Úroveň kriminality v Egypte je veľmi nízka. Aj napriek tomu je dobré dávať si pozor na osobné veci a hlavne na teoretický výskyt vreckárov vo veľkých mestách. Kriminalita je nižšia ako kdekoľvek v Európe. Napriek tomu tak ako všade, aj tu si dávajte pozor na osobné veci. Jediným problémom môže byť fotografovanie ľudí. Prosíme Vás, aby ste sa vždy najskôr opýtali, či si dotyčnú osobu, najmä ženy, môžete odfotiť. Stačí Vám aj posunok. Nemusíte vedieť plynulo arabsky. Foťte, až keď Vám to dovolia.

Najčastejším konfliktom býva nedorozumenie pri obliekaní. Myslite na to, že krátke nohavice v týchto krajinách nie sú zvyklosťou a domáci sa môžu cítiť urazení. Je to dané inou kultúrou a zvyklosťami. Krátke tričko je bezproblémové pre mužov aj ženy. Ženy sa vôbec nemusia pobytu v arabských krajinách báť. Naopak! Už len zjednávať sa Vám bude oveľa ľahšie. Zjednávať sa dá veľmi dobre na mnohých miestach, okrem Hurghady. Hurghada je turistické mesto a tu už ceny ťažko zjednávať.

Hygiena v arabských krajinách má ÚPLNE iný štandard ako u nás. Zoberte si pre istotu z domu papierové vreckovky/vlhké vreckovky.

Zoberte si aj lieky na prípadnú hnačku, paracetamol (napr. Paralen), nosné a očné kvapky a antibiotiká pre prípad choroby. Ak beriete pravidelne lieky, nezabudnite si ich zobrať so sebou.

Neodporúčame piť vodu z vodovodu!  Pite iba originálne balenú vodu, ktorú bežne dostať v každom obchode. Pri kupovaní jedál používajte zdravý rozum a keď sa Vám jedlo nepáči alebo nechutí, tak ho nejedzte. Ak si zoberiete z domu fľašku „dezinfekcie“, určite Vám to pomôže. Absolútne neodporúčame konzumovať neumytú resp. neošetrené ovocie a zeleninu. Pozornosť venujte obzvlášť jahodám a melónom.

Dovolenka v Egypte je nenáročná a veľmi príjemná. Všetky vekové kategórie a najmä milovníci histórie si prídu na svoje.

Prevencia je prioritou. Odporúčame Vám uzavrieť si komplexné cestovné poistenie. Užívanie liekov a prevencia je individuálnym rozhodnutím každého klienta. BUBO nie je zdravotníckym zariadením a naše odporúčanie preto nie sú nijak právne záväzné. Inšpiráciu a zaujímavé informácie o zdraví na cestách nájdete aj tu.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.