GEL

gruzínske lari

1 EUR = 4.19 GEL

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 11. 5. 2021

V Gruzínsku budete meniť peniaze na miestnu menu, pre menšie nákupy, do reštaurácii či na miniatúrne výdavky. Podľa našich dlhoročných skúseností odporúčame mať so sebou eurá v hodnote minimálne 40 eur / deň, no ak plánujete kupovať hodnotnejšie suveníry či iné zaujímavosti, pripravte si pokojne aj viac. V tejto sume nepočítame s Vaším ubytovaním či prepravou. 

Peniaze budete meniť v zmenárni alebo v hoteli. Peniaze si môžete aj vybrať z bankomatu, tak si pokojne so sebou vezmite aj svoju kartu. Na mnohých miestach môžete zaplatiť aj kartou od supermarketov po reštaurácie, no nie všade to bude možné, a preto treba mať so sebou určite aj hotovosť. VISA funguje lepšie ako Mastercard.

Dnes už je úplne jedno, či budete mať so sebou EUR alebo USD, pretože sa obe tieto meny dajú pohodlne, bez problémov zameniť v normálnych kurzoch. Ak však so sebou beriete USD, tak dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.