MRO

mauritánska ouguiya

1 EUR = 38.93 MRO

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 25. 5. 2022

Mauretánia je jednou z tých krajín kde sa oplatí vždy používať miestnu menu. Takmer isto sa budete pohybovať v odľahlých oblastiach a dostupnosť bankomatov, bánk je takmer nulová. Doláre, eurá sa akceptujú len na málo miestach keďže ich nie je kde zmeniť. Hlavné mesto je výnimkou a preto práve tu vymeňte čo najviac peňazí, aby ste mali na vodu, jedlo a prípadný bakšiš. Suverníry takmer neexistujú a ak áno tak na odľahlých miestach ako Richaat Structure nie je šanca zmeniť západné peniaze a aj tu sa oplatí mať lokálne.

Koniec koncov mauretánska mena má nesmierne exotický názov ougiya ( vyslov ukija). Mauretánia sa na rozdiel od iných krajín západnej Afriky rozišla so západoafrickým frankom a zaviedla vlastnú menu. Bankovky sú vyrobené z plastových polymérov a nesmierne odolné. Pre slovákov sú zaujímavé mince, ktoré sa razia na Slovensku, v Kremnici.

Kde vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky Blog

Blog Kde vykrmujú ženy a jazdia kilometrové vlaky

Dievčatá tu od malička napchávajú, aby boli tučné. Pätina obyvateľov žije v otroctve. O čom je Mauretánia, krajina na hranici medzi Severnou a…