DZD

alžírsky dinár

1 EUR = 161.68 DZD

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 13. 6. 2021

Lokálnu menu budete určite potrebovať do reštaurácií, na menšie nákupy, drobnosti, ako fľašku vody alebo balíček datlí či iné. Odporúčame zobrať si 60 EUR/deň. V tomto rozpočte nepočítame Vaše ubytovanie a prepravu.

Ak so sebou beriete USD (nie je to potrebné), tak dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak Vám USD nemusia chcieť zameniť.

V Alžírsku nájdete vo väčších mestách aj bankomaty, ale nespoliehajte sa na ne stopercentne. Vždy je dobré mať so sebou aj hotovosť práve pre ten prípad, že bankomat zlyhá. Ak nakupujete suveníry, viete sa takmer vždy s predavačom dohodnúť aj na tom, že ich môžete nakupovať v eurách alebo v dolároch.

Prepitné (alebo ak chceme, bakšiš) je milou súčasťou pre tých, ktorí Vám okolo pomáhali prežiť krásnu cestu, a teda miestnych sprievodcov alebo šoférov či šoférov džípov. Nie je to povinné, ale ak ste boli spokojní, oceniť ich služby takýmto spôsobom je známkou dobrého vychovania. V arabskom svete sú práve na tom postavené vzťahy a Alžírsko nie je výnimkou.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.