Najlepším počasím na cestu do krajín Perzského zálivu je začiatok jari alebo jeseň. Navštíviť región môžete samozrejme navštíviť celoročne, len sa pripravte na to, že v Kuvajte panuje v lete miestami neznesiteľná horúčava.

Jarné mesiace (marec – máj) sú na návštevu Kuvajtu ideálne, pretože už sa stratila zima, ktorá môže miestami priniesť zrážky, hoci to nie je pre Kuvajt úplne typické. Na jar zažijete v Kuvajte teploty okolo 23-28 °C. Na konci jari sa teplomer prehupne cez 30 °C.

Letné mesiace (jún – august) sú v regióne prevažne suché, horúce a často aj vyčerpávajúce. Priemerná denná teplota v lete sa pohybuje okolo 38-42 °C. Najhorúcejšie dni však bez problémov prekonajú v Kuvajte aj 43-45 °C.

Jesenné mesiace (september – november) sú obdobím, kedy začína druhá sezóna. Doznievajú letné horúčavy a hoci bude ešte začiatkom jesene na niektorých miestach Kuvajtu naozaj horúco s pribúdajúcimi mesiacmi sa budú teploty normalizovať až budú atakovať hranice okolo 25 °C.

Zimné mesiace (december – február) sú ideálne na poznávaciu dovolenku vzhľadom k tomu, že vás nebudú sužovať obrovské horúčavy. Priemerné teploty v Kuvajte počas najzimnejšieho obdobia sú cca 18-23 °C. Ak bude v regióne pršať, tak najväčšia šanca je práve v zime.

Počasie

Kuwait City - Počasie

Teplota vzduchu - Kuwait City

jan — 13,5°C
feb — 15,5°C
mar — 20°C
apr — 25°C
máj — 31°C
jún — 36°C
júl — 38°C
aug — 36°C
sep — 34°C
okt — 28°C
nov — 21°C
dec — 14,5°C

← Počasie (zoznam krajín)

===========

Aktuálne počasie

Kuwait City Počasie

jasná obloha

jasná obloha

41°C

Predpoveď 14.Jun

Východ slnka 04:48

Západ slnka 18:48

========
K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

7568
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

3389 4345€
Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale Blog

Blog Sunniti vs šiiti a čo sa stalo v Karbale

V Bahrajne, kde vládne sunnitský vladár, ale väčšina poddaných sú šiiti (shia), mi moja známa, pôvodom Nemka, ktorá žije v ostrovnej krajine…

Ľuboš Fellner 39 min. čítania
Kuvajt - bohatstvo Perzského zálivu Blog

Blog Kuvajt - bohatstvo Perzského zálivu

Čo by ste mali vedieť, vidieť a ochutnať pri návšteve Kuvajtu? Kam siaha história tejto malej krajiny s veľkým bohatstvom?