Kirgizsko má pre cestovateľov v zálohe rôzne druhy hotelov a teda si môžete vyberať od luxusných hotelov hlavného mesta až po drevené chatky roztrúsené v kirgizskej prírode. Ak by ste chceli stráviť v Kirgizsku unikátne noc, skúste sa vyspať v jurtách neďaleko jazera Song Kul. Ráno sa prebudíte v čarovnej krajine a budete mať krásny zážitok! Ak zase máte radi noc na historickom mieste, čo poviete na jurtový tábor len pár metrov od vzácneho karavanseraja Tash-Rabat z 15.storočia. Na brehu jazera Issyk Kul nájdete hotely na miestach bývalých sanatórií a v meste Karakol si dokonca viete užiť noc v dreveniciach. Biškek za posledné roky vybudoval svoju luxusnú hotelovú scénu a dnes vie už zaujať aj najnáročnejších. Ak radi na cestách ochutnávate luxus, ubytujte sa v Biškeku v hoteli Hyatt Regency alebo Sheraton. Zaujať vás vie aj Jannat Regency alebo Madison Ave Hotel. V mestách mimo Biškeku by ste 5* hotely hľadali takmer márne, ale aj tam už viete nájsť zaujímavé miesta v pomere cena vs. výkon. Zaujímavým a moderným rezortom je v Kirgizsku aj ekorezort Kara Bulak.

Ak hľadáte zaujímavé ubytovanie, tu sú naše tipy:

Hotel Rich (Biškek) – 3* hotel v centre Biškeku, len pár minút chôdze od hlavného bulváru Chuy. Hotel Rich je komfortný hotel s raňajkami. Hotel má aj bazén (hoci ten funguje len v letných mesiacoch). Súčasťou hotela je aj supermarket, kde si viete kúpiť, či už vychladené nápoje, kirgizský koňak, alebo pivo a zopár ďalších drobností. Neďaleko hotela nájdete aj zaujímavé reštaurácie. Izby sú klasický štandard vybavený vlastnou kúpeľnou, WC, klimatizáciou, TV, chladničkou a nechýba tu ani wifi. Na recepcii si viete kúpiť aj malé kirgizské suveníry.

Orient Hotel (Biškek) - Orient Hotel je 4-hviezdničkový novozreštaurovaný hotel v Biškeku. Každá izba má výhľad na mesto a hostia majú k dispozícii prístup do reštaurácie a baru. Ubytovanie ponúka 24-hodinovú službu na recepcii, izbovú službu a bezplatné Wi-Fi internetové pripojenie v celom objekte. Izby hotela sú klimatizované s písacím stolíkom, rýchlovarnou kanvicou, trezorom, TV s plochou obrazovkou a súkromnou kúpeľňou s bidetom. Hotel ponúka kontinentálne a vegetariánske raňajky. 

Classic Hotel (Oš) – Príjemný hotel v centre kirgizského Ošu padne každému vhod. Hotel sa nachádza v absolútnom centre a tak vás čaká príjemná prechádzka okolím. Príjemné, priestranné, čisté izby sú vybavené klimatizáciou, chladničkou, televíziou, ale aj vlastnou kúpeľňou s toaletou. Hotelová reštaurácia vás poteší výberom domácej aj ruskej stravy a v hotelovom bare môžete kirgizským koňakom osláviť dokonalú cestu a to, že ste prešli legendárnu Pamír Highway. Hotel má pre hostí aj bazén či dokonca SPA, kde si môžete zaplatiť masáž. Dokonalá oáza.

Radi by ste si v kirgizskom Biškeku užili luxusnejší hotel? Dajte si poradiť!

Plaza Hotel (Biškek) - Deväť poschodí luxusného a dokonalého štýlu, ktorý Vám prinesie ten najlepší pocit, to nájdete práve v tomto hoteli. Vyšší štandard ubytovania, ktorý Vám ponúkame v hlavnom meste Biškek, rozhodne stojí za to. Časť územia hotela patrí do nádhernej kúpeľnej oblasti s krytým bazénom s rozlohou 60 metrov štvorcových. Vyskúšajte si spestriť večer a okúsiť kúsok hýčkania. Relaxačná hudba nesúca sa v priestoroch salóniku Vám spríjemní čas strávený pri poháriku dobrého Vami obľúbeného nápoja alebo pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny odpočinok, má hotel dobre vybavenú posilňovňu a fínsku saunu. Odpočinok v útulných izbách Vás poteší a výhľad z panoramatických okien Vám pomôže zažiť všetku krásu a pôvab Biškeku. Výhľad je vskutku nádherný. Zamilujte sa do luxusu Strednej Ázie práve v tomto hoteli!

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Orient Hotel Bishkek

Orient Hotel Bishkek

⭑⭑⭑⭑

Biškek, Kirgizsko

Orient Hotel je 4-hviezdničkový novozreštaurovaný hotel v Biškeku. Každá izba má výhľad na mesto a hostia majú k dispozícii prístup do reštaurácie a baru. Ubytovanie ponúka 24-hodinovú službu na recepcii, izbovú službu a bezplatné Wi-Fi internetové pripojenie v celom objekte. Izby hotela sú klimatizované s písacím stolíkom, rýchlovarnou kanvicou, trezorom, TV s plochou obrazovkou a súkromnou kúpeľňou s bidetom. Hotel ponúka kontinentálne a vegetariánske raňajky. 

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Jyrgalan jurty

Jyrgalan jurty

Jyrgalan, Kirgizsko

Jurty v Jyrgalane Vám ponúkajú mnoho. Nachádzajú sa v údolí Eki Chat, ktoré je asi 9 km od dediny Jyrgalan a kde tečie malá rieka s čistouú studenou tečúcou vodou - ideálna na opláchnutie tváre a rúk. V jurte nájdete jednoduché vybavenie - tradičné koberce a posteľnú bielizeň. Izby v hoteli Jyrgalan Yurt Lodge majú spoločnú kúpeľňu, mikrovlnku a výhľad na rieku. Priamo od dverí jurty sa môžete spustiť dole dolinou na lyžiach. Majitelia, ktorí sa strajú aj o Vás počas noci strávenej v jurte, sa volajú Danik a Yryskul. Danik a jeho manželka žijú pokojným životom spolu so svojimi štyrmi deťmi. Nazim, s nimi stále žije, pomáha im v jurtovom tábore a dúfa, že bude turistov sprevádzať pastvinami a horami, zdieľať svoje obľúbené miesta. Celá rodina je veľmi priateľská a radi zdieľajú s návštevníkmi príbehy o kurdaku, tradičnom jedle vyprážaného jahňacieho mäsa, zemiakov a cibule (Danikovo obľúbené jedlo, ktoré Yryskul pripravuje). Ochutnáte ho aj vy?

Capriz Hotel Karakol

Capriz Hotel Karakol

⭑⭑⭑⭑

Karakol, Kirgizsko

Lyžiarske stredisko Karakol sa nachádza 7 km od mesta Karakol na svahoch pohoria Ťan-šan (2300 m.n.m.) a je skvelým miestom pre profesionálnych lyžiarov i amatérov, pretože tu nájdete stopy rôznej náročnosti a výšku lanovej dráhy, ktorá je až 2500 metrov. Okolie celého strediska je pokryté v zimných mesiacoch hrúbkou snehu až okolo 2 metrov. Počas dovolenky v lyžiarskom stredisku Karakol sa môžete venovať lyžovaniu a tiež si vychutnať nádherný výhľad na jazero Issyk-Kul. V rezorte nájdete dve lyžiarske požičovne, kde si môžete kúpiť alebo požičať vybavenie. Pri výbere lyžiarskeho vybavenia Rossignol Vám bude poskytnutá individuálna pomoc od personálu, ktorí rozprávajú rusky a anglicky. Ak ste lyžiar - začiatočník, môžete využiť služby skúsených inštruktorov, ktorí Vám vždy radi pomôžu a naučia Vás lyžovať, či snowboardovať.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The Plaza Hotel
The Plaza Hotel

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑

The Plaza Hotel

Bishkek
Kirgizsko

Deväť poschodí luxusného a dokonalého štýlu, ktorý Vám prinesie ten najlepší pocit, to nájdete práve v tomto hoteli. Vyšší štandard ubytovania, ktorý Vám ponúkame v hlavnom meste Biškek, rozhodne stojí za to. Časť územia hotela patrí do nádhernej kúpeľnej oblasti s krytým bazénom s rozlohou 60 metrov štvorcových. Vyskúšajte si spestriť večer a okúsiť kúsok hýčkania. Relaxačná hudba nesúca sa v priestoroch salóniku Vám spríjemní čas strávený pri poháriku dobrého Vami obľúbeného nápoja alebo pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny odpočinok, má hotel dobre vybavenú posilňovňu a fínsku saunu. Odpočinok v útulných izbách Vás poteší a výhľad z panoramatických okien Vám pomôže zažiť všetku krásu a pôvab Biškeku. Výhľad je vskutku nádherný. Zamilujte sa do luxusu Strednej Ázie práve v tomto hoteli!

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Rich Hotel

Rich Hotel

⭑⭑⭑⭑

Biškek, Kirgizsko

Hotel je len pár minút chôdze od hlavného bulváru Chuy (číta sa ako Čui). Rich je priemerný komfortný hotel v Biškeku, ktorý má celkovo 70 izieb a každá je dostatočne veľká s jednoduchým zariadením v príjemných neutrálnych odtieňoch. Vo svojej izbe nájdete okrem klimatizácie, aj možnosť využitia wi-fi pripojenia, plochú TV, pri ktorej si môžete oddýchnuť a pozrieť miestne televízne stanice. Súčasťou hotela je aj malý obchod so zmiešaným tovarom, menšie fitnescentrum s posilňovňou a reštaurácia. Hotel má aj bazén, hoci ten funguje len v letných mesiacoch. Ak by ste chceli spoznať okolie hotela, neďaleko nájdete aj zaujímavé reštaurácie, miestny bazár, námestie Ata-Too alebo múzeum zvierat.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

E

Ázia  

Tadžikistan, Kirgizsko

12.07. → 21.07. +4 termíny

náročnosť

10 dní

Trvanie

4279
K

Ázia  

Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

8 dní

Trvanie

2284 2855€
E

Ázia  

Tadžikistan, Afganistan, Kirgizsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

5159
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

3217 4595€
Burana - kirgizský maják Hodvábnej cesty Burana

Burana Burana - kirgizský maják Hodvábnej cesty

Kirgizsko nemá históriu? Ak toto niekto tvrdí, tak potom prestane počúvať, pretože to nie je pravda. Áno, Kirgizsko je krajinou nádhernej prírody,…

Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to KAM ísť, ale aj KEDY tu byť…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
​Biškek - kráska pod štítmi Alatau Biškek

Biškek ​Biškek - kráska pod štítmi Alatau

Kirgizský Biškek patrí určite medzi tie menej známe hlavné mestá Strednej Ázie. Vie sa o ňom málo, no ak sa sem raz vyberiete a odhodláte sa Biškek…

Hodvábna cesta Blog

Blog Hodvábna cesta

Cesta, ktorá lákala od nepamäti všetkých dobrodruhov, obchodníkov, ktorí od nej čakali závratné zbohatnutie - cesta, ktorá je opradená legendami o…

Michal Navrátil 3 min. čítania