Írsko aj s regiónom Severného Írska nepatrí k veľkým ostrovom, a hoci si ho vychutnáte možno v mnohých jeho častiach, nie je to región, ktorý by sa vyznačoval tým, že iné počasie je na severe a iné o sto kilometrov južnejšie. Počítajte však s premenlivosťou počasia a ráno môže byť krásne slnečno, no o hodinu sa spustí dážď. Buďte na takéto zmeny pripravení aj čo sa týka oblečenia (dáždnik, pršiplášť). Do Írska sa nechodí za slnkom, ale počas leta ho tu samozrejme viete zažiť a o to viac si vychutnať. Najčastejšie rátajte s teplotami okolo 18-24 °C s možným dažďom.

Jarné mesiace (marec – máj) je v Írsku chladnejšie počasie a priemerná teplota na ostrove sa pohybuje okolo 14 – 18 °C. Aj napriek tomu je jar v Írsku krásnym obdobím, pretože v tomto období kvitnú kvety, stromy, príroda sa prebúdza a všetko je zelené. Marec a apríl sú mesiace, kedy často spŕchne, ale v máji sa situácia o čosi zlepší.

Letné mesiace (jún – august) sú najteplejšími mesiacmi na cestovanie Írskom, hoci nečakajte počasie ako v južnej Európe. Priemerné teploty v Írsku sa pohybujú v lete okolo 23 – 27 °C, ale samozrejme keď je pekné počasie, teplomer stúpne aj vyššie a viete si tu užiť aj príjemný, letný deň. Aj napriek tomu, že je leto môže kedykoľvek spŕchnuť. Z leta padne najviac zrážok v auguste, ale nie je to nič kritické.

Jesenné mesiace (september – november) sú premenlivé a pokojne sa môže stať, že prídete do pekného počasia a o pár hodín sa všetko zmení. Teploty sa pohybujú medzi 15 – 19 °C, ale odmenou za jeseň budú nádherné pohľady na farebnú krajinu a pobrežie bude mať svoju špecifickú atmosféru. November má priemerne 15 daždivých dní.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Ak prší, prší, ak je strašne teplo, je teplo. Skúste si užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie.

Počasie

Dublin - Počasie

Teplota vzduchu - Dublin

jan — 5°C
feb — 5°C
mar — 7°C
apr — 8°C
máj — 11°C
jún — 14°C
júl — 16°C
aug — 16°C
sep — 14°C
okt — 11°C
nov — 8°C
dec — 7°C

Belfast - Počasie

Teplota vzduchu - Belfast

jan — 4°C
feb — 4°C
mar — 6°C
apr — 8°C
máj — 11°C
jún — 13°C
júl — 15°C
aug — 15°C
sep — 12°C
okt — 9°C
nov — 7°C
dec — 5°C

Aktuálne počasie

Dublin Počasie

slabý dážď

slabý dážď

16°C

Predpoveď 26.May

Východ slnka 05:10

Západ slnka 21:34

Dážď 1.01mm

Dublin - metropola piva, whiskey a írskej kultúry Dublin

Dublin Dublin - metropola piva, whiskey a írskej kultúry

Okúzľujúce, históriou bohato poznačené hlavné mesto Írskej republiky, rodisko mnohých významných spisovateľov, básnikov a hudobníkov, aj domov…

Ako si zamilovať Európu (na spôsob BUBO) Blog

Blog Ako si zamilovať Európu (na spôsob BUBO)

Čo nové ešte o našej „matičke“ povedať? Veď o Európe už aj tak všetci všetko vedia... Nie, nie, nemýľte sa! Aj na Starom kontinente sa dá stále…

Ľuboš Fellner 6 min. čítania
Potraty v Írsku Blog

Blog Potraty v Írsku

Íri hlasovali prekvapujúco ÁNO. Írsko aj podľa autora blogu už nie je tým zadubeným zaostalým krajom. Týmto hlasovaním dokázalo, že sa nenechá…