HKD

hongkongský dolár

1 EUR = 8.47 HKD

Kurzy sú orientačné. Naposledy aktualizované 05/2024

Oficiálnou menou v Hong Kongu je hongkonský dolár (HKD). Peniaze odporúčame zmeniť v meste v niektorej z mnohých zmenární. Na letisku alebo v prístave môže byť menej výhodný kurz. V meste je ale obrovské množstvo zmenární, či už na prízemí známeho Chunking Mansion, alebo na Wet Market, kde nájdete slušný kurz. Hongkonské doláre viete voľne vymieňať kedykoľvek  a ak Vám ostanú tak ich viete bez problémov zmeniť na eurá alebo americké doláre. Hongkonský dolár sa používa ako platidlo aj v Macao, tak ak tam idete na výlet, tak si nemusíte meniť peniaze, ale používate tie čo máte. 

Bankomaty sú v Hong Kongu bežnou záležitosťou, nenájdete ich ale všade na ulici ako u nás, ale skôr v obchodných centrách. Platba kartou je bežná vo veľkých obchodoch, ale v malých reštauráciách a stánkoch od Vás európske karty nemusia chcieť akceptovať. Je preto dobré mať so sebou aj hotovosť.

Ak si beriete americké doláre USD dbajte na to, že bankovky nesmú byť špinavé, poškodené, natrhnuté alebo roztrhnuté a musia mať „veľké hlavy“, teda nové verzie USD. Inak vám USD nemusia chcieť zameniť. Je ale reálne jedno či si zoberiete USD alebo EUR, oboje vymeníte jednoducho a bez nejakých veľkých rozdielov v kurze.

Hong Kong je jedno z najdrahších miest planéty, odporúčame vreckové aspoň 50 eur na deň, ale ak si chcete dať napríklad pár pív alebo večeru v dobrej reštaurácii, tak pokojne miniete aj 100 eur.

Hong Kong je krajina plná neobmedzených možností v nakupovaní a každý milovník utrácania peňazí tu bude ako v malom raji. Ak si chcete odniesť z Hong Kongu zaujímavé suveníry a teraz nehovoríme o drobnostiach akými sú magnetky či tričká s nápisom Hong Kong. K tradičným suvenírom z týchto končín patrí jadeit a výrobky z jadeitu od šperkov až po menšie ozdoby. Zaujímavý suvenír môže byť aj kvalitný čínsky čaj kúpený v niektorom z obchodíkov v starom Hong Kongu. Niekoho zaujme lukratívny čínsky porcelán alebo orientálne oblečenie. Ak doma radi varíte, možno si poviete že dokonalým suvenírom je aj unikátna hongkonská omáčka XO Sauce a mnohí turisti si odtiaľto nosia domov aj sladké koláčiky naplnené sladkými alebo slanými chuťami. Ak budete kupovať na trhoviskách, skúste zjednávať a môžete ušetriť zopár dolárov. Hong Kong je známy aj svojimi nákupnými centrami a k tým najzaujímavejším patria Pacific Place Mall, Times Square Mall, The Landmark alebo Harbour City.

Hong Kong je zosobnením luxusu a budete to v meste určite cítiť. Okrem hotelov, lukratívnych barov či nákupných centier si tu môžete vychutnať aj obchody s najznámejšími a najluxusnejšími značkami sveta. Porovnávať sa s Hong Kongom môže len Dubaj. Čínski turisti milujúci luxus sú ochotní nechať v Hong Kongu obrovské množstvo peňazí a tak je trh nadstavený pre nich. Hong Kong má najviac luxusných obchodov na kilometer štvorcový.

← Peniaze a meny (zoznam krajín)

K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

2856 4080€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3871 4554€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

13 dní

Trvanie

3450 4313€
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1668
Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka Blog

Blog Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka

Dňa 10. februára 2024 skočilo poldruha miliardy Číňanov do nového roka. Skončil sa totižto rok Zajaca a začal sa rok Draka. Čo možno očakávať počas…

Lukáš Holas, Ľuboš Fellner 12 min. čítania
​Hongkong – mesto svetových superlatívov Hong Kong

Hong Kong ​Hongkong – mesto svetových superlatívov

Energický ázijský tiger, jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý mestský štát. Mesto s najvyššími cenami nehnuteľností, najväčším počtom okázalých…

Jozef Zelizňák 28 min. čítania
Ulice Hong Kongu Blog

Blog Ulice Hong Kongu

Hong Kong, po čínsky voňavý prístav. Čo Vám prvé napadne, keď sa povie Hongkong? Väčšine ľudí napadne moderná Čína, alebo známy prístav, prípadne…