Ubytovanie v Hong Kongu je známa téma. V rámci mesta nájdete najdrahšie nehnuteľnosti na planéte a hustota obyvateľov na ostrove Hong Kong je najvyššia na celom svete. Tieto faktory prispievajú k tomu, že ubytovania tu nájdete aj nádherné, ale aj veľmi jednoduché. Všetky ale budú relatívne drahšie ako v Európe. Ceny hotelov sú tu veľmi vysoké a ak si potrpíte na vyšší štandart tak tu Vás to bude stáť viac ako v európskych metropolách. Luxusné ubytovania sú ale v Hong Kongu naozaj luxusné. Jednoduchšie ubytovania na druhú stranu bývajú na európske pomery stiesnené a izby bez okna nie sú ničím mimoriadnym. Ak chcete okno, tak si pri ubytovaniach nižšej a strednej kategórie vždy s hotelom overte, či izba, ktorú si objednávate okno má. Vyhnete sa tým zbytočným stresom a nepríjemnému pocitu, ktorý by mohol poznačiť Vašu dovolenku.

Odporúčaný hotel strednej kategórie:

Hotel Silka Seaview (Hongkong) – 3* hotel sa nachádza na polostrove Kowloon, ktorý leží priamo oproti ostrovu Hongkong. Izby sú malé, menšie než v iných krajinách či na našej ceste, ale to je v Hongkongu štandard podobne ako v Singapure. Veľkosť izby však vyváži moderné zariadenie a drobnosti, ktoré vám spríjemnia pobyt. Okrem klasiky, na akú ste zvyknutí je na izbe aj smartfón s mapami a zaujímavosťami o meste, ktorý si so sebou môžete vziať na vlastné potulky. Kúpeľňa, toaleta sú samozrejmosťou a taktiež wifi, satelitná televízia alebo kanvica na zohriatie vody. V hoteli sa viete najesť v reštaurácii Jade Café s medzinárodnou aj ázijskou kuchyňou. Stačí vyjsť z hotela a za pár minút ste na známom markete Temple Street Night Market.

Náročnejším odporúčame:

The Ritz-Carlton (Hongkong) – Jeden z najlepších hotelov na svete skrýva v sebe niekoľko naj. Ubytovaní budete na vrchole najvyššej budovy Hongkongu a je zároveň najvyššie položeným hotelom na svete (čo sa budovy týka). Z výšky 440 metrom budete mať Hongkong ako na dlani. Na vrchole je bazén, ktorý je opäť najvyššie položeným bazénom a barom na svete. Ultramoderná budova, moderné izby s obrovskými oknami, kde si Hongkong vychutnáte. Michelinovská reštaurácia, luxusné značky, hotel pre náročných, ale pre ľudí, ktorí hľadajú osobité a jedinečné hotely. Tento sem zaručene patrí. 

Najvyššie položený hotelový bazén a bar na svete

Mira Hongkong (Hongkong) – Luxusný hotel má perfektnú polohu, pretože sa nachádzate uprostred živého a rušného Kowloonu. Tento hotel zažil svoj moment slávy keď sa v ňom ukrýval Edward Snowden a práve odtiaľto informoval svet o úniku informácii. K dispozícii máte bazén, wellness centrum, telocvičňu a môžete si odskočiť aj na masáž. Ak vyhladnete, Hongkong je plný skvelého jedla, no Vy máte v hoteli až 6 reštaurácii či barov, kde sa viete najesť a zrelaxovať. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Cool kombinácia

Dovolenka Taiwan, Hongkong, Macao a Bali (AI)
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

2772 3960€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3450

Hongkong je otvorený!

Dovolenka Najkrajšie mesto na svete: Hongkong
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

800 1000€
K

Ázia  

Bali (IND), Macao, Hongkong, Indonézia


náročnosť

12 dní

Trvanie

3330
Čínsky nový rok 2023 - začal sa rok Zajaca Blog

Blog Čínsky nový rok 2023 - začal sa rok Zajaca

22. januára 2023 skočilo (hop) poldruha miliardy Číňanov do Nového roka. Skončil sa totižto rok Tigra a začal sa rok Zajaca. Tiger symbolizoval…

​Hongkong – mesto svetových superlatívov Hong Kong

Hong Kong ​Hongkong – mesto svetových superlatívov

Energický ázijský tiger, jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý mestský štát. Mesto s najvyššími cenami nehnuteľností, najväčším počtom okázalých…

Jozef Zelizňák 28 min. čítania
Ulice Hong Kongu Blog

Blog Ulice Hong Kongu

Hong Kong, po čínsky voňavý prístav. Čo Vám prvé napadne, keď sa povie Hongkong? Väčšine ľudí napadne moderná Čína, alebo známy prístav, prípadne…

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu