Na dovolenku v Írsku podľa našich dlhoročných skúseností odporúčame mať so sebou eurá v hodnote minimálne 50 eur / deň či už v hotovosti, alebo časť v hotovosti a zvyšok na kreditnej karte. Berte však túto sumu ako orientačnú. Nepočítame tu Vaše ubytovanie a prepravu. Vy sami viete či si radi vyhodíte z kopýtka a miniete sto eur za večeru v dobrej reštaurácii, alebo nie. Platí zásada, že je lepšie mať so sebou radšej viac peňazí a priniesť ich naspäť domov, akoby Vám mali chýbať na miestach, kam sa už možno nikdy nevrátite.

V Severnom Írsku si zameníte (alebo vyberiete z bankomatu) britské libry, s ktorými budete fungovať len v rámci tohto regiónu. 

Bankomatové karty viete využiť bez väčších problémov či už v obchodoch, supermarketoch alebo v reštauráciách. Stále je dobre mať so sebou aj hotovosť, pretože technika môže kedykoľvek zlyhať. 

Počítajte s tým, že priemerné vstupné do pamiatky stojí cca 12 eur. 

Odporúčame navštíviť Jameson Distillery. Spoločnosť Jameson bola založená v roku 1780 a dodnes je najpredávanejšou írskou whisky na svete. Aj keď v tejto budove na Bow Street sa už destilácia neuskutočňuje, úhľadná a interaktívna 40 minutová prehliadka Vám vystetlí všetko dôležité o tejto whisky. Súčasťou prehliadky je aj ochutnávka, kde pochopíte rozdiel medzi bourbonom, škótskou a írskou whisky. 

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Európa  

Veľká Británia, Írsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1932 2760€
Dublin - metropola piva, whiskey a írskej kultúry Dublin

Dublin Dublin - metropola piva, whiskey a írskej kultúry

Národný deň Írskej kávy, jednej z najlepších vo svete, sa oslavuje (nielen) po celom Dubline 25. januára. Ide o okúzľujúce, históriou bohato…

Diana Vozárová 15 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC