243 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Kuba

Kuba - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

K

Klient

22.05.2024

Po návšteve Kuby

Dobrý deň, všetko o Kube som už našla v predošlých recenziách, so všetkým súhlasím, negatívne ohlasy som ani nenašla + sprievodkyňa Viki, ktorú chcem vychváliť. Je to vynikajúca sprievodkyňa so skúsenosťami a s veľkým srdcom pre klientov, skutočne držte si ju a vážte, za všetkých čo boli v skupine, ďakujeme.

Zájazdy:

Kuba
Ľ

Ľubomír Gonda

10.04.2024

Pozitívna nálada

Touto cestou chcem vyjadriť svoj poznatok zo zájazdu Kuba absolut total. Teda stručne bol náročný, plný zážitkov, dokonca aj gurmánskych, krásna príroda, skvosty architektúry v ostrom kontraste so špinou a korupciou. Ako hovoril náš sprievodca treba si to prefiltrovať ste predsa na Kube. Čo som si, ale nedokázal prefiltrovať boli Vážne nedostatky v stravovacom servise a hygiene dokonca aj vo forme all inclusive najmä vo Varadero na čo som sa žiaľ najviac tešil. Chcem ale vyzdvihnúť prácu sprievodcu Bubo Lukáša, jeho profesionálny prístup pri riešení aj náročných problémov, prehľad v problematike a skúsenosti. Nie som začínajúci cestovateľ môžem porovnávať. Najmä vďaka nemu sme si udržali nadhľad nad problémami a pozitívnu náladu počas zájazdu. S pozdravom, Váš klient doc. Ing. Ľubomír Gonda, PhD.

Zájazdy:

Kuba
V

Valéria Ovšáková

25.03.2024

Je neuveriteľné, čo sa dalo vydolovať

Dobrý deň, milá CK Bubo, práve sme sa vrátili z dovolenky Kuba Absolut ... Ďakujeme za nádherné chvíle a zážitky a hlavne za perfektného Ľubora, ktorý bol nielen empatický a múdry, ale hlavne pohotový, vzdelaný a nesmierne milý a ústretový počas celého zájazdu. Je až neuveriteľné, čo dokázal z tejto krajiny pre svojich turistov "vydolovať". Verím, že v októbri s nami absolvuje Ríšu Mayov. S pozdravom a vrelým poďakovaním, Valéria Ovšáková. 

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

19.03.2024

Návrat z Kuby

Pred pár dňami sme sa vrátili z našej dovolenky. Ak váhate kam ísť, chcete spoznať krásnu, aj keď chudobnú krajinu a užiť si nádherné more, určite si vyberte Kubu. Osobitne musím vyzdvihnúť nášho sprievodcu Lukáša, ktorého vedomosti o tejto krajine boli nielenže takmer “bezodné”, ale dokázal ich aj veľmi pútavo prerozprávať. Očarila ma autentická Havana, malebný Trinidad, aj návšteva tabakovej plantáže. Takže neváhajte, určite choďte

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

10.03.2024

Odnášame si veľmi veľa intenzívnych zážitkov

Dobrý deň. Absolvovali sme s vami zájazd na Kubu. Odnášame si veľmi veľa intenzívnych zážitkov a to najmä vďaka nášmu sprievodcovi Ľuborovi. Zájazd bol vyskladaný úžasne, poznávanie krajiny doplnené oddychom na pláži. Počas poznávania sme zažili celé spektrum pocitov od úžasu nad krajinou až po súcit s bežnými ľuďmi. Ďakujeme vám za skvelý zájazd.

Zájazdy:

Kuba
S

Stanislav Menkyna a Lenka Menkynová

28.02.2024

Podelenie sa o zážitky z Kuby

Dobrý deň, Radi by sme sa podelili o zážitky zo zájazdu Kuba Absolut Total, ktorý sme absolvovali s CK BUBO. Napriek tomu, že sa obaja vekovo blížime k 70-ke, bola to nesporne naša najkrajšia a zážitkovo najbohatšia dovolenka vôbec. Precestovali sme krížom-krážom celú Kubu, navštívili všetky najvýznamnejšie miesta kubánskej histórie ako i ďalšie miesta lokálneho alebo geografického významu a spoznali sme krajinu tak, ako sa to podarí málokomu. Či to už boli pamätihodnosti a významné miesta Havany, návštevy večerných programov ako Buena Vista Social Club alebo Tropicana alebo spoznávanie ďalších miest a regiónov ako Cienfuegos, Trinidad, Camaguey, Santiago de Cuba, Guantanamo, Baracoa, Guardalavaca, Santa Clara a pláže Trinidadu, Baracuy, Guardalavacy a Varadera. Ako milovníkov histórie a geografie nás najviac zaujali významné miesta kubánskej histórie a revolúcie ako národný cintorín v Santiagu, história Guantanáma, mauzóleum a múzeum Che Guevaru, či návšteva najvýchodnejšieho cípu krajiny, kde sa spája Karibské more s Atlantickým oceánom. Z kulinárskych zážitkov to bola návšteva tabakovej farmy i kakaovej, kávovej a čokoládovej plantáže a ochutnávka čerstvo ušúľaných cigár, kakaa, kávy a čokolády. V tejto súvislosti treba vyzdvihnúť neoceniteľný vklad hlavného sprievodcu Ľubora. Jeho perfektná organizácia, hlboké znalosti kubánskych historických, geografických i súčasných reálií prispeli k stále dobrej nálade celého nášho pomerne veľkého kolektívu či už na palube autobusu, počas prehliadok pamätihodností alebo oddychu na plážach. I touto formou by sme sa chceli Ľuborovi poďakovať za jeho profesionalitu a bezporuchový priebeh celého rozsiahleho a náročného zájazdu, bez ktorej by úspech tohto náročného programu nebol predstaviteľný.. Strava napriek súčasnej kubánskej súčasnosti bola vynikajúca a ak niekde nebola k dispozícii káva, tak sme si ju jednoducho kúpili a nechali v bare pripraviť. Záverom by sme chceli tento zájazd do poručiť všetkým milovníkom nevšedných zážitkov, histórie, geografie či kulinárstva. Tie zážitky v nás po návrate stále pretrvávajú a už rozmýšľame nad ďalším zájazdom. S pozdravom Ing. Stanislav Menkyna Ing. Lenka Menkynová Modra

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

27.02.2024

Vidieť Kubu bol sen

Vidieť Kubu bol jeden z mojich cestovateľských snov a ja som nesmierne vďačná, že som ju mohla zažiť so sprievodcom Ľuborom a skupinou ľudí, ktorá sa tam zišla. Nádherná príroda, skvelá kultúra, milí ľudia ale systém krajiny je veľmi smutný. Kuba je krajina, ktorú naozaj treba vidieť a zažiť vo všetkej jej kráse ale aj biede. Aj napriek zdravotným komplikáciám, stratenej batožine mám zážitky, na ktoré nezabudnem. Ďakujem.

Zájazdy:

Kuba
R

Rácovci

26.02.2024

Lepšieho sprievodcu po Kolumbii a Paname sme si nemohli priať

Dobrý deň, V mene celej rodiny, by som rada napísala pochvalu na nášho sprievodcu Števka Bielika na našej poslednej dovolenke s BUBO. Števko bol veľmi nápomocný v každej situácii, od online check-inu pri preletoch po odporúčanie reštaurácií a miest v našom voľnom čase. Veľmi oceňujeme jeho rozsiahle vedomosti a pútavé podanie informácii do najmenšieho detailu (prehliadka v múzeu zlata bola top). Vždy vedel ako vypliť čas pri presunoch autobusom a naozaj nikdy sme sa nenudili. Lepšieho sprievodcu po Kolumbii a Paname sme si nemohli priať!!!

Zájazdy:

Kuba , Panama
K

Klient

10.02.2024

Nezabudnuteľný zážitok

Ja a môj otec sme sa zúčastnili na zájazde Kuba Absolut Total a až teraz po mesiaci od príchodu sme spracovali všetky tie úžasné a nezabudnuteľné zážitky. Celkový zájazd bol veľmi dobre premyslený a zorganizovaný. Videli sme miesta, ochutnali jedlá a prežili autentické kubánske situácie, ktoré by sme, ak by sme išli na vlastnú päsť, určite nezažili. Dá sa povedať, že ak by sme nešli s BUBO, tak by sme nevideli nič a z môjho pohľadu by to aj bolo cenovo drahšie. Naozaj sa dá povedať, že ak si vyberiete tento zájazd a nie tie druhé, čo sa týka Kuby, tak uvidíte celú, autentickú Kubu. A musím dodať že východ Kuby naozaj stojí za to! Veľmi veľká vďaka patrí nášmu sprievodcovi Patrikovi, ktorý bol vždy nápomocný a bol aj vždy ochotný pomôcť vybaviť aktivity, o ktoré bol záujem a to aj napriek tomu, že neboli v programe. Napríklad jedným z príkladov je autentická hodina tanca (Salsa) v Santiago de Cuba. Tým že Patrik strávil nejaký ten čas na Kube už predtým, kde aj študoval, tak prekvital obrovskými vedomosťami čo sa týka histórie a tradícii, ale aj aktuálnej situácii. To všetko posunulo celkový zájazd na vyšší level a myslím že práve toto dokázalo umožniť človeku vžiť sa do Kuby, zapojiť všetky zmysly, a prežiť nezabudnuteľný zážitok. Určite odporúčam. PS: takisto sme mali super partiu :)

Zájazdy:

Kuba
E

Eva Matyasová

06.02.2024

Pochvala sprievodcovi

Rada by som odovzdala pochvalu nášmu sprievodcovi Lukášovi. Super fantastická organizácia, znalosti histórie, ochota vysvetľovať, bol prístupný ku každému, program bol fantastický, vyplnená každá minúta a nie je možné nájsť jedno zlé slovo. Čo by som jediné doplnila je, že by bolo super, ak by bol program trochu dlhší, aby sme si vedeli lepšie vychutnať jednotlivé miesta. Čo by som jediné doplnila je, že by bolo super, ak by bol program trochu dlhší, aby sme si vedeli lepšie vychutnať jednotlivé miesta. 

Zájazdy:

Kuba
M

Martin a Hana Zemanovi

14.01.2024

Perfektní organizace zájezdu

Dobrý den, konec roku 2023 a začátek 2024 jsme s manželem strávili s Vaší cestovní kanceláří na Kubě. 4 dny Havana, 2 dny Trinidad a 4 dny Varadero. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za perfektní organizaci zájezdu, počínaje vyřízením všech formalit a zasíláním informací ještě před zájezdem, za naplánování programu samotného pobytu a velmi profesionální přístup našeho průvodce Lubora Kučery. A jeho lokálního průvodce Girona. V Havaně a okolí jsme viděli vše podstatné, co se dalo v průběhu 4 dní stihnout, Lubor nás dávkoval exkurzy do historie, které byly velmi strukturovaně podané, vždy podtrhující to nejdůležitější, což nám umožnilo vše podstatné vstřebat. Večery v Havaně jsme díky Luborovi strávili na programech, na které nelze nikdy zapomenout. Ať už to byla úžasná taneční show v klubu Tropicana, taneční představení mladých havanských tanečníků pod názvem Havana Queen a ikonické vystoupení formace Buena Vista Social Club. Vše nabité neskutečnou energií a spolu s dobrými drinky v nás toto vše zanechalo nezapomenutelné zážitky. Cienfuegos a Trinidad – opět nezapomenutelný zážitek – spolu s drinky – neskutečná kubánská atmosféra, neopakovatelný zážitek z kubánské přírody – skupinová jízda na koních. Nikdy nezapomenu, v myšlenkách jsem v 18:00 hod vítala pomyslně Nový rok v ČR na hřbetu koně. Po nabitém programu pak odpočinek na plážích Varadera – za mě velmi dobře sestavený program. Mohli jsme odpočívat a načerpat energii, i přesto jsme od Lubora dostali náměty, co je možné v oblasti Varadera navštívit. Když to shrnu – zájezd super, Kuba určitě stojí za to vidět, bonusem byl náš pan průvodce, který se nám snažil představit Kubu tak, aby se nám i přes veškeré rozdílnosti s naším životem, přesto líbila a abychom na ni nikdy nezapomněli. Říkával, že zážitky nemusí být vždy pozitivní, ale měly by být vždy intenzivní. To se mu opravdu ve 100% povedlo!! Ještě jednou moc děkujeme za jeho velmi profesionální a současně velmi lidský přístup. Vždy jsme s ním měli pocit, že jsme pro něj jedineční, byl ochotný pro všechny jako skupinu i pro nás jedince udělat maximum k naší spokojenosti. Moc děkujeme, díky Vám i díky Luborovi je Kuba něco, na co nikdy nezapomeneme. A pokud budeme někdy chtít strávit dovolenou opět organizovaně, jako první navštívíme stránky Vaší cestovní kanceláře. S pozdravem Martin a Hana Zemanovi

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

13.01.2024

Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť

Nie nadarmo sa hovorí Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť .Týždeň po návrate z Kuby mi myšlienky stále lietajú medzi Havanou, Trinidadom a Varaderom. V Havane ochutnať skvelé daiquiri, v bare kde popíjal Hemingway, prechádzať sa Maleconom sledujúc rybárov, či povoziť sa starým krásnym americkým kabrioletom, bol skvelý zážitok. Výlet do Viňales kubánskou diaľnicou, ochutnať cigaru u domáceho farmára, plavba v jaskynnej rieke a výhľad na úžasné skaly Mogates. Malebné farebné domčeky v mestečku Trinidad pri západe slnka a ochutnať nápoj otrokov canchanchara v super atmosfére domácich bolo očarujuce. A celé to zakončiť kúpaním na prekrásnej pláži Varadero. Toto všetko ešte viac umocnené pútavým rozprávaním Ľubora, zvaného Pačo, stále usmiateho, trpezlivého a Kubáncami milovaného sprievodcu. Týmto sa mu chceme ešte raz za všetko poďakovať, rovnako ako aj cestovke Bubo a skvelým spolulovcom zážitkov.

Zájazdy:

Kuba

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš