154 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Nepál

Nepál - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

A

Arny a Iva

Jedním slovem velké WOOOW

Před pár dny jsme se vrátily z dovolené Nepál, Indie. Zažily jsme již mnoho průvodců, ale to co předvedl Vaš průvodce Adam se snad ani nedá popsat slovy, jelikož byl naprosto dokonalý ve všem, a průvodce dělá 80 % zájezdu . Neslyšeli jsme slovo nejde, není, nemohu, neviděli jsme u něho zamračený obličej, vždy s úsměvem a tak velmi pozitivní náladou . Absolutně super znalosti a výklad nejen u památek, ale i při cestování, vždy měl co povídat a vždy bylo co poslouchat. Jedním slovem velké WOOOW a víme že s Adamem budeme chtít příští zájezd kamkoli. Adame moc moc děkujeme dal jsi nám velmi mnoho ze sebe . Arny a Iva

Zájazdy:

India , Nepál
A

Anonym

Skvělé zážitky a neopakovatelné okamžiky

Rádi bychom touto cestou poděkovali za poznávací zájezd Nepál, Indie. Běžně recenze nepíšeme, ovšem tentokráte bychom chtěli vyzdvihnout skvělou práci báječného průvodce Adama Trpáňa. Jeho profesionální přístup, naprosto dokonalá organizace a časové naplánovaní celé cesty, obdivuhodná trpělivost, smysl pro humor, nadšení, moderátorské schopnosti, zapálení pro sdílení informací, stejně jako obdivuhodná schopnost empatie byly naprosto bezprecedentní. Vždy pečlivě připravený výklad, jasné organizační instrukce podané ústně (a pro zapomnětlivé i písemně ve WhatsApp skupině) zajišťovaly řád v chaotickém světě těchto asijských zemí. Skvělá Adamova spolupráce s lokálními průvodci a jeho charisma, nám umožnily prožít bezstarostnou dovolenou, kterou jsme si plně vychutnali s pocitem klidu, pohody a bezpečí. Byla to dovolená, při které jsme úplně zapomněli na realitu všedních dnů, zapomněli na datum v kalendáři, užívali si každou minutu tady a teď - bez obav, že se někde ztratíme, nebo že nestihneme vidět vše, co bylo naplánováno a na co jsme se těšili. Děkujeme za skvělé zážitky a neopakovatelné okamžiky.

Zájazdy:

India , Nepál
A

Anonym

Nepretržitý tok zážitkov

Pred pár dňami sme sa vrátili z jedinečnej dovolenky Nepál, India. Nebola to naša prvá skúsenosť s cestovnou kanceláriou BUBO, preto sme si boli isté, že dovolenka bude stáť za to. A jednoznačne sme neboli sklamané. Na tomto zájazde sa skĺbila krása a jedinečnosť Nepálu a Indie so skvelým kolektívom a skutočne vynikajúcim sprievodcom Adamom. Všetky tieto faktory vytvorili mnoho spomienok, ktoré nám ostanú dlho v pamäti. Celý zájazd bol pre nás nepretržitým tokom zážitkov. Často sme sa cítili, akoby sme boli na výlete s partiou kamarátov, s ktorými aj dlhšie presuny v autobuse ubehli neuveriteľne rýchlo. Výlet určite odporúčame každému, kto chce spoznať nové kultúry, cítiť nové vône, rád objavuje nové miesta a nebojí sa zažiť dobrodružstvo. Namaste.

Zájazdy:

India , Nepál
I

Ing. Anton Dujava

Ostalo mi množstvo krásnych a nezabudnuteľných spomienok na miesta,ktoré sme navštívili o ktorých som predtým len počul od iných

Strávili sme neuveriteľných 26 dní na cestách so skvelou sprievodkyňou Katkou, ktorá nám bola oporou od prvých minút. Bolo o nás perfektne postarané, všetko vysvetlené. O každom jednom navštívenom mieste sme z jej úst dostali množstvo bohatých informácii. Dá sa povedať,že si nás chovala ako vo vatičke. Čo povedala, to platilo, na všetko nás vopred pripravila a vždy bola ochotná poskytnúť radu. Obával som sa nadmorskej výšky v Tibete, ale pri dodržiavaní jej pokynov neboli žiadne zdravotné komplikácie až na to, že fyzická pripravenosť človeka v týchto výškach sa prejavuje ináč ako sme zvyknutí. Všade sme sa cítili bezpečne a cítili sme že nás vedie skúsená sprievodkyňa s bohatými vedomosťami o každom jednom navštívenom mieste. Mohol by som tu vypisovať celé strany o všetkom, čo sme počas cesty zažili či už v Číne, Tibete, Nepále a Indii. Urobil som skoro 2000 záberov, natočil množstvo videí a v pamäti mi ostalo množstvo krásnych a nezabudnuteľných spomienok na miesta, ktoré sme navštívili o ktorých som predtým len počul od iných alebo ináč získal informácie. Výborný rafting v Nepále, plavba po Gange v Indii, jazda rýchlovlakmi v Číne, presun lôžkovými vozňami či už v Číne alebo Indii, rikše, autobus...,všetko nádhera a mal som pocit akoby tento zájazd bol robený kvôli mne. Moje a manželkine poďakovanie za skvelo zorganizovaný zájazd patri BUBO a našej Katke z ktorej vyžarovala istota, že vie čo robí v každej situácií. Aj v budúcnosti využijeme služby BUBO.

Zájazdy:

Čína , India , Nepál , Tibet
S

Soňa Sedláková

Bhután, kráľovstvo šťastia

Bhután, malé "šťastné" kráľovstvo na upätí Himáláji. Práve túto sympatickú krajinku som mala možnosť bližšie spoznať počas mojej cesty s BUBO v apríli 2019. Cesta nekonečne zelenou krajinou pokrytou lesmi, bol skutočny zážitok, spoločne s všade prítomnou pozitívnou energiou, ktorá v tejto krajine vládne. Neodeliteľnou súčasťou tohto zážitku boli aj skvelí spolucestujúci, vždy nápomocný sprievodca Robo a taktiež lokálni sprievodcovia, ktorí nám neúnavne vysvetlovali podstatu ich šťastia. Bhután je síce mála krajinka, ale s veľkymi nápadmi :). Ponúkne nám Bhután so svojim konceptom hrubého domáceho šťastia víziu svetlejšej budúcnosti? Akokoľvek, držím tejto krajinke palce na jej ceste k modernizácií ruka v ruke s udržaním tradícii. Ďakujem BUBO za opäť ulovené zážitky.

Zájazdy:

Bhután , India , Nepál
P

Peter a Milota Piačekoví

Vrátili sme sa nadšení a obohatení o jedinečné zážitky..

Nadšení a obohatení o jedinečné zážitky sme sa vrátili z expedičného BUBO zájazdu Čína Tibet Nepal India v marci 2019.Excelentné vedomosti, spiritualita nášho sprievodcu Tomáša nás úplne vtiahla do krajín, ktoré sme navštívili. Jazda na bicykloch po hradbách starovekého Xianu, magická Potala, prelet nad Himalajskymi osemtisícovkami, dychberúca nepálska príroda, adrenalínový rafting na rieke Trisuli, čarovné Kátmandú, návšteva živej bohyne Kumari, prechádzka Čitwanskou džunglou spojená s hľadaním nosorožca, dobrodružný 16hodinový presun indickým vlakom, Agra, Tadžmahal, spaľovanie mŕtvych na posvätnej rieke Gange vo Varanasi a samotné Dillí - to je len malé percento toho, čo sme mali možnosť zažiť a spoznať. Autenticita danej lokality bola obohatená miestnymi jedlami - pekingská kačka, mumo, tsampa či sikhský obed.. Veľmi si cením širokospektrálne vedomosti nášho sprievodcu a BUBO vrelo odporúčam všetkým lovcom zážitkov. Namaste. :)

Zájazdy:

Čína , India , Nepál , Tibet
D

Daniela K.

Ďakujem za krásne strávených 24 dní a teším sa na ďalšie zážitky s BUBO

Ahoj, práve som sa vrátila z expedície Čína, Tibet, Nepál, India (novembrový termín). Vďaku BUBO a nášmu sprievodcovi Martinovi som ulovila neskutočné množstvo zážitkov, ktoré sa až teraz pri prezeraní fotiek a bilancovaní uplynulého mesiaca začínajú usádzať a vyvolávať úsmev. Martinovi patrí veľká vďaka, vďaka nemu som videla aj veci mimo program - Swayambhunath - ktorý skutočne stál zato, dokázal vybaviť nočnú prehliadku Káthmandu na motorke, čo bol pre mňa veľmi intenzívny a extrémne adrenalínový zážitok. Napriek náročnosti tohto zájazdu, som si neskutočne oddýchla a nabrala novú životnú energiu. Pomohla k tomu aj dobrá kávička, ktorú Martin našiel vždy v tej najzašitejšej kaviarni. Stačí raz vidieť, ako stokrát počuť (aj keď toho potkana v tom indickom vlaku, by som radšej nevidela :D). Očakávanie zájazd splnil, až na Chitwan, kde bola možnosť iba slonieho safari, čo ma sklamalo. Avšak som si požičala bicykel a obehla Chitwan a okolie. Tá odlišnosť kultúr a jazykov ma donútila zamyslieť sa a uvedomiť si, že úsmev je skutočný dorozumievací prostriedok. Ďakujem za krásne strávených 24 dní a teším sa na ďalšie zážitky s BUBO.

Zájazdy:

Čína , India , Nepál , Tibet
P

Pavol Barabáš

Život ponúka…

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Zájazdy:

Bhután , Nepál , Tibet
J

Janka Vrbová

Bol to neskutočný zážitok

Už 2 týždne, odkedy som sa vrátila z dovolenky, myslím na Vás i na to, že Vám chcem poďakovať za zážitky, ktoré som zažila vďaka Vám a najmä vďaka úžasnej BUBO sprievodkyni Janke. V dňoch 18.07.-12.08.18 som sa zúčastnila zájazdu Čína – Tibet – Nepál – India. Bol to neskutočný zážitok. Nikdy som nič podobné nezažila. Tak ako som napísala na úvod, podstatnou mierou sa o to pričinila Vaša/naša Janka. Je to žieňa s obrovskými vedomosťami. Pre mňa bolo takmer nepochopiteľné ako môže takýto mladý človek obsiahnuť také kvantum informácií so všetkými rokmi i krkolomnými názvami miest, bohov... A na dôvažok, Janka má úžasný, veľmi zaujímavý, pútavý prejav. Svojím rozprávaním nám nielen odovzdávala cenné informácie, ale nás každý deň niekoľkokrát poriadne rozosmiala. To bolo veľmi fajn, že v čase, keď sme boli unavení, Janka niečo povedala a hneď sme „ožili“ . Jankin prístup ku nám počas dovolenky bol veľmi priateľský a vľúdny. Nikdy nám nedala pocítiť, že aj ona je unavená. Samozrejme, že musela byť unavená, keďže na jej pleciach bola (oproti nám) celá organizácia zájazdu. A všetko zorganizovala vynikajúco! Jednoducho: Janka je úžasná sprievodkyňa!!! Som nemierne šťastná, že som tento zájazd absolvovala a že som mala šťastie stretnúť Janku. Ešte raz Vám za to ďakujem. Už teraz sa teším na nejaký ďalší zájazd s BUBO. Hoci nepochybujem o tom, že i ostatní Vaši sprievodcovia sú dobrí, podstatnú mieru pri mojom rozhodovaní zohrá i skutočnosť (ak by som sa o tom dozvedela), že zájazd sprevádza Janka. Prajem Vám všetko dobré a teším sa na ďalší zájazd. Vrbová Janka

Zájazdy:

Čína , Tibet , Nepál , India
D

Dušan Vančo

Bol to zážitok a treba to prežiť raz v živote

Už prešlo 11 dní, čo som doma a ešte stále sa v mojej hlave premietajú spomienky na to čo som s BUBO zažil. Rodina a kolegovia v práci ma nenechajú na pokoji, stále chcú vedieť, ako bolo. Prišiel som na to, že správna odpoveď na takúto otázku jednoducho neexistuje. Keď poviem, že bolo dobre, to slovo je veľmi slabé. Ako by som mohol niečo takéto povedať na Taj Mahal, budhu v Leshane, Xian, Shanghai Tibet, Varanasi, Delhi, Kathmandu, Chitwan..Bolo to super, bombastické, extratrieda, fantázia atd. atd. Bol to zážitok a treba to prežiť raz v živote. Choďte, skúste to, stojí to za to. Od začiatku keď uvidíte lietadlo A380 vo Viedni, až do konca je táto expedícia extratrieda. Naša BUBO sprievodkyňa Jana bola neuveriteľná. Klobúk dole pred touto ženou. Históriu má dokonale naštudovanú, že by mohla prednášať na univerzite. Tento ľudský faktor krásne obohatil našu cestu, Janka bola vždy usmievavá a  pripravená pomôcť. Jednoducho kapitánka, ktorá sa neobáva ničoho a nikoho - všetko pre tie najlepšie zážitky.

Zájazdy:

Čína , Tibet , Nepál , India
S

Soňa Sedláková

Táto cesta je jedným slovom úžasná

Táto cesta je jedným slovom úžasná. Videli a navštívili sme úžasné miesta, prežili sme nespočetne veľa zážitkov a prekvapení, ale čo je hlavné, zažili sme! Zažili sme inú kultúru, odlišných ľudí a ich zvyky a tradície, ochutnali rôzne dobroty. Je to cesta, ktorá Vám otvorí oči a možno sa na svet budete pozerať inak. Vďaka nášej skvelej BUBO sprievodkyni Katke som mala možnosť bližšie spoznať tieto 4 nádherné krajiny. A nebolo to len o pamiatkach a hlavných turistických atrakciách, Katka mi naozaj priblížila kultúru cez miestnych ľudí a cez ich skutočné príbehy, čo pomohlo lepšie porozumieť krajine a spôsobu života. Organizačne bol zájazd opäť zvládnutý na jednotku, čo je na tejto ceste neľahká úloha. ĎAKUJEM!

Zájazdy:

Čína , Tibet , Nepál , India
A

Anton Eliáš

Patrím medzi…

Patrím medzi nadšených cestovateľov a po zájazde s BUBO naprieč Južnou Amerikou, som sa rozhodol pre ďalší zájazd s BUBO po Nepále a Indii. Nakoľko milujem hory spojené s exotikou a navštívil som už niekoľkokrát Himaláje z čínskej strany, bol som zvedavý ako sa Bubáci popasujú s týmto kútom sveta. Musím sa priznať, že dovolenka vysoko prevýšila moje očakávania. Všetko sa to začalo pohodovým preletom do hlavného mesta Indie. V prvom rade sme si ako skupina výborne sadli. K tomu sa pridalo úžasné „Tropické leto“ s modrou oblohou a vysokohorským slnkom. Do tretice sa pripojili dvaja neúnavný BUBO sprievodcovia Tom a Martin, ktorí nám s nadšením poukazovali všetky krásne zákutia Himalájí a čaro veľkomiest. Hlavne Tom vedel zúžitkovať svoje znalosti a previesť nás miestnou kultúrou, tradíciami a históriou. Nakazil nás svojim cestovateľským optimizmom a energiou... Celý program bol veľmi starostlivo pripravený s výberom optimálnych možností ubytovania a turistických trás. Výborná bola aj ponuka fakultatívnych výletov. Podarilo sa nám vidieť to najkrajšie v týchto úžasných krajinách. Zhlboka sme dýchali aj vo výškach okolo masívov Annapurien a tá krása sa vždy stupňovala a stupňovala. Úžasné Kathmandú, nezabudnuteľný kráľovský národný parku Chitwan a pamiatky UNESCO v Nepále spolu s neuveriteľnou Indiou sa postarali o trvalé zážitky. Prežili sme úsmevné, dobrodružné, ba aj drsné podmienky, nafotili tisícky fotiek a ochutnali všetky dobroty sveta... Srdečná vďaka celému prípravnému kolektívu cestovnej kancelárie a hlavne vrelé poďakovanie patrí sprievodcom za ich obetavú starostlivosť. Už teraz sa teším na ďalšie dobrodružstvo s Vami...  Anton Eliáš

Zájazdy:

India , Nepál

Akcia sa končí o Viac

- dní - hod -min -sek