126 príspevkov

Referencie, recenzie a skúsenosti: Karibik

Karibik - Úprimné a neprikrášlené hodnotenie dovolenky v exotike s vašou cestovnou kanceláriou.

M

Marika a Jozef

06.06.2024

Očakávania od Mexika boli prekonané

Pred dvomi mesiacmi sme sa vrátili z Mexika. Skôr, ako čokoĺvek napíšem, musím konštatovať, že tento zájazd prekonal naše očakávania. Spoznali sme miesta a atmosféru života 12 mexických štátov a musím povedať, že aj vďaka nášej sprievodkyni Lucky, ktorá bola perfektne pripravená a poskytovala nám úžasné informácie (či už z histórie alebo súčasnosti) počas celého zájazdu i fakultatívnych výletov. Už v informačných materiáloch od Bubo sme čítali že máme byť pripravení skloňovať slovo pyramída vo všetkých pádoch. A veru mali pravdu. Mali sme možnosť dotýkať sa dávnej histórie. Prešli sme naprieč pestrým Mexikom a bolo to intenzívne, čarovné a plné zážitkov. Aj touto cestou chcem poďakovať našej obetavej a šikovnej sprievodkyni Lucke, ktorá je profesionálka po každej stránke. Robila všetko pre to, aby nám vytvorila pohodovú dovolenkovú atmosféru. Marika a Jozef

Zájazdy:

Mexiko
Ľ

Ľubomír Gonda

10.04.2024

Pozitívna nálada

Touto cestou chcem vyjadriť svoj poznatok zo zájazdu Kuba absolut total. Teda stručne bol náročný, plný zážitkov, dokonca aj gurmánskych, krásna príroda, skvosty architektúry v ostrom kontraste so špinou a korupciou. Ako hovoril náš sprievodca treba si to prefiltrovať ste predsa na Kube. Čo som si, ale nedokázal prefiltrovať boli Vážne nedostatky v stravovacom servise a hygiene dokonca aj vo forme all inclusive najmä vo Varadero na čo som sa žiaľ najviac tešil. Chcem ale vyzdvihnúť prácu sprievodcu Bubo Lukáša, jeho profesionálny prístup pri riešení aj náročných problémov, prehľad v problematike a skúsenosti. Nie som začínajúci cestovateľ môžem porovnávať. Najmä vďaka nemu sme si udržali nadhľad nad problémami a pozitívnu náladu počas zájazdu. S pozdravom, Váš klient doc. Ing. Ľubomír Gonda, PhD.

Zájazdy:

Kuba
V

Valéria Ovšáková

25.03.2024

Je neuveriteľné, čo sa dalo vydolovať

Dobrý deň, milá CK Bubo, práve sme sa vrátili z dovolenky Kuba Absolut ... Ďakujeme za nádherné chvíle a zážitky a hlavne za perfektného Ľubora, ktorý bol nielen empatický a múdry, ale hlavne pohotový, vzdelaný a nesmierne milý a ústretový počas celého zájazdu. Je až neuveriteľné, čo dokázal z tejto krajiny pre svojich turistov "vydolovať". Verím, že v októbri s nami absolvuje Ríšu Mayov. S pozdravom a vrelým poďakovaním, Valéria Ovšáková. 

Zájazdy:

Kuba
K

Klient

17.03.2024

Dovolenka v Mexiku

Nedávno sme sa vrátili z dovolenky z Mexika. Bola to najlepšia dovolenka, akú sme kedy zažili. Všetko, čo bolo naplánované, bolo splnené do bodky. Dostali sme aj niekoľko bonusov – nášho sprievodcu Jara Kondača, ktorý sa o nás príkladne a s úsmevom staral po celý čas, ďakujeme za jeho fundovaný výklad a sprievodné slovo. Ďakujeme aj za Vanesku, ktorá sa pripravovala na svoj ďalší zájazd a dopĺňala Jara svojimi postrehmi a zážitkami. V neposlednom rade ďakujeme, že sa v autobuse stretlo 32 ľudí, ktorí vytvorili jedinečnú atmosféru na celom zájazde, na ktorú spomíname dodnes a určite nezabudneme. Dúfame, že toto nie je náš posledný zájazd s BUBO, sme navnadení a zapálení spoznávať ďalšie kúty sveta. Ešte raz ďakujeme!

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

12.03.2024

Bohaté zážitky

Dobrý deň, za čerstva by som rád vyjadril poďakovanie za excelentný zájazd, ktorý sme absolvovali po Mexiku. Bolo to náročné, ale to sme očakávali. Zážitkov sme ulovili bohato a dlho ich budeme vstrebávať. Maximálne sme spokojní s Bubo sprievodcom Jarom. Jeho organizačné zručnosti sú na výbornej úrovni, nevznikli žiadne stresy, všetko klaplo. Čo však bolo absolútne dokonalé, boli Jarove výklady reálií a hlavne pútavé komentáre a exkurzie do histórie. Vždy sme sa tešili, keď bral do ruky mikrofón. Jarove znalosti sú hlboké, avšak nechýbali ani analytické prepojenia s inými historickými a geografickými faktami a to všetko naozaj prístupnou a zaujímavou formou. Klobúkom dolu!!! (ako hovoria maďarskí spoluobčania:-) Bonusom bola aj zaúčajúca sa Vaneska, ktorá bola naše vždy usmiate slniečko :-) Možno na zamyslenie: autobus mohol byť trochu komfortnejší vzhľadom na čas v ňom strávený. (porovnávam s autobusom vlani v Kórei) ďakujeme BUBO za skvelý zájazd a ideme šetriť na ďalší :-)

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

01.03.2024

Z veľkého okruhu

Pred pár dňami som sa vrátila z Veľkého okruhu Mexikom. Celý výlet bol perfektne zorganizovaný a pobyt v tejto krajine nás všetkých doslova nabil farbami, chuťami a celkovou atmosférou. Hoci sme sa takmer denne presúvali z miesta na miesto, vďaka dobre prepracovanému programu a rozmanitosti zážitkov sme únavu necítili. Záverečný pobyt na Cancúne bol príjemným zavŕšením pobytu. Odporúčam však určite zarezervovať si príplatkový hotel na pláži. Chcela by som najmä vyzdvihnúť prácu sprievodcu Jara, ktorý nás doslova ohúril svojimi vedomosťami :-) Takýto profesionálny výklad o živote predchádzajúcich kultúr - zasadený do kontextu svetových dejín, ako aj informácie zo súčasného života v tejto krajine, som ešte na Bubo zájazdoch nezažila. Okrem toho, že bolo cítiť, že história je Jarove hobby, prejavil aj značné organizačné schopnosti a flexibilitu. Najviac si zapamätám jeho slová: "pýtajte sa, obracajte sa na mňa, som tu pre Vás. neotravujete ma..." Myslím, že táto cesta bola taká vydarená najmä vďake nášmu sprievodcovi. Určite odporúčam! Zájazd aj sprievodcu:-)

Zájazdy:

Mexiko
S

Stanislav Menkyna a Lenka Menkynová

28.02.2024

Podelenie sa o zážitky z Kuby

Dobrý deň, Radi by sme sa podelili o zážitky zo zájazdu Kuba Absolut Total, ktorý sme absolvovali s CK BUBO. Napriek tomu, že sa obaja vekovo blížime k 70-ke, bola to nesporne naša najkrajšia a zážitkovo najbohatšia dovolenka vôbec. Precestovali sme krížom-krážom celú Kubu, navštívili všetky najvýznamnejšie miesta kubánskej histórie ako i ďalšie miesta lokálneho alebo geografického významu a spoznali sme krajinu tak, ako sa to podarí málokomu. Či to už boli pamätihodnosti a významné miesta Havany, návštevy večerných programov ako Buena Vista Social Club alebo Tropicana alebo spoznávanie ďalších miest a regiónov ako Cienfuegos, Trinidad, Camaguey, Santiago de Cuba, Guantanamo, Baracoa, Guardalavaca, Santa Clara a pláže Trinidadu, Baracuy, Guardalavacy a Varadera. Ako milovníkov histórie a geografie nás najviac zaujali významné miesta kubánskej histórie a revolúcie ako národný cintorín v Santiagu, história Guantanáma, mauzóleum a múzeum Che Guevaru, či návšteva najvýchodnejšieho cípu krajiny, kde sa spája Karibské more s Atlantickým oceánom. Z kulinárskych zážitkov to bola návšteva tabakovej farmy i kakaovej, kávovej a čokoládovej plantáže a ochutnávka čerstvo ušúľaných cigár, kakaa, kávy a čokolády. V tejto súvislosti treba vyzdvihnúť neoceniteľný vklad hlavného sprievodcu Ľubora. Jeho perfektná organizácia, hlboké znalosti kubánskych historických, geografických i súčasných reálií prispeli k stále dobrej nálade celého nášho pomerne veľkého kolektívu či už na palube autobusu, počas prehliadok pamätihodností alebo oddychu na plážach. I touto formou by sme sa chceli Ľuborovi poďakovať za jeho profesionalitu a bezporuchový priebeh celého rozsiahleho a náročného zájazdu, bez ktorej by úspech tohto náročného programu nebol predstaviteľný.. Strava napriek súčasnej kubánskej súčasnosti bola vynikajúca a ak niekde nebola k dispozícii káva, tak sme si ju jednoducho kúpili a nechali v bare pripraviť. Záverom by sme chceli tento zájazd do poručiť všetkým milovníkom nevšedných zážitkov, histórie, geografie či kulinárstva. Tie zážitky v nás po návrate stále pretrvávajú a už rozmýšľame nad ďalším zájazdom. S pozdravom Ing. Stanislav Menkyna Ing. Lenka Menkynová Modra

Zájazdy:

Kuba
I

Iveta Kotočová

16.02.2024

Vynikajúci zájazd

Dobrý deň, zúčastnila som sa zájazdu veľký okruh Mexikom. Vynikajúci zájazd, ktorý som odporučila aj známym. Až na niektoré drobnosti, ktoré nestoja za zmienku, som bola nadmieru spokojná. Veľký podiel na tom má sprievodca, Jaro. Jeho profesionalita, ľudskosť a v neposlednej miere ohromné množstvo vedomostí to celé podčiarkli.  Ešte raz mu ďakujem. Verím, že sa na ďalšom zájazde stretneme znova.

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

15.02.2024

Profesionálny prístup sprievodcu

Dobrý večer, absolvovali sme s vašou cestovkou zájazd do Mexika. Týmto vyjadrujem úprimné poďakovanie za profesionálny prístup nášho sprievodcu Jara. Ešte sme nestretli tak fundovaneho a informovaného sprievodcu, ktorý bol vždy ochotný pomôcť a úspešne zvládol problémy s leteckou spoločnosťou pri návrate domov. Veľká vďaka!

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

15.02.2024

BUBO je jasná volba

Dobrý den, ještě stále ve mě zůstává úžasný dojem ze dní strávených na cestách po Mexiku. Prohlížením fotek a vkládáním do alba si připomínám místa, která jsme během zájezdu stihli navštívit. Neuvěřitelné kolik jich bylo! Velké poděkování patří Jarovi, který svou profesionalitou a pohodovým přístupem jasně ukázal, že práce průvodce je jeho láskou. Vždy byl ochotný odpovídat na všetečné dotazy a předávat nám zajímavé informace o místech, které jsme my poznávali, ale on tam byl “jako doma”. Do posledních chvil se ujišťoval, že jsme v pořádku na cestě z letiště domů. Je třeba nastřádat nějaký ten dukát a vyrazit na novou cestu za poznáním. CK BUBO je jasná volba! Ať se Vám daří a přeji celému týmu spoustu nadšených cestovatelů .

Zájazdy:

Mexiko
Z

Zdeno Sýkora

14.02.2024

Úprimné poďakovanie

Dobrý večer, začiatkom roka sme absolvovali s vašou cestovkou zájazd do Mexika. Týmto vyjadrujem úprimné poďakovanie za profesionálny prístup nášho sprievodcu Jara. Ešte sme nestretli tak fundovaneho a informovaného sprievodcu, ktorý bol vždy ochotný pomôcť a úspešne zvládol problémy s leteckou spoločnosťou pri návrate domov. Veľká vďaka!

Zájazdy:

Mexiko
K

Klient

14.02.2024

Sprievodca bol TOPKA

Touto cestou chcem srdečne poďakovať Jarkovi, nášmu úžasnému sprievodcovi. Cestovala som s inými CK na rôznych poznávačkách, avšak keď porovnám sprievodcov, Jaro bol prosto TOPKA! Aj z obyčajných drobností či všedností svojimi vedomosťami a spôsobom podania dokáže vykúzliť zaujímavosť a nevšedný zážitok. Z náhradného programu za Acapulco svojou osobnosťou nás dokázal presvedčiť, že toto je to pravé "orechové ". Mexiko bolo úžasné! Samozrejme že každý z nás by si niečo na zájazde predstavoval inak z tej organizačnej stránky. Musím však vyzdvihnúť Jarkovu ochotu riešiť 24 hod denne všetky naše problémy či priania, ako i jeho rozprávanie navyše nielen o Mexiku. Jemu nikdy nepadla. Jarko ĎAKUJEME!

Zájazdy:

Mexiko

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek

Cítiť, že v BUBO sa o kulinárstvo zaujímajú a sprievodcovia sú na gurmánstvo školení.

Jaroslav Žídek

executive chef

Jaroslav Žídek
V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

V BUBO lovia zážitky. A ja ich chcem loviť spolu s nimi!

Táňa Pauhofová

Herečka

Táňa Pauhofová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Keďže nie som typ, ktorý len leží na lehátku, BUBO je pre mňa tá najlepšia voľba a bude ňou aj pri výbere najbližšej dovolenky. 

Adela Vinczeová

moderátorka

Adela Vinczeová

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš

Život ponúka nespočetné množstvo príležitostí vydať sa na cestu. Nepremeškajte ani jedinú.

Pavol Barabáš

cestovateľ

Pavol Barabáš