Ázijská kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete a určite si v Hongkongu nájdete svojich favoritov. 

Hongkong je svetová metropola a tomu zodpovedá aj kuchyňa, ktorú tu nájdete. Rozhone oporúčame vyskúšať tu rôzne reštaurácie a iné stravovacie zariadenia a obohatiť si tak dovolenku o nezabudnutueľné gastronomické zážitky. Má všetko na čo si spomeniete, no prevládajú tu čínske chute vzhľadom na polohu týchto miest. Ochutnať tu môžete skvelú Wonton soup, teda chutný vývar s wontonmi, taštičkami plnenými mäsom alebo krevetami. Obľúbené jedlá v Hongkongu sú plnené knedličky Dim Sum, kde sa fantázii medze nekladú a vychutnáte si ich v rôznych variáciách. Čínsku stopu cítiť aj pri pečenej kačici, typickom jedle kantónskej kuchyne alebo zapečenú ryžu Claypot Rice. Skúste však aj perfektné baklažány prekladané mletým mäsom s cesnakom aj sójovou omáčkou. Obľúbeným nápojom je čierny čaj s citrónom, mliečny čaj alebo bylinkové čaje. Aj najväčší gurmáni budú nadšení.

Základom potravinovej bezpečnosti počas celého pobytu je piť vodu z kupovaných fliaš. Plast, neplast. Vodu nepite z kohútika ani v hoteloch! Ovocie si vždy ošúpte a jedlá konzumujte až po tepelnom spracovaní.

V Hong Kongu hotely štandartne nepredávajú ubytovanie aj so stravou. Niekde sa dá doobjednať, ale často sa kupuje až na mieste, prípadne niektoré hotely raňajky ani neponúkajú. V meste je ale viacero kaviarní a pekární, kde sa dá raňajky dokúpiť.

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie a overené reštaurácie.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Hongkongu:

Lung King Heen (Hongkong) Podium 4, Four Seasons Hotel, 8 Finance Street, Central Hongkong – Hongkong je mekkou skvelého jedla a ak chcete dosiahnuť na Olymp, vyberte sa na fine dining do kantónskej reštaurácie, ktorá sa nachádza v hoteli Four Seasons. Ide o luxusný podnik, ktorý dostal 3 michelinské hviezdy a patrí medzi absolútnu špičku celého Hongkongu. Jedlo je zážitok na ktorý si ešte dlho budete pamätať.

One Dim Sum Chinese Restaurant (Hongkong) – G/F 209A-209B Tung Choi Street | Prince Edward, Hongkong, Čína – Príjemná, čínska reštaurácia sa preslávili svojimi chutnými plnenými taštičkami Dim Sum. Patria medzi najlepšie aké viete ochutnať v Hongkongu a nájdete ich plnené mletým mäsom alebo zeleninou. Ochutnajte ich viac z rôznych druhov, aby ste videli tú dokonalú variabilitu tohto skvelého jedla.

Ozone Bar (Hongkong) – Level 118, International Commerce Centre (ICC), 1 Austin Rd W, Tsim Sha Tsui, Hongkong – Ozone Bar je svetovým unikátom, pretože ak sa sem vyberiete, ocitnete sa v najvyššie položenom bare sveta. To už stojí za to, nie? Nájdete ho na 118.poschodí hotela Ritz-Carlton a výhľad aký odtiaľto zažijete je najkrajší aký si viete v Hongkongu predstaviť. Určite sa tu zastavte na drink a premiešajte jeho chuť so zážitkom.

Tim Ho Wan (Hongkong) – Shop 12/A Hong Kong Station, level 1, International Financial Centre (IFC) Mall, Hongkong – Hongkong má viacero podnikov s michelinskou hviezdou, no nájdete tu aj jednu z najlacnejších reštaurácii sveta s „hviezdou“, kde sa viete najesť za pár dolárov. Špecializujú sa tu na taštičky Dim Sum a oplatí sa kvôli nim vyčkať radu hoci aj polhodinu či hodinu. Ide o veľmi obľúbený a ikonický podnik.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3960
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3450
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1000
K

Ázia  

Bali (IND), Macao, Hongkong, Indonézia


náročnosť

12 dní

Trvanie

3330
​Hong Kong – mesto svetových superlatívov Hong Kong

Hong Kong ​Hong Kong – mesto svetových superlatívov

Energický ázijský tiger, jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý mestský štát. Mesto s najvyššími cenami nehnuteľností, najväčším počtom okázalých…

Čínsky nový rok 2022 - začal sa rok tigra Blog

Blog Čínsky nový rok 2022 - začal sa rok tigra

1. februára 2022 slávi poldruha miliardy Číňanov nový rok. Začína sa rok tigra, ktorý symbolizuje odvahu a silu, dáva ľuďom nádej. Prenesme sa na…

Ulice Hong Kongu Blog

Blog Ulice Hong Kongu

Hong Kong, po čínsky voňavý prístav. Čo Vám prvé napadne, keď sa povie Hongkong? Väčšine ľudí napadne moderná Čína, alebo známy prístav, prípadne…

Vianoce s BUBO sa končia o Viac

- dní - hod -min -sek