181 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Afrika

Afrika - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

A

Anonym

Jambo!

Jambo! Pred niekoľkými dňami sme sa vrátili zo zájazdu v Keni. Chceli by sme touto cestou poďakovať našej sprievodkyni Andrejke Švecovej. Oceňujeme jej ochotu pomôcť v každej situácii, empatiu, znalosti a organizáciu skupiny počas nášho pobytu v Afrike. Prežili sme krásneho silvestra v Nairobi a ulovili kopu skvelých zážitkov na safari v Masai Mare. Veľkú 5-ku sme síce nedali, ale vynahradil nám to nádherný výhľad na majestátne Kilimandžaro v národnom parku Amboseli. Keňa je naozaj mzuri sana!

Zájazdy:

Keňa
A

Anonym

Ďakujeme za úžasný zájazd

Dakujeme za uzasny zajazd - boli sme prvykrat s Bubo a uz mame kupeny dalsi zajazd :) Vsetko dobre zorganizovane, vysvetlene, vyborny pomer aktivita/oddych. Dakujeme sprievodcovi Adamovi Chylíkovi za starostlivost, zaujimavosti, cenne informacie. Cela rodina dava tomuto zajazdu 100 % a mozeme len odporucit. Nech sa dari a mozeme cestovat :)

Zájazdy:

Maurícius , Réunion (FRA) , Seychelské ostrovy
A

Anonym

Jedna z najchaotickejších krajín

Perfektný zájazd, parádne zorganizovaný, "napráskaný" programom, aj ked Alexandriu by som odporúčala vynechať a dať radšej viac času napr. na pyramídach alebo v Luxore v Údolí kráľov. Let balónom je MUST. Vidieť Egypt peši, busom, vlakom, lietadlom - jednu z najchaotickejších krajín a podľa nás aj kontroverzných krajín so svojimi "pravidlami", je zážitok. Pamiatky sú výnimočné, pozorovať život dnešných Egypťanov a porovnať ho s tým, čo vytvorili Staro-Egypťania, je inšpiratívne. Uvedomili sme si, v akom obrovskom blahobyte žijeme v Európe a o to viac si domov vážime. Veľká vďaka patrí našej sprievodkyni Bubo Mirke Dlhej. Pri rôznej skladbe účasníkov zájazdu zvládala všetky problémy s úsmevom, pozitívnymi slovami, neustále motivovala a potvrdzovala a robila navyše veci, ktoré mali byť zvládnuté kanceláriou v Bratislave, pričom väčšina účastníkov si to ani nevšimla. Úprimne, neviem, kedy Mirka spala a či vôbec, asi bude čarodejnica. V každom prípade, ako sprievodca je profesionál a BUBO odporúčame, aby si ju za každých okolností udržalo a motivovalo ju chodiť s klientami. Jej znalosti miestnych pomerov a ochota nájsť riešenia je obdivuhodná a takí ľudia ako Mirka sú veľmi vzácni. Ďakujeme BUBO a ďakujeme Mirke.

Zájazdy:

Egypt
A

Anonym

Maroko so super sprievodcom

Maroko 9.-18.9.22. Super zájazd. Ale sprievodca Robo Jerga pridal na povestnú tortu ešte za celú hrsť čerešničiek. Vďaka, radi Ťa stretneme aj na zájazde niekedy nabudúce.

Zájazdy:

Maroko
R

Rodina Matejková

Maroko bez problémov a starostí

Dobrý deň. Nedá mi, aby som Vám nenapísala. V termíne od 1. septembra  do 10. sepembra sme boli Vašou spoločnosťou v Maroku so sprievodcom Robertom Jergom. Dodnes sa tešíme z krásne prežitých dní a spomíname na krásy Maroka a hlavne na atmosféru, ktorá je v dnešnej dobe tak výnimočná. Nielen, že konečne môžme cestovať a spoznávať nepoznané, ale aj vďaka Vašim sprievodcom, v našom prípade Robertom Jergom, sme nabití informáciami o všetkom, čo len môže cestovateľov zaujímať, ako história, život, školstvo, zdravotníctvo....no a počas menežovania Robertom Jergom sme sa len nechali unášať krajinou a vychutnávali sme si bez problémov  a starostí všetky možné aktivity. Týmto chceme poďakovať Vášmu sprievodcovi za krásny výlet a želáme mu, nech má vždy toľko elánu a síl robiť ľudí spokojných a bezstarostných na dovolenkách sprostredkovaných Vašou cestovnou spoločnosťou. Robert Jerga stopercentne reprezentuje znak Vašej cestovky "Bubo". Rodina Matejková

Zájazdy:

Maroko
K

Katka

Gastronomický zážitok v Maroku

Akurát sme sa vrátili z fantastického zájazdu po Maroku. Boli sme prvýkrát na zájazde s BUBOm a boli sme veľmi spokojé. Mali sme výborného sprievodcu Roba, ktory okrem toho ze v Maroku žil a krajinu pozná, aj Maroko miluje, čo bolo vidno aj na jeho sprevadzaní. Mali sme výborne pripravený program vrátane jazdy na ťavách na Sahare, najviac oceňujem naše prechádzky po Medinách vo viacerých mestách, ako aj vopred dohodnuté návštevy obchodov s odborným výkladom k marockým produktom. Bol to taktiež gastronomický zážitok s odporučenými a dohodnutými reštauráciami. Veľa sme videli, mali sme aj prijemnú skupinu a dozvedeli sme sa aj veľa informácií o Maroku (história, politický systém ako aj vyzerá súčasný život). Takýto výklad sme mali od nášho sprievodcu počas našich presunov v klimatizovanom autobuse s lokálnym šoférom, ktorý bol celú dobu s nami. Veľmi odporúčam a budem sa tešiť na ďalšie cesty s Robom a s Bubom.

Zájazdy:

Maroko
A

Anonym

Zvieratá, ktoré nám ochotne pózovali

Poznavacia cast zajazdu na 1* Vyborni sprievodcovia Ladislav a Titus, ci uz z pohladu znalosti krajiny, organizacnych schopnosti a ochoty pomoct v pripade, ze bolo treba nieco vyriesit. Zaroven velmi spolocenski a priatelski... Rovnako skveli boli aj lokalni soferi, s ktorymi sme sa citili bezpecne, boli velmi spolocenski a vedeli odpovedat na vsetky nase otazky. Pochvalit musime aj zvierata, ktore nam ochotne vsetky zapozovali :-) Kvalita safari ubytovania nad ocakavanie, jedlo rovnako. druha cast zajazdu 2- V druhej casti zajazdu bol organizacny problem, priplacali sme si vyssi standard a ubytovali nas v beznom, co sme hned reklamovali. Nakolko vsak bolo plne obsadene, presunuli nas az po 4 dnoch. Na druhej strane to CK riesila, neskor nas presunuli a CK refundovala za prve 4 dni. Laci a Tito, este raz aj touto cestou podakovanie za prijemne straveny cas.

Zájazdy:

Keňa
A

Anonym

Bolo to niečo výnimočné!

Bolo to niečo výnimočné, úžasné, očarujúce ...Počnúc prestížnou leteckou spoločnosťou Emirates až po pobyt v top luxusnom hotelovom komplexe na Mauríciu. Ešte stále žijeme z bohatých vnemov zájazdu. Veľmi oceňujeme kvalitu nášho sprievodcu Tomáša - dostatočné množstvo odovzdaných zaujímavých informácii, vysoká profesionalita, organizačné schopnosti. Vynikajúcim nápadom bolo zosúladenie všetkých 3 ostrovov - Seychely, Réunion aj Maurícius. Čisté pláže spojené s oddychom, plantáže, aktívne sopky, nádherná príroda, kultúrne pamiatky, miestne trhy, ochutnávky rumov, čaju ... Všetko maximálne vyvážené. Vybraté hotely ich poloha, služby boli na úrovni. Vyhovovali nám aj vopred plánované transfery miestnymi autobusmi či loďami, vďaka čomu sme cestou zhliadli aj bežný život na ostrovoch. Už teraz sa tešíme na ďalšie cesty s vami, v hľadáčiku máme okrem iného napr. cestu okolo sveta naprieč Pacifikom ...

Zájazdy:

Maurícius , Réunion (FRA) , Seychelské ostrovy
L

Libor+Renata

Polozapomenutá země

Chceme touto cestou moc a moc poděkovat našemu průvodci po Sudánu Marku Meluchovi. Zažili jsme krásnou dovolenou a objevili turisty polozapomenutou zemi se skvělými památkami a milými lidmi. A také děkujeme Markovi za pozájezdový servis a dodatečné informace. Díky krásné vánoce a brzy naviděnou. Libor+Renata

Zájazdy:

Sudán
K

Klient zo Sudánu

Krásne zážitky zo Sudánu

Čerstvo navrátená z krajiny, kde sa sypal vodopád a piesok sa lial, píšem tento príspevok a rozmýšľam, akými superlatívmi tento trip označiť. V prvom rade musím pochváliť členov "výpravy", že sa nezľakli ani narastajúcej covidovej pandémie a predovšetkým zlého mena tejto krajiny a prebiehajúceho konfliktu:). S odhodlaním spoznať nepoznané a s dôverou k nášmu sprievodcovi - Marek Melúch, sme sa bezpečne presúvali krajinou a aj pri trocha krízových situáciách sme nestrácali na nálade. Marek ako patrične zapálený cestovateľ s výrazným zápalom v Sudáne :)neúnavne vysvetľoval históriu a komplikované mená princov a princezien a kráľovstiev. Aj keď sme odbiehali, skákali mu do reči a 6x pýtali na to, čo už vysvetlil. Pri tom riešil organizačné záležitosti a vyskytnuté komplikácie. Na BUBO sprievodcoch mám rada ich vášeň pre cestovanie a spoznávanie krajiny ako takej. Pozitívne emócie k navštívenej krajine sú potom logickým následkom ich vytrvalej pracovnej aktivity na nás, ako klientoch. Marek a milé BUBO, ďakujem za krásne zážitky, nutne ich potrebujem k prežitiu na čas do ďalšej dovolenky - jasné, že s BUBO.

Zájazdy:

Sudán
K

Klient zo Sudánu

Sudán - Najzážítkovejšia a najautentickejšia dovolenka

Pred pár dňami som sa vrátila zo zájazdu v Sudáne. Najzážítkovejšia a najautentickejšia dovolenka akú som zažila. Veľká vďaka patrí nášmu sprievodcovi Marekovi Melúchovi, ktorý počas celého zájazdu bol nápomocný, bravúrne zvládal každú situáciu, za jeho profesionálny prístup a bol neskutočne nadupaný vedomosťami. Ešte raz ďakujem.

Zájazdy:

Sudán
K

Klient z Egyptu

Famózny Egypt

Bolo to fakt famózne. Za mna the best trip za mojich poslednych cca 15-20 rokov! Hlavne velka vdaka hlavne Tomasovi --Si viac ako famozny. A rovnako Maged our local Egyptian guide.

Zájazdy:

Egypt

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek