Na dovolenke v Kambodži budete v hotovosti platiť v amerických dolároch. Využijete ich na kambodžské víza na hranici a v Kambodži funguje americký dolár ako paralelná mena, s ktorou sa dá bežne platiť. Dokonca aj ceny v obchodoch či reštauráciách sú často uvádzané práve v dolároch. Výdavok menší ako jeden dolár vám vydajú v kambodžských riáloch. Kambodža počíta prepočet jedného dolára na 4000 riálov a keď platíte niečo čo stojí 2000 riálov, teda pol dolára, vy zaplatíte dolárovou bankovkou a obchodník vám vydá zvyšný pol dolár, teda 2000 riálov. Takto sa k miestnej mene dostanete, ale primárne ju nebudete meniť. Podľa našich dlhoročných skúseností je potrebné mať so sebou eurá v hodnote minimálne 40 eur/deň (nepočítame tu Vašu prepravu a ubytovanie), no ak plánujete kupovať veľa darčekov, navštíviť lepšie reštaurácie, vyhodiť si " kopýtka", určite miniete o mnoho viac.

Ohľadom cien máme ešte jedno dôležité upozornenie: ste v Ázii a tu sa ceny zjednávajú. Zjednávajú sa všetky suveníry alebo oblečenie, jedlo v reštauráciách či na uliciach, ale nikdy.

Bankomatovú kartu využiť viete, ale nespoliehajte sa na ňu vždy a všade, pretože sa môže stať, že práve ten váš typ nebudú v obchode či v podniku akceptovať. Peniaze si vybrať viete aj v Kambodži, ale myslite na to, že kambodžské bankomaty vám vydávajú americké doláre a za výber platíte cca 5 USD.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.