Najlepšie počasie na cestovanie po regiónoch Strednej Ázie je jar a jeseň. Leto je suché a horúce, no jeho výhodou je, že je tu minimum turistov a zima je skutočne zima so snehom a mrazom, a preto to mnohých odradí.

Čo sa týka balenia, je vhodné mať so sebou aj niečo do chladnejšieho počasia aj do letného a horúceho počasia. Pri balení na to myslite. Región nemá žiadne monzúnové obdobia, ani obdobia dažďov a ani nám nezvykne veľa pršať počas našich ciest, no pripravte sa na to, že sa dážď najmä v jarných termínoch objaviť môže.

Jarné mesiace (marec – máj) v regióne začína plná sezóna. Netreba sa však báť, že by navštívené miesta boli preplnené, pretože Stredná Ázia je stále ešte mimo dosah masového turizmu. Počasie na jar je nevyspytateľnejšie, no počítajte s tým, že v marci môžete v Kirgizsku zažiť teploty pokojne aj okolo 10-15 °C (napr. keď budete pod vysokými, zasneženými horami).

Letné mesiace (jún – august) - Kirgizsko má v letnom období ešte stále príjemné počasie, teda cca 23-26°C. Počas leta sa dá okúpať aj v kirgizskom jazere Issyk Kul (na jar je ešte veľmi chladné a na jeseň sa tiež letná teplota stráca).

Jesenné mesiace (september – október) Teplota klesá o niekoľko stupňov. Jeseň znamená druhú časť turistickej sezóny v Strednej Ázii.

Počasie

Bishkek - Počasie

Teplota vzduchu - Bishkek

jan — 2,6°C
feb — -0,8°C
mar — 5,3°C
apr — 12,3°C
máj — 17,4°C
jún — 22,4°C
júl — 24,9°C
aug — 23,8°C
sep — 18,5°C
okt — 11°C
nov — 4,7°C
dec — -0,9°C

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.