21 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Francúzsko

Francúzsko - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

G

Gitka a Miro Gerhátoví

15.05.2024

Videli sme to najkrajšie z tejto oblasti

Dobrý deň, vrátili sme sa z poznávacieho zájazdu Tour de France - pre gurmánov a môžeme potvrdiť, že sme videli to najkrajšie z tejto oblasti. Nádherná architektúra, bohatá história a k tomu vinohrady, to skutočne je zážitok na celý život. Veľká vďaka patrí nášmu sprievodcovi Danielovi, ktorého vedomosti, jazykové a organizačné schopnosti prevýšili naše očakávania. Aj v takej situácii, ako je technická porucha mikrobusu BUBO /auto muselo do servisu/  bolo všetko zvládnuté, že naša skupina to vôbec necítila. Hneď na druhý deň sme pokračovali podľa programu zájazdu. Z požičovne prevzali dva menšie mikrobusy a Daniel okrem riadenia, naplno zvládol aj výklady a sprevádzanie. Musíme spomenúť aj výbornú spoluprácu medzi Danielom a vodičom Milošom. Záverom hodnotíme tento zájazd ako jeden z najlepších, ktoré sme s Vašou CK absolvovali.

Zájazdy:

Francúzsko
K

Klient

20.09.2023

Chcem sa poďakovať

Chcem sa poďakovať sprievodcovi Andrejovi a CK Bubo, za krásny zájazd Alpská päťka, ktorý som absolvovala, posledný augustový týzdeň. Na zájazd som prišla sama. Moje obavy sa, ale rýchlo vytratili, nakoľko každý deň prinášal nové, krásne zážitky z poznávania nových miest. Sprievodca Andrej s profesionálnym, pozorným a priateľským prístupom vynaložil maximálne úsilie, aby sme všetci boli nielen spokojní, ale aj nadšení počas celého zájazdu. Boli to nádherne prežité dni v Alpách.

Zájazdy:

Francúzsko , Lichtenštajnsko , Nemecko , Rakúsko , Švajčiarsko
E

Edo&Eva

26.07.2023

Veľmi pekný intenzívny zájazd

Veľmi pekný intenzívny zájazd (veľa pekných miest, veľa krokov :-) a veľa dobrého jedla so sympatickou sprievodkyňou Adriankou, ktorá sa aj vyznala, aj vedela (napr. z histórie navštívených miest). Ďakujeme.

Zájazdy:

Francúzsko
K

Klient

Odporúčam každému

Skutočne každému odporúčam zájazd Alpská päťka. Je neuveriteľné, že tak blízko a doslova na dosah sa nachádza toľko krásnych miest, výnimočných prírodných scenérií, nezabudnuteľných výhľadov. Súčasne poskytuje možnosť ochutnať perfektné miestne špeciality. Zájazd je vhodný pre všetky vekové kategórie a absolútne bezpečný. Perfektný sprievodca Andrej aj šofér Michal. Maximum intenzívnych zážitkov počas každého dňa. Proste super.

Zájazdy:

Francúzsko , Lichtenštajnsko , Nemecko , Rakúsko , Švajčiarsko
K

Klient

Silné zážitky dojali až k slzám

Absolvovali sme cestu pre gurmánov Tour de France. Názov zájazdu 100 % splnil naše očakávania po stránke poznávania, degustácie, histórie, výborného jedla a výbornej partie ľudí vrátane našich sprievodcov Aďky a Michala. Tvorca zájazdu perfektne pripravil itinerár celej cesty, na ktorej sme mohli obdivovať a spoznávať mestá Epernay - hlavné mesto šampanského, Remeš - mesto histórie, katedrál, sídlo arcibiskupa, Mont Saint Michel - prílivový ostrov zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, mesto Saint Malo - mesto korzárov, La Rochelle - z mesta sme sa plavili okolo pevnosti Boyard a mesto Bordeaux. Silný zážitok na celý život si odnášame z návštevy pláže Omaha, na ktorom sme si pripomenuli Deň D. Každý z nás to prežíval veľmi silno a neubránil sa slzám vrátane sprievodkyne Aďky. Zážitok si odnášame aj z návštevy vinárskych závodov v Epernay a Bordeaux, návštevy koňakového domu Martell v mestečku Cognac. A pretože sme boli na gurmánskej ceste a francúzska kuchyňa je vynikajúca, sprievodcovia nám vždy zabezpečili možnosť ochutnať miestne špeciality vrátane "pikniku v tráve". Nezabudnuteľný zostane aj bicyklový výlet na ostrove Ile-d´AIX, ktorý bol sprevádzaný francúzskou hudbou. Týždeň poznávania, ochutnávania veľmi rýchlo sa pominul /škoda/ a touto cestou sa chceme poďakovať Aďke a Michalovi za profesionálny prístup a bezpečné šoférovanie vyše 1 700 km až do Bordeaux. Ďakujeme.

Zájazdy:

Francúzsko
A

Antónia Mastenová

Poďakovanie

Dobry den, pred mesiacom som sa vratila z vasho zajazdu Pariz-Londyn s vnuckou. Kristinka Badinska bola perfektna a dakujeme BubO za krasny vylet!:-))

Zájazdy:

Anglicko , Francúzsko , Veľká Británia
O

Okcitánia

Okcitánia

Dobrý deň pán Fellner, účastníci zájazdu do Provensálska boli milo prekvapení, že ste ho, kvôli klesajúcemu záujmu, nezrušili. Pre štyroch účastníkov, s dlhotrvajúcim a vytrvalým záujmom, bol tento vydarený, tak rečeno komorný zájazd, veľkou odmenou. Matejova perfektná réžia celého pobytu (s dômyselne navrhnutým itinerárom) klapala aj vďaka vydarenému počasiu. Individuálne návrhy, ako odbočka do múzea S. Dalího bol už bonus navyše. Na úplný záver pobytu, sa Matej zaskvel ako krízový manažér: Obedovali sme v centre Barcelony, keď 4 ½ hodiny pred odletom manželka zistila, že jej odcudzili kabelku, so všetkými dokladmi a mobilom (s elektronickými dokladmi). V kritickej situácii Matej organizoval hektické aktivity (avšak bez paniky !) pre získanie oficiálnych dokladov zo strany polície a s našou účasťou aj kontakty na príbuzných v Bratislave, v snahe zohnať aspoň nejaký náhradný identifikačný doklad. Aj keď sme už isté doklady mali, v elektronickej podobe, do poslednej minúty nebolo jasné, či budú postačujúce. Matej to nedal na sebe znať, ale bol napätý, ako aj my. Až z paluby lietadla (ako sme sa boli s Matejom dohodli) som mu poslal správu, že už sme úspešne absolvovali všetky kontroly, aby mal pokojný spánok. Verím, že mal. Koniec dobrý, všetko dobré, vďaka Matejovi.  

Zájazdy:

Francúzsko
B

Branislav Sroka

Alpská päťka na jednotku!…

Alpská päťka na jednotku! Tento rok sme sa rozhodli bližšie spoznať časť Európy a keďže máme radi prírodu, ale radi spoznávame aj nové mestá, tak sme si vybrali Alpy a priľahlé mestá. Musím skonštatovať, že to bol vynikajúci výber a naozaj sme mali možnosť vidieť všetko z nabitého programu a ešte aj viac. Je to výborná kombinácia, kde je možnosť byť v prírode, vidieť alpské štíty, vodopády, jazerá, alpskú flóru aj faunu a zároveň spoznať aj niekoľko nádherných alpských miest, nasať ich atmosféru a ochutnať miestnu kuchyňu a miestne špeciality. Dokonca sme z hrebeňa Gornergrat stihli aj turistiku do malebnej dedinky Zermatt, čo bolo úplne super aj vďake skvelému počasiu. Je to celkom náročná dovolenka s ranným vstávaním, množstvom presunov mikrobusom, zubačkami a lanovkami, každá noc v inom hoteli. Ale určite to stojí za to!!! Zájazd bol perfektne zorganizovaný a pripravený. Samozrejme na takýto zájazd je potrebné mať aj trochu šťastia a "vymáknuť" dobré počasie aby ste si to naozaj užili. Tak ako sme v BUBO zvyknutí, kvalita zájazdu je vždy na vysokej úrovni. Tiež musím veľmi pochváliť nášho sprievodcu Fera, ktorý bol super! Odovzdal nám množstvo informácii o všetkých navštívených miestach, mestách, reštauráciach, jedlách ... Stále príjemne naladený vytvoril skvelú cestovateľskú atmosféru, ktorú vynikajúco dopĺňal vždy usmievavý a ochotný vodič Roman. Ďakujeme BUBO za ulovené zážitky a tešíme sa nabudúce.

Zájazdy:

Lichtenštajnsko , Rakúsko , Švajčiarsko , Nemecko , Francúzsko
I

Ivana Maderová

Za seba mozem povedat, ze to bola pre mna jedna z TOP dovoleniek, ktore som prezila

Stále som plná dojmov, zážitkov a chutí, ktoré sme mali na zájazde Tour de France možnost prežiť, ochutnať. Za seba môžem povedať, že to bola jedna z TOP dovoleniek, ktoré som prežila. Za osem dni sme prešli históriou, kultúrou a najmä rôznymi ochutnávkami a inými gastronomickými zážitkami. Zájazd bol dobre zorganizovaný, bez akýchkoľvek problémov, ešte nám aj počasie vyšlo. Čo ale musim predovsetkym vyzdvihnúť, je naša skvelá, šarmantná a mimoriadne ľudská sprievodkyňa Veronika. Od prvej minúty sa nám všetkým venovala, každého vypočula a čo bolo skvelé, pripravila nám aj zážitky mimo oficiálny program.Želam BUBO len to dobré. 

Zájazdy:

Francúzsko
O

Oľga Krchňáková

Najkrajšia cesta okolo sveta vo verši

Celé roky doma čučím, o svete sa z telky učím. Prstom na mape cestujem, zážitky ja mať nebudem. Atlas sveta zatvorím, lebo Duško hovorí, prestaň kukať do atlasu, pojdeme na veľkú trasu. Uvidíš ty celý svet, krajšej cesty veru niet. BUBO nám to ponúka, je to skvelá ponuka. Kufor zbal do 20 kilo, srdce mi až v krku bilo. Karty som si pribalila, aby som som sa nenudila. Prišli sme na stanovište, v tom sa lejak spustil ešte. Pekne sa nám to začína, sprievodkyňa pripomína. Nikdy prosím nemeškajte, pas pri sebe vždycky majte. Prvý let bol do Paríža, iba po ňom všetci túžia. Chcela som sa iba voziť, hnali nás jak zduté kozy. Nohy som si unavila, ale hlavu naplnila. Historická os Parížom dala zabrať mojim krížom. Andrejka tam všetko pozná, to musíme všetci uznať. Za skupinou nestíham, ubolené nohy mám. Nasledoval krásny Dubaj, ty Olinka rýchlo stúpaj. Drž sa stále pri skupine, lebo skončíš niekde inde. Sily mám už na hrane, nechcem skončiť v háreme. Veľký Maťo sprievodca nevie, že som dôchodca. Zato Dubaj večerný, úžasný bol svetelný. Na ďalší deň veta padla, nasadajte do lietadla. Od únavy idem zdochnúť, tak si musím rýchlo sadnúť. Konečne sme na Maldivách, letím k moru ako divá. Skvelá je tu pohoda, teplé slnko aj voda. Krásny rezort, dobrá strava dovolenka je to pravá. Ležíme si na pláži, nič nás v hlave neťaží. V tom sa zjavil sprievodca, veľmi rýchlo preber sa! Pocit slasti hneď nám zmizol, na perách nám úsmev zmrzol. Trepem sa s tým kufrom v kuse, hľadám miesto v autobuse. Sprievodca náš veľký Maťo, vždy v pohode vraví na to, uchovajte spomienku, letíme na Srí Lanku. Čajová to krajina, zeleň sa v nej vyníma. Vedia utkať hodváb jemný, drahokami majú v zemi. Dolujú ich horko ťažko, jak kreditku ťahá Duško. Kúpil šperky prekrásne, vraj Olinke za básne. Prechádzame krajinu, chybu má len jedinú. Na ulici neporiadok, zaslúžili by na zadok. Naša cesta pokračuje, zas tlačivo vyplňujem. Zatiaľ v každej krajine, tlačivo dali iné. Prišli sme do Singapuru, dáme dneska veľkú túru. Nesmieme mať vo vačku ani jednu žuvačku. Je tu prísna disciplína, čistotu tam každý vníma. Slovák sa hneď obával, či palicou trest dostal. Najhoršie je pre Slováka, zakázaná fľaška dáka. Žiadne víno ani pivo, doma sa nám lepšie žilo. Pozrieme si všetko z hora správny Slovák všetko zdolá. Ráno si dá slivovicu na obed zas hruškovicu. Večer býva dobrým zvykom, dať si rezeň k tomu pivo. Nemám žiadne obavy, že sa všetko podarí. Aucland na nás v diaľke čaká, je tam zima ešte aká! Sme na Novom Zélande a hneď máme po stande. Žiadne mäso žiaden chlast, pôjdeme sa asi pásť, jak tie ovce, čo tam majú, tie im aspoň vlnu dajú. Maťo to však zachránil, burger "Bastard" vybavil. Ešte k tomu čiskejk pridal, ostatní zas fľaše vína. Zvrhla sa tá porada, začala sa paráda. Stále sa chcem takto radiť, dobré jedlo dobre zapiť. Spoznali sme starých Maurov, gezíry, horúce bahno. Najkrajší bol starý prales, človečina ty tam nelez! Kam ty vkročíš, všetko zničíš. Odlietame z tejto zimy do teplejšej to krajiny. Už nás víta Papeete vygooglim to na nete. Polynézia Francúzska teplá mi je tenká blúzka. 7 minút lietadlom a budeme hneď na ňom. Na ostrove Moorea to je pre nás odmena. Teplé slnko teplé more krásny večer jasné zore. Piť môžeme čo len chceme, triezvi iste nebudeme. Pozrieme si mestečko poteší nám srdiečko. Potom krásnu prírodu, tešíme sa na vodu. Večer sa vždy radíme, pri vínečku ladíme. Kapúrkovú nalial Dušan, na poprávku Gin ponúkal. Kikiríkajú kohúti každé celé hodiny, nepotrebujú tu oni pondusové hodiny. Taká skvelá pohoda, šnorchlom kukám do mora. Podmorský svet to je zázrak o chvíľu mu budem mávať. Odletíme do LA to nám bude veru hej. Budeme jak celabrity, na chodníku slávy vrití. Tie široké ulice, kukali sme velice. Peši som už nechodila, Monika nás povozila. Je to akčná sprivodkyňa, mikrobus nám vybavila. Vyviezla nás nad to mesto, krásny výhľad odtiaľ jesto. Observatórium veľké nedávali také v telke. Videli sme drahé štvrte, Beverly aj Bayvoč plné. V Santa Monike je mólo ľudí ako mravcov bolo. V Bubas Gamp sme zakotvili, na krevetách pochutili. Aj ten nápoj veľmi svieži, nikto nebol celkom triezvy. Ku koncu sa blížime, kúpiť darček letíme. Na dne kufra hracie karty nedotknuté ostali, na sudoku či krížovky vôbec čas sme nemali. V mobile mám tisíc fotiek, doma si ich musím pozrieť. Pospomínam na to všetko, čo vo svete ma postretlo. Chcete veľkú radosť mať, s BUBO treba cestovať. Sprievodcovia boli super, proti nim sme hlavy duté. Náš sprievodca veľký Maťo v každej chvílu vie jak na to. Pod kontrolou skupinu mal, v každej chvíli poradil nám. Vo svete sa teda vyzná, každý v skupine to uzná. Prešiel s nami dlhú cestu na zážitky aj na siestu. Čaute dobrá partia prídem zase vy aj ja. verš od Maťa: Aj keď prší aj keď leje, s BUBO sa nám dobre smeje.

Zájazdy:

Francúzsko , Dubaj (SAE) , Srí Lanka , Singapur , Nový Zéland , Francúzska Polynézia , Tahiti , USA
J

Janka Onufráková

ALPSKÁ ROZPRÁVKA v podobe dychberúcej alpskej prírody

Alpská rozprávka v podobe dychberúcej alpskej prírody, elegantných, očarujúcich a romantických miest a výbornej regionálnej gastronómie. Milí bubáci, len včera som sa vrátila z fantastického zájazdu Alpská päťka, ktorý mal pod patronátom úžasného BUBO sprievodcu Feriho. Ak je čo pochváliť, nerada šetrím superlatívmi, no keďže v prípade tohto zájazdu by sa môj príspevok obmedzil výlučne na nekonečné chválospevy a neostal by priestor na podstatu.Pokojne a spokojne môžem tento zájazd každému odporučiť - skutočne každému, bez ohľadu na vek, preferenciu toho - ktorého kontinentu, prírody alebo city tours. Pretože, či už ste milovníkmi prírody alebo miest, kultúry, histórie či pamiatok alebo ste nadšenými degustátormi lokálnej gastronómie, prípadne (ideálne) predstavujete akúkoľvek kombináciu vyššie uvedeného, zájazd je ako stvorený práve pre vás. Prešli sme krížom - krážom alpskými horami a dolami, prechádzali sa na promenádach alpských jazier, túlali sa v uličkách rozkošných miest a dediniek a mali sme neustále plné brušká fantastických lokálnych gastro špecialít! Uznajte, čo viac si človek môže želať :) ? Bol to môj v poradí už siedmy zájazd s BUBO, no doposiaľ som cestovala po Ázii, Afrike alebo Južnej Amerike, tzn. viac - menej v exotickejších prostrediach a celkom iných podmienkach, na takomto zájazde som s BUBO doposiaľ nebola. Hoci som celý život chcela aspoň raz vidieť Mont Blanc, Eiger, Jungfrau, prípadne Matterhorn (alebo aspoň niečo z toho) a súčasne aj švajčiarske mestá (najmä Luzern, Zürich a Bern), úprimne, spočiatku som váhala, či vzhľadom na moju dobrodružnejšiu povahu a silné nutkanie "zašpiniť sa na cestách" splní takýto zájazd moje očakávania a "stiahne ma do deja" tak silno, ako sa to deje v diaľkach. No stalo sa a stalo sa to absolútne. Zájazd mi sprostredkoval nielen to, čo som chcela vidieť a zažiť, no ďaleko viac a ešte viac! Skvelý koncept, ako som už naznačila vyššie, práve tá rôznorodosť sa mi na ňom páčila - od vodopádov k jazerám a potom "mokrou nohou" šup do mesta, následne "suchou nohou" šup pod končiare majestátnych alpských štítov a potom "zablatenou nohou" šup zas do nejakého krásneho mesta :-) A takto krásne sa to striedalo po celý čas. Krásny alpský prírodný zážitok previazaný elegantnou mašličkou v podobe noblesných miest. Všetky zmysly zapojené na maximum - aj chuť, pretože sme navštívili mnohé výborné reštaurácie a ochutnali viaceré lokálne špeciality (steak z koňa, Käsespätzle, palacinky, syrové fondue, atď.). Každý deň bol naplnený do bodky. Na margo dynamiky, dĺžky zájazdu a presunov: zájazd bol tak-akurát dynamický, no vôbec nie vyčerpávajúci. Inak povedané, tempo zájazdu bolo vyvážené, príjemné, bol čas nielen si urobiť fotky, ale aj čas následne odložiť foťák a vstrebávať miestnu atmosféru a dokonca aj čas sadnúť si na kávu, pivo, vínko, zmrzku alebo nejakú miestnu gastro špecialitu. Dĺžka zájazdu tiež optimálna. Zájazd síce spočíva v presúvaní sa z miesta na miesto, no ad1 inak sa to ani nedá a ad2 úplne v pohode sa to dalo zvládnuť, vôbec som nemala pocit, že je toho veľa, absolútne v norme, ľahko zvládnuteľné. Apropo, na zájazd s BUBO som prvýkrát vzala moju maminu a bola nadšená. Pozdravujem všetkých účastníkov zájazdu, najmä parťáčku Zdenku, ktorá ako jediná bola ochotná vydať sa so mnou pešo z Gornergratu do Zermattu a s ktorou som sa nonstop smiala :). Všetci ľudia boli zlatí. Osobitne pozdravujem Vášho a teraz už aj nášho Ferinka! Zo skúseností viem, že každý zájazd robí z veľkej miery samotná osobnosť sprievodcu - ak ten nie je skvelý, ani tie najdokonalejšie kulisy alebo génius loci neurobia zájazd dokonalým. Náš zájazd dokonalý bol a za to veľmi pekne ďakujeme (ja a moja mamina) Ferinkovi! A ďakujeme samozrejme celej kancelárii BUBO, zas to bolo na jednotku s hviezdičkou :) Krásny zájazd! Ani ostatní neváhajte a smelo do toho. Bola by veľká škoda nechať si takého niečo ujsť! PS: I can´t get enough :). Veľmi sa teším nabudúce! Ďakujem ešte raz, šťastné cesty všetkým. Janka Onufrakova

Zájazdy:

Švajčiarsko , Rakúsko , Francúzsko , Lichtenštajnsko , Nemecko
M

Martina

Môjmu manželovi a…

Môjmu manželovi a blízkym pravdepodobne trochu už prekáža, keď sa neustále vraciam v spomienkach na momenty prežité počas dovolenky. Počas tohto zájazdu sa snúbilo viacero faktorov – vhodne zvolený výber navštívených miest, nádherné scenérie, výborná organizácia, pohodlie pri cestovaní, profesionalita a pozitívna energia BUBO sprievodcu, atmosféra a nálada, ktorú vytvorili všetci cestujúci /vo veku od 8 - 65rokov - mnohí viacnásobní účastníci BUBO zájazdov/. Vzhliadnutie relácie o cestovaní na TA3 a refresh zažitého ma okamžite nabudili poďakovať touto cestou za krásne chvíle strávené s mojimi deťmi /10 a 11 rokov/ za prvú dovolenku strávenú v stane a v trekových topánkach. Našla som nový rozmer dovolenky a už teraz viem, že ak budeme zdraví, leto 2011 budeme tráviť s Vami. Martina Hlinová s dcérami 

Zájazdy:

Francúzsko , Španielsko

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš