EGP

egyptská libra

1 EUR = 18.81 EGP

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 6. 5. 2021

Egyptská mena sa volá egyptská libra, pound, bound, alebo giné a skladá sa zo 100 kirš (piaster-PT). Niekdajšie milímy už v Egypte nenájdeme. Bankovky sú vo výške 25 a 50 kiršov alebo piastrov a 1, 5, 10, 20, 50, 100 a 200 EGP, mince 5, 10, 25, 50 PT. Peniaze sa v Egypte dajú meniť v bankách, zmenárňach, v niektorých hoteloch alebo u šoférov autobusov. Banky sú otvorené veľmi nepravidelne. Zmenárne sú flexibilnejšie a medzinárodné hotely sú k dispozícii 24 hodín. 

Odporúčame Vám minimálne 50 EUR/deň. Nepočítame tu Vaše ubytovanie a prepravu. Sami viete koľko míňate, či si radi vyhodíte z kopýtka a posedíte na luxusnej večeri, alebo nie. Platí zásada, že je lepšie mať so sebou radšej viac peňazí a priniesť ich naspäť domov, akoby Vám mali chýbať na miestach, kam sa už možno nikdy nevrátite.

Nevyužité egyptské peniaze sa prakticky nedajú vymeniť späť za USD. Prípadné vymáhanie bakšišu treba ignorovať alebo riešiť ráznym la (nie). Odporúčame zobrať americké doláre v hotovosti v menších bankovkách. Platobné karty si môžete zobrať, ako železnú rezervu a prípade potreby vybrať peniaze z bankomatu.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.