V Macau sa používa Macauská pataca (MOP). Zároveň to ale platí aj Hongkongský dolár (HKD). Tieto meny sú na seba pevne naviazané v pomere 1 HKD=1,05 MOP. Všetky ceny v Macau sú v pattacoch, ale pokojne môžete platiť hong kongskými dolármi a predavači to berú 1 k 1. Odporúčame peniaze si vymeniť na Hong Kongské doláre a používať tie. Možno je to trochu menej výhodné, ale rozdiel je malý a ak Vám ostanú pattacy tak Vám ich nikto nevimení za doláre, eurá ani inú menu. Zmeniť peniaze môžete na letisku, v prístave ak prijdete z Hong Kongu alebo aj v kasínach a zmenárňach. Bankomatov je Macau relatívne dosť, ale sú situované hlavne v kasínach. Vonku nemusíte nájsť bankomat vždy keď potrebujete, preto majte so sebou radšej aj hotovosť. V niektorých lepších reštauráciách a nákupných centrách sa dá platiť kartou, ale nie vždy sa na to dá spoľahnúť.

Ak si beriete americké doláre, dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť. Je ale reálne jedno či si zoberiete USD alebo EUR, oboje vymeníte jednoducho a bez nejakých veľkých rozdielov v kurze.

Macau je jedno z drahších turistických miest planéty, odporúčame vreckové aspoň 50 eur na deň, ale ak si chcete dať napríklad pár pív alebo večeru v dobrej reštaurácii, tak pokojne miniete aj 100 eur.

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3885
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

16 dní

Trvanie

4554
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3750
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1950