V Macao sa používa macauská pataca (MOP). Zároveň tu ale platí aj hongkongský dolár (HKD). Tieto meny sú na seba pevne naviazané v pomere 1 HKD=1,05 MOP. Všetky ceny v Macao sú v pattacoch, ale pokojne môžete platiť hong kongskými dolármi a predavači to berú 1 k 1. Odporúčame peniaze si vymeniť na hong kongské doláre a používať tie. Možno je to trochu menej výhodné, ale rozdiel je malý a ak Vám ostanú pattacy tak Vám ich nikto nevymení za doláre, eurá ani inú menu. Zmeniť peniaze môžete na letisku, v prístave ak prídete z Hong Kongu alebo aj v kasínach a zmenárňach. Bankomatov je Macao relatívne dosť, ale sú situované hlavne v kasínach. Vonku nemusíte nájsť bankomat vždy keď potrebujete, preto majte so sebou radšej aj hotovosť. V niektorých lepších reštauráciách a nákupných centrách sa dá platiť kartou, ale nie vždy sa na to dá spoľahnúť.

Ak si beriete americké doláre, dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť. Je ale reálne jedno či si zoberiete USD alebo EUR, oboje vymeníte jednoducho a bez nejakých veľkých rozdielov v kurze.

Macao je jedno z drahších turistických miest planéty, odporúčame vreckové aspoň 50 eur na deň, ale ak si chcete dať napríklad pár pív alebo večeru v dobrej reštaurácii, tak pokojne miniete aj 100 eur.

Macao je miesto, ktoré žije nakupovaním a kto to miluje, ten si tu príde na svoje. Macao má v ponuke obrovské množstvo klasických suvenírov od magnetiek cez tričká, drobnosti, pohľadnice a tisíce iných menších vecí. Zaujímavými suvenírmi sú napríklad koláčiky typické pre Macao, ktoré budú chutiť aj doma pri spomínaní na vydarený výlet. Skúste si odtiaľto odniesť aj fľašku portugalského vína a na prestriedanie mnohých zaujmú aj čínske suveníry od keramiky cez čajové súpravy až po čínske starožitnosti. Väčšina čínskych turistov, ktorí do Macao prichádzajú si kupujú sušené plátky mäsa, ktoré sa považujú za dokonalú špecialitku. Macao je aj miesto, kde nájdete celkom slušné a kvalitné šperky.

Macao sa posledné roky profiluje ako luxusná nákupná destinácia a tak tu nájdete takmer všetko známe a renomované značky, ktoré si viete predstaviť. Obchody s luxusnými hodinkami, doplnkami či odevmi nájdete v 5* hoteloch aj v nákupných centrách a prichádzajú sem bohatí Číňania, ktorí luxus hľadajú. K lukratívnym nákupným centrám patrí Wynn Palace alebo Sands. Skvelé možnosti má aj nákupné centrum v hoteli Four Seasons, kde na vás čaká takmer 160 luxusných značiek!

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3142 4488€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

4316 4796€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3476 4345€
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1595
Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou Macao

Macao Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou

Macao - portugalská Čína. A-ma gau! Podľa tradície toto boli slová, ktoré použili miestni obyvatelia, keď sa prvý raz v ich krajine vylodili…

Macao - čínske Las Vegas Blog

Blog Macao - čínske Las Vegas

Macao - neuveriteľný svet kasín, portugalských vôní, čínskej hektiky a tropickej atmosféry. Chuťovka pre každého cestovateľa.