A-MA TEMPLE

Bol tu skôr ako samotné Macao. Pozostáva z brány do pavilionu (do siene), pamätného obluku, modlitebne, siene benevolencie a budhistickeho pavilionu. Rôznorodé pavilóny, na modlenie sa k rôznym božstvám v jednom chráme robia z A-ma temple unikátne miesto čínskej kultúry inšpirovanej konfucianizmom, taoizmom, budhizmom a mnohými ľudovými poverami.

NÁMESTIE LILAU

Podzemná voda z Lilau bola hlavným zdrojom pramenitej vody v Macau. Portugalci hovorili, ze kto sa napije vody na Lilau, nikdy na Macao nezabudne. Tu boli prvé rezidenčné štvrte v Macau.

DOM MANDARÍNA

Postavený pred rokom 1869. Tradičná čínska rezidenčná budova. Zopár nádvorí so zmesou čínskych a európskych detailov. Pri stavbe používali šedé tehly a ornamentálne oblúky. Čínske drevené okenice a zároveň perletou zdobené okná sú zas pod indickým vplyvom.

NÁMESTIE SV. AUGUSTÍNA

Je tu viacero budov zapísaných na zozname UNESCO, napr. Kostol sv. Augustina, Divadlo Dom Pedro V., knižnica Sira Roberta Ho Tunga a zozadu vidno aj seminár sv. Jozefa. Mačacie hlavy na zemi zjednocujú toto námestie a odzrkadľujú dláždenie v Portugalsku.

RUE DE FELICIDADE

V preklade znamená "Ulica šťastia". Krásna ulička ladená do červena v čínskom štýle. Je jedna z najstarších v meste. Bol to pôvodný red light district. Natáčal sa tu film Indiana Jones a chrám skazy.

RUINS OF ST. PAULS

Dnes už len ich fasáda. Pôvodne tu bol kostol Mater Dei z rokov 1602 až 1640, ktorý zničil požiar v roku 1835. Ruiny sú z univerzity St. Pauls college, čo bola priľahlá budova ku kostolu. Ako celok, išlo o jezuitské stavby, prvá západniarská univerzita na ďalekom východe s prepracovaným vzdelávacím programom. Dnes fasáda ruín St. Pauls symbolicky funguje ako oltár pre celé mesto.

GUIA HILL

Kopec s pevnosťou a majákom kam sa viete dostať aj lanovkou. Nájdete tu malý park, kde ak budete mať šťastie, tak uvidíte miestných cvičiť. Je to najvyšší bod mesta a tu sa vydal varovný signál pred tajfúnom.

Cool kombinácia

Dovolenka Taiwan, Hongkong, Macao a Bali (AI)
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

2772 3960€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3450

Hongkong je otvorený!

Dovolenka Najkrajšie mesto na svete: Hongkong
K

Ázia  

Macao, Hongkong


náročnosť

6 dní

Trvanie

800 1000€
K

Ázia  

Bali (IND), Macao, Hongkong, Indonézia


náročnosť

12 dní

Trvanie

3330
Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou Macao

Macao Macao – Kde sa Portugalsko stretlo s Čínou

Macao - portugalská Čína. A-ma gau! Podľa tradície toto boli slová, ktoré použili miestni obyvatelia, keď sa prvý raz v ich krajine vylodili…

Macao - čínske Las Vegas Blog

Blog Macao - čínske Las Vegas

Macao - neuveriteľný svet kasín, portugalských vôní, čínskej hektiky a tropickej atmosféry. Chuťovka pre každého cestovateľa.

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu