Dovolenka vo východnej Ázii je celoročnou záležitosťou, hoci iné počasie tu musíte očakávať počas zimných a iné počas letných mesiacov. Všetko má svoje dve strany a svoje silné aj slabé stránky. 

Hongkong má relatívne teplú klímu, čo znamená, že v lete je tam horúco, väčšinou cez tridsať stupňov, umocnené vysokou vlhkosťou vzduchu. V zime teplota štandardne neklesá pod desať stupňov.

Jarné mesiace (marec – máj) – sú v Hong Kongu sprevádzané teplým počasím, ale aj rannou hmlou a môžete čakať aj to zvýšenú vlhkosť. V marci sú teploty v priemere 18-20 °C, v apríli okolo 20-25 °C, no apríl má už viac zrážok ako v zimných mesiacoch. Máj je v Hong Kongu vnímaný ako letný mesiac s teplotami okolo 23-28 °C, no pocitovo bude teplejšie, pretože bude už vysoká vlhkosť. Večer sa zvykne ochladiť.

Letné mesiace (jún – august) - je v regióne východnej Ázie monzúnové obdobie alebo obdobie dažďov, ktoré vie ovplyvniť aj východné oblasti. Najčastejšie sa prípadný dážď objaví podvečer, večer alebo v noci a často vás počas našej cesty ani nijako neobmedzia. Hong Kong zažíva svoje tropické, horúce podnebie a priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 30-32 °C.

Jesenné mesiace (september – november) – Pre túto oblasť je zvýšené riziko tajfúnov počas septembra, no v októbri sa rapídne zníži počet zrážok. Typickými teplotami pre tieto mesiace sú 22-27 °C. V novembri teplota klesne a priemerne sa pohybuje okolo 18-23 °C.

Zimné mesiace (december – február) - očakávajte mierne počasie, a tak tu počítajte s priemernou dennou teplotou okolo 20 °C. December sa považuje za najsuchší mesiac v roku a hoci je dážď raritou, môže samozrejme spŕchnuť. Najchladnejším mesiacom je január, kedy sa teploty pohybujú medzi 15-18 °C. V januári začína v Hong Kongu viac a viac slnka a medzi januárom a marcom je najviac slnečných dní. Február sa zvykne o pár stupňov otepliť. Chladnejší môže byť vietor a vánok z mora.

Počasie

Hong Kong - Počasie

Teplota vzduchu - Hong Kong

jan — 15,5°C
feb — 15,5°C
mar — 18°C
apr — 22°C
máj — 26°C
jún — 28°C
júl — 29°C
aug — 28°C
sep — 28°C
okt — 25°C
nov — 22°C
dec — 17,5°C

← Počasie (zoznam krajín)

=========== ========
K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3445 4922€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3188 4554€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3116 4451€
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1668
Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka Blog

Blog Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka

Dňa 10. februára 2024 skočilo poldruha miliardy Číňanov do nového roka. Skončil sa totižto rok Zajaca a začal sa rok Draka. Čo možno očakávať počas…

Lukáš Holas, Ľuboš Fellner 12 min. čítania
​Hongkong – mesto svetových superlatívov Hong Kong

Hong Kong ​Hongkong – mesto svetových superlatívov

Energický ázijský tiger, jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý mestský štát. Mesto s najvyššími cenami nehnuteľností, najväčším počtom okázalých…

Jozef Zelizňák 28 min. čítania
Ulice Hong Kongu Blog

Blog Ulice Hong Kongu

Hong Kong, po čínsky voňavý prístav. Čo Vám prvé napadne, keď sa povie Hongkong? Väčšine ľudí napadne moderná Čína, alebo známy prístav, prípadne…