HONGKONG

Najvyššie budovy sveta, najbohatšie banky, najmodernejšie metro na svete, dvojposchodové autobusy a električky v štýle Feng šuej. Hongkong bol neznámy pojem do 18. storočia, ale potom prišli Briti a obsadili malý kúsok ostrova Hongkong. Za tento čin si doma vyslúžili obrovský posmech s odôvodnením, že kto už chce ostrov, kde je len zopár čínskych osád. Neskôr sa admiralita smiala zvyšku Británie. Po troch ópiových vojnách v 19. storočí už Briti vlastnili nielen ostrov Hongkong, ale aj polostrov Koowlon a priľahlé ostrovy.

Dnes má Hongkong rozlohu vyše 1 000 štvorcových kilometrov, 6,5 milióna obyvateľov a 235 ostrovov. Najväčším lákadlom je kopec Victoria Peak, odkiaľ máte všetky mrakodrapy ako na dlani. Určite sa tam odveziete aj Hviezdnym trajektom, ktorý premáva medzi samotným ostrovom Hongkong a polostrovom Kowloon. Najkrajšie je však mesto večer, kedy sa za jasnej oblohy pozeráte na vysvietené mrakodrapy a aj človek, ktorý miluje len prírodu, pochopí krásu urbanistickej výstavby.

Zaujímavým v Hongkongu je tiež Chunking Mansion – zábavné a zaujímavé mega ubytovanie. Nachádza sa v ňom okolo 1 600 bytov a je tu známa drobná kriminalita. Rovnako tak Lan Kwai Fong - miestne podniky, Hard Rock Coffee, slávna party štvrť či Avenue of Stars - miesto známe sochami slávnych filmových postáv. Ideálne si pozrieť večer, pred 20.00 h, kedy sa začína laserová show. Sprevádzať vás budú The Central - Mid Levels Escalator - sú to najdlhšie pohyblivé pásy na svete, ktoré urýchľujú ľuďom pohyb v rámci mesta.

ICC

Medzinárodné obchodné centrum dominuje panoráme mesta. Tento 480 metrov vysoký kolos, ktorý začína pod zemou vo forme MTR stanice Kowloon, pokračuje obchodnými priestormi Elements, kanceláriami a na samotnom vrchu sa nachádza najvyššie položený hotel na svete (rozumej v budove postavenej ľudskými rukami). O 103 až po 118 poschodie sa stará elegancia siete Ritz Carlton. Aristokratický hotel, ktorý udáva tón luxusnému hotelierstvu. Jeho najvyššie izby sú vo výške cca 476 metrov a výhľad na Hongkong/Kowloon je neopísateľný. Na absolútnom vrchole sa nachádza najvyššie položený hotelový bazén a fitko. Pre porovnanie, trebárs bazén v Marina Bay v Singapure je asi o 200 metrov nižšie. Z druhej strany je pre zmenu najvyššie položený hotelový bar na svete "The Ozone". Jeho konkurent Atmosphere v Burj Khalifa v Dubaji je síce na 122 poschodí, ale je to len 442 metrov nad zemou. The Ozone stále vyhráva.

TIAN TAN BUDDHA

Odporúčame spraviť si výlet na ostrov Lantau k soche Budhu, ku ktorej vedie lanovka. Na vrchol tejto obrovskej bronzovej sochy Budhu s vyrezávaným zvonom, múzeom a relikviami vedie 260 schodov. Príjemný poldenný výlet z ruchu veľkomesta.

K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

2884 4120€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

6279
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

2625 3750€
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

2576
​Hongkong – mesto svetových superlatívov Hong Kong

Hong Kong ​Hongkong – mesto svetových superlatívov

Energický ázijský tiger, jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý mestský štát. Mesto s najvyššími cenami nehnuteľností, najväčším počtom okázalých…

Jozef Zelizňák 28 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC