Egypt je krajina, ktorá vie ako sa robí turizmus a tak tu budete mať na výber množstvo hotelov od tých jednoduchších po luxusné hotely s príbehmi, ktoré patria k najznámejším na svete. Je len na vás ako chcete svoj Egypt prežiť. Ak si radi doprajete luxus, odporúčame vám siahnuť po hoteli Marriot Mena v Káhire s výhľadmi na pyramídy, kde spali slávni ľudia 20.storočia, no rovnako budete milovať aj Sofitel Winter Palace v Luxore či Old Cataract v Asuáne. Každý z týchto hotelov mal medzi hosťami najznámejšie postavy literatúry či politiky a vy si budete na tom istom mieste vychutnávať svoj drink a užívať genius loci.

Unikátnym ubytovaním môže byť aj loď počas plavby Nílom, kedy z vlastnej kajuty sledujete meniacu sa krajinu na brehu Nílu a dobrodruhov potešia malé hotelíky na ostrove Elefanta priamo na Níle v Asuáne. Na Bielej púšti dokonca viete prespať v stanoch a zobudiť sa do neskutočnej nádhery. Oáza Siwa má v sebe miesta, kde zase môžete stráviť noc v tradičných hlinených domoch. Na brehu Červeného mora nájdete luxusné hotely v Hurghade či penzióny v Dahabe, no skrátka každý si v Egypte nájde to svoje.

Hotely v Egypte, ktoré odporúča BUBO:

Pyramids Plaza, Káhira - Faisal Street, In front Of Shell Egypt N. V. Gas Station - najväčšou výhodou hotela je poloha, a to priamo v Gíze pri pyramídach. Z hotelovej terasy budete mať krásny pohľad na panorámu 3 najznámejších pyramíd, ktoré sú právom považované za jeden doposiaľ existujúci staroveký div sveta. Na streche hotela sa môžete po náročnom dni osviežiť v bazéne. V lobby nájdete príjemnú kaviareň, reštauráciu a obchod so suvenírmi. Každá hotelová izba má telefón, televízor a klimatizáciu. Nevýhodou hotela je poloha priamo pri hlavnej celkom frekventovanej ceste, čo spôsobuje, že Váš pobyt v hoteli môže byť rušený trúbením áut, alebo zvolávaním veriacich k modlitbe v skorých ranných hodinách. 

Oasis Hotel, Gíza - Najväčšou výhodou hotela je poloha, pretože hotel leží v Gíze neďaleko nového, moderného Egyptského múzea a z recepcie hotela je to len pár minút jazdy priamo k slávnym pyramídam! Gíza je rušné miesto, ale náš hotel je položený mimo hlavného ruchu v príjemnej záhrade v ktorej nájdete jednotlivé izby. V lobby si môžete posedieť, nájdete tu bankomat aj zmenáreň ak si potrebujete zameniť svoje egyptské libry a len pár krokov z recepcie má svoje miesto hotelový bar aj reštaurácia s výberom medzinárodného aj egyptského jedla. Záhrada pred izbami je skvelé miesto, kde si viete oddýchnuť a ak máte chuť, pokojne skočíte do hotelového bazéna. Každá hotelová izba má telefón, televízor, chladničku, klimatizáciu a samozrejmosťou je aj kúpeľňa. Ak si chcete na izbe spraviť kávu alebo čaj, nie je to problém, každý deň vám totiž počas upratovania izby prinesú aj čaj či kávu a priamo na stole máte položenú kanvicu na zohriatie vody. Hotel má aj svoje wifi, no bezplatne funguje len na recepcii. Ak ho potrebujete mať aj na izbe, za malý príplatok si ho viete predplatiť, ale z našich skúseností vieme, že vám bude stačiť aj to, ktoré máte na recepcii, pretože si budeme užívať egyptskú cestu v a hoteli netrávime veľa času. Raňajky sa podávajú v reštaurácii vedľa bazéna s príjemným výhľadom a nájdete tu egyptské chuťovky (foul, falafel), ale aj kontinentálne raňajky, kávu, čaj, džús či vodu. Hotel sa volá The Oasis a aj pre nás bude káhirskou oázou.  

Marhaba Palace Hotel, Asuán - jednoduchý 3* hotel ponúka skvelý výhľad na majestátnu rieku Níl. Na streche hotela sa nachádza terasa, ktorá je ideálnym miestom na večerné pozorovanie vysvietených hrobiek šľachticov popri pití čiernej egyptskej kávy. Raňajky sú v cene hotela a podávajú sa formou bufetových stolov. Súčasťou izby je telefón a klimatizácia, ktorá môže byť v niektorých izbách trošku hlučná. Len pár krokov od hotela sa nachádza typický egyptský trh s rôznymi druhmi čajov, koreninami, šatkami, magnetkami... Po celodennej prehliadke si vychutnajte typickú egyptskú kuchyňu v hotelovej reštaurácii. Súčasťou hotela je aj bazén. 

Coral Beach Hotel, Hurghada - obrovský rezort so súkromnou plážou, niekoľkými bazénmi a priestrannými záhradami. Je vhodný pre rodiny s deťmi, organizované skupiny aj jednotlivcov. Raňajky sú formou bufetových stolov s výberom rôznych nápojov. Súčasťou rezortu je supermarket, rybia reštaurácia a tradičná egyptská kaviareň. Vychutnať si môžete rôzne nápoje a občerstvenie aj v bare pri jednom z vonkajších bazénov. Wifi najlepšie funguje v lobby, na izbách je veľmi slabé. Súčasťou každej izby je terasa s lehátkami a slnečníkmi. V rezorte sa nudiť zaručene nebudete, nakoľko sa môžete venovať športovým aktivitám, jazde na koni alebo čas tráviť v centre potápania. Pre mladších návštevníkov je k dispozícií detské ihrisko. Coral Beach si oficiálne udáva 4*, ale dôkladne ho poznáme a jednoznačne spĺňa skôr 3*+ BUBO štandard. 

Pyramisa Shahl Hasheesh, Hurghada - Obrovský rezort so súkromnou plážou, niekoľkými bazénmi a priestrannými záhradami. Je vhodný pre rodiny s deťmi, organizované skupiny aj jednotlivcov. All inclusive stravovanie. Súčasťou rezortu je supermarket, rybia reštaurácia a tradičná egyptská kaviareň. Vychutnať si môžete rôzne nápoje a občerstvenie aj v bare pri jednom z vonkajších bazénov. Wifi najlepšie funguje v lobby, na izbách je slabšie. Súčasťou každej izby je terasa s lehátkami a slnečníkmi. V rezorte sa nudiť zaručene nebudete, nakoľko sa môžete venovať športovým aktivitám, jazde na koni alebo čas tráviť v centre potápania. Pre mladších návštevníkov je k dispozícií detské ihrisko.

TOP hotely, ktoré stojí za to vyskúšať a zažiť:

Marriots Mena House (Káhira) - zažite krásny romantický pohľad na majestátne pyramídy v Gíze priamo z hotela Marriott Mena House. V roku 1890 bol prvým hotelom v Egypte, ktorý mal bazén a medzi hotelových hostí patril Winston Churchill, Richard Nixon či Ismail Pasha. Raňajky si budete každý deň priam vychutnávať s dych berúcim pohľadom na Cheopsovu pyramídu. Odporúčame reštauráciu Alfredo s výbornými talianskymi špecialitami alebo The Moghul s indickými špecialitami. Milý a usmievavý personál Vám s radosťou zabezpečí jazdu na ťave alebo koni priamo k pyramídam. Po horúcom egyptskom dni si doprajte trošku relaxu vo vonkajšom bazéne medzi vysvietenými zelenými záhradami.

Sofitel Luxor Winter Palace (Luxor) - uprostred nádherných staroegyptských chrámov pri Níle spája bohatú historickú minulosť koloniálnej budovy s francúzskym luxusom. Práve tu sa na mramorové schody postavil pred novinárov Howard Carter a s pýchou v hlase oznámil, že objavil dokonale zachovanú hrobku Tutanchamóna. Francúzske detaily, ako veľké lustre alebo záclony vyrobené z luxusných textílií sú doplnené o výraznú eleganciu. Okolo hotela sa nachádzajú prenádherné záhrady s exotickými kvetmi. Hotel je aj známy ako miesto, kde Agatha Christie napísala detektívny román „Smrť na Níle“ koncom 30. rokov. Doprajte si luxusnú večeru "a la Corniche" v hotelovej historickej reštaurácii z roku 1886, ktorá bola pôvodne krištáľovým salónom.

Sofitel Legend Old Cataract (Asuán) - Postavený na skalách s romantickým výhľadom na Elephantine Island a na rieku Níl, po ktorej plachtia feluky. Hotel sa považuje za jeden z najromantickejších v celom Egypte. Cestujte späť v čase a ponorte sa do bohatého sveta arabských a francúzskych štýlov. Na stenách môžete pozorovať fotografie známych bývalých hostí ako Winston Churchill alebo Lady Diana. Táto viktoriánska budova z 19. storočia, ktorá je pokrytá ružovou žulou ponúka moderné izby a je zariadená dreveným nábytkom. Hotel ponúka 4 reštaurácie, v ktorých sa podávajú výborné medzinárodné a orientálne jedlá. Pre pravých romantikov odporúčame tráviť večer v klavírnom loungi v klasickom orientálnom prostredí a vychutnávať si chladený ibištekový čaj alebo kvalitné šampanské.

Hilton Hurghada Plaza (Hurghada) - Ak si chcete oddýchnuť v Hurghade v lukratívnom prostredí kvalitného hotela, ponúkame vám možnosť priplatiť si 5* hotel Hilton Hurghada Plaza, ktorý prešiel len nedávno rozsiahlou rekonštrukciou a dnes je najlepším Hiltonom celého Egypta! Súčasťou pobytu v rezorte je all inclusive stravovanie a na výber tu dokonca máte niekoľko veľmi kvalitných reštaurácii. Súčasťou hotela je aj vyhrievaný bazén (oceníte to v zimných či jarných mesiacoch), tobogán pre deti, vlastná, privátna pláž s lehátkami aj plážovým barom. Pre našich klientov máme objednané izby s výhľadom na Červené more, ktoré budete sledovať z vášho balkóna a nebudete vedieť prestať sledovať tie odtiene tyrkysovej farby. V rezorte nájdete aj nočný klub, obchod so suvenírmi, vynikajúce SPA centrum s ponukou masáží či s orientálnym hammamom a čaká tu aj kvalitne zariadená telocvičňa. Vedľa hotelového komplexu stojí nákupné centrum Hurghada City Center so supermarketom a množstvom obchodov. 

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Kempinski Hotel Soma Bay

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Kempinski Hotel Soma Bay

Hurghada
Egypt

Hotel Kempinski Soma Bay sa nachádza pozdĺž malebného pobrežia Červeného mora. Od slávnostného otvorenia v roku 2009 tento luxusný rezort očarí hostí svojou úžasnou architektúrou v maurskom štýle a moderným komfortom. S 325 elegantne zariadenými izbami a apartmánmi, ktoré kombinujú eleganciu a pohodlie, ponúka skutočne kúzelné útočisko.

Užívajte si pôsobivé výhľady na piesočné pláže a úchvatné západy slnka, vďaka ktorým sa Soma Bay stáva jedinečnou a nezabudnuteľnou destináciou. Hotelová gastronómia predstavuje nádhernú cestu pre všetky zmysly. Pre dobrodružné duše ponúka Soma Bay množstvo aktivít vrátane jazdy na koni, safari, vodných športov a vzrušujúceho vodného parku Soma Splash.

Oddýchnite si a načerpajte nové sily v luxusnom wellness centre Spa & Thalasso alebo zostaňte aktívni v najmodernejšej posilňovni, tenisových a squashových kurtoch. Rezort sa môže pýšiť aj bazénom o rozlohe 5 700 m² ideálnym pre rodinné chvíle plné zábavy. Vydajte sa na cestu kúziel a vytvorte si nadčasové spomienky v hoteli Kempinski Soma Bay.

Swiss Inn

Swiss Inn

⭑⭑⭑⭑⭑

Hurghada, Egypt

Od krásne zariadených ubytovacích priestorov pre hostí až po rozmanité reštaurácie a bary, prémiové vybavenie a zábavu, všetko v hoteli Swiss Inn – Hurghada je starostlivo navrhnuté s cieľom poskytnúť nezabudnuteľný zážitok. Piesočnatá pláž s nádherným výhľadom na Červené more dotvára túto harmonickú atmosféru, kde každý detail prispieva k nezabudnuteľnému pobytu.

Swiss Inn Hurghada Resort, vzdialený len 10 minút jazdy od letiska Hurghada, vás očarí svojou súkromnou plážou a trojicou bazénov, vrátane vlastného vodného parku so 7 toboganmi. Jeho centrum vodných športov a potápania poskytuje vybavenie na potápanie v Červenom mori, výlety po mori a windsurfing.

K dispozícii je osem možností ubytovania: prémiové izby s výhľadom na more alebo záhradu/bazén, štandardné izby, diplomatické a rohové apartmány a dva kráľovské apartmány. Všetky izby majú vlastnú terasu alebo balkón a fantastický výhľad na more alebo do záhrady.

Iberotel Luxor

Iberotel Luxor

⭑⭑⭑⭑

Luxor, Egypt

Vyhrievaný bazén, plávajúci na hladine Nílu, predstavuje jednu z najunikátnejších atrakcií tohto elegantného 4-hviezdičkového hotela. Hotel má výbornú polohu v samotnom srdci Luxoru, priamo na brehu Nílu a nachádza sa len 10 minút chôdze od Luxorského chrámu. Letisko Luxor je vzdialené 20 minút jazdy autom. Iberotel Luxor s úchvatným výhľadom na Thébske vrchy navyše ponúka možnosť stravovania na reštauračnej lodi a ubytovacie jednotky s vlastným balkónom.

Hostia tu môžu ochutnať egyptské, stredomorské a ázijské kulinárske špeciality, pričom si užívajú pôsobivý výhľad na majestátny tok Nílu. Elegantné izby v hoteli Iberotel Luxor sú vybavené satelitnou TV a minibarom. Každá z nich disponuje klimatizáciou a bezpečnostnou schránkou pre vaše pohodlie. V okolí môžete obdivovať najväčší luxorský skanzen na svete a preskúmať množstvo historických pamiatok.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pyramisa Isis

Pyramisa Isis

⭑⭑⭑⭑⭑

Asuán, Egypt

Pre cestovateľov, ktorí navštívia Asuán, je ubytovanie Pyramisa Isis Island Resort & Spa skvelou voľbou na poriadny oddych a regeneráciu. Rezort Pyramisa Isis Island & Spa, známy svojim romantickým prostredím a blízkosťou skvelých reštaurácií a atrakcií, uľahčuje vychutnanie si toho najlepšieho z Asuánu. K vybaveniu priestranných a pohodlných izieb patrí klimatizácia a online sa ľahko pripojíte vďaka bezplatnému internetovému pripojeniu, čo určite tiež prispeje k príjemnej dovolenke. Hotel Pyramisa Isis Island ponúka izbovú službu. Ako cenní hostia ubytovania Pyramisa Isis Hotel sa môžete osviežiť v hotelovom bazéne.

Rezort Pyramisa je vzdialený len pár minút plavby od mauzólea Agha Khan. Všetkých 450 izieb a apartmánov má exotický panoramatický výhľad na Níl, hory, tropické záhrady a bazény.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Obelisk Nile Hotel

Obelisk Nile Hotel

⭑⭑⭑

Asuán, Egypt

Obelisk Nile Hotel sa nachádza v srdci Asuánu, 5 min jazdy od centra. Na dosah ruky od vody Nílu sedíte na terase jediného hotela postaveného na brehoch rieky v Asuáne. Ideálne miesto na relaxáciu a odpočinok v prírodnej kráse.

Hotel ponúka krásne apartmány s výhľadom do záhrady. Taktiež poskytuje širokú škálu kulinárskych zážitkov a je magnetom pre milovníkov jedla. V každej reštaurácii nájdete množstvo kvalitných svetových kuchýň s návalom kreativity šéfkuchára, ktorý vám pripraví skutočne niečo jedinečné.

Hotel Barceló

Hotel Barceló

⭑⭑⭑⭑

Káhira, Egypt

Tento trendy hotel sa nachádza neďaleko bulváru Sharia Al Haram, len 5 minút jazdy od jedného zo siedmych divov sveta - mýtickej náhornej plošiny v Gíze, ktorá je svetovým dedičstvom a domovom slávnych Veľkých pyramíd Chufu, Khafre a Menkaure. Moderný a pohodlný hotel s 236 priestrannými izbami a fantastickým vyhrievaným vonkajším bazénom je len na skok do srdca Káhiry - centrum je vzdialené len 10 minút. Barcelo Cairo Pyramids Hotel ponúka priestranné elegantné klimatizované izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom, satelitnou TV, trezorom a sprchovým kútom. Návštevníkov poteší aj bezplatné pripojenie na Wi-Fi a room service.

K dispozícii sú 3 moderné reštaurácie; 1 ponúka talianske jedlá a ďalšia má terasu s panoramatickým výhľadom. Hotelový bar ponúka svoje služby 24 hodín denne a k dispozícii máte aj vyhrievaný vonkajší bazén, kde si okrem vášho obľúbeného nápoja viete objednať aj exotickú vodnú fajku.  K hotelu patrí aj posilňovňa, sauna a wellness centrum.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Hilton Hurghada Plaza
Hilton Hurghada Plaza

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Hilton Hurghada Plaza

Hurghada
Egypt

Ak si chcete oddýchnuť v Hurghade v lukratívnom prostredí kvalitného hotela, ponúkame vám možnosť priplatiť si 5* hotel Hilton Hurghada Plaza, ktorý prešiel len nedávno rozsiahlou rekonštrukciou a dnes je najlepším Hiltonom celého Egypta! Súčasťou pobytu v rezorte je all inclusive stravovanie a na výber tu dokonca máte niekoľko veľmi kvalitných reštaurácii. Súčasťou hotela je aj vyhrievaný bazén (oceníte to v zimných či jarných mesiacoch), tobogán pre deti, vlastná, privátna pláž s lehátkami aj plážovým barom. Pre našich klientov máme objednané izby s výhľadom na Červené more, ktoré budete sledovať z vášho balkóna a nebudete vedieť prestať sledovať tie odtiene tyrkysovej farby. V rezorte nájdete aj nočný klub, obchod so suvenírami, vynikajúce SPA centrum s ponukou masáží či s orientálnym hammamom a čaká tu aj kvalitne zariadená telocvičňa. Vedľa hotelového komplexu stojí nákupné centrum Hurghada City Center so supermarketom a množstvom obchodov. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The Oasis Hotel

The Oasis Hotel

⭑⭑⭑⭑

Gíza, Egypt

Najväčšou výhodou hotela je poloha, pretože hotel leží v Gíze neďaleko nového, moderného Egyptského múzea a z recepcie hotela je to len pár minút jazdy priamo k slávnym pyramídam! Gíza je rušné miesto, ale náš hotel je položený mimo hlavného ruchu v príjemnej záhrade v ktorej nájdete jednotlivé izby. V lobby si môžete posedieť, nájdete tu bankomat aj zmenáreň ak si potrebujete zameniť svoje egyptské libry a len pár krokov z recepcie má svoje miesto hotelový bar aj reštaurácia s výberom medzinárodného aj egyptského jedla. Záhrada pred izbami je skvelé miesto, kde si viete oddýchnuť a ak máte chuť, pokojne skočíte do hotelového bazéna. Každá hotelová izba má telefón, televízor, chladničku, klimatizáciu a samozrejmosťou je aj kúpeľňa. Ak si chcete na izbe spraviť kávu alebo čaj, nie je to problém, každý deň vám totiž počas upratovania izby prinesú aj čaj či kávu a priamo na stole máte položenú kanvicu na zohriatie vody. Hotel má aj svoje wifi, no bezplatne funguje len na recepcii. Ak ho potrebujete mať aj na izbe, za malý príplatok si ho viete predplatiť, ale z našich skúseností vieme, že vám bude stačiť aj to, ktoré máte na recepcii, pretože si budeme užívať egyptskú cestu v a hoteli netrávime veľa času. Raňajky sa podávajú v reštaurácii vedľa bazéna s príjemným výhľadom a nájdete tu egyptské chuťovky (foul, falafel), ale aj kontinentálne raňajky, kávu, čaj, džús či vodu. Hotel sa volá The Oasis a aj pre nás bude káhirskou oázou.  Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely s históriou a exkluzívnou polohou, tak si vyberte náš elitný hotel z edície luxusné hotely sveta: Marriott Mena House.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Mena House

Mena House

⭑⭑⭑⭑⭑

Káhira, Egypt

Zažite krásny romantický pohľad na majestátne pyramídy v Gíze priamo z hotela Marriott Mena House. V roku 1890 bol prvým hotelom v Egypte, ktorý mal bazén a medzi hotelových hostí patril Winston Churchill, Richard Nixon či Ismail Pasha. Raňajky si budete každý deň priam vychutnávať s dychberúcim pohľadom na Cheopsovu pyramídu. Odporúčame reštauráciu Alfredo s výbornými talianskými špecialitami alebo The Moghul s indickými špecialitami . Milý a usmievavý personál Vám s radosťou zabezpečí jazdu na ťave alebo koni priamo k pyramídam. Po horúcom egyptskom dni si doprajte trošku relaxu vo vonkajšom bazéne medzi vysvietenými zelenými záhradami.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The Oberoi Beach resort Sahl Hasheesh
The Oberoi Beach resort Sahl Hasheesh

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

The Oberoi Beach resort Sahl Hasheesh

Hurghada
Egypt

Hotelová sieť Oberoi nie je v Európe veľmi známa, ale zato vo svete je synonymom tých najlepších hotelových služieb. Nie nadarmo má Oberoi medzi desiatimi najluxusnejšími hotelmi sveta až troch zástupcov. Darmo je, maharadžovia si vedeli užívať, mali štýl a vkus a Oberoi je živým príkladom nasledovania tých najlepších " maharadža tradícií." Elita chodí do Oberoi a je čas, aby ste sa pridali aj Vy. Priamo v Hurghade nájdete jeden nádherný Oberoi na brehu Červeného mora. 

Celý rezort pozostáva iba zo suít t.j. väčších, luxusnejších izieb a bol navrhnutý tak, aby ste mali čo najviac osobného priestoru. Vysoké kupolovité stropy púšťajú do izieb množstvo svetla a tie sú vybavené tradičnými dizajnovými drobnosťami. Od osemcípej hviezdy až po neoklasické stĺpy či ručne vyrobené lampáše. Tieto drobnosti dávajú hotelu jedinečnú atmosféru.

Ako každý elitný hotel, ani Oberoi neponúka all inclusive. Táckareň a tlačenie jedla do úst je pre masy. Maharadža si jedlo vychutnával a to isté chceme od Vás. Okrem vynikajúcich raňajok, ktoré máte v cene máte už iba slobodu výberu. Čo si dáte, kde si dáte ako si dáte je na Vás. Vždy to bude čerstvé a iba pre Vás.

Prietranné izby sú dekorované pokojnými farbami a plné prirodzeného svetla. Vnútri nájdete vždy kingsize spálňu, kúpeľňu a separátne, pohodlne zariadenú obývaciu časť s veľkými oknami a krásnym výhľadom do upravených záhrad. Tou pomyslenou jahodou na šľahačke je papyrusová lampa. Cink. A všetko je teraz dokonalé.

Vyskúšajte Oberoi spolu s nami, spite ako elita veď si to zaslúžite.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hilton Hurghada Resort

Hilton Hurghada Resort

⭑⭑⭑⭑⭑

Hurghada, Egypt

Relax s krásnou súkromnou piesočnatou plážou na konci zájazdu a all inclusive stravovanie. Resort ponúka 11 reštaurácií a barov, ktoré majú obrovský výber morských plodov, talianskej a medzinárodnej kuchyne. V bare alebo kaviarni pri bazéne si vychutnajte obľúbenú shishu alebo čaj s výhľadom na Červené more. Resort je ideálny aj pre rodiny s deťmi, nakoľko sa Vaše ratolesti môžu vyblázniť v aquaparku so 7 tobogánmi. Doprajte si na konci zájazdu zaslúžený relax a obdarujte svoje telo masážou vo wellness centre.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Golf

Golf

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Luxusné 5* hotely v Egypte
Luxusné 5* hotely v Egypte

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Luxusné 5* hotely v Egypte


Egypt

Spríjemnite si Váš pobyt v Egypte v luxusných 5* hoteloch. Cena zahŕňa ubytovanie v 5* hoteloch počas celého zájazdu, s výnimkou jednej noci, ktorú strávite v lôžkovom vlaku smerom z Káhiry do Aswánu. Vybrané hotely sú veľmi obľúbené a vyhľadávané.

Luxusné hotely v Egypte
Luxusné hotely v Egypte

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Luxusné hotely v Egypte


Egypt

Spríjemnite si Váš pobyt v Egypte v luxusných 5* hoteloch. Cena zahŕňa ubytovanie v 5* hoteloch počas celého zájazdu, s výnimkou jednej noci, ktorú strávite v lôžkovom vlaku smerom z Káhiry do Aswánu. Vybrané hotely sú veľmi obľúbené a vyhľadávané.

Vlakový presun Káhira - Asuán

Vlakový presun Káhira - Asuán

Vlakový presun trvá približne 14 hodín. Sme v Egypte, a preto vlak nemusí zo stanice vyraziť v plánovanom čase a je potrebné počítať s možným meškaním. Jedno kupé má dve lôžka, ktoré sú uložené jedno nad druhým. Súčasťou kupé je umývadlo, zrkadlo, vyklápací stôl a úložný priestor na batožinu. Kupé sa dá zvnútra uzamknúť, a preto sa nemusíte obávať o svoje osobné veci počas spánku. V každom vozni sa nachádza toaleta s umývadlom. Po celý čas máte k dispozícii egyptského stewarda, ktorý Vám na noc prichystá čistú posteľnú bielizeň. Po nastúpení do vlaku dostanete aj malú večeru a ráno po prebudení vám steward prinesie raňajky s kávou alebo čajom. Vlak je klimatizovaný a preto myslite na teplejšie pyžamo.

Reštaurácia

Reštaurácia

Hilton Hurghada Resort
Hilton Hurghada Resort

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Hilton Hurghada Resort

Hurghada
Egypt

Relax s krásnou súkromnou piesočnatou plážou na konci zájazdu a all inclusive stravovanie. Resort ponúka 11 reštaurácií a barov, ktoré majú obrovský výber morských plodov, talianskej a medzinárodnej kuchyne. V bare alebo kaviarni pri bazéne si vychutnajte obľúbenú shishu alebo čaj s výhľadom na Červené more. Resort je ideálny aj pre rodiny s deťmi, nakoľko sa Vaše ratolesti môžu vyblázniť v aquaparku so 7 tobogánmi. Doprajte si na konci zájazdu zaslúžený relax a obdarujte svoje telo masážou vo wellness centre.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Sofitel Winter Palace
Sofitel Winter Palace

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Sofitel Winter Palace

Luxor
Egypt

Sofitel Luxor Winter Palace uprostred nádherných staroegyptských chrámov pri Níle spája bohatú historickú minulosť koloniálnej budovy s francúzskym luxusom. Práve tu sa na mramorové schody postavil pred novinárov Howard Carter a s pýchou v hlase oznámil, že objavil dokonale zachovanú hrobku Tutanchamóna. Francúzske detaily, ako veľké lustre alebo záclony vyrobené z luxusných textílií sú doplnené o výraznú eleganciu. Okolo hotela sa nachádzajú prenádherné záhrady s exotickými kvetmi. Hotel je aj známy ako miesto, kde Agatha Christie napísala detektívny román „Smrť na Níle“ koncom 30. rokov. Doprajte si luxusnú večeru "a la Corniche" v hotelovej historickej reštaurácii z roku 1886, ktorá bola pôvodne krištáľovým salónom.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Sofitel Legend Old Cataract
Sofitel Legend Old Cataract

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Sofitel Legend Old Cataract

Asuán
Egypt

Postavený na skalách s romantickým výhľadom na Elephantine Island a na rieku Níl, po ktorej plachtia feluky. Hotel sa považuje za jeden z najromantickejších v celom Egypte. Cestujte späť v čase a ponorte sa do bohatého sveta arabských a francúzskych štýlov. Na stenách môžete pozorovať fotografie známych bývalých hostí ako Winston Churchill alebo Lady Diana. Táto viktoriánska budova z 19. storočia, ktorá je pokrytá ružovou žulou ponúka moderné izby a je zariadená dreveným nábytkom . Hotel ponúka 4 reštaurácie, v ktorých sa podávajú výborné medzinárodné a orientálne jedlá. Pre pravých romantikov odporúčame tráviť večer v klavírnom loungi v klasickom orientálnom prostredí a vychutnávať si chladený ibištekový čaj alebo kvalitné šampanské.
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Pyramisa Sahl Hasheesh

Pyramisa Sahl Hasheesh

⭑⭑⭑⭑⭑

Hurghada, Egypt

Obrovský rezort so súkromnou plážou, niekoľkými bazénmi a priestrannými záhradami. Je vhodný pre rodiny s deťmi, organizované skupiny aj jednotlivcov. All inclusive stravovanie. Súčasťou rezortu je supermarket, rybia reštaurácia a tradičná egyptská kaviareň. Vychutnať si môžete rôzne nápoje a občerstvenie aj v bare pri jednom z vonkajších bazénov. Wifi najlepšie funguje v lobby, na izbách je slabšie. Súčasťou každej izby je terasa s lehátkami a slnečníkmi. V rezorte sa nudiť zaručene nebudete, nakoľko sa môžete venovať športovým aktivitám, jazde na koni alebo čas tráviť v centre potápania. Pre mladších návštevníkov je k dispozícií detské ihrisko. Pyramisa si oficiálne udáva 5*, ale dôkladne ho poznáme a jednoznačne spĺňa skôr 4* BUBO štandard. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely, tak si vyberte náš elitný hotel z edície luxusné hotely sveta: Hilton resort.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Pláž

Pláž

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Saint Joseph Hotel

Saint Joseph Hotel

⭑⭑⭑

Luxor, Egypt

Na egyptské pomery jednoduchý 3* hotel, ktorý sa nachádza priamo pri rieke Níl. Len 5 minút jazdy autom sa od hotela nachádza známy Luxorský chrám, ktorý je v noci krásne nasvietený. Na recepcii Vám náš kamarát Mohhamed rád zabezpečí odvoz na koči, kamkoľvek budete chcieť a odporučí tú najlepšiu reštauráciu, ktorá ponúka najchutnejšieho pečeného holuba v Luxore. Raňajky sú v hoteli podávané formou bufetových stolov. Súčasťou hotela je bazén. Je potrebné vopred sa pripraviť na slabšie internetové pripojenie, ktoré je vo väčšine prípadov najsilnejšie na recepcii. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely, tak si vyberte náš elitný hotel z edície luxusné hotely sveta: Sofitel Winter Palace.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Wifi

Wifi

Marhaba Palace hotel

Marhaba Palace hotel

⭑⭑⭑

Asuán, Egypt

Tento jednoduchý 3* hotel ponúka skvelý výhľad na majestátnu rieku Níl. Na streche hotela sa nachádza terasa, ktorá je ideálnym miestom na večerné pozorovanie vysvietených hrobiek šľachticov popri pití čiernej egyptskej kávy. Raňajky sú v cene hotela a podávajú sa formou bufetových stolov. Súčasťou izby je telefón a klimatizácia, ktorá môže byť v niektorých izbách trošku hlučná. Len pár krokov od hotela sa nachádza typický egyptský trh s rôznymi druhmi čajov, koreninami, šatkami, magnetkami...Po celodennej prehliadke si vychutnajte typickú egyptskú kuchyňu v hotelovej reštaurácii. Súčasťou hotela je aj bazén, avšak vďaka nášmu bohatému programu na kúpanie pravdepodobne nezostane čas. 

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Pyramids Plaza

Pyramids Plaza

⭑⭑⭑

Káhira, Egypt

Najväčšou výhodou hotela je poloha, a to priamo v Gíze pri pyramídach. Z hotelovej terasy budete mať krásny pohľad na panorámu 3 najznámejších pyramíd, ktoré sú právom považované za jeden doposiaľ existujúci staroveký div sveta. Na streche hotela sa môžete po náročnom dni osviežiť v bazéne. V lobby nájdete príjemnú kaviareň, reštauráciu a obchod so suvenírami. Každá hotelová izba má telefón, televízor a klimatizáciu. Nevýhodou hotela je poloha priamo pri hlavnej celkom frekventovanej ceste, čo spôsobuje, že Váš pobyt v hoteli môže byť rušený trúbením áut, alebo zvolávaním veriacich k modlitbe v skorých ranných hodinách. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely s históriou a exkluzívnou polohou, tak si vyberte náš elitný hotel z edície luxusné hotely sveta: Marriott Mena House.

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Marriott Mena House
Marriott Mena House

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Marriott Mena House

Káhira
Egypt

Zažite krásny romantický pohľad na majestátne pyramídy v Gíze priamo z hotela Marriott Mena House. V roku 1890 bol prvým hotelom v Egypte, ktorý mal bazén a medzi hotelových hostí patril Winston Churchill, Richard Nixon či Ismail Pasha. Raňajky si budete každý deň priam vychutnávať s dychberúcim pohľadom na Cheopsovu pyramídu. Odporúčame reštauráciu Alfredo s výbornými talianskými špecialitami alebo The Moghul s indickými špecialitami . Milý a usmievavý personál Vám s radosťou zabezpečí jazdu na ťave alebo koni priamo k pyramídam. Po horúcom egyptskom dni si doprajte trošku relaxu vo vonkajšom bazéne medzi vysvietenými zelenými záhradami. V tomto hoteli nie sú možné izby pre 3 osoby.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

k

Afrika, Ázia

Egypt, Jordánsko

22.07. → 06.08.24

ZĽAVA NA HOTEL
5* s výhľadom na pyramídy
960€ 864€
ušetríte 96€
k

Afrika, Ázia

Egypt, Jordánsko

03.11. → 18.11.24

ZĽAVA NA HOTEL
5* s výhľadom na pyramídy
960€ 864€
ušetríte 96€
K

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

2390 3064€
K

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

2624

Detské zľavy

Dovolenka Egypt - maximálne poznanie  s deťmi
F

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

2822
K

Tunisko, Egypt

27.07. → 09.08. +4 termíny

náročnosť

14 dní

Trvanie

4576
Najunikátnejšie hotely sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najunikátnejšie hotely sveta

Keď je hotel dôvodom na cestu. Unikátnosť, to je lepší servis ale hlavne príbeh, ktorý sa oplatí spomenúť. Unikátnosť - to je odvaha byť iný, byť…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2 000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý…

Ľuboš Fellner 45 min. čítania
Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 2.) Káhira

Káhira Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 2.)

Káhire sa hovorí aj Matka sveta, a keď sa prechádzate jej ulicami, či obdivujete najväčšie pamiatky, ktoré práve tu história zanechala, pochopíte…

Miroslava Dlhá 11 min. čítania
Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 1.) Káhira

Káhira Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 1.)

Afrika ako kolíska ľudstva. Egypt ako domov najstaršej civilizácie. Káhira ako srdce Egypta. A musím sa priznať, že táto krajina sa stala mojou…

Miroslava Dlhá 10 min. čítania
Tanec Tahtib

11

22:25

jún

2024

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tahtib je termín pre tradičné bojové umenie boja s palicou, ktoré sa pôvodne nazývalo fan a’nazaha wa-tahtib „umenie byť priamy a čestný pomocou palice“. Z pôvodnej…