KWD

kuvajtský dinár

1 EUR = 0.33 KWD

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 07/2024

Oficiálnou menou v Kuvajte je kuvajtský dinár (KWD). V Kuvajte nie je problém fungovať s bankomatovými kartami, pretože ide o pomerne modernú krajinu, ale stále je výhodou mať zmenené aj lokálne dináre. Tie využijete na drobné nákupy na ulici, malé suveníry či drobnosti, ktoré vám padnú do oka. Peniaze si najlepšie zameníte na letisku po pristáti alebo priamo v Kuwait City. Mimo hlavného mesta sa budú peniaze meniť o čosi ťažšie.

Podľa našich dlhoročných skúseností odporúčame mať so sebou eurá v hodnote cca 50 euro / deň, no ak plánujete nakupovať a užívať si miestne atrakcie, alebo lokálne suveníry, miniete samozrejme viac.

Ak si chcete vybrať peniaze z bankomatu, nie je to problém. Najviac ich nájdete v oblasti bazárov alebo v moderných nákupných centrách, ktorých je v Kuvajte viac než dosť. Vo väčších obchodoch či pri nakupovaní hodnotnejších suvenírov viete platiť kartou a tiež ju viete použiť v reštauráciách a podnikoch.

Dnes je jedno či so sebou máte EUR alebo USD, ale ak cestujete len do Kuvajtu, nemusíte si doma meniť americké doláre, aby ste si ich vymenili za kuvajtské dináre. Všetko vybavíte s eurami a tak máte o starosť menej. Ak však so sebou beriete USD, tak dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť.

Kuvajt je krajina, ktorú síce nenavštevuje veľké množstvo turistov, ale ak si radi zo svojich ciest nosíte domov suveníry, nájdete tu viacero pekných a zaujímavých vecí. Myslite na to už doma pri balení, aby ste mali miesto na darčeky. Medzi typické kuvajtské suveníry patria kanvice na čaj alebo kávu. Sú to predsa len dva národné nápoje a teda sa nimi budete stretávať na dennej báze. V bazárových uličkách Kuwait City objavíte tepané kanvičky aj s pohárikmi a doma si pri nich spomeniete na svoje kuvajtské zážitky. Príjemnými suvenírmi z Kuvajtu sú aj vyrezávané drevené výrobky, tepané výrobky aj koberce. Typické pre Kuvajt sú vlnené koberce, ale dostať tu aj kvalitné perzské koberce z Iránu. Ak ste podľahli orientálnym vôňam, vezmite si domov „attar“, teda arabskú voňavku a môže to byť aj zaujímavý darček pre vašich známych. Mnohí Arabi prichádzajú do Kuvajtu kupovať zlato a najobľúbenejšími sú šperky s 22 karátmi. Určite odtiaľto neodíďte bez korenín, čaju, kávy s kardamómom alebo bez balíčku vynikajúcich datlí.

Kuvajt má peniaze a kde sú peniaze, tam nájdete aj luxusný tovar. Ak si domov nevozíte klasické suveníry, ale niečo trvácnejšie a hodnotnejšie, nájdete tu rôzne renomované značky od odevov po šperky. Najlepšie budete nakupovať v kuvajtských nákupných centrách a tie, kde sa stretnete s luxusnými obchodíkmi sú Salhia, Behbehani, The Avenues, 360 Mall, Marina Mall, Al Kour Mall a luxusné centrum Al Hamra.

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5504 6880€
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

3259 4345€
Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale Blog

Blog Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale

V Bahrajne, kde vládne sunnitský vladár, ale väčšina poddaných sú šiiti (shia), mi moja známa, pôvodom Nemka, ktorá žije v ostrovnej krajine…

Ľuboš Fellner 56 min. čítania
Kuvajt - bohatstvo Perzského zálivu Blog

Blog Kuvajt - bohatstvo Perzského zálivu

Čo by ste mali vedieť, vidieť a ochutnať pri návšteve Kuvajtu? Kam siaha história tejto malej krajiny s veľkým bohatstvom?