Hotely v Egypte, ktoré odporúča BUBO:

Marriots Mena House, Káhira - zažite krásny romantický pohľad na majestátne pyramídy v Gíze priamo z hotela Marriott Mena House. V roku 1890 bol prvým hotelom v Egypte, ktorý mal bazén a medzi hotelových hostí patril Winston Churchill, Richard Nixon či Ismail Pasha. Raňajky si budete každý deň priam vychutnávať s dychberúcim pohľadom na Cheopsovu pyramídu. Odporúčame reštauráciu Alfredo s výbornými talianskými špecialitami alebo The Moghul s indickými špecialitami. Milý a usmievavý personál Vám s radosťou zabezpečí jazdu na ťave alebo koni priamo k pyramídam. Po horúcom egyptskom dni si doprajte trošku relaxu vo vonkajšom bazéne medzi vysvietenými zelenými záhradami.

Pyramids Plaza, Káhira - Faisal Street, In front Of Shell Egypt N. V. Gas Station - najväčšou výhodou hotela je poloha, a to priamo v Gíze pri pyramídach. Z hotelovej terasy budete mať krásny pohľad na panorámu 3 najznámejších pyramíd, ktoré sú právom považované za jeden doposiaľ existujúci staroveký div sveta. Na streche hotela sa môžete po náročnom dni osviežiť v bazéne. V lobby nájdete príjemnú kaviareň, reštauráciu a obchod so suvenírami. Každá hotelová izba má telefón, televízor a klimatizáciu. Nevýhodou hotela je poloha priamo pri hlavnej celkom frekventovanej ceste, čo spôsobuje, že Váš pobyt v hoteli môže byť rušený trúbením áut, alebo zvolávaním veriacich k modlitbe v skorých ranných hodinách. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely s históriou a exkluzívnou polohou, tak si vyberte elitný hotel z edície luxusné hotely sveta: Marriott Mena House.

Oasis Hotel, Gíza - Najväčšou výhodou hotela je poloha, pretože hotel leží v Gíze neďaleko nového, moderného Egyptského múzea a z recepcie hotela je to len pár minút jazdy priamo k slávnym pyramídam! Gíza je rušné miesto, ale náš hotel je položený mimo hlavného ruchu v príjemnej záhrade v ktorej nájdete jednotlivé izby. V lobby si môžete posedieť, nájdete tu bankomat aj zmenáreň ak si potrebujete zameniť svoje egyptské libry a len pár krokov z recepcie má svoje miesto hotelový bar aj reštaurácia s výberom medzinárodného aj egyptského jedla. Záhrada pred izbami je skvelé miesto, kde si viete oddýchnuť a ak máte chuť, pokojne skočíte do hotelového bazéna. Každá hotelová izba má telefón, televízor, chladničku, klimatizáciu a samozrejmosťou je aj kúpeľňa. Ak si chcete na izbe spraviť kávu alebo čaj, nie je to problém, každý deň vám totiž počas upratovania izby prinesú aj čaj či kávu a priamo na stole máte položenú kanvicu na zohriatie vody. Hotel má aj svoje wifi, no bezplatne funguje len na recepcii. Ak ho potrebujete mať aj na izbe, za malý príplatok si ho viete predplatiť, ale z našich skúseností vieme, že vám bude stačiť aj to, ktoré máte na recepcii, pretože si budeme užívať egyptskú cestu v a hoteli netrávime veľa času. Raňajky sa podávajú v reštaurácii vedľa bazéna s príjemným výhľadom a nájdete tu egyptské chuťovky (foul, falafel), ale aj kontinentálne raňajky, kávu, čaj, džús či vodu. Hotel sa volá The Oasis a aj pre nás bude káhirskou oázou.  Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely s históriou a exkluzívnou polohou, tak si vyberte náš elitný hotel z edície luxusné hotely sveta: Marriott Mena House.

Sofitel Luxor Winter Palace uprostred nádherných staroegyptských chrámov pri Níle spája bohatú historickú minulosť koloniálnej budovy s francúzskym luxusom. Práve tu sa na mramorové schody postavil pred novinárov Howard Carter a s pýchou v hlase oznámil, že objavil dokonale zachovanú hrobku Tutanchamóna. Francúzske detaily, ako veľké lustre alebo záclony vyrobené z luxusných textílií sú doplnené o výraznú eleganciu. Okolo hotela sa nachádzajú prenádherné záhrady s exotickými kvetmi. Hotel je aj známy ako miesto, kde Agatha Christie napísala detektívny román „Smrť na Níle“ koncom 30. rokov. Doprajte si luxusnú večeru "a la Corniche" v hotelovej historickej reštaurácii z roku 1886, ktorá bola pôvodne krištáľovým salónom.

Sofitel Legend Old Cataract - Abtal El Tahrir Street, Asuán - Postavený na skalách s romantickým výhľadom na Elephantine Island a na rieku Níl, po ktorej plachtia feluky. Hotel sa považuje za jeden z najromantickejších v celom Egypte. Cestujte späť v čase a ponorte sa do bohatého sveta arabských a francúzskych štýlov. Na stenách môžete pozorovať fotografie známych bývalých hostí ako Winston Churchill alebo Lady Diana. Táto viktoriánska budova z 19. storočia, ktorá je pokrytá ružovou žulou ponúka moderné izby a je zariadená dreveným nábytkom. Hotel ponúka 4 reštaurácie, v ktorých sa podávajú výborné medzinárodné a orientálne jedlá. Pre pravých romantikov odporúčame tráviť večer v klavírnom loungi v klasickom orientálnom prostredí a vychutnávať si chladený ibištekový čaj alebo kvalitné šampanské.

Marhaba Palace Hotel, Asuán - jednoduchý 3* hotel ponúka skvelý výhľad na majestátnu rieku Níl. Na streche hotela sa nachádza terasa, ktorá je ideálnym miestom na večerné pozorovanie vysvietených hrobiek šľachticov popri pití čiernej egyptskej kávy. Raňajky sú v cene hotela a podávajú sa formou bufetových stolov. Súčasťou izby je telefón a klimatizácia, ktorá môže byť v niektorých izbách trošku hlučná. Len pár krokov od hotela sa nachádza typický egyptský trh s rôznymi druhmi čajov, koreninami, šatkami, magnetkami... Po celodennej prehliadke si vychutnajte typickú egyptskú kuchyňu v hotelovej reštaurácii. Súčasťou hotela je aj bazén. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely, vyberte si elitný hotel Sofitel Legend Old Cataract.

Coral Beach Hotel, Hurghada - obrovský resort so súkromnou plážou, niekoľkými bazénmi a priestrannými záhradami. Je vhodný pre rodiny s deťmi, organizované skupiny aj jednotlivcov. Raňajky sú formou bufetových stolov s výberom rôznych nápojov. Súčasťou rezortu je supermarket, rybia reštaurácia a tradičná egyptská kaviareň. Vychutnať si môžete rôzne nápoje a občerstvenie aj v bare pri jednom z vonkajších bazénov. Wifi najlepšie funguje v lobby, na izbách je veľmi slabé. Súčasťou každej izby je terasa s lehátkami a slnečníkmi. V resorte sa nudiť zaručene nebudete, nakoľko sa môžete venovať športovým aktivitám, jazde na koni alebo čas tráviť v centre potápania. Pre mladších návštevníkov je k dispozícií detské ihrisko. Coral Beach si oficiálne udáva 4*, ale dôkladne ho poznáme a jednoznačne spĺňa skôr 3*+ BUBO štandard. Ak patríte k náročnejším klientom a preferujete luxusnejšie hotely, vyberte si elitný Hilton.

Hilton Hurghada Plaza - Ak si chcete oddýchnuť v Hurghade v lukratívnom prostredí kvalitného hotela, ponúkame vám možnosť priplatiť si 5* hotel Hilton Hurghada Plaza, ktorý prešiel len nedávno rozsiahlou rekonštrukciou a dnes je najlepším Hiltonom celého Egypta! Súčasťou pobytu v rezorte je all inclusive stravovanie a na výber tu dokonca máte niekoľko veľmi kvalitných reštaurácii. Súčasťou hotela je aj vyhrievaný bazén (oceníte to v zimných či jarných mesiacoch), tobogán pre deti, vlastná, privátna pláž s lehátkami aj plážovým barom. Pre našich klientov máme objednané izby s výhľadom na Červené more, ktoré budete sledovať z vášho balkóna a nebudete vedieť prestať sledovať tie odtiene tyrkysovej farby. V rezorte nájdete aj nočný klub, obchod so suvenírami, vynikajúce SPA centrum s ponukou masáží či s orientálnym hammamom a čaká tu aj kvalitne zariadená telocvičňa. Vedľa hotelového komplexu stojí nákupné centrum Hurghada City Center so supermarketom a množstvom obchodov. 

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

F

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

2295

Vianoce s BUBO

Dovolenka Egypt maximálne poznanie
K

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

1836 2295€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Egypt all inclusive
K

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

1376 1965€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Egypt a Tunisko
K

Tunisko, Egypt

23.02. → 08.03. +2 termíny

náročnosť

14 dní

Trvanie

2342 3345€
Najunikátnejšie hotely sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najunikátnejšie hotely sveta

Keď je hotel dôvodom na cestu. Unikátnosť, to je lepší servis ale hlavne príbeh, ktorý sa oplatí spomenúť. Unikátnosť - to je odvaha byť iný, byť…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý známy…

Ľuboš Fellner 44 min. čítania
Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 2.) Káhira

Káhira Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 2.)

Káhire sa hovorí aj Matka sveta, a keď sa prechádzate jej ulicami, či obdivujete najväčšie pamiatky, ktoré práve tu história zanechala, pochopíte…

Miroslava Dlhá 11 min. čítania
Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 1.) Káhira

Káhira Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 1.)

Afrika ako kolíska ľudstva. Egypt ako domov najstaršej civilizácie. Káhira ako srdce Egypta. A musím sa priznať, že táto krajina sa stala mojou…

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek