HONGKONG

Najvyššie budovy sveta, najbohatšie banky, najmodernejšie metro na svete, dvojposchodové autobusy a električky v štýle Feng šuej. Hongkong bol neznámy pojem do 18. storočia, ale potom prišli Briti a obsadili malý kúsok ostrova Hongkong. Za tento čin si doma vyslúžili obrovský posmech s odôvodnením, že kto už chce ostrov, kde je len zopár čínskych osád. Neskôr sa admiralita smiala zvyšku Británie. Po troch ópiových vojnách v 19. storočí už Briti vlastnili nielen ostrov Hongkong, ale aj polostrov Koowlon a priľahlé ostrovy.

Dnes má Hongkong rozlohu vyše 1 000 štvorcových kilometrov, 6,5 milióna obyvateľov a 235 ostrovov. Najväčším lákadlom je kopec Victoria Peak, odkiaľ máte všetky mrakodrapy ako na dlani. Určite sa tam odveziete aj Hviezdnym trajektom, ktorý premáva medzi samotným ostrovom Hongkong a polostrovom Kowloon. Najkrajšie je však mesto večer, kedy sa za jasnej oblohy pozeráte na vysvietené mrakodrapy a aj človek, ktorý miluje len prírodu, pochopí krásu urbanistickej výstavby.

Zaujímavým v Hongkongu je tiež Chunking Mansion – zábavné a zaujímavé mega ubytovanie. Nachádza sa v ňom okolo 1 600 bytov a je tu známa drobná kriminalita. Rovnako tak Lan Kwai Fong - miestne podniky, Hard Rock Coffee, slávna party štvrť či Avenue of Stars - miesto známe sochami slávnych filmových postáv. Ideálne si pozrieť večer, pred 20.00 h, kedy sa začína laserová show. Sprevádzať vás budú The Central - Mid Levels Escalator - sú to najdlhšie pohyblivé pásy na svete, ktoré urýchľujú ľuďom pohyb v rámci mesta.

ICC

Medzinárodné obchodné centrum dominuje panoráme mesta. Tento 480 metrov vysoký kolos, ktorý začína pod zemou vo forme MTR stanice Kowloon, pokračuje obchodnými priestormi Elements, kanceláriami a na samotnom vrchu sa nachádza najvyššie položený hotel na svete (rozumej v budove postavenej ľudskými rukami). O 103 až po 118 poschodie sa stará elegancia siete Ritz Carlton. Aristokratický hotel, ktorý udáva tón luxusnému hotelierstvu. Jeho najvyššie izby sú vo výške cca 476 metrov a výhľad na Hongkong/Kowloon je neopísateľný. Na absolútnom vrchole sa nachádza najvyššie položený hotelový bazén a fitko. Pre porovnanie, trebárs bazén v Marina Bay v Singapure je asi o 200 metrov nižšie. Z druhej strany je pre zmenu najvyššie položený hotelový bar na svete "The Ozone". Jeho konkurent Atmosphere v Burj Khalifa v Dubaji je síce na 122 poschodí, ale je to len 442 metrov nad zemou. The Ozone stále vyhráva.

TIAN TAN BUDDHA

Odporúčame spraviť si výlet na ostrov Lantau k soche Budhu, ku ktorej vedie lanovka. Na vrchol tejto obrovskej bronzovej sochy Budhu s vyrezávaným zvonom, múzeom a relikviami vedie 260 schodov. Príjemný poldenný výlet z ruchu veľkomesta.

K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

2856 4080€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

4058 4774€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3406 4257€
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1668
Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka Blog

Blog Čínsky nový rok 2024 - horoskop pre rok Draka

Dňa 10. februára 2024 skočilo poldruha miliardy Číňanov do nového roka. Skončil sa totižto rok Zajaca a začal sa rok Draka. Čo možno očakávať počas…

Lukáš Holas, Ľuboš Fellner 12 min. čítania
​Hongkong – mesto svetových superlatívov Hong Kong

Hong Kong ​Hongkong – mesto svetových superlatívov

Energický ázijský tiger, jeden z najväčších prístavov sveta, hrdý mestský štát. Mesto s najvyššími cenami nehnuteľností, najväčším počtom okázalých…

Jozef Zelizňák 28 min. čítania
Ulice Hong Kongu Blog

Blog Ulice Hong Kongu

Hong Kong, po čínsky voňavý prístav. Čo Vám prvé napadne, keď sa povie Hongkong? Väčšine ľudí napadne moderná Čína, alebo známy prístav, prípadne…