Ázijská kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete a určite si v Hongkongu nájdete svojich favoritov. 

Hongkong je svetová metropola a tomu zodpovedá aj kuchyňa, ktorú tu nájdete. Rozhone oporúčame vyskúšať tu rôzne reštaurácie a iné stravovacie zariadenia a obohatiť si tak dovolenku o nezabudnutueľné gastronomické zážitky. Má všetko na čo si spomeniete, no prevládajú tu čínske chute vzhľadom na polohu týchto miest. Ochutnať tu môžete skvelú Wonton soup, teda chutný vývar s wontonmi, taštičkami plnenými mäsom alebo krevetami. Obľúbené jedlá v Hongkongu sú plnené knedličky Dim Sum, kde sa fantázii medze nekladú a vychutnáte si ich v rôznych variáciách. Čínsku stopu cítiť aj pri pečenej kačici, typickom jedle kantónskej kuchyne alebo zapečenú ryžu Claypot Rice. Skúste však aj perfektné baklažány prekladané mletým mäsom s cesnakom aj sójovou omáčkou. Obľúbeným nápojom je čierny čaj s citrónom, mliečny čaj alebo bylinkové čaje. Aj najväčší gurmáni budú nadšení.

Základom potravinovej bezpečnosti počas celého pobytu je piť vodu z kupovaných fliaš. Plast, neplast. Vodu nepite z kohútika ani v hoteloch! Ovocie si vždy ošúpte a jedlá konzumujte až po tepelnom spracovaní.

V Hong Kongu hotely štandartne nepredávajú ubytovanie aj so stravou. Niekde sa dá doobjednať, ale často sa kupuje až na mieste, prípadne niektoré hotely raňajky ani neponúkajú. V meste je ale viacero kaviarní a pekární, kde sa dá raňajky dokúpiť.

Hovorí sa, že láska ku krajine ide cez žalúdok. Radi Vám sprostredkujeme tie najlepšie a overené reštaurácie.

Reštaurácie, ktoré odporúčame v Hongkongu:

Lung King Heen (Hongkong) Podium 4, Four Seasons Hotel, 8 Finance Street, Central Hongkong – Hongkong je mekkou skvelého jedla a ak chcete dosiahnuť na Olymp, vyberte sa na fine dining do kantónskej reštaurácie, ktorá sa nachádza v hoteli Four Seasons. Ide o luxusný podnik, ktorý dostal 3 michelinské hviezdy a patrí medzi absolútnu špičku celého Hongkongu. Jedlo je zážitok na ktorý si ešte dlho budete pamätať.

One Dim Sum Chinese Restaurant (Hongkong) – G/F 209A-209B Tung Choi Street | Prince Edward, Hongkong, Čína – Príjemná, čínska reštaurácia sa preslávili svojimi chutnými plnenými taštičkami Dim Sum. Patria medzi najlepšie aké viete ochutnať v Hongkongu a nájdete ich plnené mletým mäsom alebo zeleninou. Ochutnajte ich viac z rôznych druhov, aby ste videli tú dokonalú variabilitu tohto skvelého jedla.

Ozone Bar (Hongkong) – Level 118, International Commerce Centre (ICC), 1 Austin Rd W, Tsim Sha Tsui, Hongkong – Ozone Bar je svetovým unikátom, pretože ak sa sem vyberiete, ocitnete sa v najvyššie položenom bare sveta. To už stojí za to, nie? Nájdete ho na 118.poschodí hotela Ritz-Carlton a výhľad aký odtiaľto zažijete je najkrajší aký si viete v Hongkongu predstaviť. Určite sa tu zastavte na drink a premiešajte jeho chuť so zážitkom.

Tim Ho Wan (Hongkong) – Shop 12/A Hong Kong Station, level 1, International Financial Centre (IFC) Mall, Hongkong – Hongkong má viacero podnikov s michelinskou hviezdou, no nájdete tu aj jednu z najlacnejších reštaurácii sveta s „hviezdou“, kde sa viete najesť za pár dolárov. Špecializujú sa tu na taštičky Dim Sum a oplatí sa kvôli nim vyčkať radu hoci aj polhodinu či hodinu. Ide o veľmi obľúbený a ikonický podnik.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

Reštaurácie

OZONE
OZONE

Štýlové reštaurácie

OZONE

Hong Kong
Čína

Ozone Bar je svetovým unikátom, pretože ak sa sem vyberiete, ocitnete sa v najvyššie položenom bare sveta. To už stojí za to, nie? Nájdete ho na 118. poschodí hotela The Ritz-Carlton v nadmorskej výške 484 m.n.m a samotný výhľad, ktorý odtiaľto zažijete je najkrajší, aký si viete v Hongkongu predstaviť. Výťah Vás dovezie až do baru, v ktorom Vás okamžite privíta príjemné osvetlenie, avantgardné sedenie a steny z vírivého skla. V bare sa podáva luxusné sushi a maki s pestrofarebnými a luxusnými koktejlami. Koktejly sú rovnako luxusné ako výhľad na prístav Victoria. Určite sa tu zastavte na drink a premiešajte jeho chuť so zážitkom. Vyžaduje sa spoločenské oblečenie a odporúčame rezerváciu vopred.

Rezervovať
Tin Lung Heen
Tin Lung Heen

Najchutnejšie reštaurácie sveta

Tin Lung Heen

Hong Kong
Čína

Exkluzívna elitná večera s výhľadom na Hongkong z 102. poschodia v reštaurácii Tin Lung Heen v hoteli The Ritz-Carlton, ktorá sa preslávila vďaka vynikajúcej kantonskej kuchyni. Špeciality, vrátane Dim Sum, sú podávané s vynikajúcimi čajmi a šesťchodové degustačné menu s profesionálnym prevedením, Vám objasní, vďaka čomu reštaurácia získala 2 michelinské hviezdy. Šéfkuchár Paul Lau Ping Lui je vysoko považovaný za jedného z najlepších kantonských kuchárov v Hong Kongu. Kombinuje inovácie s tradičnými metódami a technikami varenia, ktoré dodávajú jedlu jedinečnosť. Najlepšie čínske Dim Sum tašťičky s rôznymi náplňami ochutnáte práve tu! Kulinársky zážitok zaručený. Rezerváciu odporúčame vykonať vopred.

Dress code: reštaurácia požaduje aby páni nenosili sandále, topánky s otvorenou špičkou, krátke tričko alebo kraťasy. Vyžaduje sa spoločenské oblečenie.

Rezervovať
K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3885
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

16 dní

Trvanie

4554
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3750
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1950
​Hongkong – mesto svetových superlatívov Hong Kong

Hong Kong ​Hongkong – mesto svetových superlatívov

Energický ázijský tiger, jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý mestský štát. Mesto s najvyššími cenami nehnuteľností, najväčším počtom okázalých…

Jozef Zelizňák 28 min. čítania