120 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Karibik

Karibik - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

S

Stanislav Menkyna a Lenka Menkynová

Podelenie sa o zážitky z Kuby

Dobrý deň, Radi by sme sa podelili o zážitky zo zájazdu Kuba Absolut Total, ktorý sme absolvovali s CK BUBO. Napriek tomu, že sa obaja vekovo blížime k 70-ke, bola to nesporne naša najkrajšia a zážitkovo najbohatšia dovolenka vôbec. Precestovali sme krížom-krážom celú Kubu, navštívili všetky najvýznamnejšie miesta kubánskej histórie ako i ďalšie miesta lokálneho alebo geografického významu a spoznali sme krajinu tak, ako sa to podarí málokomu. Či to už boli pamätihodnosti a významné miesta Havany, návštevy večerných programov ako Buena Vista Social Club alebo Tropicana alebo spoznávanie ďalších miest a regiónov ako Cienfuegos, Trinidad, Camaguey, Santiago de Cuba, Guantanamo, Baracoa, Guardalavaca, Santa Clara a pláže Trinidadu, Baracuy, Guardalavacy a Varadera. Ako milovníkov histórie a geografie nás najviac zaujali významné miesta kubánskej histórie a revolúcie ako národný cintorín v Santiagu, história Guantanáma, mauzóleum a múzem Che Guevaru, či návšteva najvýchodnejšieho cípu krajiny, kde sa spája Karibské more s Atlantickým oceánom. Z kulinárskych zážitkov to bola návšteva tabakovej farmy i kakaovej, kávovej a čokoládovej plantáže a ochutnávka čerstvo ušúľaných cigár, kakaa, kávy a čokolády. V tejto súvislosti treba vyzdvihnúť neoceniteľný vklad hlavného sprievodcu Ľubora. Jeho perfektná organizácia, hlboké znalosti kubánskych historických, geografických i súčasných reálií prispeli k stále dobrej nálade celého nášho pomerne veľkého kolektívu či už na palube autobusu, počas prehliadok pamätihodností alebo oddychu na plážach. I touto formou by sme sa chceli Ľuborovi poďakovať za jeho profesionalitu a bezporuchový priebeh celého rozsiahleho a náročného zájazdu, bez ktorej by úspech tohto náročného programu nebol predstaviteľný.. Strava napriek súčasnej kubánskej súčasnosti bola vynikajúca a ak niekde nebola k dispozícii káva, tak sme si ju jednoducho kúpili a nechali v bare pripraviť. Záverom by sme chceli tento zájazd do poručiť všetkým milovníkom nevšedných zážitkov, histórie, geografie či kulinárstva. Tie zážitky v nás po návrate stále pretrvávajú a už rozmýšľame nad ďalším zájazdom. S pozdravom Ing. Stanislav Menkyna Ing. Lenka Menkynová Modra

Zájazdy:

Kuba
I

Iveta Kotočová

Vynikajúci zájazd

Dobrý deň, zúčastnila som sa zájazdu veľký okruh Mexikom. Vynikajúci zájazd, ktorý som odporučila aj známym. Až na niektoré drobnosti, ktoré nestoja za zmienku, som bola nadmieru spokojná. Veľký podiel na tom má sprievodca, Jaro. Jeho profesionalita, ľudskosť a v neposlednej miere ohromné množstvo vedomostí to celé podčiarkli.  Ešte raz mu ďakujem. Verím, že sa na ďalšom zájazde stretneme znova.

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

Profesionálny prístup sprievodcu

Dobrý večer, absolvovali sme s vašou cestovkou zájazd do Mexika. Týmto vyjadrujem úprimné poďakovanie za profesionálny prístup nášho sprievodcu Jara. Ešte sme nestretli tak fundovaneho a informovaného sprievodcu, ktorý bol vždy ochotný pomôcť a úspešne zvládol problémy s leteckou spoločnosťou pri návrate domov. Veľká vďaka!

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

BUBO je jasná volba

Dobrý den, ještě stále ve mě zůstává úžasný dojem ze dní strávených na cestách po Mexiku. Prohlížením fotek a vkládáním do alba si připomínám místa, která jsme během zájezdu stihli navštívit. Neuvěřitelné kolik jich bylo! Velké poděkování patří Jarovi, který svou profesionalitou a pohodovým přístupem jasně ukázal, že práce průvodce je jeho láskou. Vždy byl ochotný odpovídat na všetečné dotazy a předávat nám zajímavé informace o místech, které jsme my poznávali, ale on tam byl “jako doma”. Do posledních chvil se ujišťoval, že jsme v pořádku na cestě z letiště domů. Je třeba nastřádat nějaký ten dukát a vyrazit na novou cestu za poznáním. CK BUBO je jasná volba! Ať se Vám daří a přeji celému týmu spoustu nadšených cestovatelů .

Zájazdy:

Mexiko
Z

Zdeno Sýkora

Úprimné poďakovanie

Dobrý večer, začiatkom roka sme absolvovali s vašou cestovkou zájazd do Mexika. Týmto vyjadrujem úprimné poďakovanie za profesionálny prístup nášho sprievodcu Jara Kondaca. Ešte sme nestretli tak fundovaneho a informovaného sprievodcu, ktorý bol vždy ochotný pomôcť a úspešne zvládol problémy s leteckou spoločnosťou pri návrate domov. Veľká vďaka!

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

Sprievodca bol TOPKA

Touto cestou chcem srdečne poďakovať Jarkovi, nášmu úžasnému sprievodcovi. Cestovala som s inými CK na rôznych poznávačkách, avšak keď porovnám sprievodcov, Jaro bol prosto TOPKA! Aj z obyčajných drobností či všedností svojimi vedomosťami a spôsobom podania dokáže vykúzliť zaujímavosť a nevšedný zážitok. Z náhradného programu za Acapulco svojou osobnosťou nás dokázal presvedčiť, že toto je to pravé "orechové ". Mexiko bolo úžasné! Samozrejme že každý z nás by si niečo na zájazde predstavoval inak z tej organizačnej stránky. Musím však vyzdvihnúť Jarkovu ochotu riešiť 24 hod denne všetky naše problémy či priania, ako i jeho rozprávanie navyše nielen o Mexiku. Jemu nikdy nepadla. Jarko ĎAKUJEME!

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

Nádherná dovolenka

Nádherná dovolenka plná skvelých zážitkov. Určite odporúčam každému, kto by chcel z tejto krásnej krajiny vidieť v krátkom čase čo najviac. Milí ľudia, skvelé jedlo, úchvatné miesta a k tomu skvelá sprievodkyňa Lucka, ktorá vedela zodpovedať každú otázku alebo vyriešiť akýkoľvek problém :)

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

Máme kopu zážitkov

Nezabudnuteľný zážitok a skvelá práca sprievodkyne Lucie. Máme kopu zážitkov a určite môžeme odporučiť výlet Mexiko veľký okruh. Celý výlet je skvele naplánovaný vďaka čomu sme sa ani chvíľu nenudili.

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

Celý zájezd byl velmi profesionálně připraven

Absolvovala jsem vynikající zájezd s Vaší CK a s výbornou průvodkyní Luciou. Celý zájezd byl velmi profesionálně připraven, komunikace a informace přesné a včasné (původní objednávka byla přes CK SEN). Během celého zájezdu prokázala průvodkyně Lucia znalosti o historii i současnosti Mexika, které nám po celou cestu zprostředkovávala, rovněž bych chtěla vyzdvihnout její jazykové znalosti (španělština, angličtina) i lidský přístup, kterým dokázala stmelit celou naši cestovatelskou skupinu. Zájezd byl plný úžasných cestovatelských zážitků, ať už se jednalo o Mexiko City, Teotihuacán, Taxco, Pueblu, Chochulu, Oaxacu, Monte Albán, Mexický záliv, Villahermosu s parkem La Venta, Chiapas, Aqua Azul, Palenque, Méridu, Chichén Itzá, Cancún, Tulum a cenotes. Lucia se nám velmi věnovala, navštivili jsme kromě dechberoucích mayských a zapotéckých památek i úžasná přírodní místa, ale i trhy, zapotécký očistný ritual Temazcal, výrobnu tequilly a mezcalu, koberců, stříbrnictví a čokoládovnu. Děkuji Vaší CK a Lucii za tyto nezapomenutelné zážitky a budu Vaši CK všude doporučovat.

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

Zájazd splnil naše očakávania

Zájazd splnil naše očakávania. Takmer všetko, čo sme sa so dočítali v itinerári k zájazdu sa uskutočnilo. Jediné, čo sme nemali možnosť vidieť bolo Acapulco, ktoré je aktuálne zničené hurikánom, ale miesto toho sme mali možnosť vidieť mestečko Taxco - banícke mestečko, kde sa ťaží striebro a Puebla, moderné veľkomesto ležiace pod sopkou Popocatepetl. Zájazd sme absolvovali v období po Vianociach a všade nás sprevádzala vianočná výzdoba, čo dávalo mestám nezameniteľnú atmosféru. Úžasná bola aj naša sprievodkyňa Lucka, ktorá nás vždy upozornila na dôležité veci, čo, kde môžme vidieť, načo si dať pozor, kde je dobrá káva, čo stojí za ochutnanie, kde sú najlepšie ceny na nákup. Zahrnula nás množstvom informácií, dlhšie presuny autobusom nám skracovala filmami a vždy bola ochotná odpovedať na naše otázky. Bolo vidieť, že Mexiko miluje a snažila sa námi zdieľať z neho to najlepšie a najzaujímavejšie. Rovnako zaujímavé boli stretnutia s domácimi, ktorí boli ochotni pomôct a keď zistilu, že sme prišli do ich krajiny z Európy, bolo vidieť, že ich to teší. Zahrnuli nás radami, čo ešte vidieť a ochutnať. U pôvodných obyvateľov bol vidieť krdosť na ich predkov a civilizáciu a nezabudli vždy podotknúť, že čii už Zapotékovia, Aztékovia, Olmekovia alebo Mayovia sa nikam nestratili, ale vždy žijú a odovzdávajú hrdosť na svoj pôvod potomkom. Zájazd bol veľmi intenzívny. Skoré ranne vstávania boili odmenené úžasným pocitom, že ste na pamiatkách takmer sami, dlhé presuny autobusom boli pretkávané zastávkami s možnosťou urobiť si krásne fotky a kúpaním na nádherných plážach s minimálnym počtom ľudí. Chceme sa poďakovať BUBO za skvele zorganizovaný program zájazdu a zážitky, na ktoré budeme spomínať celý život.

Zájazdy:

Mexiko
Z

Zdenko a Janka Holubčíkovci

Kuba = nezabudnuteľné zážitky

Ahoj Bubo, už tretíkrát sme boli s Tebou na dovolenke, a opäť si nesklamalo. Prešli už dva týždne, čo sme sa vrátili na zasnežené Slovensko, ale myšlienkami sme stále na Kube. Zájazd v nás zanechal silné a nezabudnuteľné zážitky a prekročil naše očakávania.Kuba je skutočne zaujímavá krajina s krásnou prírodou a bohatou históriou. Sme radi, že sme mali možnosť spoznať nielen vychytené turistické destinácie, ale prejsť si tento ostrov od severu na juh a od západu na východ, spoznať jeho históriu a aspoň čiastočne sa zoznámiť so životom Kubáncov. Za tých 16 dní sme videli a zažili naozaj veľa.Veľká vďaka patrí nášmu sprievodcovi Ľuborovi. Odviedol skvelú prácu sprievodcu s hlbokými vedomosťami a skúsenosťami. Bol pre nás nielen zdrojom informácií o navštívených miestach a histórii Kuby, ale bol aj naším zábavným a vtipným spoločníkom a vytváral veselú náladu a uvoľnenú atmosféru počas celého zájazdu. Organizácia fungovala na 100 %. Bolo potešením s ním poznávať Kubu. Prajeme Ti Bubo pokojné a šťastné Vianoce a v novom roku veľa spokojných zákazníkov s bohatými zážitkami. S pozdravom,Zdenko a Janka Holubčíkovci, lovci zážitkov

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

Mexiko nás očarilo

Dobrý deň, chceli by sme sa Vám poďakovať za úžasný cestovateľský zážitok. Mexiko nás absolútne očarilo svojou kultúrou, históriou a rozmanitou prírodou. Zájazd bol perfektne naplánovaný a na konci sme si užili oddych pri mori. Sme nadšení z našej sprievodkyne Lucky, ktorá bola vždy nápomocná, ústretová a ochotná nám vo všetkom pomôcť. Postarala sa o pohodovú atmosféru počas celého zájazdu a poskytla nám množstvo zaujímavých informácií o krajine. Už teraz sa tešíme na ďalšie zážitky s BUBO!

Zájazdy:

Mexiko