Hotely v Alžírsku, ktoré odporúčame pre dobrý pomer ceny a kvality:

ST Hotel (Alžír) –  Hotel ST leží v príjemnej štvrti hlavého mesta, len cca 3 kilometre od známeho Námestia Martýrov. Neďaleko od hotela sú aj potraviny či menšie podniky s jedlom, no reštauráciu nájdete aj priamo v hoteli, ktorá ponúka lokálne, ale aj medzinárodné jedlo či dokonca bar. Izby sú klimatizované, majú vlastnú kúpeľňu, toaletu, satelitnú televíziu a v ranných hodinách sa v hoteli podávajú raňajky formou bufetových stolov. V hoteli máte k dispozícii aj bezplatné wifi.

Hotel Ibis Constantine (Constantine) – hotel Ibis leží v centre moderného Constantine. Ibis ponúka klasiku, ktorá nesklame, a tak presne viete, čo Vás tu čaká. Svetlé, čisté izby sú vybavené štandardom od vlastnej kúpeľne, toalety až po televízor, klimatizáciu, skriňu či nočné stolíky. Máte tu všetko, čo na noc potrebujete. Súčasťou hotela je aj príjemný bar s krásnym výhľadom na okolie a v reštaurácii si viete vychutnať stredomorskú kuchyňu, ktorá bude skvelou bodkou za alžírskym dňom.

Residence Oasis (Ghardaia) – hotel ležiaci v unikátnej oáze Ghardaia, ide o kvalitné, no jednoduchšie ubytovanie, pretože toto miesto je najmä o zážitkoch, ktoré tu ulovíte a za nimi ste sa sem vybrali. Izby sú útulné, ale nečakajte, že budú obrovské, no aj napriek tomu v nich nájdete štandard, na aký ste zvyknutí z iných alžírskych hotelov. Izby majú vlastnú kúpeľňu, toaletu, televíziu aj klimatizáciu (ktorá sa v horúcich dňoch na tomto mieste skutočne hodí). Hotelové izby sú umiestnené okolo príjemnej záhrady, kde si viete posedieť či oddýchnuť. Celý hotel je pretkaný tradičnými detailmi, ktoré zvýraznia tradičnosť ubytovania.

Hotel Ibis (Tlemcen) – moderný hotel Ibis je príjemným miestom na prespatie v centre mesta. Budova nesie orientálne detaily, a tak budete hneď vedieť, že ste v orientálnom svete. Neďaleko od hotela nájdete supermarket aj zopár reštaurácii, no aj tá hotelová má rozhodne čo ponúknuť a oceníte to najmä počas skvelých, bohatých raňajok, ktorými je hotel povestný. Hotel ponúka aj príjemnú terasu či záhradu, kde si môžete oddýchnuť. Izby sú priestranné a vkusne zariadené. Ide tu o klasiku, čo sa týka vybavenia, ale nechýbajú im žiadne základné veci. Čistá kúpeľňa, toaleta, klimatizácia aj satelitná televízia.

Hotel Ibis Oran (Oran) – hotel Ibis Oran v centre alžírskeho Oranu má príjemnú polohu, len pár desiatok metrov od brehov Stredozemného mora. Z viacerých izieb je výhľad na more, no každý si ho môže užiť z hotelovej reštaurácie a terasy. Hotel Vám ponúkne špeciality stredomorskej kuchyne, alebo si sadnite aspoň na kávu alebo čaj. Kúpeľňa, sprcha, satelitná televízia, skrinka či stôl sú samozrejmosťou a nájdete tu aj trezor či klimatizáciu.

Jednoduchý dom (Djanet) – po prílete do juhoalžírskeho Djanetu sa môžete ubytovať v oáze v jednoduchom dome, kde strávite noc. Nejde o žiaden luxus, ale čisté a jednoduché ubytovanie ponúka sprchu, je tu elektrika, kde si môžete (a mali by ste si) dobiť baterky a ubytovanie má aj klimatizáciu. Oddýchnite si tu a ráno Vás čaká saharské dobrodružstvo.

Púštne stany (Tassili N´Ajjer) – ubytovanie v národnom parku Tassil N´Ajjer bude zážitkové a expedičné, pretože budete prechádzať miestami, kde nie je civilizácia, a teda nestojí tu našťastie ani žiaden hotel, ani nič podobné. Na dve noci sa aj Vy stanete nomádmi či Tuarégmi a budete spať v púštnych stanoch. Budete mať v nich aj matrace. Ide však stále o jednoduché ubytovanie, no verte, že práve na toto budete spomínať po návrate domov. Od novembra do marca je aj v týchto saharských končinách v zime chladno a spacák nie je na zahodenie.

V Alžíri máme tip aj pre náročných:

Hotel Aurassie (Alžír) – luxusný 5* hotel Aurassie je absolútnou dominantou mesta. Bývajú v ňom všetky politické návštevy, konajú sa tu zjazdy Africkej únie. Pohľad z balkóna Vašej izby je sám o sebe veľkým uloveným zážitkom, keďže Alžír máte pred sebou ako na dlani. Vľavo vidieť baziliku Notre Dame d´Afrique a Qasbah (UNESCO), presne pod vami Grand Poste a Námestie martýrov, vpravo obrovský Pamätník martýrov a krížom cez more, cez záliv sa v diaľke črtá najvyšší minaret sveta. Hotel je nielen kvalitný, ale aj krásny - ide o ikonickú stavbu, na ktorú odkazujú aj návestia. To je dôvod, prečo sme jej dali prednosť pred medzinárodnými značkami. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky, a pod.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar, atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované, resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte svoju kreditnú kartu so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

El Aurassi Hotel
El Aurassi Hotel

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

El Aurassi Hotel

Alžír
Alžírsko

Luxusný 5* hotel Aurassie je absolútnou dominantou mesta. Bývajú v ňom všetky politické návštevy, konajú sa tu zjazdy Africkej únie. Pohľad z balkóna vašej izby je sám o sebe veľkým uloveným zážitkom, keďže Alžír máte pred sebou ako na dlani. Vľavo vidieť baziliku Notre Dame d´Afrique a Kasbu (UNESCO), presne pod vami Grand Poste a Námestie martýrov, vpravo obrovský Pamätník martýrov a krížom cez more, cez záliv sa v diaľke črtá najvyšší minaret sveta. Hotel je nielen kvalitný, ale aj krásny - ide o ikonickú stavbu, na ktorú odkazujú aj návesti. To je dôvod, prečo sme jej dali prednosť pred medzinárodnými značkami.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Púštne stany Tassili N´Ajjer

Púštne stany Tassili N´Ajjer

Tassili N´Ajjer, Alžírsko

Ubytovanie v národnom parku Tassil N´Ajjer bude zážitkové a expedičné, pretože budeme prechádzať miestami, kde nie je civilizácia a teda nestojí tu našťastie ani žiaden hotel ani nič podobné. Na dve noci sa aj my staneme nomádmi či Tuarégmi a budeme spať v púštnych stanoch, ktoré budeme mať so sebou na našich džípoch. Sprievodcovia nám ich vždy pred večerom postavia a budeme mať v nich aj matrace. Ide však stále o jednoduché ubytovanie, no verte, že práve na toto. Od novembra do marca je aj v týchto saharských končinách v zime chladno a spacák nie je na zahodenie.
Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Djanet - Jednoduchý dom

Djanet - Jednoduchý dom

⭑⭑

Djanet, Alžírsko

Po prílete do juhoalžírskeho Djanetu sa ubytujeme v oáze v jednoduchom dome, kde strávime noc. Nejde o žiaden luxus, ale čisté a jednoduché ubytovanie ponúka sprchu, je tu elektrika, kde si môžete (a mali by ste si) dobiť baterky a ubytovanie má aj klimatizáciu. Oddýchneme si tu a ráno vyrážame na saharské dobrodružstvo.
Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Ibis Oran les Falaises Hotel

Ibis Oran les Falaises Hotel

⭑⭑⭑

Oran , Alžírsko

Hotel Ibis Oran v centre alžírskeho Oranu má príjemnú polohu len pár desiatok metrov od brehov Stredozemného mora. Z viacerých izieb je výhľad na more, no každý si ho môže užiť z hotelovej reštaurácie a terasy. Hotel vám ponúkne špeciality stredomorskej kuchyne, alebo si sadnite aspoň na kávu alebo čaj. Kúpeľňa, sprcha, satelitná televízia, skrinka či stôl sú samozrejmosťou a nájdete tu aj trezor či klimatizáciu.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Ibis Tlemcen Hotel

Ibis Tlemcen Hotel

⭑⭑⭑

Tlemcen, Alžírsko

Moderný hotel Ibis je príjemným miestom na prespatie v centre mesta. Budova nesie orientálne detaily a tak budete hneď vedieť, že ste v orientálnom svete. Neďaleko od hotela nájdete supermarket aj zopár reštaurácii, no aj tá hotelová má rozhodne čo ponúknuť a oceníte to najmä počas skvelých, bohatých raňajok, ktorými je hotel povestný. Hotel ponúka aj príjemnú terasu či záhradu, kde si môžete oddýchnuť. Izby sú priestranné a vkusne zariadené. Ide tu o klasiku, čo sa týka vybavenia, ale nechýbajú im žiadne základné veci. Čistá kúpeľňa, toaleta, klimatizácia aj satelitná televízia.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hôtel L'Oasis

Hôtel L'Oasis

⭑⭑⭑

Ghardaia, Alžírsko

Hotel ležiaci v unikátnej oáze Ghardaia sa stane našim domovom na dve noci. Ide o kvalitné, no jednoduchšie ubytovanie, pretože toto miesto je najmä o zážitkoch, ktoré tu ulovíme a za nimi sme sa sem vybrali. Izby sú útulné, ale nečakajte, že budú obrovské, no aj napriek tomu v nich nájdete štandard na aký ste zvyknutí z iných alžírskych hotelov. Izby majú vlastnú kúpeľňu, toaletu, televíziu aj klimatizáciu (ktorá sa v horúcich dňoch na tomto mieste skutočne hodí). Hotelové izby sú umiestnené okolo príjemnej záhrady, kde si viete posedieť či oddýchnuť. Celý hotel je pretkaný tradičnými detailmi, ktoré zvýraznia tradičnosť ubytovania.
Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Ibis Constantine

Ibis Constantine

⭑⭑⭑

Constantine, Alžírsko

Nájdeme ho v centre moderného Constantine. Ibis ponúka klasiku, ktorá nesklame a tak presne viete, čo vás tu čaká. Svetlé, čisté izby sú vybavené štandardom od vlastnej kúpeľne, toalety až po televízor, klimatizáciu, skriňu či nočné stolíky. Máte tu všetko, čo na noc potrebujete. Súčasťou hotela je aj príjemný bar s krásnym výhľadom na okolie a v reštaurácii si viete vychutnať stredomorskú kuchyňu, ktorá bude skvelou bodkou za alžírskym dňom.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hôtel ST

Hôtel ST

⭑⭑⭑

Alžír, Alžírsko

Leží v príjemnej štvrti hlavého mesta len cca 3 kilometre od známeho Námestia Martýrov. Neďaleko od hotela sú aj potraviny či menšie podniky s jedlom, no reštauráciu nájdete aj priamo v hoteli, ktorá ponúka lokálne, ale aj medzinárodné jedlo či dokonca bar. Izby sú klimatizované, majú vlastnú kúpeľňu, toaletu, satelitnú televíziu a v ranných hodinách sa v hoteli podávajú raňajky formou bufetových stolov. V hoteli máte k dispozícii aj bezplatné wifi.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Tunisko, Alžírsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

4990
K

Afrika  

Alžírsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

3585
K

Afrika  

Alžírsko


náročnosť

13 dní

Trvanie

4995
E

Afrika  

Alžírsko


náročnosť

5 dní

Trvanie

1990