Tým, že je Alžírsko veľkou krajinou, tak pri cestovaní zažijete na vlastnej koži rôzne počasie. Iná klíma sa drží na pobreží, kde ide o klasické stredomorské počasie s teplým, suchým letom a príjemnou zimou, no iné počasie treba očakávať v centrálnej časti krajiny, ktorá je vyprahnutá a ešte o čosi teplejšie je na absolútnom juhu, z ktorého si odkrajuje Sahara. Najviac zrážok padne v pobrežnej línii, ale tie sú typické pre mesiace akými sú december či január. 

Jarné mesiace (marec – máj) - v Alžírsku začína po zime nová sezóna a krajina sa začína otepľovať. Jar je krásna na cestu do Alžírska, pretože je všetko zelené, živé, fotogenické a zažijete krajinu možno inak ako si ju predstavujete. Alžír má v týchto mesiacoch typickú teplotu medzi 15-25 °C, podľa toho či ju navštívite v marci alebo v máji. V saharských oblastiach už nie je prekvapením, kedy zažívate v marci okolo 20 °C a koncom mája teploty presahujú 30 °C. V marci či apríli nie je ani dážď prekvapením. Na Sahare býva cez deň už horúco, ale v noci sa dokáže poriadne ochladiť a teplota padá rapídne nadol.

Letné mesiace (jún – august) - sa nesú v znamení horúčav, suchého podnebia, ale na pobreží aj príjemných teplôt vďaka Stredozemnému moru. Alžír s okolím a sever krajiny zažíva cez leto bežné teploty okolo 26 – 32 °C, no ak pôjdeme južnejšie do oázy Ghardaia, tak letné teploty atakujú 40 °C a niet žiadnym prekvapením, keď ich presahujú. Dážď tu takmer neexistuje a ak áno, je ojedinelou vzácnosťou.  

Jesenné mesiace (september – november) - sú charakteristické tým, že sa začnú horúčavy strácať a opäť sú veľmi príjemné na návštevu Alžírska. V septembri ešte môže mať Alžír na začiatku pokojne aj 30 °C, ale v novembri už je bežnou teplotou 15 – 20 °C, čo je vzhľadom na naše pomery stále celkom príjemné. Centrálne Alžírsko s oázami si ešte v septembri aj októbri drží vyššie teploty okolo 25-28 °C. V novembri aj tu padajú teploty a bežnou teplotou je 20 °C.

Počasie

Alžír - Počasie

Teplota vzduchu - Alžír

jan — 11°C
feb — 12°C
mar — 13°C
apr — 15°C
máj — 18°C
jún — 22°C
júl — 25°C
aug — 26°C
sep — 23°C
okt — 20°C
nov — 15°C
dec — 12°C

Ghardaia - Počasie

Teplota vzduchu - Ghardaia

jan — 11°C
feb — 14°C
mar — 16°C
apr — 20°C
máj — 24°C
jún — 30°C
júl — 33°C
aug — 33°C
sep — 28°C
okt — 22°C
nov — 16°C
dec — 12°C

Tipasa - Počasie

Teplota vzduchu - Tipasa

jan — 14°C
feb — 14°C
mar — 17°C
apr — 20°C
máj — 23°C
jún — 28°C
júl — 32°C
aug — 33°C
sep — 29°C
okt — 25°C
nov — 19°C
dec — 15°C

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.