si Hemingwayove dvojité daiquiri bez cukru vo Floridite. Navštívili sme krásne Viňales s mogotami, prešli sme sa a preplavili jaskyňou. Ale dostali sme toho oveľa viac! Zažili sme čarovnú atmosféru rodinnej biofarmy, aj s úžasným obedom. Na druhej strane sme spoznali autentickú Kubu, chudobnú, špinavú a smradľavú, kedy som mala chuť plakať a bežať preč.. Veľa z toho mohol absolvovať s nami aj môj otec zo sedadla v rikši, za čo som veľmi rada. Najintenzívnejšie zážitky však pre mňa ponúkala nočná Havana. Dostali sme krásny prierez vystúpeniami, cez klasiku Buena vista social club, kedy som pri speve pani speváčky mala zimomriavky a spiace dieťa v náručí. Nechali sme sa vtiahnúť do popkultúry mladej generácie v prevední Havana Quinnes aj s prechádzkou nočnoým Malekonom. Čerešničku na torte samozrejme predstavovala veľkolepá šou v Tropicane. Nebudem ale prezrádzať všetko, to najlepšie si nechám pre seba. Treba to zažiť, ochutnať, pretancovať. Tieto skúsenosti mi nastavili aj také zrkadlo. Uvedomila som si, že sa chcem v živote oveľa viac smiať, tancovať a prežívať dobrodružstvá a mala by som byť oveľa štedrejšia. Obrovské ďakujem patrí nášmu úžasnému sprievodcovi Lukášovi, ktorý nám plnil naše spontánne priania nad rámec všetkého. Bol profesionál, ale aj priateľ. Lukáš má všade vybudované kontakty, takže všetko klapalo ako hodinky. A ak nie, tak som si to nevšimla. Mali sme tiež výhodu, že sme boli malá, len 10-členná skupinka, kde sa vytvorila veľmi priateľská až rodinná atmosféra. Za jediné veľké organizačné mínus považujem to, že došlo k zmene zarezervovaného hotela vo Varadere a našu skupinu rozdelili. Takže otec bol s nami, jeho kamaráti v inom hoteli. Tieto hotely dokonca medzi sebou nechceli púšťať návštevy, prístup tam mali len hoteloví hostia. Na vrátnici som sa stretla snáď s jedinými Kubáncami, ktorí nevzali euro. Celkovo som sa na Kube cítila bezpečne, bolo o nás výborne postarané a keď sme zvládli výlet v našom trojgeneračnom zložení, zvládne to každý. Vrele odporúčm. Bol to môj najkrajší cestovateľský zážitok. Do tejto skúsenosti som nevedela, že chcem cestovať s Bubo. Teraz by som s vami šla všade takže, vidíme sa v Mexiku. Arriba, abajo, al centro, pa dentro

Zájazdy:

Kuba
K

Katka a Ingrid

Poďakovanie za úžasných 16 dní na Kube

Milý Ľubor, chceli by sme sa Ti s maminou poďakovať za úžasných 16 dní s tebou na Kube! Aj napriek tomu, že Kuba vo mne zanechala smútok z toho, ako tam ľudia prežívajú, čakajúci každý deň na základné potraviny…som veľmi vďačná, že som tento zájazd absolvovala a videla to na vlastné oči. Ľubor, je sprievodca, ktorého prajem zažiť každému cestovateľovi na zájazde. Nesmierne empatický, priateľský, komunikatívny, pokorný, ochotný, organizačné schopnosti na 100% zvládnuté, nápomocný a vždy s úsmevom na tvári Vám odpovie na tú istú otázku hoc aj 10x. Na zájazde vznikli priateľstvá, ktoré utužujeme dodnes! Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie cesty s tebou! S láskou spomíname Katka a Ingrid

Zájazdy:

Kuba
M

Marek Beluščák

Úžasný zájazd na Kubu

Dobrý deň, chceme sa vysloviť poďakovanie za úžasný zájazd na Kubu. Obzvlášť chceme poďakovať sprievodcovi Lukášovi, ktorý nám sprostredkoval krásnu i ošarpanú Havanu, ktorá je vo výsledku okúzľujúca. Za jeho neúnavne výklady, odpovede na naše všemožné otázky, aj vďaka nemu a BUBO budeme na túto dovolenku dlho spomínať. ĎakujemeMarek Beluščák

Zájazdy:

Kuba