Maličký Kuvajt na severe Perzského zálivu sa nevyznačuje obrovskou variabilitou hotelov a nečakajte tu rôzne moderné výstrelky. Je to konzervatívna krajina a cítiť to aj v hotelovej sfére. Samozrejme v meste akými je Kuwait City nájdete obrovský výber známych značiek, no aj menej známych, no stále lukratívnych či butikových hotelov. Mimo hlavného mesta počet hotelov klesá a tak mnohí radšej siahnu po svojich nociach v Kuwait City a do okolia si robia len výlety. Ak by ste si radi vychutnali zálivový luxus, skúste sa pozrieť na rezort Marina Hotel s 5* a s výhľadom na záliv z ktorého vidíte hlavné mesto. Má privátnu pláž, dva bazény a luxus, ktorý si vás bude hýčkať. Množstvo hotelov v Kuvajte je apartmánových, pretože Kuvajťania, ale aj Arabi z iných oblastí cestujú ako celé rodiny. Ak hľadáte apartmán s niekoľkými miestnosťami, budete si môcť rozhodne vyberať. Beduínske korene krajiny dnes môžete ochutnať v beduínskych stanoch na prahu púšte, kde viete stráviť noc. Najzaujímavejším kempom je Al Shammari ležiaci asi 70 kilometrov od hlavného mesta.

Hľadáte hotel v centre Kuwait City? Tu je naše odporúčanie:

Ibis Sharq (Kuwait City) - Hotel Ibis sa nachádza v modernej štvrti hlavného mesta Kuwait City, len necelé dva kilometre od souqu Mubarakiya a souqu Sharq. Hneď vedľa hotela však nájdete známe obchodné centrum Al Hamra. Moderne zariadené izby sú vybavené satelitnou televíziou, pripojením na wifi, vlastnou toaletou aj kúpeľňou. Hotel má aj telocvičňu a vynikajúcu reštauráciu s medzinárodnou, arabskou aj indickou kuchyňou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Ibis Sharq

Ibis Sharq

⭑⭑⭑

Kuwait City, Kuvajt

Hotel Ibis sa nachádza v modernej štvrti hlavného mesta Kuwait City, len necelé dva kilometre od souqu Mubarakiya a souqu Sharq. Hneď vedľa hotela však nájdete známe obchodné centrum Al Hamra. Moderne zariadené izby sú vybavené satelitnou televíziou, pripojením na wifi, vlastnou toaletou aj kúpeľňou. Hotel má aj telocvičňu a vynikajúcu reštauráciu s medzinárodnou, arabskou aj indickou kuchyňou.

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5504 6880€
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

3259 4345€
Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale Blog

Blog Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale

V Bahrajne, kde vládne sunnitský vladár, ale väčšina poddaných sú šiiti (shia), mi moja známa, pôvodom Nemka, ktorá žije v ostrovnej krajine…

Ľuboš Fellner 39 min. čítania
Kuvajt - bohatstvo Perzského zálivu Blog

Blog Kuvajt - bohatstvo Perzského zálivu

Čo by ste mali vedieť, vidieť a ochutnať pri návšteve Kuvajtu? Kam siaha história tejto malej krajiny s veľkým bohatstvom?