Ubytovanie v Hong Kongu je známa téma. V rámci mesta nájdete najdrahšie nehnuteľnosti na planéte a hustota obyvateľov na ostrove Hong Kong je najvyššia na celom svete. Tieto faktory prispievajú k tomu, že ubytovania tu nájdete aj nádherné, ale aj veľmi jednoduché. Všetky ale budú relatívne drahšie ako v Európe. Ceny hotelov sú tu veľmi vysoké a ak si potrpíte na vyšší štandart tak tu Vás to bude stáť viac ako v európskych metropolách. Luxusné ubytovania sú ale v Hong Kongu naozaj luxusné. Jednoduchšie ubytovania na druhú stranu bývajú na európske pomery stiesnené a izby bez okna nie sú ničím mimoriadnym. Ak chcete okno, tak si pri ubytovaniach nižšej a strednej kategórie vždy s hotelom overte, či izba, ktorú si objednávate okno má. Vyhnete sa tým zbytočným stresom a nepríjemnému pocitu, ktorý by mohol poznačiť Vašu dovolenku.

Odporúčaný hotel strednej kategórie:

Hotel Silka Seaview (Hongkong) – 3* hotel sa nachádza na polostrove Kowloon, ktorý leží priamo oproti ostrovu Hongkong. Izby sú malé, menšie než v iných krajinách či na našej ceste, ale to je v Hongkongu štandard podobne ako v Singapure. Veľkosť izby však vyváži moderné zariadenie a drobnosti, ktoré vám spríjemnia pobyt. Okrem klasiky, na akú ste zvyknutí je na izbe aj smartfón s mapami a zaujímavosťami o meste, ktorý si so sebou môžete vziať na vlastné potulky. Kúpeľňa, toaleta sú samozrejmosťou a taktiež wifi, satelitná televízia alebo kanvica na zohriatie vody. V hoteli sa viete najesť v reštaurácii Jade Café s medzinárodnou aj ázijskou kuchyňou. Stačí vyjsť z hotela a za pár minút ste na známom markete Temple Street Night Market.

Náročnejším odporúčame:

The Ritz-Carlton (Hongkong) – Jeden z najlepších hotelov na svete skrýva v sebe niekoľko naj. Ubytovaní budete na vrchole najvyššej budovy Hongkongu a je zároveň najvyššie položeným hotelom na svete (čo sa budovy týka). Z výšky 440 metrom budete mať Hongkong ako na dlani. Na vrchole je bazén, ktorý je opäť najvyššie položeným bazénom a barom na svete. Ultramoderná budova, moderné izby s obrovskými oknami, kde si Hongkong vychutnáte. Michelinovská reštaurácia, luxusné značky, hotel pre náročných, ale pre ľudí, ktorí hľadajú osobité a jedinečné hotely. Tento sem zaručene patrí. 

Najvyššie položený hotelový bazén a bar na svete

Mira Hongkong (Hongkong) – Luxusný hotel má perfektnú polohu, pretože sa nachádzate uprostred živého a rušného Kowloonu. Tento hotel zažil svoj moment slávy keď sa v ňom ukrýval Edward Snowden a práve odtiaľto informoval svet o úniku informácii. K dispozícii máte bazén, wellness centrum, telocvičňu a môžete si odskočiť aj na masáž. Ak vyhladnete, Hongkong je plný skvelého jedla, no Vy máte v hoteli až 6 reštaurácii či barov, kde sa viete najesť a zrelaxovať. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.