MIESTNA MENA VO FRANCÚZSKEJ GUYANE

Oficiálnou menou vo Francúzskej Guyane je euro (EUR). Všetko funguje ako vo Francúzsku a tak sa môžete rozhodnúť či budete platiť hotovosťou alebo kartou. Kartou zaplatíte aj v malých obchodíkoch, supermarketoch, zaplatíte ňou dokonca aj v mnohých stánkoch s jedlom na trhovisku. Aj napriek tomu zo sebou majte hotovosť, ktorú využijete ad hoc, ak si budete chcieť niečo rýchlo kúpiť, ísť autobusom alebo na ulici vziať fľašku vody. Kombinácia karty a hotovosti je absolútny ideál.

NA ČO SI DAŤ POZOR?

Nespoliehajte sa iba na platobné karty a majte so sebou aj hotovosť. V praxi zaplatíte kartou na mnohých miestach, ale raz sa stane, že práve terminál nebude fungovať a vy ostanete bez peňazí. Pri výbere z bankomatu si dajte pozor, aby v jeho okolí nestáli ľudia alebo vám sa vám niekto bude chcieť ponúknuť ako „pomocník“. Občas to v Cayenne takto robia a čakajú na moment, kedy vás okradnúť.

OBĽÚBENÉ SUVENÍRY

Suvenírov vo Francúzskej Guyane nenájdete veľa, no ak si ich z ciest radi nosíte, predsa len sa tu niekoľko zaujímavých kúskov nájde. Ak by ste si radi kúpili magnetky, potom sa pozrite na Centrálne trhovisko alebo do suvenírového obchodu v centre Cayenne. Okrem nich samozrejme viete vo Francúzskej Guyane nájsť viacero krásnych spomienok. Obľúbené suveníry sú kvalitné výrobky z dreva. Ide o rôzne malé, drobné ozdoby, ale aj zaujímavejšie výrobky Amerindiánov či Maronov. Nájdete tu maľované ozdoby, drevené tanieriky, hamaky, bambusové výrobky, batikové oblečenie, ale aj keramiku či tradičný luk so šípmi. Ak máte radi suveníry, ktoré obohatia vás jedálníček, skúste si domov vziať koreniny z trhoviska alebo kokosový džem či lekvár z exotického ovocia.

LUXUSNÉ MIESTNE ZNAČKY

Kto by sa chcel pozrieť na luxusné obchody vo Francúzskej Guyane, tie sú takmer výlučne limitované iba v hlavnom meste Cayenne. Nájdete tu klenotníctvo Chopard, viete si tu kúpiť kvalitné hodinky značky Rolex aj najznámejšie módne značky, no tam to končí. Francúzska Guyana sa nesústredí na luxus a tým budú zážitky.

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Amerika  

Južná Amerika, Karibik, Trinidad a Tobago, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

14 dní

Trvanie

5445
K

Amerika  

Južná Amerika, Surinam, Guyana, Francúzska Guyana


náročnosť

10 dní

Trvanie

4150
K

Amerika   Európa  

Francúzska Guyana, Francúzsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2860
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania