IDR

indonézska rupia

1 EUR = 17 287.56 IDR

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 11. 5. 2021

Počas cesty Indonéziou budete meniť peniaze na miestnu, lokálnu menu, ktorú budete určite potrebovať na menšie nákupy alebo do reštaurácii. Podľa našich dlhoročných skúseností je potrebné mať so sebou eurá v hodnote minimálne 30 eur na deň, no ak plánujete nakupovať veľké množstvo darčekov, suvenírov alebo si občas vyhodiť z kopýtka, tak pokojne miniete aj viac. Je to veľmi individuálne a vy sami sa poznáte a viete, ako míňate. V odporúčanej sume nepočítame Vaše ubytovanie či prepravu. 

Peniaze budete meniť v zmenárni alebo si ich môžete vybrať z bankomatu. Niektoré zmenárne vyžadujú, aby ste so sebou mali aj cestovný pas, tak je istota vziať si ho tam so sebou. Peniaze sa dajú zameniť aj vo všetkých hoteloch, ale vždy v menej výhodnom kurze.

Spoliehajte sa na hotovosť – hlavne v odľahlých častiach. V súčasnosti je najvýhodnejšie vziať si do Indonézie eurá. S výmenou dolárov sú všade problémy, každá nominálna hodnota má iný kurz. Najlepší kurz majú bankovky s rokom vydania 2002 a novšie, nepokrčené, nepočmárané 100 USD! Pri výmene menších alebo čo len minimálne pokrčených bankoviek počítajte s horším kurzom.

Ak chcete používať bankomatové karty, pokojne si ju vezmite, ale nespoliehajte sa na ňu. Najmä nie na miestach mimo civilizácie v oblasti akou je Sumatra. Tu budete určite potrebovať hotovosť. Karty využijete vo väčších mestách ako Bukittinggi, Jakarta alebo Yogyakarta, prípadne v rezorte na Bali. V malých balijských podnikoch, rodinných bistrách alebo suvenírových stánkoch kartu určite nevyužijete. Z kreditných kariet sú najlepšie akceptované VISA a Mastercard.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.