Afrika nie je lacný svetadiel, skôr naopak. Neplatí sa ani tak za luxus, ale za fakt, že vôbec nejaké služby sú. Tie, čo sú, sú na úrovni a spĺňajú najvyšší štandard. V Zimbabwe sa všade platí americkými dolármi. Odporúčame hotovosť.

Zimbabwe sa opäť pokúša o nastolenie vlastnej meny, ako to bolo do roku 2009, opäť však túto menu postihuje vysoká inflácia a tak je najlepšie používať americký dolár. Majte dostatok bankoviek nižších nominálnych hodnôt.

Odporúčame rezervovať si peniaze na množstvo aktivít: let helikoptérou/malým lietadlom nad Viktóriinými vodopádmi, rafting alebo jetboating na Zambezi, bungee jumping a podobne. Všetky tieto aktivity sú na vlastnú zodpovednosť a pri väčšine z nich musíte vopred podpísať reverz. Je možné platiť aj kartou. Tu však pozor na výmenný kurz. Ideálne je platiť všetko v hotovosti.

Či a ktorú aktivitu si budete chcieť vyskúšať na vlastnej koži je dobré si premyslieť skôr – jednak kvôli rozpočtu a jednak kvôli rezervácii miest na jednotlivé aktivity. Priamo na mieste sa môže stať, že napr. nebude voľné miesto v člne. S bungee jumpingom a raftingom väčšinou nebýva problém, skočiť môžete kedykoľvek.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.