Kirgizsko má pre cestovateľov v zálohe rôzne druhy hotelov a teda si môžete vyberať od luxusných hotelov hlavného mesta až po drevené chatky roztrúsené v kirgizskej prírode. Ak by ste chceli stráviť v Kirgizsku unikátne noc, skúste sa vyspať v jurtách neďaleko jazera Song Kul. Ráno sa prebudíte v čarovnej krajine a budete mať krásny zážitok! Ak zase máte radi noc na historickom mieste, čo poviete na jurtový tábor len pár metrov od vzácneho karavanseraja Tash-Rabat z 15.storočia. Na brehu jazera Issyk Kul nájdete hotely na miestach bývalých sanatórií a v meste Karakol si dokonca viete užiť noc v dreveniciach. Biškek za posledné roky vybudoval svoju luxusnú hotelovú scénu a dnes vie už zaujať aj najnáročnejších. Ak radi na cestách ochutnávate luxus, ubytujte sa v Biškeku v hoteli Hyatt Regency alebo Sheraton. Zaujať vás vie aj Jannat Regency alebo Madison Ave Hotel. V mestách mimo Biškeku by ste 5* hotely hľadali takmer márne, ale aj tam už viete nájsť zaujímavé miesta v pomere cena vs. výkon. Zaujímavým a moderným rezortom je v Kirgizsku aj ekorezort Kara Bulak.

Ak hľadáte zaujímavé ubytovanie, tu sú naše tipy:

Hotel Rich (Biškek) – 3* hotel v centre Biškeku, len pár minút chôdze od hlavného bulváru Chuy. Hotel Rich je komfortný hotel s raňajkami. Hotel má aj bazén (hoci ten funguje len v letných mesiacoch). Súčasťou hotela je aj supermarket, kde si viete kúpiť, či už vychladené nápoje, kirgizský koňak, alebo pivo a zopár ďalších drobností. Neďaleko hotela nájdete aj zaujímavé reštaurácie. Izby sú klasický štandard vybavený vlastnou kúpeľnou, WC, klimatizáciou, TV, chladničkou a nechýba tu ani wifi. Na recepcii si viete kúpiť aj malé kirgizské suveníry.

Orient Hotel (Biškek) - Orient Hotel je 4-hviezdničkový novozreštaurovaný hotel v Biškeku. Každá izba má výhľad na mesto a hostia majú k dispozícii prístup do reštaurácie a baru. Ubytovanie ponúka 24-hodinovú službu na recepcii, izbovú službu a bezplatné Wi-Fi internetové pripojenie v celom objekte. Izby hotela sú klimatizované s písacím stolíkom, rýchlovarnou kanvicou, trezorom, TV s plochou obrazovkou a súkromnou kúpeľňou s bidetom. Hotel ponúka kontinentálne a vegetariánske raňajky. 

Classic Hotel (Oš) – Príjemný hotel v centre kirgizského Ošu padne každému vhod. Hotel sa nachádza v absolútnom centre a tak vás čaká príjemná prechádzka okolím. Príjemné, priestranné, čisté izby sú vybavené klimatizáciou, chladničkou, televíziou, ale aj vlastnou kúpeľňou s toaletou. Hotelová reštaurácia vás poteší výberom domácej aj ruskej stravy a v hotelovom bare môžete kirgizským koňakom osláviť dokonalú cestu a to, že ste prešli legendárnu Pamír Highway. Hotel má pre hostí aj bazén či dokonca SPA, kde si môžete zaplatiť masáž. Dokonalá oáza.

Radi by ste si v kirgizskom Biškeku užili luxusnejší hotel? Dajte si poradiť!

Plaza Hotel (Biškek) - Deväť poschodí luxusného a dokonalého štýlu, ktorý Vám prinesie ten najlepší pocit, to nájdete práve v tomto hoteli. Vyšší štandard ubytovania, ktorý Vám ponúkame v hlavnom meste Biškek, rozhodne stojí za to. Časť územia hotela patrí do nádhernej kúpeľnej oblasti s krytým bazénom s rozlohou 60 metrov štvorcových. Vyskúšajte si spestriť večer a okúsiť kúsok hýčkania. Relaxačná hudba nesúca sa v priestoroch salóniku Vám spríjemní čas strávený pri poháriku dobrého Vami obľúbeného nápoja alebo pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny odpočinok, má hotel dobre vybavenú posilňovňu a fínsku saunu. Odpočinok v útulných izbách Vás poteší a výhľad z panoramatických okien Vám pomôže zažiť všetku krásu a pôvab Biškeku. Výhľad je vskutku nádherný. Zamilujte sa do luxusu Strednej Ázie práve v tomto hoteli!

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Orient Hotel Bishkek

Orient Hotel Bishkek

⭑⭑⭑⭑

Biškek, Kirgizsko

Orient Hotel je 4-hviezdničkový novozreštaurovaný hotel v Biškeku. Každá izba má výhľad na mesto a hostia majú k dispozícii prístup do reštaurácie a baru. Ubytovanie ponúka 24-hodinovú službu na recepcii, izbovú službu a bezplatné Wi-Fi internetové pripojenie v celom objekte. Izby hotela sú klimatizované s písacím stolíkom, rýchlovarnou kanvicou, trezorom, TV s plochou obrazovkou a súkromnou kúpeľňou s bidetom. Hotel ponúka kontinentálne a vegetariánske raňajky. 

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Jyrgalan jurty

Jyrgalan jurty

Jyrgalan, Kirgizsko

Jurty v Jyrgalane Vám ponúkajú mnoho. Nachádzajú sa v údolí Eki Chat, ktoré je asi 9 km od dediny Jyrgalan a kde tečie malá rieka s čistouú studenou tečúcou vodou - ideálna na opláchnutie tváre a rúk. V jurte nájdete jednoduché vybavenie - tradičné koberce a posteľnú bielizeň. Izby v hoteli Jyrgalan Yurt Lodge majú spoločnú kúpeľňu, mikrovlnku a výhľad na rieku. Priamo od dverí jurty sa môžete spustiť dole dolinou na lyžiach. Majitelia, ktorí sa strajú aj o Vás počas noci strávenej v jurte, sa volajú Danik a Yryskul. Danik a jeho manželka žijú pokojným životom spolu so svojimi štyrmi deťmi. Nazim, s nimi stále žije, pomáha im v jurtovom tábore a dúfa, že bude turistov sprevádzať pastvinami a horami, zdieľať svoje obľúbené miesta. Celá rodina je veľmi priateľská a radi zdieľajú s návštevníkmi príbehy o kurdaku, tradičnom jedle vyprážaného jahňacieho mäsa, zemiakov a cibule (Danikovo obľúbené jedlo, ktoré Yryskul pripravuje). Ochutnáte ho aj vy?

Capriz Hotel Karakol

Capriz Hotel Karakol

⭑⭑⭑⭑

Karakol, Kirgizsko

Lyžiarske stredisko Karakol sa nachádza 7 km od mesta Karakol na svahoch pohoria Ťan-šan (2300 m.n.m.) a je skvelým miestom pre profesionálnych lyžiarov i amatérov, pretože tu nájdete stopy rôznej náročnosti a výšku lanovej dráhy, ktorá je až 2500 metrov. Okolie celého strediska je pokryté v zimných mesiacoch hrúbkou snehu až okolo 2 metrov. Počas dovolenky v lyžiarskom stredisku Karakol sa môžete venovať lyžovaniu a tiež si vychutnať nádherný výhľad na jazero Issyk-Kul. V rezorte nájdete dve lyžiarske požičovne, kde si môžete kúpiť alebo požičať vybavenie. Pri výbere lyžiarskeho vybavenia Rossignol Vám bude poskytnutá individuálna pomoc od personálu, ktorí rozprávajú rusky a anglicky. Ak ste lyžiar - začiatočník, môžete využiť služby skúsených inštruktorov, ktorí Vám vždy radi pomôžu a naučia Vás lyžovať, či snowboardovať.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The Plaza Hotel
The Plaza Hotel

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑

The Plaza Hotel

Bishkek
Kirgizsko

Deväť poschodí luxusného a dokonalého štýlu, ktorý Vám prinesie ten najlepší pocit, to nájdete práve v tomto hoteli. Vyšší štandard ubytovania, ktorý Vám ponúkame v hlavnom meste Biškek, rozhodne stojí za to. Časť územia hotela patrí do nádhernej kúpeľnej oblasti s krytým bazénom s rozlohou 60 metrov štvorcových. Vyskúšajte si spestriť večer a okúsiť kúsok hýčkania. Relaxačná hudba nesúca sa v priestoroch salóniku Vám spríjemní čas strávený pri poháriku dobrého Vami obľúbeného nápoja alebo pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny odpočinok, má hotel dobre vybavenú posilňovňu a fínsku saunu. Odpočinok v útulných izbách Vás poteší a výhľad z panoramatických okien Vám pomôže zažiť všetku krásu a pôvab Biškeku. Výhľad je vskutku nádherný. Zamilujte sa do luxusu Strednej Ázie práve v tomto hoteli!

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Rich Hotel

Rich Hotel

⭑⭑⭑⭑

Biškek, Kirgizsko

Hotel je len pár minút chôdze od hlavného bulváru Chuy (číta sa ako Čui). Rich je priemerný komfortný hotel v Biškeku, ktorý má celkovo 70 izieb a každá je dostatočne veľká s jednoduchým zariadením v príjemných neutrálnych odtieňoch. Vo svojej izbe nájdete okrem klimatizácie, aj možnosť využitia wi-fi pripojenia, plochú TV, pri ktorej si môžete oddýchnuť a pozrieť miestne televízne stanice. Súčasťou hotela je aj malý obchod so zmiešaným tovarom, menšie fitnescentrum s posilňovňou a reštaurácia. Hotel má aj bazén, hoci ten funguje len v letných mesiacoch. Ak by ste chceli spoznať okolie hotela, neďaleko nájdete aj zaujímavé reštaurácie, miestny bazár, námestie Ata-Too alebo múzeum zvierat.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Ázia  

Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

8 dní

Trvanie

2395
E

Ázia  

Tadžikistan, Afganistan, Kirgizsko

28.06. → 07.07. +2 termíny

náročnosť

10 dní

Trvanie

3690
E

Ázia  

Tadžikistan, Afganistan, Kirgizsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

4690
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

4495
Burana - kirgizský maják Hodvábnej cesty Burana

Burana Burana - kirgizský maják Hodvábnej cesty

Kirgizsko nemá históriu? Ak toto niekto tvrdí, tak potom prestane počúvať, pretože to nie je pravda. Áno, Kirgizsko je krajinou nádhernej prírody,…

​Biškek - kráska pod štítmi Alatau Biškek

Biškek ​Biškek - kráska pod štítmi Alatau

Kirgizský Biškek patrí určite medzi tie menej známe hlavné mestá Strednej Ázie. Vie sa o ňom málo, no ak sa sem raz vyberiete a odhodláte sa Biškek…