A-MA TEMPLE

Bol tu skôr ako samotné Macao. Pozostáva z brány do pavilónu (do siene), pamätného oblúku, modlitebne, siene benevolencie a budhistického pavilónu. Rôznorodé pavilóny, na modlenie sa k rôznym božstvám v jednom chráme robia z A-ma temple unikátne miesto čínskej kultúry inšpirovanej konfucianizmom, taoizmom, budhizmom a mnohými ľudovými poverami.

NÁMESTIE LILAU

Podzemná voda z Lilau bola hlavným zdrojom pramenitej vody v Macau. Portugalci hovorili, ze kto sa napije vody na Lilau, nikdy na Macao nezabudne. Tu boli prvé rezidenčné štvrte v Macau.

DOM MANDARÍNA

Postavený pred rokom 1869. Tradičná čínska rezidenčná budova. Zopár nádvorí so zmesou čínskych a európskych detailov. Pri stavbe používali šedé tehly a ornamentálne oblúky. Čínske drevené okenice a zároveň perleťou zdobené okná sú zas pod indickým vplyvom.

NÁMESTIE SV. AUGUSTÍNA

Je tu viacero budov zapísaných na zozname UNESCO, napr. Kostol sv. Augustina, Divadlo Dom Pedro V., knižnica Sira Roberta Ho Tunga a zozadu vidno aj seminár sv. Jozefa. Mačacie hlavy na zemi zjednocujú toto námestie a odzrkadľujú dláždenie v Portugalsku.

RUE DE FELICIDADE

V preklade znamená "Ulica šťastia". Krásna ulička ladená do červena v čínskom štýle. Je jedna z najstarších v meste. Bol to pôvodný red light district. Natáčal sa tu film Indiana Jones a chrám skazy.

RUINS OF ST. PAULS

Dnes už len ich fasáda. Pôvodne tu bol kostol Mater Dei z rokov 1602 až 1640, ktorý zničil požiar v roku 1835. Ruiny sú z univerzity St. Pauls college, čo bola priľahlá budova ku kostolu. Ako celok, išlo o jezuitské stavby, prvá západniarska univerzita na ďalekom východe s prepracovaným vzdelávacím programom. Dnes fasáda ruín St. Pauls symbolicky funguje ako oltár pre celé mesto.

GUIA HILL

Kopec s pevnosťou a majákom kam sa viete dostať aj lanovkou. Nájdete tu malý park, kde ak budete mať šťastie, tak uvidíte miestnych cvičiť. Je to najvyšší bod mesta a tu sa vydal varovný signál pred tajfúnom.

K

Ázia  

Macao, Hongkong, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

2856 4080€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3871 4554€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

13 dní

Trvanie

3450 4313€
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

1668
Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou Macao

Macao Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou

Macao - portugalská Čína. A-ma gau! Podľa tradície toto boli slová, ktoré použili miestni obyvatelia, keď sa prvý raz v ich krajine vylodili…

Macao - čínske Las Vegas Blog

Blog Macao - čínske Las Vegas

Macao - neuveriteľný svet kasín, portugalských vôní, čínskej hektiky a tropickej atmosféry. Chuťovka pre každého cestovateľa.