CAD

kanadský dolár

1 EUR = 1.47 CAD

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 7. 5. 2021

Vreckové budete v Kanade potrebovať predovšetkým na stravu, vstupy, osobné výdaje, suveníry a prepitné. Odporúčame zobrať medzinárodné embosované platobné karty / kreditné karty VISA CLASSIC alebo MASTERCARD a hotovosť v USDOdporúčame zobrať so sebou aspoň 60 eur / deň, prípadne ekvivalent v USD - tie bez problémov zameníte priamo na mieste. V tomto rozpočte nepočítame Vaše ubytovanie a prepravu. Ak budete chcieť využiť viac výletov, vstupov, atrakcií, zoberte si viac. Platí zásada, že je lepšie mať so sebou radšej viac peňazí a priniesť ich naspäť domov, akoby Vám mali chýbať na miestach, kam sa už možno nikdy nevrátite.

Neodporúčame karty typu Electron, ktoré fungujú pri výbere z bankomatu (ATM), nefungujú však často pri platení v obchode. Aj keď v Kanade sa takmer všetko dá platiť kartou, pre každý prípad majte so sebou vždy aj nejakú hotovosť – na drobné výdavky, napr. fľašu vody a pod.

Prepitné vo výške 10 – 20 % je v Kanade absolútnou samozrejmosťou v reštauráciách, motorestoch, taxíkoch, pre hotelových poslíčkov. Prepitné sa dáva v hotovosti v menších bankovkách, alebo sa pripíše k účtu.

Ceny jedál fast food sa pohybujú v cenách od 8 CAD, ceny v reštaurácii od 25 CAD vyššie podľa reštaurácie.

Pre približnú predstavu vstupného uvádzame nasledujúce pamiatky a atrakcie s cenou za vstup v roku 2020:

Vancouver Grouse Mountain

59 CAD*

Capilano Suspension Bridge

54 CAD*

5D kino Fly Over Canada

29 CAD*

Whistler Peak Gondola

59 CAD*

Banff Upper Hot Springs

9 CAD

Columbia Icefield Skywalk

40 CAD

Banff Sulphur Mountain Gondola

64 CAD*

Minnewanka motorový čln

20 CAD/osoba*

Buffalo Nation Museum Banff

12 CAD

Calgary Tower

18 CAD


Výška vstupných poplatkov sa môže meniť a ich aktuálnu výšku si môžete overiť na webových stránkach príslušných atrakcií, múzeí. Hore uvedené sumy sú len orientačné a NIE sú každý mesiac aktualizované!

Plavba k najfotografovanejšiemu miestu Kanady Maligne Lake: Poďte aj na plavbu po jazere Maligne, k najfotografovanejšiemu miestu Kanady – Spirit Island. Plavba trvá 90 minút a budete sa plaviť v nádhernej scenérii Skalistých hôr a ľadovcov. Miesta na lodiach sú limitované, preto je vhodné si miesto vopred rezervovať. Táto plavba je najpopulárnejšia v Kanade, populárnejšia ako na Niagarských vodopádoch. Nezaváhajte. Deti od 6-15 rokov majú 50 perc. zľavu, deti mladšie ako 6 rokov sú gratis. Tento výlet odporúčame objednať a uhradiť vopred.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.