HKD

hongkongský dolár

1 EUR = 9.43 HKD

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 13. 6. 2021

V Hong Kongu platí Hongkongský dolár (HKD). Peniaze odporúčame zmeniť v meste, na letisku alebo v prístave môže byť menej výhodný kurz. V meste je ale obrovské množstvo zmenární, či už v Chunking Mansion, alebo na Wet Market, kde nájdete slušný kurz. Hong Kongské doláre viete voľne vymienať kedykoľvek ak Vám ostanú tak ich viete bez problémov zmeniť na Eurá alebo americké doláre. Hong Kongský dolár sa používa ako platidlo aj v Macau, tak ak tam idete na výlet, tak si nemusíte meniť peniaze, ale používate tie čo máte. 

Bankomaty sú v Hong Kongu bežnou záležitosťou, nenájdete ich ale všade na ulici ako u nás, ale skôr v obchodných centrách. Platba kartou je bežná vo veľkých obchodoch, ale v malých reštauráciách a stánkoch od Vás európske karty nemusia chcieť akceptovať. Je preto dobré mať so sebou aj hotovosť.

Ak si beriete americké doláre USD dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť. Je ale reálne jedno či si zoberiete USD alebo EUR, oboje vymeníte jednoducho a bez nejakých veľkých rozdielov v kurze.

Hong Kong je jedno z najdrahších miest planéty, odporúčame vreckové aspoň 50 eur na deň, ale ak si chcete dať napríklad pár pív alebo večeru v dobrej reštaurácii, tak pokojne miniete aj 100 eur.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.