KGS

kirgizský som

1 EUR = 102.46 KGS

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 8. 5. 2021

V Kirgizsku si zameňte peniaze na miestnu, lokálnu menu, ktorú budete určite potrebovať na menšie nákupy alebo do reštaurácii. Podľa našich dlhoročných skúseností odporúčame mať so sebou eurá v hodnote minimálne 30 eur/deň. V tomto rozpočte nepočítame Vaše ubytovanie či prepravu.Ak plánujete kupovať hodnotnejšie suveníry vezmite si so sebou pokojne aj o čosi naviac.  

Dnes už je úplne jedno či budete mať so sebou EUR alebo USD, pretože sa obe tieto meny dajú pohodlne zameniť v normálnych kurzoch. Ak so sebou beriete USD, tak dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť.

Peniaze budete meniť v zmenárni alebo si ich môžete vybrať z bankomatu. Pri výbere z bankomatu sa platí poplatok cca 2 alebo 3 % v závislosti od banky, takže opäť je lepšou voľbou mať hotovosť. Spomíname to preto, aby ste vedeli, že je tu alternatíva ako sa k peniazom dostať aj bez hotovosti.

Odporúčame zmeniť si peniaze hneď po prílete na letisku v Biškeku, nakoľko tam sú dve bankové zmenárne s celkom dobrým kurzom.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.