89 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Juhoafrická republika

Juhoafrická republika - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

Ľ

Ľubomír

06.06.2024

Stále sa prehrávajú zážitky a dojmy

Dni plynu a v mojej mysli sa stale prehravaju zazitky, dojmy a spomienky na chvile stravene na dovolenke. Ako ucastnik zajazdu 3x naj Afriky musim vyjadrit svoju velku spokojnost a podakovanie. Top momenty z dovolenky su safari a krmenie levov. Najdojimavejsie zazitky plne emocii vzrusenia az dojatia a lutosti zaroven boli pri navsteve dediny, miestnej trznice a skoly v dedine Mukuni v Zambii. Ocarili ma Viktoriine vodopady, plavba lodou spojenou s pozorovanim krajiny ci zapad slnka nad riekou Zambezi, ale aj let helikopterou nad vodopadmi. To vsetko sa da vychutnat do detailov ak je pritomny fundovany a ochotny sprievodca Tomas, ktoremu za dakujem za profesionalne odvedenu pracu. Na zaver musim spomenut aj kancelariu BUBO. Spolupraca vynikajuca, reakcie na otazky riesene okamzite. Ak dovolenka, tak s BUBO. Lubomir.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zambia , Zimbabwe
K

Klient

30.05.2024

Očakávania prekonané

Pred niekoľkými dňami sme absolvovali zájazd 3x naj Afriky a hneď na začiatku musím konštatovať, že tento zájazd prekonal naše očakávania. Spoznali sme miesta a atmosféru života navštívených krajín a musím povedať, že aj vďaka nášmu sprievodcovi Tomášovi, ktorý bol perfektne pripravený a poskytoval nám úžasné informácie (či už z histórie alebo súčasnosti) počas celého zájazdu i fakultatívnych výletov. Prehliadka Kapského Mesta ako aj úžasné pohľady zo Stolovej hory, Mys dobrej nádeje, pozorovanie tučniakov na pláži, Viktóriine vodopády, safari v Botswane, návšteva dediny v Zambii, večerná plavba loďou po Zambezi - to všetko stihnúť za pár dní bolo možné aj vďaka organizačným schopnostiam nášho sprievodcu Tomáša. Ďakujem za úžasnú dovolenku a teším sa na ďalší vydarený zájazd.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe
K

Klient

17.05.2024

Nezabudnuteľný zájazd vďaka sprievodcovi

Len pred niekoľkými dňami sme sa vrátili z dovolenky 3x naj Afriky spojenou s relaxom na Mauríciu a nastal čas bilancovať a hodnotiť. Absolvovali sme viaceré prelety, mnoho presunov po afrických cestách aj necestách, zdolali sme po svojich kratšie a aj dlhšie vzdialenosti, spoznali sme skvelých ľudí tvoriacich našu malú cestovateľskú skupinku a prežili neopakovateľné momenty. Úprimné poďakovanie patrí nášmu sprievodcovi Tomášovi, vďaka ktorému sa stal náš zájazd nezabudnuteľným. Náš Tomáš sa nám všetkým bez rozdielu venoval vždy s úsmevom a s trpezlivosťou, poskytoval nám neoceniteľné rady a pomoc. Prezentoval sa hlbokými, až detailnými odbornými vedomosťami z geografie, kultúry, histórie a súčasnosti, či politickej situácii daného regiónu a vysokými komunikačnými schopnosťami. Jeho organizačné kompetencie zaručili, že sme sa vždy cítili bezpečne, nič sme nezmeškali a každú minútu sme si užívali. Tak vďaka Tomáš a snáď niekedy nabudúce opäť pod Tvojim vedením. J

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Maurícius , Zimbabwe
K

Klient

16.05.2024

Paráda!

Vrele odporúčam zájazd Južná Afrika total. Vrátili sme sa z dovolenky domov pred dvoma týždňami, ale stále som mysľou tam a z tej úžasnej energie budem čerpať ešte dlho. Je to bombastický zážitok, ak idete do Afriky 1x. Výborný program! Nádherné Kapské mesto s úchvatnou scenériou hôr a pobrežia, Mys dobrej nádeje, tučniaky, divoká príroda safari parkov Chobe, Kruger, spanie uprostred parku Mlilwane – kde úplne splyniete s divou prírodou, zvieratá sa prechádzajú okolo vás po areáli. Viktóriine vodopády treba vidieť. Paráda! Najsilnejší zážitok bol so slonom v parku Chobe, keď pristúpil k nášmu džípu a ovoňal ma chobotom z 50 cm vzdialenosti. Všade bola vynikajúca strava. Steak z Impaly či Kudu, šťavnaté ovocie, čerstvé ryby - mňam. Videli sme toho za dva týždne naozaj veľa, ale úplne v pohode. Veľké ďakujem patrí našim sprievodcom Adamovi a Tomášovi, ktorí boli skvelí organizátori celého pobytu, výborní sprievodcovia i parťáci. Milí, rozhľadení, vždy nápomocní a mega trpezliví. S nimi cestovať je radosť. O príjemný pocit z dovolenky sa tiež nemálo pričinila milá spoločnosť našich spolucestujúcich, rovnako nadšených a hladných po zážitkoch. Vďaka BUBO, teším sa, zase niekedy :)

Zájazdy:

Botswana , Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho , Zambia , Zimbabwe
K

Klient

10.05.2024

Veľa zážitkov za krátky čas

Ahoj cestovatelia. Sme v závere našej dovolenky na krásnej pláži na Mauríciu... odpočívame a rekapitulujeme zážitky. Bolo ich ozaj veľa za ten krátky čas, ale všetko bolo v pohode hlavne vďaka nášmu sprievodcovi Tomášovi. Jeho odborné vedomosti, schopnosti a hlavne empatia pozdvihli zájazd na vyššiu úroveň. Jeho schopnosť jasne podať všetky informácie je obdivuhodná. Pri výbere nasledujúcej cesty zaváži aj to či ju bude sprevádzať on. Ku krásnej dovolenke samozrejme prispeli aj milí ľudia, ktorí cestovali v našej skupinke. Všetkým ďakujem a prajem ešte veľa krásnych ciest za poznaním a nezabudnuteľnými zážitkami. M.

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe
K

Klient

26.04.2024

Perfektné zorganizovanie zájazdu

Len pred pár dňami sme sa vrátili z výletu do Kapského Mesta. Síce sme tam strávili len 5 dní, boli to však dni plné intenzívnych zážitkov, a to aj vďaka našim sprievodcom Adamovi a Tomášovi. Obaja boli super, nabití vedomosťami a perfektne zorganizovali program každého dňa. Zažili sme s nimi aj kopec srandy čo vyvolávalo dobrú náladu v celej našej skupine. Boli nám nápomocní pri zorganizovaní nášho individuálneho výletu na Robben Island, kde bol 18 r. väznený N.Mandela, za čo im ešte raz veľmi pekne ďakujem. Skvelá nálada bola aj na spoločnej večeri v Marco´s. Ešte dlho budeme spomínať a našim známym rozprávať o prechádzke po Stolovej hore, o potulkách po prístave - Waterfront, o Myse dobrej nádeje a ďalších skvelých miestach, ktoré sme navštívili. Na záver sa chcem poďakovať CK za perfektné zorganizovanie zájazdu a poskytnutie vyčerpávajúcich informácií k nemu.

Zájazdy:

Juhoafrická republika
K

Klient

26.04.2024

Jedno z najkrajších miest na svete

Chcem sa touto cestou poďakovať za perfektnú organizáciu zájazdu. Hlavne nášmu sprievodcovi Adamovi a jeho novému kolegovi Tomášovi. Adam sršal nielen vedomosťami, ale nás vedel v každom momente zabaviť a vyčariť úsmev na našich perách. Absolvovali sme individuálne aj návštevu Robben Island, kde sme sa dostali loďou za 30 minút z Kapského Mesta. V cene lodnej prepravy bolo aj to, že po príchode na ostrov nás zobrali autobusmi a spravili nám prehliadku ostrova. Navštívili sme aj väznicu, kde väznili aj Nelsona Mandelu. Miestny sprievodca bol tam tiež väzňom a jeho rozprávanie bolo veľmi dojímavé a zároveň aj smutné. Ešte som zabudol napísať, že počas zájazdu sme navštívili aj vinárstvo v meste Constantia, kde bola výborne zorganizovaná ochutnávka vín. Každá odroda vína sa ochutnávala s čokoládou. Bolo to niečo nové pre nás. Nakoniec sa chcem ešte raz poďakovať za ústretovú komunikáciu s centrálou CK a sprievodcom za krásne dni na juhu Afriky. PS: S názvom zájazdu plne súhlasím. Kapské Mesto je naozaj jedno z najkrajších miest na svete.

Zájazdy:

Juhoafrická republika
A

Anka S.

14.04.2024

Krásne spomienky

Zúčastnila som sa poznávacieho zájazdu Južná Afrika Total. Krásne krajiny plné zaujímavostí, milých a príjemných ľudí ako aj zaujímavé safari. Moje poďakovanie patrí CK BUBO za prípravu a organizáciu zájazdu, príjemnú komunikáciu s pracovníkmi kancelárie BUBO pred zájazdom. Predovšetkým ale moje poďakovanie patrí sprievodcom zájazdu a to menovite Matúšovi a Adamovi. Cestu Južnou Afrikou obohatili svojimi odbornými, príjemnými, ochotnými a maximálne empatickými prístupmi k účastníkom zájazdu. Musím vyzdvihnúť odborné rozsiahle výklady v oblasti nie len z poznania krajín ich histórie, života obyvateľov, ale aj prírody ako aj znalosti celej Južnej Afriky. Rozvážnym riešením udalostí zabezpečili príjemné strávenie času aj pri dlhších presunoch. Svojou ochotou poradiť a byť nápomocnými nad rámec svojich povinností v nás zanechali krásne spomienky na prežité dni. Lukáš a Adam, veľké ďakujem za prekrásny zájazd, obohatenie mojich znalostí o Južnej Afrike, za ústretovosť, pomoc v každej situácii, dobrú náladu, dobrý humor, zábavu a nezabudnuteľné chvíle strávené vo vašej spoločnosti. Už teraz sa teším na poznávanie ďalších krajín s vami či už samostatne alebo spoločne. Veľká vďaka. Anka S.

Zájazdy:

Botswana , Eswatini , Juhoafrická republika , Lesotho , Zambia , Zimbabwe
K

Kveta Horešová

26.03.2024

Ďakujem za úžasné zážitky

Dobrý deň, CK BUBO, absolvovala som poznávací zájazd 3x naj Afrika, rada by som sa touto cestou poďakovala za úžasne zážitky, ktoré mi BUBO umožnilo. Osobitne sa chcem veľmi pekne poďakovať nášmu skvelému sprievodcovi Adamovi za jeho profesionálny prístup, obdivujem jeho veľké množstvo vedomostí pri sprevádzaní, vždy dokonale naplánované každodenné informovanie o výletoch, chválim jeho komunikáciu organizačné schopnosti, pomoc pri vybavovaní a riešení potrebných vecí, ochotu poradiť odpovedať na otázky, venovanie sa všetkým bez rozdielu veku. Vďaka jeho vždy pozitívnemu naladeniu, milému úsmevu bola v skupine dobrá atmosféra. Patrí mu veľká vďaka za všetko, pretože svoju prácu robí veľmi profesionálne. Touto cestou chcem vyjadriť čo najväčšiu spokojnosť s vaším sprievodcom Adamom. Ďakujem za pochopenie vaša spokojná klientka. S pozdravom   

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Zimbabwe
K

Klient

06.03.2024

Kladná reference

Přeji hezký den a ráda bych napsala kladnou referenci na právě absolvovaný zájezd. Zúčastnila jsem se expedice z JAR po Zambii s perfektním průvodcem Erikem. Celá cesta byla neuvěřitelně krásná, viděli jsme spoustu zajímavých míst i mou vysněnou Namibii, na kterou jsem se těšila nejvíce. Měli jsme štěstí, že jsme se sešli bezva parta podobně naladěných lidiček a celé to vše završoval náš milý průvodce a bezva řidič v jedné osobě, pan Erik. Byl skvělý a tři týdny na cestách jsme si všichni parádně společně užili. Afrika je srdeční záležitost a tato expedice byla opravdu jedna z nejkrásnějších cest, kterou jsem absolvovala. Přeji CK BUBO více takových perfektních průvodců a věřím, že se ještě s Erikem setkáme, třeba na cestě po západu Ameriky, o které nám také tak krásně vyprávěl. Děkujeme!

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Namíbia , Zambia , Zimbabwe
M

Milan Šedivý

05.03.2024

Výjimečná práce

Dobrý den cestovatelským nadšencům Rád bych se s vámi podělil o nezapomenutelné zážitky z cesty po Jižní Africe, kterou jsem absolvoval s cestovní kanceláří BUBO. Letos v únoru jsem se vydal na objevitelskou cestu, která mě zavedla do Jižní Afriky, konkrétně do JAR, Namibie, Botswany, Zimbabwe a Zambie. Jako nováček v Africe, jsem měl před odjezdem přirozené obavy, ale ty se rozplynuly hned první den po příletu, a mohl jsem se naplno ponořit do dovolenkové atmosféry a užívat si jí plnými doušky. Musím zdůraznit, že cestovní kancelář Bubo zvládla organizaci celé trasy od Kapského města až po Viktoriiny vodopády na výbornou. Vše od ubytování po naplánovaný program bylo bezchybné. Avšak to, co celou cestu pozvedlo na zcela jinou úroveň, byla, jak se říká, „třešnička na dortu“- výjimečná práce, přátelský přístup a profesionalita našeho průvodce Erika. Jeho příprava a znalosti udělaly z našeho putování po Jižní Africe nezapomenutelný zážitek. Mít v týmu takového průvodce je pro cestovní kancelář opravdovým pokladem a zárukou úspěchu. Po této nezapomenutelné dovolené, plné dojmů a zážitků, se určitě brzy vydáme na další cestu s touto kanceláří a samozřejmě s Erikem jako naším průvodcem. Přeji hezký den, Milan Šedivý

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Namíbia , Zambia , Zimbabwe
O

Ondřej Vláčil

04.03.2024

Zájezd Jižní Afrika

Dobrý den, v termínu od 4.2 do 23.2.2024 jsem absolvoval zájezd Jižní Afrika (JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Zambie). Touto cestou bych vám rád poděkoval za skvěle zorganizovaný zájezd, který jsem si opravdu moc užil. Na naprosto bezproblémovém průběhu cesty měl nemalou zásluhu náš průvodce Erik, který vždy pohotově a naprosto profesionálně vyřešil jakýkoliv zádrhel a po celou dobu se snažil nám dovolenkové dny co nejvíce zpříjemnit. Jeho přístup k nám byl vždy příjemný a přitom stále profesionální.  Díky této pozitivní zkušenosti se na vaši CK v budoucnu opět obrátím. Již teď se mi velmi zamlouvá váš 15tidenní zájezd USA západ a rád bych jej  třeba v příštím roce s vaší CK uskutečnil. Velmi bych uvítal, kdyby, v případě realizace tohoto zájezdu, byl naším průvodcem opět Erik. Jsem si jist, že nebudu jediný z účastníků zájezdu, který bude mít podobné přání. Dovolenou jsem si totiž krásně užili všichni zúčastnění.  S díky za krásně prožité dny volna a se srdečným pozdravem Ondřej Vláčil, spokojený klient

Zájazdy:

Botswana , Juhoafrická republika , Namíbia , Zambia , Zimbabwe

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš