Hotely v Alžírsku, ktoré odporúčame pre dobrý pomer ceny a kvality:

ST Hotel (Alžír) –  Hotel ST leží v príjemnej štvrti hlavého mesta, len cca 3 kilometre od známeho Námestia Martýrov. Neďaleko od hotela sú aj potraviny či menšie podniky s jedlom, no reštauráciu nájdete aj priamo v hoteli, ktorá ponúka lokálne, ale aj medzinárodné jedlo či dokonca bar. Izby sú klimatizované, majú vlastnú kúpeľňu, toaletu, satelitnú televíziu a v ranných hodinách sa v hoteli podávajú raňajky formou bufetových stolov. V hoteli máte k dispozícii aj bezplatné wifi.

Hotel Ibis Constantine (Constantine) – hotel Ibis leží v centre moderného Constantine. Ibis ponúka klasiku, ktorá nesklame, a tak presne viete, čo Vás tu čaká. Svetlé, čisté izby sú vybavené štandardom od vlastnej kúpeľne, toalety až po televízor, klimatizáciu, skriňu či nočné stolíky. Máte tu všetko, čo na noc potrebujete. Súčasťou hotela je aj príjemný bar s krásnym výhľadom na okolie a v reštaurácii si viete vychutnať stredomorskú kuchyňu, ktorá bude skvelou bodkou za alžírskym dňom.

Residence Oasis (Ghardaia) – hotel ležiaci v unikátnej oáze Ghardaia, ide o kvalitné, no jednoduchšie ubytovanie, pretože toto miesto je najmä o zážitkoch, ktoré tu ulovíte a za nimi ste sa sem vybrali. Izby sú útulné, ale nečakajte, že budú obrovské, no aj napriek tomu v nich nájdete štandard, na aký ste zvyknutí z iných alžírskych hotelov. Izby majú vlastnú kúpeľňu, toaletu, televíziu aj klimatizáciu (ktorá sa v horúcich dňoch na tomto mieste skutočne hodí). Hotelové izby sú umiestnené okolo príjemnej záhrady, kde si viete posedieť či oddýchnuť. Celý hotel je pretkaný tradičnými detailmi, ktoré zvýraznia tradičnosť ubytovania.

Hotel Ibis (Tlemcen) – moderný hotel Ibis je príjemným miestom na prespatie v centre mesta. Budova nesie orientálne detaily, a tak budete hneď vedieť, že ste v orientálnom svete. Neďaleko od hotela nájdete supermarket aj zopár reštaurácii, no aj tá hotelová má rozhodne čo ponúknuť a oceníte to najmä počas skvelých, bohatých raňajok, ktorými je hotel povestný. Hotel ponúka aj príjemnú terasu či záhradu, kde si môžete oddýchnuť. Izby sú priestranné a vkusne zariadené. Ide tu o klasiku, čo sa týka vybavenia, ale nechýbajú im žiadne základné veci. Čistá kúpeľňa, toaleta, klimatizácia aj satelitná televízia.

Hotel Ibis Oran (Oran) – hotel Ibis Oran v centre alžírskeho Oranu má príjemnú polohu, len pár desiatok metrov od brehov Stredozemného mora. Z viacerých izieb je výhľad na more, no každý si ho môže užiť z hotelovej reštaurácie a terasy. Hotel Vám ponúkne špeciality stredomorskej kuchyne, alebo si sadnite aspoň na kávu alebo čaj. Kúpeľňa, sprcha, satelitná televízia, skrinka či stôl sú samozrejmosťou a nájdete tu aj trezor či klimatizáciu.

Jednoduchý dom (Djanet) – po prílete do juhoalžírskeho Djanetu sa môžete ubytovať v oáze v jednoduchom dome, kde strávite noc. Nejde o žiaden luxus, ale čisté a jednoduché ubytovanie ponúka sprchu, je tu elektrika, kde si môžete (a mali by ste si) dobiť baterky a ubytovanie má aj klimatizáciu. Oddýchnite si tu a ráno Vás čaká saharské dobrodružstvo.

Púštne stany (Tassili N´Ajjer) – ubytovanie v národnom parku Tassil N´Ajjer bude zážitkové a expedičné, pretože budete prechádzať miestami, kde nie je civilizácia, a teda nestojí tu našťastie ani žiaden hotel, ani nič podobné. Na dve noci sa aj Vy stanete nomádmi či Tuarégmi a budete spať v púštnych stanoch. Budete mať v nich aj matrace. Ide však stále o jednoduché ubytovanie, no verte, že práve na toto budete spomínať po návrate domov. Od novembra do marca je aj v týchto saharských končinách v zime chladno a spacák nie je na zahodenie.

V Alžíri máme tip aj pre náročných:

Hotel Aurassie (Alžír) – luxusný 5* hotel Aurassie je absolútnou dominantou mesta. Bývajú v ňom všetky politické návštevy, konajú sa tu zjazdy Africkej únie. Pohľad z balkóna Vašej izby je sám o sebe veľkým uloveným zážitkom, keďže Alžír máte pred sebou ako na dlani. Vľavo vidieť baziliku Notre Dame d´Afrique a Qasbah (UNESCO), presne pod vami Grand Poste a Námestie martýrov, vpravo obrovský Pamätník martýrov a krížom cez more, cez záliv sa v diaľke črtá najvyšší minaret sveta. Hotel je nielen kvalitný, ale aj krásny - ide o ikonickú stavbu, na ktorú odkazujú aj návestia. To je dôvod, prečo sme jej dali prednosť pred medzinárodnými značkami. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky, a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar, atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované, resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Vianoce s BUBO

Dovolenka Alžírsko, Tunisko - dve krajiny Maghrebu
K

Tunisko, Alžírsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

3992 4990€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Alžírsko - najväčšou krajinou Afriky
K

Afrika  

Alžírsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2510 3585€

Vianoce s BUBO

Dovolenka Alžírsko a Sahara - veľký okruh
K

Afrika  

Alžírsko


náročnosť

13 dní

Trvanie

3497 4995€
E

Afrika  

Alžírsko


náročnosť

5 dní

Trvanie

1990
Tie najkrajšie hrady na svete, o akých ste asi nepočuli Blog

Blog Tie najkrajšie hrady na svete, o akých ste asi nepočuli

Najkrajšie hrady na svete ako z historického filmu? Slovensko je, čo sa týka hradov, veľmocou. Na našom malom území ich máme až 156. Kde inde na…

Ľuboš Fellner 60 min. čítania
Ibn Battúta – najväčší moslimský cestovateľ Blog

Blog Ibn Battúta – najväčší moslimský cestovateľ

Moslimský Marco Polo, Ibn Battúta, je najuznávanejším „cestovateľom islamu“. Prešiel neuveriteľných 120 000 km, čo pred ním zrejme nikto nedokázal.…

Ľuboš Fellner 43 min. čítania
20 top UNESCO pamiatok Orientu Blog

Blog 20 top UNESCO pamiatok Orientu

Orientálny svet patrí medzi najpríťažlivejšie oblasti našej planéty. Nájdete tu stovky krásnych miest, prírodných zaujímavostí, historických…

Vianoce s BUBO sa končia o Viac

- dní - hod -min -sek