BHD

bahrainský dinár

1 EUR = 0.40 BHD

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 05/2024

Oficiálnou menou v Bahrajne je bahrajnský dinár (BHD). V Bahrajne nie je problém fungovať s bankomatovými kartami, pretože ide o pomerne modernú krajinu, ale stále je výhodou mať zmenené aj lokálne dináre. Tie využijete na drobné nákupy na ulici, fľašku vody, magnetku, malé suveníry či drobnosti, ktoré vám padnú do oka. Peniaze si najlepšie zameníte na letisku po pristáti alebo priamo v Maname. Mimo hlavného mesta sa budú peniaze meniť o čosi ťažšie.

Podľa našich dlhoročných skúseností odporúčame mať so sebou eurá v hodnote cca 50 euro / deň, no ak plánujete nakupovať a užívať si miestne atrakcie, alebo lokálne suveníry, miniete samozrejme viac.

Ak si chcete vybrať peniaze z bankomatu, nie je to problém. Najviac ich nájdete v oblasti bazárov alebo v moderných nákupných centrách, ktorých je v Bahrajne viac než dosť. Vo väčších obchodoch či pri nakupovaní hodnotnejších suvenírov viete platiť kartou a tiež ju viete použiť v reštauráciách a podnikoch.

Dnes je jedno či so sebou máte EUR alebo USD, ale ak cestujete len do Bahrajnu, nemusíte si doma meniť americké doláre, aby ste si ich vymenili za bahrajnské dináre. Všetko vybavíte s eurami a tak máte o starosť menej. Ak však so sebou beriete USD, tak dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť.

Viete si predstaviť aký suvenír si priniesť z Bahrajnu? Pomôžeme vám! Pripravte sa na to, že tu nájdete kopec krásnych vecí a tak na to myslite už doma pri balení a nezbaľte sa na maximum svojho limitu. Ak máte radi orientálne drobnosti, ste tu na správnom mieste a v blízkosti Bab-al Bahrain nájdete na souqu viacero miest, kde objavíte zaujímavé suveníry. Skúste si pozrieť orientálne lampy, šachové figúrky, drevené skrinky, škatuľky alebo zlaté šperky. Arabi milujú zlato a aj v Bahrajne to bude cítiť a všade nájdete 21 a 24 karátové zlato. Nájdete tu aj perly, pretože Bahrajn bol kedysi miestom, kde sa perly vo veľkom lovili. Až potom prišla ropa a perlový obchod upadol. V Bahrajne nájdete aj tradičné vlnené koberce alebo perzské koberce z Iránu. Vezmite si domov koreniny, balíčky datlí, sušené ovocie a kedykoľvek si na Bahrajn spomeniete. Zachutila vám káva s kardamómom? Vezmite si z nej domov z bazárového obchodíka!

Bahrajn sa profiluje ako miesto, kde nájdete viacero nákupných centier a ak by ste mali chuť pozrieť si niečo luxusnejšie, vyberte sa Moda Mall. Tu si viete pozrieť lukratívne šperky v dobre známych značkách akými je Cartier a Chopard a samozrejme tu je aj mnoho módnych značiek aké poznáte z celého sveta od New Yorku po Singapur. Prémiové miesto na nákupy v Bahrajne je aj Marassi Mall.

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

10 dní

Trvanie

3860
K

Ázia  

Saudská Arábia, Bahrajn


náročnosť

13 dní

Trvanie

4860
K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5504 6880€
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

3259 4345€
Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale Blog

Blog Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale

V Bahrajne, kde vládne sunnitský vladár, ale väčšina poddaných sú šiiti (shia), mi moja známa, pôvodom Nemka, ktorá žije v ostrovnej krajine…

Ľuboš Fellner 39 min. čítania
20 top UNESCO pamiatok Orientu Blog

Blog 20 top UNESCO pamiatok Orientu

Orientálny svet patrí medzi najpríťažlivejšie oblasti našej planéty. Nájdete tu stovky krásnych miest, prírodných zaujímavostí, historických…

Prečo ísť do Bahrajnu Blog

Blog Prečo ísť do Bahrajnu

To, čo sa hovorí a píše v novinách a televízii, je často v skutočnosti úplne inak. Mohli sme sa o tom presvedčiť aj pred pár dňami, keď sme s našou…

Epos o Gilgamešovi

13

06:21

aug

2023

Bahrajn Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Epos o Gilgamešovi patrí k najstarším literárnym pamiatkam na svete a zrejme o ňom počul každý vzdelaný človek. Príbeh o kráľovi z mesta Uruk bol zaznamenaný na hlinené…