JPY

japonský jen

1 EUR = 132.00 JPY

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 13. 5. 2021

Množstvo peňazí na dovolenku v Japonsku závisí od Vašej osobnej spotreby. Odporúčame Vám zobrať si cca 50 eur/deň. V tomto rozpočte nepočítame Vaše ubytovanie a prepravu. Ak budete chcieť využiť viac výletov, vstupov, atrakcií, zoberte si viac. Platí zásada, že je lepšie mať so sebou radšej viac peňazí a priniesť ich naspäť domov, akoby Vám mali chýbať na miestach, kam sa už možno nikdy nevrátite.

Z kreditných kariet sú najlepšie akceptované VISA a Mastercard. Kreditné karty fungujú, ak nakupujete vo veľkých obchodných domoch. Vo väčšine reštaurácií Japonci uprednostňujú hotovosť. Peniaze si môžete taktiež vybrať z bankomatu priamo na mieste. Nakoľko japonské bankomaty vyžadujú 6 miestny PIN kód, musíme vyhľadať bankomat obchodnej siete 7-Eleven. Tých je všade dostatok.

Prepitné pre miestnych sprievodcov a šoférov sa v Japonsku nevyžaduje. Ak sa chcete ukázať v dobrom svetle a domáceho sprievodcu potešiť, prineste nejakú slovenskú špecialitu, ktorú môžete podarovať ako milý darček. Oceňované sú miniatúrne umelecké predmety. Japonci rozumejú kvalite a vedia sa tešiť. Niečo drobné z exotického Slovenska či Čiech ich vie neskrývane potešiť.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.