Ázijská kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete a určite si v Hongkongu nájdete svojich favoritov. 

Hongkong je svetová metropola a tomu zodpovedá aj kuchyňa, ktorú tu nájdete. Rozhodne odporúčame vyskúšať tu rôzne reštaurácie a iné stravovacie zariadenia a obohatiť si tak dovolenku o nezabudnuteľné gastronomické zážitky. Má všetko na čo si spomeniete, no prevládajú tu čínske chute vzhľadom na polohu týchto miest. Ochutnať tu môžete skvelú Wonton soup, teda chutný vývar s wontonmi, taštičkami plnenými mäsom alebo krevetami. Obľúbené jedlá v Hongkongu sú plnené knedličky Dim Sum, kde sa fantázii medze nekladú a vychutnáte si ich v rôznych variáciách. Čínsku stopu cítiť aj pri pečenej kačici, typickom jedle kantónskej kuchyne alebo zapečenú ryžu Claypot Rice. Skúste však aj perfektné baklažány prekladané mletým mäsom s cesnakom aj sójovou omáčkou. Čo by ste povedali na Chee Cheong Fun, rolky z ryžového cesta alebo Hainanské kura s ryžou? Ak máte radi ryby, vychutnáte si ich tu na čínsky spôsob, ale nájdete tu aj najkvalitnejšieho lososa, tuniaka či dary mora. Hong Kong je kozmopolitné miesto a keď sa nabažíte lokálnej stravy, vždy si viete sadnúť na perfektný stejk alebo dokonalé suši. Obľúbeným nápojom je čierny čaj s citrónom, mliečny čaj alebo bylinkové čaje. Aj najväčší gurmáni budú nadšení.

Základom potravinovej bezpečnosti počas celého pobytu je piť vodu z kupovaných fliaš. Plast, neplast. Vodu nepite z kohútika ani v hoteloch! Ovocie si vždy ošúpte a jedlá konzumujte až po tepelnom spracovaní.

V Hong Kongu hotely štandardne nepredávajú ubytovanie aj so stravou. Niekde sa dá doobjednať, ale často sa kupuje až na mieste, prípadne niektoré hotely raňajky ani neponúkajú. V meste je ale viacero kaviarní a pekární, kde sa dá raňajky dokúpiť.

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie a overené reštaurácie.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Hongkongu:

Lung King Heen (Hongkong) Podium 4, Four Seasons Hotel, 8 Finance Street, Central Hongkong – Hongkong je mekkou skvelého jedla a ak chcete dosiahnuť na Olymp, vyberte sa na fine dining do kantónskej reštaurácie, ktorá sa nachádza v hoteli Four Seasons. Ide o luxusný podnik, ktorý dostal 3 michelinské hviezdy a patrí medzi absolútnu špičku celého Hongkongu. Jedlo je zážitok na ktorý si ešte dlho budete pamätať.

One Dim Sum Chinese Restaurant (Hongkong) – G/F 209A-209B Tung Choi Street | Prince Edward, Hongkong, Čína – Príjemná, čínska reštaurácia sa preslávili svojimi chutnými plnenými taštičkami Dim Sum. Patria medzi najlepšie aké viete ochutnať v Hongkongu a nájdete ich plnené mletým mäsom alebo zeleninou. Ochutnajte ich viac z rôznych druhov, aby ste videli tú dokonalú variabilitu tohto skvelého jedla.

Ozone Bar (Hongkong) – Level 118, International Commerce Centre (ICC), 1 Austin Rd W, Tsim Sha Tsui, Hongkong – Ozone Bar je svetovým unikátom, pretože ak sa sem vyberiete, ocitnete sa v najvyššie položenom bare sveta. To už stojí za to, nie? Nájdete ho na 118.poschodí hotela Ritz-Carlton a výhľad aký odtiaľto zažijete je najkrajší aký si viete v Hongkongu predstaviť. Určite sa tu zastavte na drink a premiešajte jeho chuť so zážitkom.

Tim Ho Wan (Hongkong) – Shop 12/A Hong Kong Station, level 1, International Financial Centre (IFC) Mall, Hongkong – Hongkong má viacero podnikov s michelinskou hviezdou, no nájdete tu aj jednu z najlacnejších reštaurácii sveta s „hviezdou“, kde sa viete najesť za pár dolárov. Špecializujú sa tu na taštičky Dim Sum a oplatí sa kvôli nim vyčkať radu hoci aj polhodinu či hodinu. Ide o veľmi obľúbený a ikonický podnik.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

OZONE
OZONE

Štýlové reštaurácie

OZONE

Hong Kong
Čína

Ozone Bar je svetovým unikátom, pretože ak sa sem vyberiete, ocitnete sa v najvyššie položenom bare sveta. To už stojí za to, nie? Nájdete ho na 118. poschodí hotela The Ritz-Carlton v nadmorskej výške 484 m.n.m a samotný výhľad, ktorý odtiaľto zažijete je najkrajší, aký si viete v Hongkongu predstaviť. Výťah Vás dovezie až do baru, v ktorom Vás okamžite privíta príjemné osvetlenie, avantgardné sedenie a steny z vírivého skla. V bare sa podáva luxusné sushi a maki s pestrofarebnými a luxusnými koktejlami. Koktejly sú rovnako luxusné ako výhľad na prístav Victoria. Určite sa tu zastavte na drink a premiešajte jeho chuť so zážitkom. Vyžaduje sa spoločenské oblečenie a odporúčame rezerváciu vopred.

Rezervovať
Tin Lung Heen
Tin Lung Heen

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Tin Lung Heen

Hong Kong
Čína

Exkluzívna elitná večera s výhľadom na Hongkong z 102. poschodia v reštaurácii Tin Lung Heen v hoteli The Ritz-Carlton, ktorá sa preslávila vďaka vynikajúcej kantonskej kuchyni. Špeciality, vrátane Dim Sum, sú podávané s vynikajúcimi čajmi a šesťchodové degustačné menu s profesionálnym prevedením, Vám objasní, vďaka čomu reštaurácia získala 2 michelinské hviezdy. Šéfkuchár Paul Lau Ping Lui je vysoko považovaný za jedného z najlepších kantonských kuchárov v Hong Kongu. Kombinuje inovácie s tradičnými metódami a technikami varenia, ktoré dodávajú jedlu jedinečnosť. Najlepšie čínske Dim Sum tašťičky s rôznymi náplňami ochutnáte práve tu! Kulinársky zážitok zaručený. Rezerváciu odporúčame vykonať vopred.

Dress code: reštaurácia požaduje aby páni nenosili sandále, topánky s otvorenou špičkou, krátke tričko alebo kraťasy. Vyžaduje sa spoločenské oblečenie.

Rezervovať
K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3142 4488€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

4316 4796€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3476 4345€
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1595
Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka Blog

Blog Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka

Dňa 10. februára 2024 skočilo poldruha miliardy Číňanov do nového roka. Skončil sa totižto rok Zajaca a začal sa rok Draka. Čo možno očakávať počas…

Lukáš Holas, Ľuboš Fellner 12 min. čítania
​Hongkong – mesto svetových superlatívov Hong Kong

Hong Kong ​Hongkong – mesto svetových superlatívov

Energický ázijský tiger, jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý mestský štát. Mesto s najvyššími cenami nehnuteľností, najväčším počtom okázalých…

Jozef Zelizňák 28 min. čítania
Ulice Hong Kongu Blog

Blog Ulice Hong Kongu

Hong Kong, po čínsky voňavý prístav. Čo Vám prvé napadne, keď sa povie Hongkong? Väčšine ľudí napadne moderná Čína, alebo známy prístav, prípadne…